Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Üdv Fórumtársak!

Szeretném lecserélni az automon a fényszorókat (astra g)mert be van mattulva.

Kinek mi a véleménye melyik fajtát érdemes megvenni a Depot vagy a TYC.

Vagy ezekkel nem érdemes foglalkozni?

Nekem Depo volt, azzal vettem, az számomra siralmas volt (nem volt matt, a vetített képe volt rossz). Most Hella van benne. Szerintem megéri főleg úgy,hogy 15 volt a pár. Igaz, autóboltos ismerős által. Utángyártottból inkább TYC, az páraknak bejött.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is Depo van az off autómon, és annak is rossz a vetített képe. Egyrészt szembejövők is szoktak villogni, másrészt gyengén is látni vele, úgy sz@r, ahogy van. Sajnos előző tulaj rakta még bele, én biztos utánanéztem volna csere előtt, hogy mit veszek... Ki is akarom cserélni, lehet, hogy TYC-t megpróbálom én is.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is Depo van az off autómon, és annak is rossz a vetített képe. Egyrészt szembejövők is szoktak villogni, másrészt gyengén is látni vele, úgy sz@r, ahogy van. Sajnos előző tulaj rakta még bele, én biztos utánanéztem volna csere előtt, hogy mit veszek... Ki is akarom cserélni, lehet, hogy TYC-t megpróbálom én is.

Én a TYC-t mikor beraktam elvittem beállíttatni, mondom nem sz@rakodok vele itthon.

Pikk pakk betudták állítani a vetítési képet pontosra, nemvolt vele gond pedig féltem tőle, hogy mégis utángyártott, hátha sose lesz jó.

Este világítás próba, Szerintem jó lett! Sokkal jobban látni vele mint a matt 12 éves Hellákkal.

De gondolom egy új Hellával nem kell összehasonlítani.

Nem villog senki rám azóta se. Ja és azt hozzá kell tennem azért, hogy nem Originál izzó van a tompitottban, hanem Osram Cool Blue Intense. Nekem bevált.

Eddig nem csalódtam a TYC-be.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is Depo van igaz gyári xenon rendszerrel. A vetítési képe kiváló de beállítani azt nem tudják sehol sem hogy oda világítson ahova kell! Vagy nagyon elém világít akkor én nem látok semmit sem, vagy ha jól látok akkor a szembe jövők vágják rám állandóan a reflektort!

Link to comment
Megosztás:

Vettem kapaszkodót a neten.A srác küldött is 3 darabot, de lemezt nem.Írtam neki és küldött lemezt is.Most fel akartam tenni a kapaszkodót és akkor esett le hogy ehhez kell még egy műanyag kis pöcök alulra.Kérdésem hogy van-e valakinek komplett kapaszkodója és eladná-e?

Már ki van a t@köm hogy ennyire hosszadalmasra sikerült ez a kapaszkodó projekt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

kíváncsiságból megnéztem a pedálos módszerre, van-e valami hibakód.

folyamatosan villogott a kulcsos autó jel.

ez mit jelent?

jah, és megjött a hibakód kiolvasóm, a scanmyopel progi nem jelzett hibakódot.

Folyamatos villogás - nincs tárolt hiba

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G

Amennyiben a TID kijelzőt kicserélem MID-re, akkor elképzelhető, hogy működnek az általa biztosított BC funkciók?

Esetleg utólagos computerekből valami értelmesebb jobb megoldás lehet?

Korábbi hozzászólásokban olvastam a Veramon-t, ami végülis tetszik. (csak a rádió kijelzést nem tudja :-/ ) Ez milyen árat képvisel most?

Találtam egy másikat, de ennek igen erős az ára :-o

http://www.carstyling.hu/account_shower.php?id=1554

Esetleg a TID kijelző "okosítása" miként valósítható meg ('98 X14XE)? Ha egyáltalán lehet ennél az autónál. (Azt hiszem ez lenne a legolcsóbb verzió B-) )

Módosítva : oriat
Link to comment
Megosztás:

Én is megakartam nézni, de hiába nyomtam be a fék és gázpedált egyszerre semmi nem történt gyújtás ráadáskor csak a szokásos. Pedig elektromos gázpedálom van. Dieselnél másképp kellene?

Padlóig nyomtad a gázt? Nemtudom, hogy másnak hogy, de nekem így működik. Satufék, padlógáz és utána tedd be a kulcsot és add rá a gyújtást :)

Próbáld újra, így hátha fog működni :)

Link to comment
Megosztás:

Padlóig nyomtad a gázt? Nemtudom, hogy másnak hogy, de nekem így működik. Satufék, padlógáz és utána tedd be a kulcsot és add rá a gyújtást :)

Próbáld újra, így hátha fog működni :)

Nyomtam én mindenhogy de semmi...nem is értem... :S
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

kíváncsiságból megnéztem a pedálos módszerre, van-e valami hibakód.

folyamatosan villogott a kulcsos autó jel.

ez mit jelent?

jah, és megjött a hibakód kiolvasóm, a scanmyopel progi nem jelzett hibakódot.

a folyamatos villogás hibamentességet jelez.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szép napot mindenkinek.

