Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Én az USB-s változatot rendeltem meg. Úgyis a Bluetoothos egy darabig lenne újdonság, utána úgysem használnám. :)

Ma kipróbáltam a Bletoothos elm327-et Symbianon. Nokia N8-assal. Nehezen, de összejött a kapcsolat. Az OBDAuto Doctor Lite verzióján, csak sebesség, és a fordulatszám volt olvasható. Az összes többi adat, csak a 2000 Ft-os Pro verzióban érhető el.

Kipróbáltuk Androidos telóval is, Ott a Lite verzió, egy csomó adatot megjelenített.

Ami Sotwareket kaptam hozzá cd-n, Valahogy nem akarnak Bloutoothon kommunikálni.

Tud valaki win7-re vagy XP-re Bloutoothos ODB2 progit ?

Vagy esetleg olyat, ami futtatható win ce 6.0-án Wayteq GPS-en ?

Esetleg ubuntu linuxon futó prigi is érdekel.

Csak akkor veszem meg a Pro verziót symbianra, a laptopra nem találok megfelelőt.

Még annyi hogy többeteknél is olvastam, ha jól értem, hogy a Bluetoothos elm327-et állandóra kötné az autóban. Nem lehet ez egy kicsit veszélyes? Mivel ha jól tudom az ODB2 port nincs softwaresen kódolva, Bloutoothon, bárki bele tud nyúlni a gépbe. Azt olvastam, hogy az ellopott autók kb 70%-át az OBD-n keresztül indítják el.

Módosítva : demura
Link to comment
Megosztás:

Ma kipróbáltam a Bletoothos elm327-et Symbianon. Nokia N8-assal. Nehezen, de összejött a kapcsolat. Az OBDAuto Doctor Lite verzióján, csak sebesség, és a fordulatszám volt olvasható. Az összes többi adat, csak a 2000 Ft-os Pro verzióban érhető el.

Kipróbáltuk Androidos telóval is, Ott a Lite verzió, egy csomó adatot megjelenített.

Ami Sotwareket kaptam hozzá cd-n, Valahogy nem akarnak Bloutoothon kommunikálni.

Tud valaki win7-re vagy XP-re Bloutoothos ODB2 progit ?

Vagy esetleg olyat, ami futtatható win ce 6.0-án Wayteq GPS-en ?

Esetleg ubuntu linuxon futó prigi is érdekel.

Csak akkor veszem meg a Pro verziót symbianra, a laptopra nem találok megfelelőt.

Még annyi hogy többeteknél is olvastam, ha jól értem, hogy a Bluetoothos elm327-et állandóra kötné az autóban. Nem lehet ez egy kicsit veszélyes? Mivel ha jól tudom az ODB2 port nincs softwaresen kódolva, Bloutoothon, bárki bele tud nyúlni a gépbe. Azt olvastam, hogy az ellopott autók kb 70%-át az OBD-n keresztül indítják el.

Ha be is kötöd állandóra (ami az eddigi tapasztalatom szerint azért lenne jó, mert nem kell újra párosítani a telóval minden alkalommal), gyújtás nélkül nem kommunikál az ECU-val (legalábbis nálam). Amúgy ha ezzel olyan egyszerű lenne a kocsit elvinni, akkor nem is kellene, hogy benne legyen, vinné magával a tolvaj az adaptert (illetve viszi is), de szerintem ők nem ilyen pár ezer forintos kütyükkel "dolgoznak".

Én nem tervezem állandóra bekötni, mert hátha valakinek megtetszik, és pont miatta nyomja be az ablakot, sokkal kevesebbért és képesek betörni az ablakot.. Annyira viszont nem szeretném megbontani a kocsit, hogy forrasztgatással, vezetékeléssel valami rejtekhelyre kössem be a műszerfal mögött, bár ez lenne a legjobb megoldás.

Ami az OBDAutoDoctor-t illeti, az androidost próbáltam, szerintem egy nagy kalap sz@r, nehezen csatlakozott az adapterhez, amikor sikerült, akkor se sokáig tartotta, állandóan megszakadt, használhatatlan volt.

Link to comment
Megosztás:

AZ OBD kommunikácó plug&play, azaz motor járása közben is csatlakoztatható, vagy leállított motor=>csatlakoztat=>majd indít?

Pont ma fogalmazódott meg bennem is ez a kérdés. De szerintem a gyújtás nélküli csatlakoztatás a legbiztonságosabb , de cáfoljon meg egy szagértő :) inkább.

