Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Alapjában véve nem a8-as audikról beszélünk! Abban csak a kábel húsz kiló a dobozkákról nem is beszélve. Abba tényleg nem tennék valami bóvli ketyerét. A mi astránkban azért nincs olyan komoly elektronika hogy legyen mit megbolondítani. Motorvezérlő, óracsoport, és kb ennyi.

Én év eleje óta használom az autót, kb fél éve van benne obd dongle, semmi bajom nem volt még vele. Jó, lehet hogy csak kifogtam, de a véleményem attól még fenntartom :)

Ettől függetlenül szeretném lecserélni vezetékesre, mert a BT meríti a telefont, és kényelmetlen minden indulásnál BT bekapcsolni, telefonon a programot elindítani, telefont a tartóba tenni. Érkezéskor meg ugyanez visszafelé. Engem konkrétan a fogyasztás érdekel, de drágállom a "gyári" BC-k árát.

 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, CseGa írta:

Jó estét. 

Végre bekerült a kocsiba a webasto kályha. 5,2kw-os és kb 25 perc alatt 90 fokra fűti a rendszert. A beszerelőműhely nagyon korrekt, csak ajánlani tudom mindenkinek!

Lehetne róla többet tudni? Akár képpel illusztrálva. Azért ez bőven más kategória és hatékonyabb is, mint ami nekem van. Mit kóstál egy ilyen kályha?

Link to comment
Megosztás:

8 minutes ago, Bombero írta:

Lehetne róla többet tudni? Akár képpel illusztrálva. Azért ez bőven más kategória és hatékonyabb is, mint ami nekem van. Mit kóstál egy ilyen kályha?

Képeket majd holnap tudok csinálni, holnap megy fel az új gyári első lökös, meg egy balos lámpa (belémtolattak). Bár nem sok minden látszik belőle, úgy besúvasztották az akku alá, de megpróbálok használható képeket csinálni. Ez egy webasto termotop c 5,2kw-os kályha. 375 volt, de ott csináltattuk a cégesekbe is az állófűtést, így még jóval ár alatt csinálták. 

Link to comment
Megosztás:

23 hours ago, Stofl írta:

Pont az a lényeg, hogy gyújtás nélkül is menjen, ha akarom... Ezért oda raktam, mint írtam. Gyújtáson megy egy csomó minden. AC pumpa, fűtő/hűtő ventik, műszerek... Pont, hogy bekapcsolva hagyhatom gyújtással ellentétben! Ez a lényeg! És nem indul el gyújtásra egy telefon magától, pont az a lényeg, hogy egyszerű legyen. Akksi nélkül állandóra kell kötni, más megoldás nincs.

 Én több mint két év tapasztalata alapján dobtam ki az akksit belőle, és raktam állandó tápra. Eddig akkumulátorral használtam, és mindig macera volt.

Akkor jó lehetne, ha minden nap mennék az autóval és nem lenne meleg nyáron. De lehetne akár egy állóklímát is bekötni. 

Amiket írsz, gyakorlatban megvalósítani elég elvetemült ötlet. Akkor inkább egy 80eFt-os 2din-es androidos fejegység, és nincs gond ezekkel a vacakolásokkal. Csak az meg nem fér el a TID helyén.

Gondolom nem régóta olvasod a fórumot. Ez egy nagyon kivesézett régi téma. Annak a sokadik állomása. Volt gyári navis középkonzol is benne 5"-os tabbal. Az a verzió elbukott megfelelő eszköz híján. A cél, 50e Ft alatt kihozni. Ezt 3 évvel ezelőtti eszköz árakon. 

Jó helyen van, rakd egyszer oda a telefont. Van több rácsra rakható eszköz. Nem takar ki a kilátásból, elérhető, közelebb van mint a tükrök....

De minden ötletet, és kipróbált, megvalósított okosságot, tapasztalatot várok a témával kapcsolatban, mert a fejlődés nem állhat meg!

Van is kérdésem! Valaki használ Wi-Fi-s tolatókamerát? Mik a tapasztalatai? Késik a kép? Lehet automatizálni a csatlakozást, és képmegjelenítést?

Köszi!

 

Kolléga off Fordjában on ilyen van. Csak utasként figyeltem le a működő rendszert de nem volt se késés se hiba se semmi baja, azt mondta már több mint egy éve teszi a dolgát pedig valami noname kína kütyü.

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, kobraCode said:

 

Kolléga off Fordjában on ilyen van. Csak utasként figyeltem le a működő rendszert de nem volt se késés se hiba se semmi baja, azt mondta már több mint egy éve teszi a dolgát pedig valami noname kína kütyü.

Kulon kell inditani, vagy automatan felismeri a telefon? Hogy volt neki megoldva?

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, Stofl írta:

Kulon kell inditani, vagy automatan felismeri a telefon? Hogy volt neki megoldva?

Ez teljesen külön cucc volt, külön kijelzővel. Nem volt telefonra csatlakoztatva. De azt mondta hogy vezetnék nélkül kommunikál a cucc.

