Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Köszi KaCsa!

Aki már épített be ilyet lenne hozzá kérdésem.

Honnan lehet legkönnyebben testet fogni? Óracsoport mögött tudom hogy van, de ha lehet nem bontanám megint szét. Az elektronika kis dobozát helyileg hova helyezte el, hogyan rögzítette? Az ablaktörlőnél hogyan kötött rá a kábelekre? Ráforrasztott az eredetiekre, vagy valahogy szétbontotta a csatlakozót és átcserélte a két kábelt? A lényeg hogy minél egyszerűbben meglehessen oldani, és ha kell vissza lehessen állítani az eredeti állapotot (bár remélem soha nem kell).

Köszi!

Szia.

Én a kis dobozkát kétoldalas ragasztóval az alsó kormány burkolatba ragasztottam ezért nem zörög.

A kábeleket a jelölésnek megfelelően rákötöttem a vezetékekre (nem vágtam el, csak lepucoltam, valamint leszigeteltem).

A legtöbbet a testtel szívtam mert a merevítőnél, ahová kacsa is írja, ott nem kapott testet. Végül a műszerfal rögzítő csavarja alá raktam a testkábelt, bal oldalon lent a lábburkolat és a műszerfal találkozásánál.

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Én a kis dobozkát kétoldalas ragasztóval az alsó kormány burkolatba ragasztottam ezért nem zörög.

A kábeleket a jelölésnek megfelelően rákötöttem a vezetékekre (nem vágtam el, csak lepucoltam, valamint leszigeteltem).

A legtöbbet a testtel szívtam mert a merevítőnél, ahová kacsa is írja, ott nem kapott testet. Végül a műszerfal rögzítő csavarja alá raktam a testkábelt, bal oldalon lent a lábburkolat és a műszerfal találkozásánál.

Köszi az infókat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár hónapja volt szó az EGR cheater ről. Ehez kapcsolódik most a hozzászólásom.

Aki már beszerelt ilyet milyen tapasztalatai vannak a működéséről?

Ma este én is megépítettem az elektronikát ezt alapul véve: http://www.vx220.org...59-egr-cheater/

Holnap hibakód kiütés után be szeretném szerelni, feltéve ha teljesen veszélytelen a használata.

Élőadatos mérésnél milyen adatokat kéne produkálnia?

Üdv.: Hegyi

Én nem csináltam ilyen elektronikát, hanem vettem a vaterán egy olyan alu lapkát amit az EGR alá kell betten,de a szelepnél van csak furat rajta, hogy az tudjon mozogni. Így nincs hiba kód, és a szelep nyit-zár mikor kell. A tapasztalataim, váltásokor beszerelés elött mindig megtorpant, akár hogy adagoltam a gázt. Mióta bent van ez a dolog teljesen megszünt és talán pár decivel kevesebbet fogyaszt és dinamikusabban indul meg. Zárás nélköl mikor nyomtam egy kövéret, pár pillanatig nem történt szinte semmi és csak az után indult meg, főleg nagy terhelésnél(klíma+5fő) volt tapasztalható, ez is jelentősen mérséklődött.

Ez a cucc volt az : http://auto-motor.va...1712006876.html

Beszerelés kb 10-15 perc

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár hónapja volt szó az EGR cheater ről. Ehez kapcsolódik most a hozzászólásom.

Aki már beszerelt ilyet milyen tapasztalatai vannak a működéséről?

Ma este én is megépítettem az elektronikát ezt alapul véve: http://www.vx220.org...59-egr-cheater/

Holnap hibakód kiütés után be szeretném szerelni, feltéve ha teljesen veszélytelen a használata.

Élőadatos mérésnél milyen adatokat kéne produkálnia?

Üdv.: Hegyi

Milyen motorkódú az autód?? Nem mindegy melyik cheater-t teszed bele.

