Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

9 perce, nemeth_laca írta:

Grat! 

Biztos jó dolog ez, csak én már lefóliáztattam, így nem vakítanak. De, ha nemlenne fólia, biztos befabrikálnám. :)

Én meg biztosra mentem: először bekerült a fényre sötétedő tükör, utána meg lefóliáztattam a hátsó szélvédőt. Azóta nem láttam elsötétedni a tükröt. :-)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Nem mondtam hogy felesleges a tükör... nekem van egy ilyen kattanásom hogy mindenféle extrát beszerelek az autóba ha az viszonylag egyszerűen kivitelezhető, akkor is ha gyakorlati haszna nincs. Ülésfűtésem is van, de sose használtam, és a kikapcsolható kipörgésgátlót is talán ha egyszer-kétszer...

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

9 órája, tgabika76 írta:

Nem mondtam hogy felesleges a tükör... nekem van egy ilyen kattanásom hogy mindenféle extrát beszerelek az autóba ha az viszonylag egyszerűen kivitelezhető, akkor is ha gyakorlati haszna nincs. Ülésfűtésem is van, de sose használtam, és a kikapcsolható kipörgésgátlót is talán ha egyszer-kétszer...

Nem! Nekem is ez van! 2 hónapja küzdök a gyári ülésfűtéssel. Már minden megvan, csak kellene egy nyugis nap a beszereléshez.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ritkán van ilyen de most jelenleg BÁRMI pénzt megérne nekem a következő projekt. Egy dallamkürtre van szükségem méghozzá azzal a dallammal amit én szeretnék tehát nem a Homasitás Hazzard megye Lordjaira.

Bárkinek bármi ötlete erre? Esetleg tapasztalata?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Lacee írta:

Ritkán van ilyen de most jelenleg BÁRMI pénzt megérne nekem a következő projekt. Egy dallamkürtre van szükségem méghozzá azzal a dallammal amit én szeretnék tehát nem a Homasitás Hazzard megye Lordjaira.

Bárkinek bármi ötlete erre? Esetleg tapasztalata?

Köszönöm!

Szia!

Anno a Hobbielektronikának volt ilyen kis csináld magad hangrögzítő modulja. Esetleg ilyennel és akkor mindig más dallammal, de amivel szeretnéd avval szólna. Már csak valahogy erősíteni kellene a hangját, vagy a Homasitás kütyübe bekötni a Hazzard dallam modul helyére. Csak egy ötlet volt, majd a műszerész fórumtársak megmondják a frankót :D.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 03. at 8:52, Lacee írta:

Ritkán van ilyen de most jelenleg BÁRMI pénzt megérne nekem a következő projekt. Egy dallamkürtre van szükségem méghozzá azzal a dallammal amit én szeretnék tehát nem a Homasitás Hazzard megye Lordjaira.

Bárkinek bármi ötlete erre? Esetleg tapasztalata?

Köszönöm!

Esetleg egy Hammond-orgona? Stílusos lenne és egyedi... Bár kissé sok helyet foglalna.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Hammond-orgona

Ui.: Bocs, ezt nem hagyhattam ki. Remélem nincs harag?

Módosítva : KMiki
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, morattila írta:

Üdv mindenkinek! Nem tudja valaki a H astra elektromosan behajtható tükrét vajon belehet rakni a g-be?

Szét kéne szedni egy ilyen tükröt hogy lehessen látni mi van benne, és esetleg át lehet-e abból applikálni bármit a G Astra tükrébe, mert abban sajna tudtommal semmilyen előkészítés nincs.:( Ami főleg nekem szégyen a COupénál, mert már a szellemi előd Calibrához is volt ilyen opció, igaz csak a japán piacon és csak az utasoldali, de a kihajtás helye és a fogasív benne van mindkét tükörben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Szét kéne szedni egy ilyen tükröt hogy lehessen látni mi van benne, és esetleg át lehet-e abból applikálni bármit a G Astra tükrébe, mert abban sajna tudtommal semmilyen előkészítés nincs.:( Ami főleg nekem szégyen a COupénál, mert már a szellemi előd Calibrához is volt ilyen opció, igaz csak a japán piacon és csak az utasoldali, de a kihajtás helye és a fogasív benne van mindkét tükörben.

Pont a napokban gondoltam rá, hogy milyen jó lenne ilyen opció, miután észrevettem hogy félig lóg a vezető oldali tükör burkolatom, két jó nagy horzsolással karöltve, félig elrepedve :angry: valami nagyon okos jól nekiment, 1-2x parkoltam járda mellett mostanában... 

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎03‎.‎04‎. at 7:23, spzoli írta:

Csak kell egy donor es kesz. Jo a z18xe karter is, de oda kell a masik nivo mert melyebb, ugy tudom. 

