Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Még valami: az utastérben a szofita izzók helyett szeretnék ledes szofitát,úgy emlékszem valaki már kicserélte.

Hány wattosat érdemes bele tenni ami jól világít,de még nem süti ki az ember szemét,és hány ledeset?

Honnan érdemes rendelni?

Köszi előre is az infót!

Én tőle rendeltem, korrekt az eladó: http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/autovillamossagi_alkatresz/fenyszoro_bura_izzo/szofita_sofita_41mm_42mm_9_smd_led_hidegfeher_1_db_1803602012.html

S a helyedben, ha neked is van a hátsó ajtó kapaszkodoba építve világítás oda is tolnék kettőt, de oda kisebb kell. Illetve a csomagtartóba is, azóta ott is megtalálni mindent. Illetve ledesből még dobtam be t10 helyzetjelzőt. Nagyon jól néz ki és még jobban is látszik a teknő.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én tőle rendeltem, korrekt az eladó: http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/autovillamossagi_alkatresz/fenyszoro_bura_izzo/szofita_sofita_41mm_42mm_9_smd_led_hidegfeher_1_db_1803602012.html

S a helyedben, ha neked is van a hátsó ajtó kapaszkodoba építve világítás oda is tolnék kettőt, de oda kisebb kell. Illetve a csomagtartóba is, azóta ott is megtalálni mindent. Illetve ledesből még dobtam be t10 helyzetjelzőt. Nagyon jól néz ki és még jobban is látszik a teknő.

Köszi! A belső térben mindegyik helyre akarok tenni,még a csomi tartó megvilágításába is.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! A belső térben mindegyik helyre akarok tenni,még a csomi tartó megvilágításába is.

szia!

én ilyet vettem a kombiba a csomagtérvilágitáshoz:

http://www.ebay.com/itm/50-CM-30-LEDs-5050-SMD-Waterproof-Pure-White-LED-Strip-DC-12V-For-Decoration-/310704362725?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item48576c54e5

a roló ahol csúszik alulról ragasztottam rá a müanyagra mert öntapados!12v meg lehuztm a csomagtartóvilágitásról a burkolat alatt. nagyon tuti lett most legalább sötétbe megtalálok mindent a csomagtartóba!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem is gyártónál a legolcsóbb. Nekem is onnan van, csak nekem az öcsém hozta el, sokat járt Veszprémbe, egyszer beugrott érte.

Nekem kapcsos van, ha ügyesen szereled fel, nem okoz problémát az ablak felhúzásakor.

Azt viszont észrevettem, hogy ahol a kapcsok vannak, ott nem szereti ha a légterelő és az üveg közé spriccelek a magasnyomásúval.

Beszivárog kevés víz. Másnál is előfordul?

Nekem is ilyen... És még hangosabb is tőle a kocsi....

Link to comment
Megosztás:

Én tőle rendeltem, korrekt az eladó: http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/autovillamossagi_alkatresz/fenyszoro_bura_izzo/szofita_sofita_41mm_42mm_9_smd_led_hidegfeher_1_db_1803602012.html

S a helyedben, ha neked is van a hátsó ajtó kapaszkodoba építve világítás oda is tolnék kettőt, de oda kisebb kell. Illetve a csomagtartóba is, azóta ott is megtalálni mindent. Illetve ledesből még dobtam be t10 helyzetjelzőt. Nagyon jól néz ki és még jobban is látszik a teknő.

http://www.ebay.com/itm/1x-42mm-41mm-DE4410-2W-12V-6500K-126-Lumen-9-SMD-5050-LED-White-MAP-Light-Bulb-/261270442944?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3cd4ee93c0&vxp=mtr

Imádom, amikor a magyarokat hülyének nézi, és a külföldi cuccot többszöröséért adja el... Kíváncsi vagyok mennyit adózik, csak egyszer látogatna el hozzá a NAV....

Link to comment
Megosztás:

szia!

én ilyet vettem a kombiba a csomagtérvilágitáshoz:

http://www.ebay.com/itm/50-CM-30-LEDs-5050-SMD-Waterproof-Pure-White-LED-Strip-DC-12V-For-Decoration-/310704362725?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item48576c54e5

a roló ahol csúszik alulról ragasztottam rá a müanyagra mert öntapados!12v meg lehuztm a csomagtartóvilágitásról a burkolat alatt. nagyon tuti lett most legalább sötétbe megtalálok mindent a csomagtartóba!

20130611_102301_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

20130611_113317_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nekem is :icon13:

Link to comment
Megosztás:

szia!

én ilyet vettem a kombiba a csomagtérvilágitáshoz:

http://www.ebay.com/itm/50-CM-30-LEDs-5050-SMD-Waterproof-Pure-White-LED-Strip-DC-12V-For-Decoration-/310704362725?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item48576c54e5

a roló ahol csúszik alulról ragasztottam rá a müanyagra mert öntapados!12v meg lehuztm a csomagtartóvilágitásról a burkolat alatt. nagyon tuti lett most legalább sötétbe megtalálok mindent a csomagtartóba!

Szia!