A Z14XE-be nekem ez kellett (csak én tüskesort tettem a panelre, nem "drótokat"):

13_EGR_cheater_version_2_1.jpg

13_vockyegrcheat_1.jpg

Link to comment
Megosztás:

Én nem csináltam ilyen elektronikát, hanem vettem a vaterán egy olyan alu lapkát amit az EGR alá kell betten,de a szelepnél van csak furat rajta, hogy az tudjon mozogni. Így nincs hiba kód, és a szelep nyit-zár mikor kell. A tapasztalataim, váltásokor beszerelés elött mindig megtorpant, akár hogy adagoltam a gázt. Mióta bent van ez a dolog teljesen megszünt és talán pár decivel kevesebbet fogyaszt és dinamikusabban indul meg. Zárás nélköl mikor nyomtam egy kövéret, pár pillanatig nem történt szinte semmi és csak az után indult meg, főleg nagy terhelésnél(klíma+5fő) volt tapasztalható, ez is jelentősen mérséklődött.

Ez a cucc volt az : http://auto-motor.va...1712006876.html

Beszerelés kb 10-15 perc

Szia!

Én amikor csináltam a lapkát a csavarnak is fúrtam rá lyukat! :D

Köszi szépen a tippet, de már ~5 - 6 éve le van vakolva ha nem több. 3 éve kb. kidobta a hibakódot rá. Ami törlés utána a 4. indításnál szépen vissza is jön. Ez kezd kicsit bosszantani.

Link to comment
Megosztás:

Én nem csináltam ilyen elektronikát, hanem vettem a vaterán egy olyan alu lapkát amit az EGR alá kell betten,de a szelepnél van csak furat rajta, hogy az tudjon mozogni. Így nincs hiba kód, és a szelep nyit-zár mikor kell. A tapasztalataim, váltásokor beszerelés elött mindig megtorpant, akár hogy adagoltam a gázt. Mióta bent van ez a dolog teljesen megszünt és talán pár decivel kevesebbet fogyaszt és dinamikusabban indul meg. Zárás nélköl mikor nyomtam egy kövéret, pár pillanatig nem történt szinte semmi és csak az után indult meg, főleg nagy terhelésnél(klíma+5fő) volt tapasztalható, ez is jelentősen mérséklődött.

Ez a cucc volt az : http://auto-motor.va...1712006876.html

Beszerelés kb 10-15 perc

Ezzel az alátét lemezzel csak az a gond, hogy nem jó szinte semmire, ugyanis a szelepbe beengedi a kipufogógázt, csak a szívósorra nem, tehát nem fogja megfullasztani az autót, ha nyitott állapotban megszorul a szelep, de kb. ennyi. A szelep kokszosodásakor folyamatosan fog sárgalámpázni, torpanni, rángatni, stb. Vagy közbetétet kell berakni, vagy a fentebb részletezett AGR-csalót, hogy véglegesen kivond a forgalomból a szelepet.

Link to comment
Megosztás:

Én nem csináltam ilyen elektronikát, hanem vettem a vaterán egy olyan alu lapkát amit az EGR alá kell betten,de a szelepnél van csak furat rajta, hogy az tudjon mozogni. Így nincs hiba kód, és a szelep nyit-zár mikor kell. A tapasztalataim, váltásokor beszerelés elött mindig megtorpant, akár hogy adagoltam a gázt. Mióta bent van ez a dolog teljesen megszünt és talán pár decivel kevesebbet fogyaszt és dinamikusabban indul meg. Zárás nélköl mikor nyomtam egy kövéret, pár pillanatig nem történt szinte semmi és csak az után indult meg, főleg nagy terhelésnél(klíma+5fő) volt tapasztalható, ez is jelentősen mérséklődött.

Ez a cucc volt az : http://auto-motor.va...1712006876.html

Beszerelés kb 10-15 perc

Ez a lemez vajon x16xel be is jó? ahogy néztem az agrem ez a mintázatú.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel az alátét lemezzel csak az a gond, hogy nem jó szinte semmire, ugyanis a szelepbe beengedi a kipufogógázt, csak a szívósorra nem, tehát nem fogja megfullasztani az autót, ha nyitott állapotban megszorul a szelep, de kb. ennyi. A szelep kokszosodásakor folyamatosan fog sárgalámpázni, torpanni, rángatni, stb. Vagy közbetétet kell berakni, vagy a fentebb részletezett AGR-csalót, hogy véglegesen kivond a forgalomból a szelepet.

