Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, nemeth_laca írta:

Srácok!

A biztitábla kiszedésének van valami spéci menete, vagy csak két csavar ki és ki kell erőszakolni a lyukon?

Így ahogy mondod. Nagy szívás, tudom, én is párszor átestem rajta amikor a nappali fény reléjét akartam bekötni (annak a csatija a biztitábla mögött van), de talán könnyebb ha pár relét kiveszel a biztosítéktáblából előtte. Mondjuk a legkönnyebb akkor lenne ha a multitimert is kivennéd mert leginkább az van útban, de én azt nem mertem piszkálni.

Apropó, van egy gyári DRL relém eladó ha esetleg érdekel valakit, én azóta már kiszedtem, mert a folytonos fel-le kapcsolgatás kinyírta a xenonizzóimat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

SOS segítségre lenne szükségem.

Elkezdtem beszerelni a DRL-t. Helyén van, kábelek elrendezve. Helyzetjelzőre a késes ágaztatóval kötöttem be, mert így is nagyon nehéz volt odaférni.

Akksira és testkábelre rákötve szépen világítanak a ledek...viszont egyszerűen kifog rajtam ez a gyújtás kapcsolt 12V bekötése. Találtam egy relét aminek csak egyik kábelén van folyton 12V, a többi kapcsolt. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogyan tudom kiszedni a sarut a reléházból. Szétbarmolni nem akarom, biztos van valami technikája. Nekem elég zsúfolt a biztosíték-relé dobozka, erre a relére tudom csak kötni.
Töltök fel képeket. A piros-sárga kábelre akarom rákötni wago-val a LED vezérlő két 12V kábelét.

Képek:
Kép 1

Kép 2

Köszönöm!!

Módosítva : morphin
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

Tudtok tanácsot adni miért lehet az alábbi? 

Van 2 G astra, egy 2000. évi és egy 2004-es.

Mindkettőben ez van. 

A 2000. évi kocsiban kicsit lassabb mint a gyári index, de kb 0,75mp-ként villan. 

A 2004. évi kocsiban sokkal lassabb mint a gyári index és kb. 1-1,25mp-ként villan.

Bekötés ugyan úgy van megoldva. Nekem csak az az ötletem maradt, hogy lehet az egyik kocsiba hagyományos relés index van a másikban lehet már elektronikus és azért? 

Köszi a tanácsokat előre is. 

 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, feel2006 írta:

Sziasztok, 

Tudtok tanácsot adni miért lehet az alábbi? 

Van 2 G astra, egy 2000. évi és egy 2004-es.

Mindkettőben ez van. 

A 2000. évi kocsiban kicsit lassabb mint a gyári index, de kb 0,75mp-ként villan. 

A 2004. évi kocsiban sokkal lassabb mint a gyári index és kb. 1-1,25mp-ként villan.

Bekötés ugyan úgy van megoldva. Nekem csak az az ötletem maradt, hogy lehet az egyik kocsiba hagyományos relés index van a másikban lehet már elektronikus és azért? 

Köszi a tanácsokat előre is. 

 

Nekem is ez van! 2003-as Nálam is lassabban villog 3-at mint amikor folyamatosra kapcsolom. Eleinte zavart, de most már megszoktam. Nagyon szeretem, szerintem egy okos fejlesztés. Azt még nem mértem, hogy mennyi időnként villog, de ha nagyon akarod megmérem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, morphin írta:

Sziasztok!

SOS segítségre lenne szükségem.

Elkezdtem beszerelni a DRL-t. Helyén van, kábelek elrendezve. Helyzetjelzőre a késes ágaztatóval kötöttem be, mert így is nagyon nehéz volt odaférni.

Akksira és testkábelre rákötve szépen világítanak a ledek...viszont egyszerűen kifog rajtam ez a gyújtás kapcsolt 12V bekötése. Találtam egy relét aminek csak egyik kábelén van folyton 12V, a többi kapcsolt. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogyan tudom kiszedni a sarut a reléházból. Szétbarmolni nem akarom, biztos van valami technikája. Nekem elég zsúfolt a biztosíték-relé dobozka, erre a relére tudom csak kötni.
Töltök fel képeket. A piros-sárga kábelre akarom rákötni wago-val a LED vezérlő két 12V kábelét.

Képek:
Kép 1

Kép 2

Köszönöm!!

Szerintem fentről a kis lyukon benyúlva lehet valami rögíztő pöcköt elnyomni és kicsúszik.

Itt egy cikk hozzá:

http://totalcar.hu/magazin/technika/2016/07/16/szerszam_szombat_elektromos_dugaszszerelo_koffer/

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gezoli írta:

Nekem is ez van! 2003-as Nálam is lassabban villog 3-at mint amikor folyamatosra kapcsolom. Eleinte zavart, de most már megszoktam. Nagyon szeretem, szerintem egy okos fejlesztés. Azt még nem mértem, hogy mennyi időnként villog, de ha nagyon akarod megmérem.

letudnád videozni? (műszerfalon?) lefogom én is és összenézem.