Rükibe kapcsoláskor automatán bekapcsolt ez a kijelző és mutatta a motyót hátul.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 02., CseGa írta:

Képeket majd holnap tudok csinálni, holnap megy fel az új gyári első lökös, meg egy balos lámpa (belémtolattak). Bár nem sok minden látszik belőle, úgy besúvasztották az akku alá, de megpróbálok használható képeket csinálni. Ez egy webasto termotop c 5,2kw-os kályha. 375 volt, de ott csináltattuk a cégesekbe is az állófűtést, így még jóval ár alatt csinálták. 

Úgy látom ezt sem adják ingyé...:)

Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, kobraCode said:

Ez teljesen külön cucc volt, külön kijelzővel. Nem volt telefonra csatlakoztatva. De azt mondta hogy vezetnék nélkül kommunikál a cucc.

Rükibe kapcsoláskor automatán bekapcsolt ez a kijelző és mutatta a motyót hátul.

Koszi! 4Akkor az nem wi-fis. Csak vezetek nelkul tovabbitja a jelet. Azert nem kesik, es azert nem kell kapcsolni, mert sajat monitora van.

Valakinek esetleg Androidon megjeleno wi-fis kameraja van?

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Handbrake írta:

Jól látom, hogy 375, de micsoda? Aranytallér,peták, euro, forint?

Sajnos nem euro... De jó is lenne. :)

Csináltam 3 képet, de nem volt egyszerű, nem sok látszik belőle. Viszont az akksim megérzi, reggel nem úgy indított ahogy elvárnám... Most 60-as bosch van benne. Mekkora a legnagyobb akku amit még be lehet tenni méretileg z14xep-be?

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Módosítva : CseGa
Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, CseGa írta:

Sajnos nem euro... De jó is lenne. :)

Csináltam 3 képet, de nem volt egyszerű, nem sok látszik belőle. Viszont az akksim megérzi, reggel nem úgy indított ahogy elvárnám... Most 60-as bosch van benne. Mekkora a legnagyobb akku amit még be lehet tenni méretileg z14xep-be?

 

 

 

Szia!74Ah ami belefér a gyári tartóba.Ha egyedi tartót csinálsz akkor 85Ah akkut is  bele  lehet tenni,nagyon szűken.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Vezeték írta:

Szia!74Ah ami belefér a gyári tartóba.Ha egyedi tartót csinálsz akkor 85Ah akkut is  bele  lehet tenni,nagyon szűken.

Köszönöm az infót. Most viszont tanácstalan vagyok, hogy a mostani 60Ah elég lenne-e, mert tegnap leszívta az állófűtés az akksit :) A mostani akksi kb 4 éves múlhatott. Gyárilag 44 Ah van benne. Az állófűtés 26-46W-ot fogyaszt terheléstől függően + a ventillátor 2-es fokozat és 30 perc a ciklusidő. Van aki otthon van ilyen téren, hogy mekkora akkut kellene venni? :)

Módosítva : CseGa
Link to comment
Megosztás:

On 12/2/2015, 12:39:05, Janó32 said:

A folyamatos OBD használat kapcsán ezen irányú "félelem" nincs?

http://totalcar.hu/tanacsok/kutyudoktor/2015/11/10/obd_2_bluetooth_eszkoz_kiakasztja_az_elektronikat/

 

Nekem kb 3 éve van rádugva folyamatosan menet közben. Szerencsére nem volt semmi probléma. Igazából előtte sem gondoltam rá. De most, hogy írod, hm...

Bár ha ennyi ideig nem volt gond, ezután sem lesz remélem.

Link to comment
Megosztás:

On 12/2/2015, 9:17:06, nemeth_laca said:

Nekem tetszik a megoldásod és gratula a kivitelezéshez, és a befektetett munkához :icon13:

Sajnos a szellőzőket én se szívesen áldoznám be, viszont én is vágyok egy gps-re, de a gyári középkonzolos megoldás elég drágán jönne ki. 

Én ilyen terveket szövögetek, ha valaki már megcserélte a fejegység és a tároló helyét, attól szívesen venném a folyamat leírását, esetleges buktatóit! :)   

Én nekem volt egy darabig megcserélve. Alapvető akadálya nincs a dolognak. A probléma az, hogy a gyári rádió elég mély, és nem csúszik be tövig a helyére lent. 1-2-3mm-re gondolok. Felül pedig egy kicsit kevésbé stabil a rekesz, de megáll. Más típusú autórádiók rövidebbek, gond nélkül becsúsznak a helyére lent is.

On 12/2/2015, 2:45:15, SargaRigo123 said:

 

Ettől függetlenül szeretném lecserélni vezetékesre, mert a BT meríti a telefont, és kényelmetlen minden indulásnál BT bekapcsolni, telefonon a programot elindítani, telefont a tartóba tenni. Érkezéskor meg ugyanez visszafelé. Engem konkrétan a fogyasztás érdekel, de drágállom a "gyári" BC-k árát.

