Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Last minute: 1306 km 71,86L : 5,502297L/100km

5,74-5,32-6,07 (Magyarországon autópálya nélkül) fogyasztásokkal!

1 gyerek (26kg) 9 éves

2 felnőtt

3 éjszaka

4 kerék

5,5 fogyasztás...

autópálya, klíma, 28°C, kb 100 km helyben- város, csomagok...

Új lambda szonda...

Milyen szondát sikerült venned? Hol s mennyiért?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Z16XEP motor , 1,6 16V. Autópályán 130 átlagban, 8 litert benyakal a kis drágám.Csak én gondolom hogy ez sok?

Szerintem nem tragédia. Nekem 130-nál 3500 körül forog, tapasztalataim szerint a fogyasztás szempontjából a legkedvezőbb sebességtartomány 90-110 körül van. Épp ma ürítettem le a tankot, számoltam is egyet. 582km-re 45 liter=7,73

Ebből kb.400km az említett kedvező sebességtartományba esik, a többi viszont város.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Z16XEP motor , 1,6 16V. Autópályán 130 átlagban, 8 litert benyakal a kis drágám.Csak én gondolom hogy ez sok?

Illetve akinek van tempomat az autójában mit tapasztalt, van érezhető fogyasztás csökkentő hatása? Nagyrészt pályán használnám.

Köszönöm!

A fogyasztás elég rendesen emelkedik a sebesség növekedésével... Ahogy Bandi is írta, 110-ig még a nagyobb ccm-k is megállnak 7L környékén. Az enyém pl. 90-nél 5,5-6L, 100-nál 6-6,5L, 110-nél 7L környéke, 130-nál 8L körül, innentől elég rendesen emelkedik, 200 környékén 20-22L...

Link to comment
Megosztás:

A fogyasztás elég rendesen emelkedik a sebesség növekedésével... Ahogy Bandi is írta, 110-ig még a nagyobb ccm-k is megállnak 7L környékén. Az enyém pl. 90-nél 5,5-6L, 100-nál 6-6,5L, 110-nél 7L környéke, 130-nál 8L körül, innentől elég rendesen emelkedik, 200 környékén 20-22L...

E=mc2. Ahogy nő a sebesség, úgy nő az energia szintje is, amit valahonnan biztosítani kell. Végtelen nagy sebességhez végtelen nagy energia kell(ene).

Bocsi, pihent vagyok ... :D

Link to comment
Megosztás:

A fogyasztás elég rendesen emelkedik a sebesség növekedésével... Ahogy Bandi is írta, 110-ig még a nagyobb ccm-k is megállnak 7L környékén. Az enyém pl. 90-nél 5,5-6L, 100-nál 6-6,5L, 110-nél 7L környéke, 130-nál 8L körül, innentől elég rendesen emelkedik, 200 környékén 20-22L...

Úgy látom akkor ki kell békülnöm ezzel. Tempomatról tudtok valamit?Megéri berakatni?

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom akkor ki kell békülnöm ezzel. Tempomatról tudtok valamit?Megéri berakatni?

Kényelmi szempontból jó dolog a tempomat, nekem megérte, de fogyasztáscsökkenést ne nagyon várj tőle.

Viszont nekem is soknak tűnik picit az a 8 liter annak fényében, hogy az enyém is megáll 7-7,5 l körül pályán 130-as sebességnél, pedig ez még nem is a twinport momotor, hanem a régi x16xel.

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom akkor ki kell békülnöm ezzel. Tempomatról tudtok valamit?Megéri berakatni?

Mindenképp kényelmes dolog. Fogyasztáscsökkenést csak akkor várhatsz tőle, ha egyébként össze-vissza nyomod a gázpedált. Én lábbal kisebb fogyasztást össze tudok hozni, mint tempomattal. Magyarázat: Állandó folytószelep állásnál (középkonzolhoz betámasztott láb,állandó gázpedál állás) az ECU rövid időn belül visszaszegényíti az AFR-t. Bár nem tudom, h villanypillangónál ez hogy működik... A tempomat az tuti, hogy szinte folyamatosan állítgatja, így nagyobb a fogyi. Decikre kell gondolni, fedkomp nélkül szerintem észre sem vennéd.

Egyébként twinporthoz kicsit macerás tempomatot társítani.

Link to comment
Megosztás:

A fogyasztás elég rendesen emelkedik a sebesség növekedésével... Ahogy Bandi is írta, 110-ig még a nagyobb ccm-k is megállnak 7L környékén. Az enyém pl. 90-nél 5,5-6L, 100-nál 6-6,5L, 110-nél 7L környéke, 130-nál 8L körül, innentől elég rendesen emelkedik, 200 környékén 20-22L...

kb nálam is ezek a számok vannak ... 130-7.5 ,150-8.5

most direkt extra sportosan hajtom városban :) 12 , ha nyugiba használom 10

Link to comment
Megosztás:

max 13.5 volt idáig :) , de szar volt a benya ... mert sárgalámpás is volt miatta :(

Csak nem LUK98? :) Pest környékén már én is szívtam vele, egyszer Érd-Diósd határában levő, egyszer Dunakeszin az Auchanhoz közelebb eső kútnál, volt probléma vele, sárgalámpa, dadogás... Valszeg túl volt benne löttyintve az etanol. Pár liter V-Powertől helyreállt a béke... :) Viszont a veszprémivel még nem vot problémám.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.