Igazad van,de mikor beszereltem, nem azért tettem, mert a szeleppel bármi gond lett volna. A rángatást akartam megszüntetni, illetve a felsleges korom bejutását a motorba. Ha esetleg megadná magát a szelep akkor jöhet ez az elektronika. De lehet vágok alá egy másik közbetétet ami teljesen lezárja majd! Köszi az ötletet! :)

Link to comment
Megosztás:

Igazad van,de mikor beszereltem, nem azért tettem, mert a szeleppel bármi gond lett volna. A rángatást akartam megszüntetni, illetve a felsleges korom bejutását a motorba. Ha esetleg megadná magát a szelep akkor jöhet ez az elektronika. De lehet vágok alá egy másik közbetétet ami teljesen lezárja majd! Köszi az ötletet! :)

A legegyszerűbb megoldás a közbetét. Az enyém kb. 1 cm vastag és bele van marva egy mélyedés a szelepnek, hogy tudjon szépen nyitogatni. Így teljesen el van szeparálva a ki- és a bemenete is. Az ECU csak a szelep mechanikus jóságát figyeli (tud-e nyitni/zárni), úgyhogy nincs hibaüzenet se.

Műszakin se volt vele gond, hozza a megfelelő értékeket.

Különben érdekes látvány, ha valaki belenéz a szívósorba, és megnézi, hogy mit enged be ez a szelep a motorba...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismételten az egr cheater dolog.

Kedves Glare68 esetleg tudod e a következő probléma megoldását vagy a miértjét:

Tegnap beszereltem a nyákot az egr csatlakozóba úgy ahogy az jelölve volt. Tegnap az első indítás után leállt a motor, de újra indítás után minden jó volt.

Ma már nem bírtam kiállni vele a garázsból, mivel már a többszöri újra indítás sem segített rajta. Megnéztem a csatlakozót és ott volt kontakt rendesen a forrasztások is épek semmilyen sérülés nincs a nyákon, az alkatrészeken sem. A hibakódot kivillogtattam és nem az előző megszokott hiba jött vissza (ezek szerint valamit csak jelentett ez a cucc). Eddig a p0401 es hibám volt most meg a p0405 jött elő.

Üdv.: Hegyi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismételten az egr cheater dolog.

Kedves Glare68 esetleg tudod e a következő probléma megoldását vagy a miértjét:

Tegnap beszereltem a nyákot az egr csatlakozóba úgy ahogy az jelölve volt. Tegnap az első indítás után leállt a motor, de újra indítás után minden jó volt.

Ma már nem bírtam kiállni vele a garázsból, mivel már a többszöri újra indítás sem segített rajta. Megnéztem a csatlakozót és ott volt kontakt rendesen a forrasztások is épek semmilyen sérülés nincs a nyákon, az alkatrészeken sem. A hibakódot kivillogtattam és nem az előző megszokott hiba jött vissza (ezek szerint valamit csak jelentett ez a cucc). Eddig a p0401 es hibám volt most meg a p0405 jött elő.

Üdv.: Hegyi!

P0405=Kipufogógáz visszavezetés-érzékelő A jel kicsi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Vettem egy menetfény lámpát és szeretném felszerelni az autóra ill bekötni hogy szabályos legyen van egy bekötési leírás valaki tudna segíteni hogyan kell bekötni? Astra G.az alábbi linken van 2 bekötési rajz.

http://kepfeltoltes.hu/view/130215/20130215_142353_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130215/20130215_142340_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Vettem egy menetfény lámpát és szeretném felszerelni az autóra ill bekötni hogy szabályos legyen van egy bekötési leírás valaki tudna segíteni hogyan kell bekötni? Astra G.az alábbi linken van 2 bekötési rajz.

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Szia!

