Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Valaki tudna nekem leírást linkelni komfort elektromos ablakról? DarthVödör egyik oldalán találtam róla leírást de már nem hozza be az oldalt. Úgy emlékszem a vezérlőn kellett két lábat összekötni egy kábellel és így távirányítóval való záráskor felhúzta az elektronika az ablakokat.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, trassher írta:

Sziasztok!

Valaki tudna nekem leírást linkelni komfort elektromos ablakról? DarthVödör egyik oldalán találtam róla leírást de már nem hozza be az oldalt. Úgy emlékszem a vezérlőn kellett két lábat összekötni egy kábellel és így távirányítóval való záráskor felhúzta az elektronika az ablakokat.

Igen a vezérlőn lehet két szálat összekötni vagy egy új kisebb panelt beépíteni. A 21 pólusú csatlakozó 1-es pin piros/kék vezetéket kell összekötni a 12 pólusú 2-es pin barna/piros vezetékével.

Anno amit beszereltem magamnak illetve csinált nekem a Mester, lementettem gépre és ki is nyomtattam, de itt egy link:

https://drive.google.com/file/d/0B88tAjXxEC-jM1Jpb0h2NzBBZ2s/view?usp=sharing

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

28 perce, trassher írta:

Sziasztok!

Valaki tudna nekem leírást linkelni komfort elektromos ablakról? DarthVödör egyik oldalán találtam róla leírást de már nem hozza be az oldalt. Úgy emlékszem a vezérlőn kellett két lábat összekötni egy kábellel és így távirányítóval való záráskor felhúzta az elektronika az ablakokat.

Köszönjük meg Janó32-nek!!! :(

Link to comment
Megosztás:

7 perce, SargaRigo123 írta:

Megköszönjük, de miről is van szó? Én is átbogarásztam azt az oldalt, és nagyon sok okosságot találtam akkor rajta.

Idézek a hozzászólásából amit neki címzett:

Kötekedő??? A nebáncsvirág mozgalom összeállt és ha valaki nem bólogat akkor az már kötekedő?! Pfff... Vicc... Gyenge (khm, ostoba) ember egyik ismérve, hogy ha nem tud értelmesen kommunikálni (ésszel/érvvel alátámasztani mondandóját), az támad (hangoskodik) és össze-vissza beszél... Tényleg így van. (Én nem teszlek tiltólistára, mert jókat szoktunk mosolyogni a mérnökökkel a ledes mókáidon...)

Aha... Saját szórakoztatásodra tetted eddig is, nem veled folytattam "társalgást" csak te gondoltad majd jól megmondod a tutit... Sikerült, majdnem... Érdekes, hogy akik téged ismernek, nem tartanak annyira segítőkésznek (ez igaz a DarthVödörre is), hiszen fele annyi ideje vagyok itt mint ti, kb ua a hozzászólások száma de mintha nálam többen jelezték volna hogy hasznos/segítőkész voltam... Talán ez is mutat valamit, én nem az "aki ismer" (messziről jött ember...) mondandóval májerkedek... 

Link to comment
Megosztás:

Jellemző... ilyen amikor emberek véleményt alkotnak másokról anélkül hogy valaha is találkoztak volna. :(

Én személyesen is ismerem DartVödör-t. többször is voltam nála (ő csinálta a műszerfal ledezésemet, segített a Veramon beépítésnél, és a CC LED is az ő munkáját dícséri), és nem gondolom hogy olyan lenne mint amilyennek a fentebb idézett pár sor leírja. Janóval nem volt alkalmam találkozni, így nem is alkotnék róla véleményt elhamarkodottan, de szerintem kettejük közt is más lenne a helyzet ha személyesen is ismernék egymást...

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

3 órája, kobraCode írta:

Igen a vezérlőn lehet két szálat összekötni vagy egy új kisebb panelt beépíteni. A 21 pólusú csatlakozó 1-es pin piros/kék vezetéket kell összekötni a 12 pólusú 2-es pin barna/piros vezetékével.