Link to comment
Megosztás:

Pont ma fogalmazódott meg bennem is ez a kérdés. De szerintem a gyújtás nélküli csatlakoztatás a legbiztonságosabb , de cáfoljon meg egy szagértő :) inkább.

Megy menet közben is, ma szórakoztam vele, mert valamiért nehezen akart összekapcsolódni a teló az adapterrel. Csak bevásárolni mentem pár kilométerre, mire megérkeztem az áruház parkolójába, pont addigra csatlakozott rá az ECU-ra. :D

Link to comment
Megosztás:

hát akor vagy készülék vagy autó probléma. én az elm 327 et probáltam vagy 4 különböző autón és a párosítást megjegyzi a tel vagy tab. tehát olyan mintha füles lenne. program indulása után kb 20 másodperc és meg is volt a jel, de csak járó motornál. írja is hogy be kell indítani a kocsit. hogy direktbe kötni nem tudom miért vinnék könnyebben. sztem egy astrát ha akarnak 5 perc alatt elvisznek. ha van rejtett indulás akkor nem szarakodnak 2 autóval arrébb ott egy másik amit elvihetnek. én berlingónál mindig bedugva hagyom igaz más helyen van a csati.androidnál meg a torque t kell felrakni az tényleg mindent tud. persze nem egy szerviz program.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors válaszokat,megpróbálom a drótos módszert ha nem sikerül akkor bontok.

azt nem értem,hogy lehet egy ilyen alapvető dolgot kihagyni az autóbol hamár ugyis ott a kábel és csak összekéne dugni.

Gumi dudót kivettem és láss csodátott felvanhuzva a kábel,egy kis szivacsdarabbal volt odaragasztva, csak összekell majd dugnom

Merre volt a kábel,én is próbáltam elég sokat halászni egy vissza hajlitott dróttal,de nem találtam meg...merre kellene keresnem,nem tudnád megmondani?lefele csak,vagy ha lent vagyok a dróttal,merre próbálkozzak?

Link to comment
Megosztás:

Merre volt a kábel,én is próbáltam elég sokat halászni egy vissza hajlitott dróttal,de nem találtam meg...merre kellene keresnem,nem tudnád megmondani?lefele csak,vagy ha lent vagyok a dróttal,merre próbálkozzak?

B oszlop oldalában van, a hátsó ajtó felőli résznél ha szerencséd van. Nekem nem volt mert rossz helyen fűzték el a kábelt az első ajtó felől és így rövid lett. Bontás, majd átfűzés az öv alatt és fel a jó oldalon, majd kárpit vissza szerelése. Egy egy oldal kb 10 perc.

Link to comment
Megosztás:

B oszlop oldalában van, a hátsó ajtó felőli résznél ha szerencséd van. Nekem nem volt mert rossz helyen fűzték el a kábelt az első ajtó felől és így rövid lett. Bontás, majd átfűzés az öv alatt és fel a jó oldalon, majd kárpit vissza szerelése. Egy egy oldal kb 10 perc.

Körülbelül mennyire van a kapcsolo lyukától lefelé,nemtudod?15-20 cm,jó az alján?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.ma vettem ledes izzót a belsőtér világitásba,a problémám,hogy a led izzó kikapcsolás után is világit nagyon halványan mindig,milehet az oka?? .a régi szofita izzó az eleludt teljesen.

A belső világítást a Multitimer szabályozza, ami egy ellenállás/áramfelvétel értékre van állítva. Az ajtóban levő kapcsolók csak jelet adnak. Mivel a LED-ek ellenállása és áramfelvétele sokkal kisebb mint a hagyományos izzóké, így a Multitimer nem veszi el teljesen a "naftát" a fogyasztóktól. Nekem is halványan parázslik, de nem kell vele törődni. Az áramfelvétele csak pár mikroamper. Ettől nem merül le az akku, ha a garázsban áll a kocsi (menet közben meg mindegy). De ha lezárod a központi zárat, akkor teljesen kialszik, mivel a zárás parancs felülbírálja a Multitimer kikapcsolási paramétereit.

Ha zavar a parázslás, egy előtét ellenállással (5 OHM) megoldható a dolog. ;)

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem én is a B oszlopnál azt a csatlakozót.A jobb oldalon oda volt ragasztva egy szivacsra és a lyuknál volt.A bal oldalon is láttam,de ahogy piszkáltam dróttal leesett.Majd tavasszal kiszedem.Lejjebb van az ajtóhatároló,azt kicsavarom és benézek azon a lyukon is:)Hátha könnyebben kilehet piszkálni.Minek spórolták ki azt a 2 darab kapcsolót?És még barátaink a Lengyelek,nekem akkor nem is kell ellenség :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Hát elkezdtem a MID okosítót, de rájöttem, hogy marhaság.