Pü.-ben küld el légy szíves milyen fajtát vettél.

És ha elkészült fényképezd le világosban milyen erős fénye van.

Köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy kell kivenni a biztosítéktáblát? Utólag tettem bele ködlámpát és onnan szeretnék áramot vinni.

Erre én is kíváncsi lennék....

Én is utólag tettem bele a ködlámpát, egy ideiglenesnek szánt megoldással, de azóta is (1 éve) így használom.

-Gyári ködlámpát beletettem a lökhárítóba (hátul férfinemiszerván be van jelölve hol kel kivágni a helyét)

-Beletettem egy ködlámpakapcsolós, gyári kapcsolócsoportot

-Raktam egy biztosítékot, (ha jól emlékszem) a 12-es aljzatba, ami a ködlámpáé

-Vettem egy bontott relét, amit behelyeztem a relésorba (emlékeim szerint az ötödik a sorban, de csak ez az egy relé volt ott kihagyva.)

-A ködlámpa testkábelét a motortérben lecsavaroztam, a pozitív szálat pedig behúztam a biztosítéktábláig (a motorháztető bovden mellett, a gumin belül) , ahol a végét úgy blankoltam le, hogy azt a tábla elejénél be tudjam dugni a relé kapcsolt áram kivezetésének lábához, és úgy dugtam be a relét.

Tökéletesen működik! Gyári a kapcsoló! Gyári lámpa! Világít a visszajelző a műszerfalon! Csak épp az az egy száll vezeték a biztosítéktábla reléjétől elől, nem pedig hátul távozik.

Ha valaki ezt a vezetéket tudja merre kell keresni a motortérben, vagy a műszerfal alatt, vagy tudja hogy jön ki a bizt tábla, az engem is érdekel. Így is jó, de szebb lenne ha nem elöl menne.

Link to comment
Megosztás:

Erre én is kíváncsi lennék....

Én is utólag tettem bele a ködlámpát, egy ideiglenesnek szánt megoldással, de azóta is (1 éve) így használom.

-Gyári ködlámpát beletettem a lökhárítóba (hátul férfinemiszerván be van jelölve hol kel kivágni a helyét)

-Beletettem egy ködlámpakapcsolós, gyári kapcsolócsoportot

-Raktam egy biztosítékot, (ha jól emlékszem) a 12-es aljzatba, ami a ködlámpáé

-Vettem egy bontott relét, amit behelyeztem a relésorba (emlékeim szerint az ötödik a sorban, de csak ez az egy relé volt ott kihagyva.)

-A ködlámpa testkábelét a motortérben lecsavaroztam, a pozitív szálat pedig behúztam a biztosítéktábláig (a motorháztető bovden mellett, a gumin belül) , ahol a végét úgy blankoltam le, hogy azt a tábla elejénél be tudjam dugni a relé kapcsolt áram kivezetésének lábához, és úgy dugtam be a relét.

Tökéletesen működik! Gyári a kapcsoló! Gyári lámpa! Világít a visszajelző a műszerfalon! Csak épp az az egy száll vezeték a biztosítéktábla reléjétől elől, nem pedig hátul távozik.

Ha valaki ezt a vezetéket tudja merre kell keresni a motortérben, vagy a műszerfal alatt, vagy tudja hogy jön ki a bizt tábla, az engem is érdekel. Így is jó, de szebb lenne ha nem elöl menne.

Leveszed a biztosíték táblát, és a reléről elmenő szálra kötöd.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

N-Joy lámpa kérdés....

Van tapasztalata valakinek, a 10.000 Ft/db. körül kapható utángyártott lámpával kapcsolatban?

Esetleg a vetítőlencsés változat?

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/autovillamossagi_alkatresz/fenyszoro_bura_izzo/opel_astra_g_xenon_h7_tuningfenyszoro_1713735911.html

Látni azt szeretek, úgyhogy ha nem világítanak min. így mint a gyári Hella, akkor inkább a mostani marad...... Bár ez a fekete háttér piszok jól néz ki.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.