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, bcslaci írta:

Szerintem fentről a kis lyukon benyúlva lehet valami rögíztő pöcköt elnyomni és kicsúszik.

Itt egy cikk hozzá:

http://totalcar.hu/magazin/technika/2016/07/16/szerszam_szombat_elektromos_dugaszszerelo_koffer/

Ilyen célszerszámok nélkül kb esélytelen a történet. Maximum roncsolva tudtam volna kiszedni szerintem.
Mérgemben elcsíptem kb középen a piros-sárga vezetéket. Jó vastag sodort rézkábel...jó feszesen de befért alá a kis 3-as wago. Ez a két fél kábel meg az összesodort két 12V LED vezérlő kábel ment a wago-ba. Gyújtást ráadom egyből bekapcsol, helyzetjelző ráadására kikapcsol. Azt hiszem jól csináltam mindent. Remélem nem kell hozzányúlni többet és bírni fogja a wago a kiképzést. Talán forrasztva jobb lett volna, de ilyen Y alakot nehéz lett volna utána szigetelni rendesen. Így a kis dobozban úgysem bántja semmi sem, védve van.

Azért köszönöm!
Üdv

Link to comment
Megosztás:

4 órája, morphin írta:

Sziasztok!

SOS segítségre lenne szükségem.

Elkezdtem beszerelni a DRL-t. Helyén van, kábelek elrendezve. Helyzetjelzőre a késes ágaztatóval kötöttem be, mert így is nagyon nehéz volt odaférni.

Akksira és testkábelre rákötve szépen világítanak a ledek...viszont egyszerűen kifog rajtam ez a gyújtás kapcsolt 12V bekötése. Találtam egy relét aminek csak egyik kábelén van folyton 12V, a többi kapcsolt. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogyan tudom kiszedni a sarut a reléházból. Szétbarmolni nem akarom, biztos van valami technikája. Nekem elég zsúfolt a biztosíték-relé dobozka, erre a relére tudom csak kötni.
Töltök fel képeket. A piros-sárga kábelre akarom rákötni wago-val a LED vezérlő két 12V kábelét.

Képek:
Kép 1

Kép 2

Köszönöm!!

A saru egyik oldalán van egy kis fül ami bele akad a házba és nem engedi kifelé csúszni. Vagy felülről vagy alulról már nem emlékszem erős de vékony tűvel ha ezt a pöcköt visszatolod akkor kihúzható a saru a helyéről. Így néz ki kb: 

caaa53f7e266123783cf6f186673e6dcf3a17e77

kép2

 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, kobraCode írta:

A saru egyik oldalán van egy kis fül ami bele akad a házba és nem engedi kifelé csúszni. Vagy felülről vagy alulról már nem emlékszem erős de vékony tűvel ha ezt a pöcköt visszatolod akkor kihúzható a saru a helyéről.

Köszönöm, végül is máshogy oldottam meg, de nem kizárt, hogy egy unalmas órámban leszedem a wago-t és visszaforrasztom a kábelt az eredeti hosszára és megoldom külön kábellel a sarutól.
A relé amire kötöttem azért 12V/30A...mondjuk van a LED vezérlőnek külön 5A biztosítéka, remélem nem lesz tőle baja. Ismerős szerint a wago bírni fogja ezt a 12V rendszert...sokkal komolyabb áramokat is kötnek ilyen kis kütyükre.

Az normális amúgy, hogy a gyújtás ráadásakor villannak egyet a LED-ek? Tehát nem bekapcsol simán, hanem be-ki és újra be (nagyon gyorsan), de már folyamatosan. Gondolom ez azért van, mert a gyújtás kapcsolton van mindkét kábele a vezérlőnek.

Módosítva : morphin
Link to comment
Megosztás:

23 órája, morphin írta:

Köszönöm, végül is máshogy oldottam meg, de nem kizárt, hogy egy unalmas órámban leszedem a wago-t és visszaforrasztom a kábelt az eredeti hosszára és megoldom külön kábellel a sarutól.
A relé amire kötöttem azért 12V/30A...mondjuk van a LED vezérlőnek külön 5A biztosítéka, remélem nem lesz tőle baja. Ismerős szerint a wago bírni fogja ezt a 12V rendszert...sokkal komolyabb áramokat is kötnek ilyen kis kütyükre.

Az normális amúgy, hogy a gyújtás ráadásakor villannak egyet a LED-ek? Tehát nem bekapcsol simán, hanem be-ki és újra be (nagyon gyorsan), de már folyamatosan. Gondolom ez azért van, mert a gyújtás kapcsolton van mindkét kábele a vezérlőnek.

Nálam nem így működik. Gyújtást ráadom akkor egyből felkapcsol, nincs villódzás. Lehet hogy olyan helyre raktad be ahol gyújtás ráadáskor az ECU így adja a kapcsolt +12V-ot. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
A következő kérdéssel fordulok hozzátok, OPEL ASTRA G -be vettem egy cdr 500as rádiót, ugye elvileg ez a gyári rádiója, a rádió hibátlan, viszont a kijelzőn nem írja ki sehogy sem a rádió adatait, pl h melyik csatorna szól éppen, vagy hanyason van a hangerő vagy hol tart épp a cd.
Mi lehet a hiba? járt már így valaki?

