Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

A vastag piros (a rajz szerint az piros, ha nálad rózsaszín akkor az :) ) az állandó feszültség, a kék csíkos a kapcsolt.

Pontosan milyen vezeték kellene neked az AC-től? Kapcsolt oldali feszültség, vagy a kapcsoló oldali? Egyébként nincs egyik sem az utastérben, az AC-nek minden vezetéke a motortérben található, a motortéri főbiztosíték táblából kap tápot, és az ECU kapcsolja, nem vezették az utastérbe.

És szerinted hol megy hátra a vezeték az AC pumpához?? Az autó alatt??

Link to comment
Megosztás:

Ma sikeresen vettem egy ncdr1100 cd tárral és navis kijelzővel. Viszont lenne néhány problémám. A kijelzőt amikor kipróbáltam, működögt majd egyszercsak kiírta hogy DISPLAY SAFE. Mit lehet vele csinálni?

A másik, hogy hiába nyomkodom a bc gombot sehogy nem hozza ki a fogyasztási adatokt. Tudja valaki, hogy miért vagy hogyan lehet elővarázsolni?

Link to comment
Megosztás:

Ma sikeresen vettem egy ncdr1100 cd tárral és navis kijelzővel. Viszont lenne néhány problémám. A kijelzőt amikor kipróbáltam, működögt majd egyszercsak kiírta hogy DISPLAY SAFE. Mit lehet vele csinálni?

A másik, hogy hiába nyomkodom a bc gombot sehogy nem hozza ki a fogyasztási adatokt. Tudja valaki, hogy miért vagy hogyan lehet elővarázsolni?

:D Már csak egy hozzá való kijelzőt kellene venned, tőlem. :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok a veramon hőmérőjét ti hová helyeztétek hol a legoptimálisabb?

Na ez egy jó kérdés. Még én sem találtam meg az optimális helyet, de leírom hogy én hova raktam (ebből következik hogy nem vagyok megelégedve azzal ahol most van): Én a középkonzol mögé rejtettem, a hamutartó alatti kis kiszedhető csík alá, abból a megfontolásból hogy a tűző nap elől elrejtve kell lennie mert az befolyásolja a mért hőmérsékletet, ugyanakkor az utastér felső felében sem nagyon lehet mert a meleg levegő felfelé száll (a tető alatt mindig melegebb van mint a lábtérben), és ettől megint csak csalna, de ott rontottam el hogy a középkonzol mögött ugyan nincs kitéve közvetlen napsugárzásnak, de a levegő sem jár ott, így aztán rendszeresen 6-10°C-al többet mutat a valós hőmérsékletnél. Gondoltam arra is hogy a lábtérbe (a pedálok fölé) teszem ahol valamennyire jár a levegő, de ott meg télen lesz rossz helyen amikor a fűtést a lábra irányítom. Még esetleg az első ülés alatt lenne jó hely neki, bár nekem ott is vannak a hűtő/fűtőrendszernek fúvókái...

Egyszóval olyan helyet keress ahol tűző nap nem éri, jár a levegő (nem zárt), és nincs kitéve a fűtőrendszer közvetlenül ráirányított hideg/meleg levegőjének sem. Nem lesz egyszerű...

Link to comment
Megosztás:

Mr.bb tőlem vette a hőmérős cuccot, tehát nekem már nincsen de leírom hogy én hová tettem.Én a hamutartó alatt lévő kis szűk résen kivezettem, és egészen a kéziféknél lévő mélyedésig vezettem el.Ott árnyékban is van és jár is a levegő.

De ha valaki szét akarja fúrni a dolgokat, akkor a box alatt is lehet odáig vezetni és ott egy lyukon kivezetni.

Link to comment
Megosztás:

márkatársak.Azt szeretném megtudni hogy a 2001 y17dt.klimás caravánombol hogy tudnám kiszedni a generátort mert javitani kellene .Alapjáraton halványan izzik a töltésjelzöm13,8-at tölt érdekes utána fordulaton meg nem. még azt szeretném megtudni hogy mennyibe kerülnek hozzá a javitáshoz az alkatrészek ezen még a vákumszivattyu is rajta van,de az jo.

,

Link to comment
Megosztás:

márkatársak.Azt szeretném megtudni hogy a 2001 y17dt.klimás caravánombol hogy tudnám kiszedni a generátort mert javitani kellene .Alapjáraton halványan izzik a töltésjelzöm13,8-at tölt érdekes utána fordulaton meg nem. még azt szeretném megtudni hogy mennyibe kerülnek hozzá a javitáshoz az alkatrészek ezen még a vákumszivattyu is rajta van,de az jo.

,

X16xel és x20dtl -nél van tapasztalatom de csak állúról fértem hozzá

Link to comment
Megosztás:

Hello, Ma ki lett cserélve a generátor egy vadonat újra, de továbbra is a következő tünetet produkálja.

Ha középmeleg (850 ford/perc) motornál bekapcsolom 4-es fokozatra hirtelen a ventilátort, akkor szinte meg sem moccan a fordulatszám. Amint eléri az üzemmeleg állapotot (750 ford/perc), kb 250-et esik a fordulat a kapcsolás pillanatában, pl: 4-es ventilátor, vagy motorhűtő ventilátor hatására. Továbbá, amint felér a két első elektromos ablak, nem közben, hanem utána fuldokol egy ilyet a motor. Sokszor ha fékezek és 2-esbe váltok, szintén leesik kb 250-et a fordulat, rövid ideig (kb amíg fel nem engedem a kuplungot). Ha csak simán motorfék közben benyomom a kuplungot, akkor jó. Valamiért a feszültség változásokat nem tudja kezelni a motor. Generátor, akku jó, EGR nincs gyárilag. Mi lehet még szerintetek? MAP szenzor esetleg? Tech2-vel nézték opelszervizben, de nem tudtak hozzászólni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Lőtávolon belül van vállalkozó szellemű emberke aki tudna nekem segíteni a tempomat beszerelésébe Y17DT-be?

Baranyába mondjuk elgurulok, akár Somogyba is. Jól jönne még a nyaralás előtt a beszerelés. :)

THX!

keresd WESSZ-t törökbálinton .

Link to comment
Megosztás:

Hali, tárolt hibakódot lehet törölni aksilevételel? X12XE astra G 1999.

Csak azért kérdezem mert dobott hibát a főtengely jeladóra, de most kicseréltem és nem akarok megint 3000 HUF-ot fizetni a diagnosztikáért. Vagy esetleg a hiba megszünésével törlődik a tárolt hiba is?

Link to comment
Megosztás:

Hali, tárolt hibakódot lehet törölni aksilevételel? X12XE astra G 1999.

Csak azért kérdezem mert dobott hibát a főtengely jeladóra, de most kicseréltem és nem akarok megint 3000 HUF-ot fizetni a diagnosztikáért. Vagy esetleg a hiba megszünésével törlődik a tárolt hiba is?

Igen törlődik az ECU-ból, ha leveszed az akksit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Épp vonóhorog felszerelés alatt van az autóm. Azt kértem, hogy a műszerfali visszajelzőt kössék be, ne fúrjanak be nekem +1 ledet, és most hívtak az opelból, hogy ne menjek a megbeszéltek szerint reggel az autóért, mert nem sikerül működésre bírni a műszerfali visszajelzőt.

Van ennek esetleg valami trükkje, amit szégyen szemre egy opel szerviz nem ismer?

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.