Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Jó estét!
Ha már így tempomat a téma volna egy kérdésem.
2003-as Astra G Z12XE-be is megoldható?? Régen követem az fórumot de még nem láttam olyat aki bele tette volna vagy lehet elsiklottam felette...
Egyszer néztem már a kormányoszlopnál a csatlakozót de még csak felületesen. Szerintem nincs előkészítve semmi hozzá de sose tudni.
Ha vki tudna mondani vmi biztatót jó lenne! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Én csak a tempomatot tudom neked mondani, hogy nem fog menni. Ebbe a szériába nem egyszerű belerakni és eddig még csak próbálkozások vannak rá, végső megoldás nincs! De talán előbb utóbb ti is tudjátok használni ezt a remek találmányt.

Nézd meg még egyszer, mert Z16XEP-ről van szó!

Abba megy!

Yeppp, Z14XEP ami macerás. De vki már berakta és használja. GOndolom azt a spéci modult rakták be neki. De mondta nagyon sokba volt.

Link to comment
Megosztás:

Tehát a piros-fehér kábelt rákötöm +12v ra(a piros kábel ami a magnónak adja a 12v-ot?)? Ha bekötöttem így akkor vegyem ki az antenna jelerősítőt amit most tettem bele és jónak kell lennie a rádiónak ?

köszi a választ

Üdv: Tamás

Megoldottam!

A piros-fehér kábel megkapta a rádiótól a +12 voltot. Az én problémám az volt, hogy az antenna csatlakozó ami a kocsiban volt az volt szétcsúszva azt kicseréltem de a jelerősítőt benne hagytam mostmár nem recseg a magnó sehol

köszi a segítséget!

üdv Tamás

Link to comment
Megosztás:

Kicserélni az irányjelzőkart, kicserélni, a fékpedálkapcsolót, és beépíteni a kuplung pedálkapcsolót.

Nem nagy dolog!

Ha hiányzik a kábelezés, akkor is max 2-3 órával több.

Miskolc környékén van valaki aki csinált már ilyet és lenne kedve segíteni ? mert akkor megcsinálnám! egyedül kicsit félek hogy valamit tönkreteszek!

köszi Üdv Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

nem vagyok gyakorlott fórumozó de remélem jó helyen teszem fel a kérdésem.

Ha esetleg volt már róla szó, akkor megköszönnék egy linket is valakitől mert sajna nem nagyon van időm végigtúrni az egész fórumot.

Van egy Astra G 1.6 Z16XEP -m.

Szeretnék bele tempomatot, illetve fedélzeti computert, ami méri a fogyit meg ilyeneket.

Kérdésem, hogy megoldható lenne e?

Ha igen, hogyan és kb. mennyiért?

Tudtok Bp.-n valaki megbízható szerelőt, aki ért hozzá és meg is csinálná?

És még egy kérdés (bár ezzel sztem kivágtok az elektromos topikból).

Az autóm harmat gyenge, hidegen még csakcsak megy, de bemelegedés után mintha lefelezné az amúgy is szerény nyomatékát.

110 - 120 nál picit rángat, de csak ott.Lehet összefüggés?

Megoldást jelenthetne egy CHIP?

Ha csak átirányítotok a megfelelő topicba, ahol segítséget kapok már előrébb vagyok!

Segítségeteket megköszönve!

Horváth Gábor

Olvastam a Gábor hozzászólását.

Arra lennék kíváncsi, hogy valóban meglehet azt oldani hogy a középső óra mutassa a fogyasztást(azt tudom hogy a sávokat nem írja ki csak gyári rádióval) ha lehet akkor hogyan?

köszi

üdv Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget azzal kapcsoltban, hogy akinek gyári vonóhorga van az autóján az külden-e fényképeket a csomagtérben való rögzítésről, valamint a vonóhorog elektronikájának a karosszériában való összekapcsolásáról.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Olvastam a Gábor hozzászólását.

Arra lennék kíváncsi, hogy valóban meglehet azt oldani hogy a középső óra mutassa a fogyasztást(azt tudom hogy a sávokat nem írja ki csak gyári rádióval) ha lehet akkor hogyan?

köszi

üdv Tamás

Igazság szerint arra gondoltam, hogy a középső kijelzőt is kicserélném....

Meg gondolom akkor az ablaktörlő kart is ki kell cserélni.

Esetleg valami 5let a tempomatra, és beszerelhetőségére?

Köszi!

G

Link to comment
Megosztás:

Igazság szerint arra gondoltam, hogy a középső kijelzőt is kicserélném....

Meg gondolom akkor az ablaktörlő kart is ki kell cserélni.

Esetleg valami 5let a tempomatra, és beszerelhetőségére?

Köszi!

G

amit átküldtem annál egyszerűbben nem lehet megcsinálni! szerintem keress egy szerelőt és az útmutató alapján pillanatok alatt beépíti neked. én is ezt tettem. :)

kérdezd meg a többieket, mert többféle megoldás van a fogyasztás kijelzésére.

1. Gyári (pl.MID)

2. Veramon

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

én vettem egy sráctól, és adta hozzá a szalag kábelt is, és csak simán összedugtam és ennyi volt.