Arra gondoltam, csinálok az autóba ki/beszállást segitő fényt.

Igen ám, de ebbe az egyszerü dologba is beletört a bicskám.

Gondoltam kell +12v, a testet meg rákötöm az ajtókapcsolóra,

(ha hülyeség szóljarok rám..) de hogy tudok az ajtócsatin áthozni a mazzagokat?

Nem sokmindent találtam aról hogyan bontható a csati, ezért fordulok hozzátok.

Egy kép is sokat segítene.

Üdv és előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy kis segítséget kérnék,vettem króm léghűtő terelőt és le szeretném fekete illetve kék carbon fóliával lefóliázni pár dolgot.Az egyik hogy hogy hogy lehet kiszedni a világításkapcsoló és jobb oldali légkondi terelő keretét?Kesztyűtartót kiszedtem,majd látom egy csavar alulról fogja a terelő keretét de nem jött ki,hogy lehet teljesen kiszedni?Jelenleg ki van szedve a dohányzórekesz,oldalkonzol teljesen,váltóbőr és kézifékbőr cserélve lessz,kesztyűtartó,lessz középkonzol csere is,rádiónál akadtam el hogy kicsavartam a csavarokat és hiába dugtam bele 4 stiftet nem tudtam kiszedni,majd holnap remélem sikerül.Illetve szeretném karbonnal lefóliázni az ajtókon kapaszkodót,vagyis a műanyagot a kárpit előtt,azt hogyan tudnám leszedni róla?Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy kis segítséget kérnék,vettem króm léghűtő terelőt és le szeretném fekete illetve kék carbon fóliával lefóliázni pár dolgot.Az egyik hogy hogy hogy lehet kiszedni a világításkapcsoló és jobb oldali légkondi terelő keretét?Kesztyűtartót kiszedtem,majd látom egy csavar alulról fogja a terelő keretét de nem jött ki,hogy lehet teljesen kiszedni?Jelenleg ki van szedve a dohányzórekesz,oldalkonzol teljesen,váltóbőr és kézifékbőr cserélve lessz,kesztyűtartó,lessz középkonzol csere is,rádiónál akadtam el hogy kicsavartam a csavarokat és hiába dugtam bele 4 stiftet nem tudtam kiszedni,majd holnap remélem sikerül.Illetve szeretném karbonnal lefóliázni az ajtókon kapaszkodót,vagyis a műanyagot a kárpit előtt,azt hogyan tudnám leszedni róla?Köszönöm a segítséget.

Szia,

világításkapcsolónál le kell venni a gombot, kihúzod a kapcsolót belső világítás állásba akkor alulról bele tudsz nyúlni egy vékony csavarhúzóval, leveszed majd utána kétoldalt látsz rést, ott fogja két rugós lemez. Vagy bele akasztasz csavarhúzót vagy vékony plasztikkártyát dugsz a kapcsoló mellég és úgy tudod kihúzni. Mind a két felét egyszerre kell másképp nem jön majd ki.

Ha a szellőző rácsra gondolsz akkor a közepét ami mozog megfogod egy lapos fogóval és ki lehet pattintatni, húzni az utastér felé, utána már látnod kell a csavart.

Az ajtó kapaszkodót úgy tudom egybeöntötték az ajtó kárpittal, mintha múltkor lett volna róla szó, de ebben nem vagyok biztos, ha nem így van gondolom csavar fogja vagy kívülről vagy belülről.

Ezt most csak én nem értem? :)

Lehet érteni, olvass a sorok között ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elektromos ablak beépítését tervezem már egy ideje, de hamar akadájba ütköztem.

Gyárit szerettem volna mindenképp, de sehol nem kapok 3 ajtóshoz ablak emelő szerkezetet bontottat.

Már kezdem feladni, így marad az utólagos úgy néz ki.

Érdekelne akinek utólagos(univezáslis) van, vagy aki ismeri ezeket az milyet ajánlana. Tudom, hogy az utólagos szívás sokak szerint de ez van.

Találtam olyat amihez lehet típusazonos kapcsolókat venni, de igazából tanácstalan vagyok, hogy milyet érné meg megvenni.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elektromos ablak beépítését tervezem már egy ideje, de hamar akadájba ütköztem.

Gyárit szerettem volna mindenképp, de sehol nem kapok 3 ajtóshoz ablak emelő szerkezetet bontottat.

Már kezdem feladni, így marad az utólagos úgy néz ki.

Érdekelne akinek utólagos(univezáslis) van, vagy aki ismeri ezeket az milyet ajánlana. Tudom, hogy az utólagos szívás sokak szerint de ez van.

Találtam olyat amihez lehet típusazonos kapcsolókat venni, de igazából tanácstalan vagyok, hogy milyet érné meg megvenni.

Köszi!

Miért nem szólsz? :) Tudok gyárit. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.