Köszi a választ! Nagyon jól hangzik hogy nincs túlbonyolítva ebből a szempontból a dolog ami a teknőt illeti és a a saját motorkódú alkatrésznél a pálca is jó, semmi bonyodalom :D!

Egyvalami azért még piszkálja a fantáziámat, az a jeladó. Arra esetleg tudod a választ hogy miért van belőle többféle? Epc is többet hoz, csak azt nem értem hogy Elvileg ez egy egyszerű jeladó (van vagy nincs) nem pedig szintmérő. Ha így van Elvileg mindegy hogy (ha jól emlékszem) a 3 közül Melyiket adja a bontós nem? Vagy rosszul tudok valamit?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, PorcioNorbi írta:

Pont a napokban gondoltam rá, hogy milyen jó lenne ilyen opció, miután észrevettem hogy félig lóg a vezető oldali tükör burkolatom, két jó nagy horzsolással karöltve, félig elrepedve :angry: valami nagyon okos jól nekiment, 1-2x parkoltam járda mellett mostanában... 

Én már találtam meg a tükörborításom az autó mellé leesve. Sok parkolózseni......

Link to comment
Megosztás:

8 órája, ketyere79 írta:

Köszi a választ! Nagyon jól hangzik hogy nincs túlbonyolítva ebből a szempontból a dolog ami a teknőt illeti és a a saját motorkódú alkatrésznél a pálca is jó, semmi bonyodalom :D!

Egyvalami azért még piszkálja a fantáziámat, az a jeladó. Arra esetleg tudod a választ hogy miért van belőle többféle? Epc is többet hoz, csak azt nem értem hogy Elvileg ez egy egyszerű jeladó (van vagy nincs) nem pedig szintmérő. Ha így van Elvileg mindegy hogy (ha jól emlékszem) a 3 közül Melyiket adja a bontós nem? Vagy rosszul tudok valamit?

Ezt nem tudom, de z18xerol tudok adni nivoval,jeladoval... :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Keresgettem már a témában, de sehol nem találtam róla semmit.

Szeretnék a G astra sedanomba kilépőfényt építeni. Természetesen nem ezeket a gagyi emblémás projektoros dolgokat. Találtam alin COB ledes 1,7*17 cm-es vízálló felragasztható aluházas panelt. Ezt szeretném rákötni a beltér világítására. A bevezetékelése még egy külön project.. de azt valahogy biztosan meglehet oldani.

Aztán szeretném a Darth Vödör által leírt ködlámpás fénykürtöt és a hazakísérő fényfunkciókat is összehozni. Ha Debrecen- Nyíregyháza-Vásárosnamény közelében tudna ezekben valaki segíteni ne tartsa magában!

A segítő gondolatokat máris köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

10. éves a gép(1.4 caravan), és kezd meghalni a hátsó ajtók központi zárja. Először csak néha, aztán egyre sűrűbben nem zárt/nyitott. a jobb hátsó teljesen kész, a bal hátsó random nem működik. Lehet ezt orvosolni valamivel, wd40, szilikonspray, ilyesmi? 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, vazul írta:

10. éves a gép(1.4 caravan), és kezd meghalni a hátsó ajtók központi zárja. Először csak néha, aztán egyre sűrűbben nem zárt/nyitott. a jobb hátsó teljesen kész, a bal hátsó random nem működik. Lehet ezt orvosolni valamivel, wd40, szilikonspray, ilyesmi? 

Szia!

Olvasd el DarthVödör munkáját, hátha segít neked is: https://sites.google.com/site/opelrepair/koezpontizar

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 05. at 10:13, PorcioNorbi írta:

Pont a napokban gondoltam rá, hogy milyen jó lenne ilyen opció, miután észrevettem hogy félig lóg a vezető oldali tükör burkolatom, két jó nagy horzsolással karöltve, félig elrepedve :angry: valami nagyon okos jól nekiment, 1-2x parkoltam járda mellett mostanában... 

nekem egy suzukis mama verte le a burkolatot egy citroenes csaj átment rajta hiába kiabáltam neki felszedtem megragasztottam belülröl textilbakelit darabkákkal a repedéseket átlapoltam lefestettem és jó .

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő a problémával találtam szembe magam a szülők gépén.

A lámpa magasság állítás 3 fokozatú lett. Érdekes módon. Leírom a működését.

0 felső állásból indulva:

0->1: 1-et lemegy.

1->2: nem történik semmi.

2->3: 1-et lemegy

3->2: 1-et fel.

2->1: 1-et fel.

1->0: nem történik semmi.  Mert ha pl csak a 2-esre nem reagál akkor azt értem, de így nem logikus számomra.

Ez hogy történhet? Annyi előzmény van, hogy első ködlámpásítás miatt cserélve lett korábban a komplett kapcsoló, de úgy rémlik akkor még minden rendben volt.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.