Anno amit beszereltem magamnak illetve csinált nekem a Mester, lementettem gépre és ki is nyomtattam, de itt egy link:

https://drive.google.com/file/d/0B88tAjXxEC-jM1Jpb0h2NzBBZ2s/view?usp=sharing

Hálás köszönet! :)

gezoli: Mert, hogy mi történt? Már látom.

Módosítva : trassher
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kb. 2 éve építettünk be tempomatot a kocsiba (Z16XE), majd rá nem sokkal vettem DarthVödör klubtárstól CCLED-et, és elkészült az óracsoportba is a led beépítés, azonban a CCLED még mindig nem lett beépítve (időhiány, szerelő nem ér rá, én csúnyán forrasztok, stb...) 

Van-e köztetek olyan (lehetőleg csongrád megyei klubtárs), aki csinált már ilyet és vállalná is? :)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tgabika76 írta:

Jellemző... ilyen amikor emberek véleményt alkotnak másokról anélkül hogy valaha is találkoztak volna. :(

Én személyesen is ismerem DartVödör-t. többször is voltam nála (ő csinálta a műszerfal ledezésemet, segített a Veramon beépítésnél, és a CC LED is az ő munkáját dícséri), és nem gondolom hogy olyan lenne mint amilyennek a fentebb idézett pár sor leírja. Janóval nem volt alkalmam találkozni, így nem is alkotnék róla véleményt elhamarkodottan, de szerintem kettejük közt is más lenne a helyzet ha személyesen is ismernék egymást...

Esélyes, egyáltalán nem kizárt hogy személyesen nem így zajlana az adott nézeteltérés, bár továbbra is tartom (ezt személyesen is így tenném, max akkor nem írásban menne a szájkarate hanem mondjuk pár korsó sör mellett valami jópofa csehóban), hogy 2016-ban ne egy 2006-os Totalcar-os "gumidoktor" cikkre építsünk...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Márkatársak! :-)

Már régen jártam erre, bár néha olvasom a fórumot. Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Egy éve beszereltem a multikormányt, a légzsák átvezető szalagot JVC fejegységet és hozzá interfac-t. Namost kb fél évig tökéletesen működött utána néha-néha mostanra már sehogyan. Az elektromos szaki szerint látatlanban az átvezető szalag a hibás, bár a multigombok a kormányon világítanak légzsák visszajelző és a kürt ok. Jövő hétre kaptam időpontot, bár azt mondta nehezen kimérhető,de megnézi. Én az interface-re gyanakszom, de szerinte nem szokott gond lenni velük. Valami ötlet esetleg?:confused:

Nincs véletlenül Közületek valakinek eladó átvezető multikormányos?

Válaszokat előre is köszönöm! Üdv: Robi

Link to comment
Megosztás:

5 órája, jamies írta:

Sziasztok!

Automata váltó vagy a TC kapcsoló csatija látható a képen?

Egyik sem. Amit fogsz az a jobb oldali ülésfűtés csatlakozója. A balos ugyanilyen csak zöld színű, a TC kapcsolóé meg kék. Az automata váltóé szintén zöld, de nem hasonlít ehhez.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 16. at 23:04, Janó32 írta:

Esélyes, egyáltalán nem kizárt hogy személyesen nem így zajlana az adott nézeteltérés, bár továbbra is tartom (ezt személyesen is így tenném, max akkor nem írásban menne a szájkarate hanem mondjuk pár korsó sör mellett valami jópofa csehóban), hogy 2016-ban ne egy 2006-os Totalcar-os "gumidoktor" cikkre építsünk...

Igaz, nem gumidoktor, de ez is jól példázza miért nem szerencsés feltétel nélkül hinni egy "szakértői" cikknek. Itt van pl a nagyra becsült nepperűző és a félretájékoztatása:

http://totalcar.hu/tanacsok/nepperuzo/2016/04/19/octavia_vagy_passat_kombi_esetleg_golf_variant/

Akinek feltűnik a hiba az tud olvasni a sorok közt, akinek nem, annak meg ugyebár mindegy, majd sok év múlva linkeli esetleg mint megdönthetetlenen bizonyíték...  