Az egész többe kerül, mint amennyiért a VERA-t meg lehet szerezni.

Meg aztán a programozás sem semmi, a kalibrálás meg kínlódás.

Még jó hogy csak próbanyákon kísérleteztem ("szerzett anyagból :D )

Így hát végül is megrendeltem a VERAMON-t, 13 ezer pénzbe került postával.

Amit tud:

-Rádió adatainak megjelenítése RDS / dátum és idő

-Pillanatfogyasztás (liter/óra. vagy liter/100 km)

-Átlagfogyasztás (liter/100 km)

-A felhasznált tüzelőanyag mennyisége

-Átlag sebesség

-A megtett távolság

-A maradék üzemanyaggal megtehető út

-Stopperóra

-Pillanatnyi sebesség

-Fordulatszám

-Akkumulátor feszültség

-A tankban lévő üzemanyag mennyiség

-Taxis viteldíj jelzés

- Indításgátló (PIN kóddal lehet lezárni az ECU-t)

-Külső és belső hőmérséklet mérés

-Akkumulátor töltés ellenőrzés

-Nappali fény (DRL) ellenőrzés és kapcsolás

-Manuális klíma berendezés automatizálása (a kijelzőn beállítható a hűtési hőmérséklet)

Remélem a 15-ei hétvégén be tudom szerelni, előbb sajna nem lesz rá időm.

A beszerelésről és a működésről teszek fel majd képeket.

A TAXI-meternek meg örülök, mert be szokott "ficcenni" néha olyan dolog amihez kell.....

Link to comment
Megosztás:

Hát elkezdtem a MID okosítót, de rájöttem, hogy marhaság.

Az egész többe kerül, mint amennyiért a VERA-t meg lehet szerezni.

Meg aztán a programozás sem semmi, a kalibrálás meg kínlódás.

Még jó hogy csak próbanyákon kísérleteztem ("szerzett anyagból :D )

Így hát végül is megrendeltem a VERAMON-t, 13 ezer pénzbe került postával.

Amit tud:

-Rádió adatainak megjelenítése RDS / dátum és idő

-Pillanatfogyasztás (liter/óra. vagy liter/100 km)

-Átlagfogyasztás (liter/100 km)

-A felhasznált tüzelőanyag mennyisége

-Átlag sebesség

-A megtett távolság

-A maradék üzemanyaggal megtehető út

-Stopperóra

-Pillanatnyi sebesség

-Fordulatszám

-Akkumulátor feszültség

-A tankban lévő üzemanyag mennyiség

-Taxis viteldíj jelzés

- Indításgátló (PIN kóddal lehet lezárni az ECU-t)

-Külső és belső hőmérséklet mérés

-Akkumulátor töltés ellenőrzés

-Nappali fény (DRL) ellenőrzés és kapcsolás

-Manuális klíma berendezés automatizálása (a kijelzőn beállítható a hűtési hőmérséklet)

Remélem a 15-ei hétvégén be tudom szerelni, előbb sajna nem lesz rá időm.

A beszerelésről és a működésről teszek fel majd képeket.

A TAXI-meternek meg örülök, mert be szokott "ficcenni" néha olyan dolog amihez kell.....

Na egy ilyen kellnekem is.

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem a szivargyújtónál lévő rizségőt. Viszont most ha bemelegszik az utastér a hamutartó nem nyílik ki, megakad, de csak melegen hidegen nem. Próbáltam már minden irányban igazítani rajta, újra kivettem stb. Találkoztatok már ilyennel? Miben akadhat meg?

Isteni jel, hogy ne dohányozz az autóban! :D

Bár én is dohányzom néha, na de mindegy.

Szerintem próbálkozz egy kis WD40-el. Ha meg nem jó, akkor csapj oda neki! :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ma hallottam olyat, hogy (nem tudom, hogy marhaság-e) valakire "rápukkantak" a légzsákok, mert nem megfelelő sorrendben

tette vissza az akksira a sarukat!

Bár én nem hiszek benne, mert párszor már volt kivéve az akksi, de nem emlékszem, hogy figyeltem-e a sorrendre, sőt biztos, hogy nem.