és természetesen kell hozzá hátsó ajtó nyitásérzékelő kapcsoló is!

nem tudom, hogy van-e még neki, kérdezz rá.

am. 5 pénzért kaptam kábellel együtt.

beszerelni elég nagy macera ilyen hidegben nem javaslom, mert nullázol sok patentot!

le kell szedni a tető kárpitot, napellenzőket, középső térképolvasót, a-oszlop burkolatot.

Köszi mindenkinek! Egyelőre nem találkoztam vele, meg úgyis a jobb időt megvárom vele :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ma szét kellett szednem a tetőkárpitomat és a mennyezeti lámpánál a kát fekte piros csatlakozón kívül mellette szivacsba burkolva van még ha jól láttam két csatlakozó de a szivacsot nem szedtem szét hogy pontosan megnézzem viszont lefotóztam hátha ebből valamit láttok Ti hozzáértők :) én térképolvasós lámpa csatlakozóira gondolok de aztán nem biztos hogy igazam van. Előre is köszönöm hogy ránéztek :)

http://kepfeltoltes.hu/150223/20150223_205907_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/150223/valami_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ma szét kellett szednem a tetőkárpitomat és a mennyezeti lámpánál a kát fekte piros csatlakozón kívül mellette szivacsba burkolva van még ha jól láttam két csatlakozó de a szivacsot nem szedtem szét hogy pontosan megnézzem viszont lefotóztam hátha ebből valamit láttok Ti hozzáértők :) én térképolvasós lámpa csatlakozóira gondolok de aztán nem biztos hogy igazam van. Előre is köszönöm hogy ránéztek :)

http://kepfeltoltes.hu/150223/20150223_205907_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/150223/valami_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ha jól emlékszem, az a napfénytető csatlakozói.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XEP- hez szeretnék akksit, és mindenhol azt olvastam hogy érdemes nagyobbat venni, mert tovább bírja. (években számolva) Ezt szeretném kipróbálni.

Az a kérdés, mennyivel vehetek nagyobbat? A túl nagy nem károsítja az indító motort?

Kinéztem egy 63Ah, 610A -est. Lehet hogy bajt okoz? (Az előző talán 420 A-es volt)

Mási kérdés, hogy a gyári akkuról mi a válemény? Mennyire jó? Eredeti, v utángyártott amit kapni lehet?

pl: http://opelcentrum.hu/aruhaz/akkumulatorok

Ezek is kibírnak 6-7 évet mint az eredeti gyárija? Tapasztalatok?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XEP- hez szeretnék akksit, és mindenhol azt olvastam hogy érdemes nagyobbat venni, mert tovább bírja. (években számolva) Ezt szeretném kipróbálni.

Az a kérdés, mennyivel vehetek nagyobbat? A túl nagy nem károsítja az indító motort?

Kinéztem egy 63Ah, 610A -est. Lehet hogy bajt okoz? (Az előző talán 420 A-es volt)

Mási kérdés, hogy a gyári akkuról mi a válemény? Mennyire jó? Eredeti, v utángyártott amit kapni lehet?

pl: http://opelcentrum.hu/aruhaz/akkumulatorok

Ezek is kibírnak 6-7 évet mint az eredeti gyárija? Tapasztalatok?

Akkorát vehetsz amekkora belefér. Nem károsít semmit. A magasabb amperóra télen jó, mert ha a gép csillaggarázsban él, akkor ha kell hosszabb ideig és könnybben tudja forgatni.

Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

ACRONKA, on 24 Feb 2015 - 10:24 AM, said:

Sziasztok!

Z14XEP- hez szeretnék akksit, és mindenhol azt olvastam hogy érdemes nagyobbat venni, mert tovább bírja. (években számolva) Ezt szeretném kipróbálni.

Az a kérdés, mennyivel vehetek nagyobbat? A túl nagy nem károsítja az indító motort?

Kinéztem egy 63Ah, 610A -est. Lehet hogy bajt okoz? (Az előző talán 420 A-es volt)

Mási kérdés, hogy a gyári akkuról mi a válemény? Mennyire jó? Eredeti, v utángyártott amit kapni lehet?

pl: http://opelcentrum.hu/aruhaz/akkumulatorok

Ezek is kibírnak 6-7 évet mint az eredeti gyárija? Tapasztalatok?

A 610 Ah a max. indítóáram, amit az akksi leadni képes, de a tényleges áramfelvételt a fogyasztók szabályozzák. Vagyis ha a te autód indításához 80 Amper kell, akkor annyit fog felvenni, nem többet. A többi marad az akksiban, ha lehet így mondani.

Én tudom ajánlani a GM-est, volt már az előző autómban, most ebben két éve van, azért választottam, mert teszteken is jól szerepelt. Az enyém 60Ah-ás, az általad linkelt oldalon felülről a második 28761huf-ért. A Csergőnél olcsóbb volt, de nem tudom most linkelni, nem jön be az oldaluk. Én azért vettem nagyobbat, mert elég sokat megyek városban rövid távokat, 2.2-es motort kell tekernie, és álló helyzetben gyakran hallgatom a hifit. Normál esetben szerintem nincs sok gyakorlati haszna.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mi a véleményetek utólagos ülésfűtésről? Valaki szereltetett már be közületek? Most lenne lehetőségem carbonszálasat beszereltetni az első két ülés 36.000ft lenne... Még nem volt kocsim amibe lett volna. Megéri érdemes? Üléskárpit alá raknák be külön kétfokozatu kapcsolókkal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.