Köszönöm Neked is az infót!

Nem is rossz megoldás ez a burkolat alatti megvilágítás.

Így legalább ha kutakodsz a csomi tartóban nem takarod el a fény útját.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hamarosan megcsinálom róla a leírást! Sajnos képeket nem csináltam a szerelésről! :( Mikor kész lettem akkor jutott eszembe hogy közben kellett volna csinálni pár képet is! Addig is egy jó tanács aki xenon rendszeren töri a fejét az jól gondolja át mibe is vágja a fejszéjét! Bontottan baromi nehéz hozzájutni a cuccokhoz! Sok sok türelmet igényel, és igazi normális leírás nincs is a témáról sehol sem!

Szia!

Leírást nem készítettél esetleg róla amit megoszthatnál a néppel? :D

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm Neked is az infót!

Nem is rossz megoldás ez a burkolat alatti megvilágítás.

Így legalább ha kutakodsz a csomi tartóban nem takarod el a fény útját.

Bocs, az az én képeim az idézetbe,m csak rossz helyre szúrtam.

Sima kültéri LED szalag jó oda, és akkor olyan hosszan teszed, ahogy godolod, 5cm-enként lehet vágni....

Mo-on is a LED szalag ugyanannyi métere, mint a belinkelt fél méter... és nem kell rá várni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igen, az övé az, meg a párjáé, a Timié is gyári xenonos. Csak az utóbbi rendszáma nem ugrik be, mert nem ilyen könnyen megjegyezhető.

Alex75 és tgabika76!

Eszméletlen gyönyörű az a két Opel.

Ha jól emlékszem a Timinek Ladája volt régen.

Mindegy,most jól választott. :)

Más:

Elnézést a sok kérdésért,de nem akarok mellényúlni izzó témában.

Szofita ledes izzóból hány wattosat érdemes betenni a belső térbe,és hány ledes a megfelelő,ami azért a gyári szofitától jobban pilácsol?

Link to comment
Megosztás:

Más:

Elnézést a sok kérdésért,de nem akarok mellényúlni izzó témában.

Szofita ledes izzóból hány wattosat érdemes betenni a belső térbe,és hány ledes a megfelelő,ami azért a gyári szofitától jobban pilácsol?

Ugy gondolom, hogy a gyárinál bármelyik hidegfehér ledes szofita nagyobb fényerővel bir. Szerintem 9 led bőven elég, főleg ha az 5050 smd . Azt hiszem amit vettem az 2 wattos, 3 db van az utastérben és bőven elég, akár műteni is lehetne. Remélem ez segített valamit a döntésben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Régóta tervezgetem már, de most végre rászántam magam és megépítettem a komfort modulomat az autóba. Többféle elképzelésem is volt már különféle extrák beépítésére, és úgy döntöttem, hogy ezeket egy elektronikában egyesítem. Úgy gondolom így sokkal egyszerűbb és gazdaságosabb is mintha külön-külön lenne megvalósítva. Az eredmény egy olyan elektronika lett, ami vezérli a nappali menetvilágítást (erre a gyárilag kiépített kábelezést és csalakozót használom, motorindítás után automatikusan kapcsolja a helyzetjelzőt és a tompított fényszórót), indulás után (a 10km/h elérésekor) automatikusan zárja az ajtókat, leállítás után nyitja, vezérli az ablaktörlő szakaszos fokozatát tanítható intervallumos formában, valamint kanyarlámpaként vezérli a ködlámpákat (30 km/h alatt a felkapcsolt irányzelző oldalán bekapcsol a ködlámpa, ha a világításkapcsoló is fel van kapcsolva, amit meg ugye csak sötétedés után kapcsolok, mert motorindításra már automatikusan van tompítottam). Egyelőre ezeket a funkciókat tudja, de maradt még benne lehetőség, van még néhány szabad ki- és bemenete, így később még a szoftver bővítésével van lehetőség újabb funkciókra (a képeken látszik is, hogy nincs minden alkatrész beültetve, azok egyelőre úgyis kihasználatlanok lennének, ezért nem is forrasztottam még be őket).

Mivel a világítás felkapcsolása automatizálódott, ezért felmerült az igényem arra, hogy ennek működését valami visszajelezze. Erre a célra pedig a xenon fényszóró automata állítójának visszajelző LED-jét ültettem be, és a piktogramon a két kis fel-le mutató nyilat a számlap hátulján letakarva egy tompított fényszóró visszajelzőt kaptam.

A szoftvert egy-két helyen még finomhangolni kell egy kicsit, de alapvetően jól működik, kb. egy hete van a kocsiban élesben, eddig hibátlanul teszi a dolgát. Nagy sikerélmény ez nekem, nem túl régóta foglalkozom behatóbban az elektronikával, nagyon komoly dolgokat még nem is pakoltam össze, ezért ez ha nem is tökéletes munka de adott egy kis lendületet ebbéli próbálkozásaimnak :)

Végül néhány kép:

P1010408.JPGP1010411.JPGP1010414.JPG

P1010419.JPGP1010423.JPGP1010432.JPG

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.