Igazából csak azért kérdem, mert kíváncsi vagyok, hogy vajon van-e valami alapja ennek?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ma hallottam olyat, hogy (nem tudom, hogy marhaság-e) valakire "rápukkantak" a légzsákok, mert nem megfelelő sorrendben

tette vissza az akksira a sarukat!

Bár én nem hiszek benne, mert párszor már volt kivéve az akksi, de nem emlékszem, hogy figyeltem-e a sorrendre, sőt biztos, hogy nem.

Igazából csak azért kérdem, mert kíváncsi vagyok, hogy vajon van-e valami alapja ennek?

Hali, én már tettem vissza így is és úgy is az akkusarukat, a max pukkanás, amit hallottam az jómagam lehettem egy nagy tál bableves után. Namármost vagy nem számít a visszarakási sorrend (nyilván) vagy az előző tulaj kivette a légzsákomat.

Asszem nem erre szokták ajánlani, hogy vigyázz a szétszedésnél/összerakésnál, hanem az ülés alatti csatiknál az övfeszítőnél vagy oldallégzsáknál, nem tudom... De majd mások javítanak, ha rosszul emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Asszem nem erre szokták ajánlani, hogy vigyázz a szétszedésnél/összerakésnál, hanem az ülés alatti csatiknál az övfeszítőnél vagy oldallégzsáknál, nem tudom... De majd mások javítanak, ha rosszul emlékszem.

Igen, azokat nem érdemes macerálni akkor, ha az akkun rajta vannak a saruk. Akármit szerelsz, akkuról először leszedni legalább a negatív sarut, várni néhány percet, és utána lehet bármit széthúzni, összedugni.

Link to comment
Megosztás:

Igen, azokat nem érdemes macerálni akkor, ha az akkun rajta vannak a saruk. Akármit szerelsz, akkuról először leszedni legalább a negatív sarut, várni néhány percet, és utána lehet bármit széthúzni, összedugni.

Még anno az F astránál volt egy kis műanyag lap amit az övfeszítő piropatronyához kelett behelyezni hogy tehermentesítve legyen nehogy elszólja magát amikor veszed ki az ülést. Bár ha jól emlékszem azon nem volt más vezeték. Tehát nem elektromos jelre sült el.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megoldható az, hogy a ködlámpámat kikötöm, és annak a vezetékére kötöm rá a DRL nappali fényt. (8 ledes, piros-fekete vezeték van csak a DRL-en)

Így azért lenne, jó mert gombbal tudnám kapcsolni, amikor a helyzetjelző, vagy a tompított felvan kapcsolva...

Köszi a segítséget.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Ha szeretnek tenni az autoba egy veramon bc-t. Akkor mire van szugsegem hozza a mid az ablaktorlo kapcsolo es a bc-n kivul( a gepben egy sima tid van). Nem tudom milyen csatlakozok kellenek meg. Lattam, hogy van klimavezerlo es belso homerseklet mero is. Ezekkel egyutt mennyibe jon ki ? Ha csinalt mar ilyet valaki elmondhatna a beszerelesi eljarast is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megoldható az, hogy a ködlámpámat kikötöm, és annak a vezetékére kötöm rá a DRL nappali fényt. (8 ledes, piros-fekete vezeték van csak a DRL-en)

Így azért lenne, jó mert gombbal tudnám kapcsolni, amikor a helyzetjelző, vagy a tompított felvan kapcsolva...

Köszi a segítséget.

Üdv.

Megoldható, de minek?

A DLR-t csak helyzetjelző nélkül szabad használni!

Ráadásul műszakin is piszkálnának miért nem működik a ködlámpa ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megoldható az, hogy a ködlámpámat kikötöm, és annak a vezetékére kötöm rá a DRL nappali fényt. (8 ledes, piros-fekete vezeték van csak a DRL-en)

Így azért lenne, jó mert gombbal tudnám kapcsolni, amikor a helyzetjelző, vagy a tompított felvan kapcsolva...

Köszi a segítséget.

Üdv.

Szia!

Természetesen minden további nélkül megoldható, csak éppen teljesen szabálytalan. Mert a DRL nem világíthat együtt a tompítottal, motorindításra automatikusan fel kell kapcsoljon, a fényszóró bekapcsolására meg le. Plusz ha kikötöd a ködlámpát akkor le is kell szereld, mert az csak úgy lehet az autón, ha működik (az összes többi világítóberendezéssel egyetemben). Szóval szerintem nem jó ötlet, de te tudod.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.