 

Na ezért lett ilyen az enyém, amilyen. Vezetékesítettem a telefont, és beépítettem, hogy ne merüljön a telefon, ne kelljen tartózni, ne lógjanak vezetékek, és ne kelljen visszafelé ugyanezt. És pont az ár miatt nem lett 2dines vagy 1dines nagykijelzős Androidos cucc...és már meg is érkeztünk.
A gyári navis középkonzollal az volt még a baj, hogy a TID elvesztése miatt másik rádió kellett volna, és a hőmérőt is el kellett volna hagynom.

Ezért cseréltem meg a rádiót, hogy a TID-et rakjam a rádió helyére, rádiót alulra, de akkor nem volt még 60e Ft alatt 5"-os tablet, és telefon sem.

Tehát megérkeztem a jelenlegi állapothoz, amit folyamatosan próbálok fejleszteni, hogy kinézzen valahogy. Jelenleg jobb megoldást nem tudok, hogy ne vesszen a funkciójából, és szerelhető maradjon, és visszaalakítható. De amint te jutsz valamire, arról várok minden infót!

Link to comment
Megosztás:

Nekem közben megjött a tablet. Egész szépen passzol széltében az 1DIN-es helyre.

Most azon gondolkodom hogy ha ki tudnék vágni a középkonzolból a képen megjelölt helyeken (felül 10, alul 28mm-t), akkor beférne a tablet is, és megmaradhatna a középső szellőzőrostély is.


 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, CseGa írta:

Köszönöm az infót. Most viszont tanácstalan vagyok, hogy a mostani 60Ah elég lenne-e, mert tegnap leszívta az állófűtés az akksit :) A mostani akksi kb 4 éves múlhatott. Gyárilag 44 Ah van benne. Az állófűtés 26-46W-ot fogyaszt terheléstől függően + a ventillátor 2-es fokozat és 30 perc a ciklusidő. Van aki otthon van ilyen téren, hogy mekkora akkut kellene venni? :)

Azt is figyelembe kell venni,hogy két kályházás között mennyit használod az autót,a kályha által kivett áramot van-e ideje pótolni a generátornak?Nagyobb akkuval egyrészt később merül le,másrészt így van esély,hogy hosszabb út is beleesik a ciklusba,így feltöltődik.Rövid utakon használva nem segít a nagyobb akku,néha rá kell tölteni.Ettől függetlenül javasolt a 74Ah.Fűtőmotort nem kötöttem be a kályhára, akkukímélés miatt.Megelégszem azzal,ha elindítom az autót,azonnal meleget fúj.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 minutes ago, Vezeték írta:

Azt is figyelembe kell venni,hogy két kályházás között mennyit használod az autót,a kályha által kivett áramot van-e ideje pótolni a generátornak?Nagyobb akkuval egyrészt később merül le,másrészt így van esély,hogy hosszabb út is beleesik a ciklusba,így feltöltődik.Rövid utakon használva nem segít a nagyobb akku,néha rá kell tölteni.Ettől függetlenül javasolt a 74Ah.Fűtőmotort nem kötöttem be a kályhára, akkukímélés miatt.Megelégszem azzal,ha elindítom az autót,azonnal meleget fúj.

Napi szinten 2x13km-t használom melóbajárásra, ez fix, plusz ami még elszaladgálunk vele. Szerintem csak reggel fogok kályházni. Hazafelé még nem tudom, lehet akkor is beindítom, de keringetés nélkül. Ha hetente 1x kell rásegíteni az akkunak, az szerintem belefér. Inkább mint reggelente fagyoskodni :)

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 05., tgabika76 írta:

Nekem közben megjött a tablet. Egész szépen passzol széltében az 1DIN-es helyre.

Most azon gondolkodom hogy ha ki tudnék vágni a középkonzolból a képen megjelölt helyeken (felül 10, alul 28mm-t), akkor beférne a tablet is, és megmaradhatna a középső szellőzőrostély is.

2055575-20151205-XIF55v.jpg
 

Nem tudom mennyire jó ötlet lenne alulra tenni a tabot. Szerintem a felső "gyári" 1 DIN-es helyen kézre álló lenne, és kényelmesebb lenne használni is. Én mindenképpen úgy farigcsálnám. Egyébként mit kell tudni erről a tabrol, megoszthatnád a típusszámot is.

 

MÁS:

Szereztem 2 lámpát, valaki "sütötte" már le róla a búrát? Szét kellene őket szednem....

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, Handbrake írta:

MÁS:

Szereztem 2 lámpát, valaki "sütötte" már le róla a búrát? Szét kellene őket szednem....

Az vicces játék lesz! Amikor én csináltam, akkor forró vízben áztattam, és szépen szétfeszegettem lassan, óvatosan. Mondjuk az nem opel volt hanem mazda. A viccet az adja amilyen cifra káromkodások hagyják el a szádat közben. Kíváncsi vagyok én is van-e valakinek bejáratott megoldása erre!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.