Link to comment
Megosztás:

2 órája, trassher írta:

Sziasztok!

Annyi lenne a kérdésem, hogy kp zár vezérlő kiszerelése esetén le kell/érdemes venni az akksisarukat vagy maradhat?

Fölösleges. Én egyszer sem szedtem le, amikor szereltem. Légzsáknál fontos nagyon!

Arra figyelj, amikor szeded ki, rakod vissza, hogy beszerelés után a vezető oldali ajtót is nyisd ki csukd vissza. Különben néhány funkció nem lesz aktív! Engem ez már megviccelt!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

22 órája, Stofl írta:

Fölösleges. Én egyszer sem szedtem le, amikor szereltem. Légzsáknál fontos nagyon!

Arra figyelj, amikor szeded ki, rakod vissza, hogy beszerelés után a vezető oldali ajtót is nyisd ki csukd vissza. Különben néhány funkció nem lesz aktív! Engem ez már megviccelt!

a légzsáknál sem fontos én már  cseréltem kormányburkolatot és nem kellett levenni az akksi sarut , nem volt gond csak a gyujtást kell levenni söt a légzsák átvezetöt is kellett cserélnem akkor sem vettem le .közben a légzsák átvezetöm betojt ugy látszik hogy nem középen volt az átvezetö szalag és tönkre ment valakinek esetleg jo áron lenne egy olyan hogy a kormány egyenesen beállitva és ugy lett leszerelve . kösz elöre is .

 

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Stofl írta:

Fölösleges. Én egyszer sem szedtem le, amikor szereltem. Légzsáknál fontos nagyon!

Arra figyelj, amikor szeded ki, rakod vissza, hogy beszerelés után a vezető oldali ajtót is nyisd ki csukd vissza. Különben néhány funkció nem lesz aktív! Engem ez már megviccelt!

Közben megcsináltuk, nem vettem le a sarukat. Miután visszaraktuk kinyitottam és becsuktam a vezető oldali ajtót mert kivettem a kulcsot. :) Amúgy milyen funkciókra gondolsz?

Link to comment
Megosztás:

1 perc, trassher írta:

Közben megcsináltuk, nem vettem le a sarukat. Miután visszaraktuk kinyitottam és becsuktam a vezető oldali ajtót mert kivettem a kulcsot. :) Amúgy milyen funkciókra gondolsz?

A reteszeles es az ablakfelhuzas zarasra nem mukodik olyankor, ha a vezeto ajto nem nyilik-csukodik...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

55 perce, gömbhal írta:

Sziasztok 2008-as Astra g tulajdonosa lettem,érdeklődnék hogy a hátsó ajtókba ki van-e építve a hagszóróknak a vezeték,mekkora hangszórókat lehet bele tenni,gyári van az első kettőbe de nagyon gyengén szólnak.

Csak a T oszlopig megy .Ezért vezeték csere.Az első ajtó ban a magas hangszóró   vezeték csati van.

Első 165mm hatsó 130mm

Módosítva : astra 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, gömbhal írta:

Sziasztok 2008-as Astra g tulajdonosa lettem,érdeklődnék hogy a hátsó ajtókba ki van-e építve a hagszóróknak a vezeték,mekkora hangszórókat lehet bele tenni,gyári van az első kettőbe de nagyon gyengén szólnak.

 

1 óra, astra 1 írta:

Csak a T oszlopig megy .Ezért vezeték csere.Az első ajtó ban a magas hangszóró   vezeték csati van.

Első 165mm hatsó 130mm

Vagy elég onnan behúzni a vezetéket. :D.

Én megfúrtam a csatit, hogy átférjen rajta a vezeték. Nem tervezem sűrűn a szétszedését így nem kell az egész hátsó ajtó vezetékét cserélni. ;)

Ha első hangszórót is akarsz cserélni akkor kell kiemelőt is szerezni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.