 

Itt a fórumon olvastam azt is, hogy ha 8 karakteres kijelzős kocsiba volt előzőleg és az enyém meg 10 karakteres akkor a bekapcsoló gomb és a 4-es 6-os gomb folyamatos nyomvatartása sípolásig megoldja a problémát, sípolni sípol is de a kijelzőn ugyan úgy nincs semmi. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 
Vettem új hangszórót + beépítőkeretet. 3 ajtós G Astrába hátra. 
Az még egy dolog, hogy a keret 3 lyukja nem illik a kaszniban lévő lyukakba, de a hangszóró rögzítési pontjai még véletlenül sem jók a kerethez. Rossz beépítőkeretet kaptam a boltban? 13882573_1146307882058966_5644663981904313669409_1146307862058968_73046284327437

 

Link to comment
Megosztás:

16 perce, Janó32 írta:

Te kis törvénysértő! :-) Jöhetnek majd a perek... http://totalcar.hu/tanacsok/kutyudoktor/2016/07/28/fedelzeti_kamerat_szeretnek/

 

Köszi a figyelmeztetést...bár egy kicsit félreértelmezték a törvényt. Ha valaki feljelent, akkor köteles vagyok leszedni a Youtube-ról. Ezt még bevállalom.

Viszont az osztrák rész érdekes, erre nem is gondoltam!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Történt,hogy a kombi astrámba szétégett a műszerfal mőgőtti kábelköteg, ami folytatódott egészen a bal hátsó lámpáig.

Szereztem kábelt,ugyan olyat ami benne volt,kicseréltem.

Húztam egy új kábelt a lámpához .

Minden jó, minden működik,kivéve a légzsák,hibát jelez.

Összeraktam a kocsi belsejét.Akkusarú fel, gyújtás moci indul minden ok, kivéve középkonzol kijelzőt.

Idáig kiírta a hőmérsékletet, az órát ,dátomot és a tankolásig megtehető km-t.

BC-s kar nincs benne

Most -40 fok van és a megtehető km helyén ez van:PROGRAM

Valakinek valami ötlete,esetleg  op-com újraprogi, vagy bc-s kart szerezzek bele?

Segítségetek előre is köszönöm

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Stofl írta:

Köszi a figyelmeztetést...bár egy kicsit félreértelmezték a törvényt. Ha valaki feljelent, akkor köteles vagyok leszedni a Youtube-ról. Ezt még bevállalom.

Viszont az osztrák rész érdekes, erre nem is gondoltam!

Én senkit nem láttam a felvételeken aki felismerhető,csak egy pár versenyzőt:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, rocso írta:

Sziasztok!

Történt,hogy a kombi astrámba szétégett a műszerfal mőgőtti kábelköteg, ami folytatódott egészen a bal hátsó lámpáig.

Szereztem kábelt,ugyan olyat ami benne volt,kicseréltem.

Húztam egy új kábelt a lámpához .

Minden jó, minden működik,kivéve a légzsák,hibát jelez.

Összeraktam a kocsi belsejét.Akkusarú fel, gyújtás moci indul minden ok, kivéve középkonzol kijelzőt.

Idáig kiírta a hőmérsékletet, az órát ,dátomot és a tankolásig megtehető km-t.

BC-s kar nincs benne

Most -40 fok van és a megtehető km helyén ez van:PROGRAM

Valakinek valami ötlete,esetleg  op-com újraprogi, vagy bc-s kart szerezzek bele?

Segítségetek előre is köszönöm

 

Ezt akkor szokta kiírni mikor a lökhárítóban lévő külső hőmérséklet érzékelő meghal. Biztos hogy mindent jól összekötöttél?

Link to comment
Megosztás:

13 órája, kobraCode írta:

Ezt akkor szokta kiírni mikor a lökhárítóban lévő külső hőmérséklet érzékelő meghal. Biztos hogy mindent jól összekötöttél?

Igen amikor benn volt az összes kábel lepróbáltam mindent.

visszaraktam a müszerfalat és amikor kész lettem vele akku vissza, már nem az volt a kijelzőn mint régen

 

Link to comment
Megosztás:

17 perce, rocso írta:

Igen amikor benn volt az összes kábel lepróbáltam mindent.

visszaraktam a müszerfalat és amikor kész lettem vele akku vissza, már nem az volt a kijelzőn mint régen

 

Megpróbálnék akkor egy másik jeladót. Esetleg kérd kölcsön egy próba erejéig egy másik G Astrástól.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 31. at 15:26, kisMikola írta:

Sziasztok, 
Vettem új hangszórót + beépítőkeretet. 3 ajtós G Astrába hátra. 
Az még egy dolog, hogy a keret 3 lyukja nem illik a kaszniban lévő lyukakba, de a hangszóró rögzítési pontjai még véletlenül sem jók a kerethez. Rossz beépítőkeretet kaptam a boltban?

 

Én speciel levágtam a hangszórókról azt a 4 rögzítő fület.

Bár lehet nem szép megoldás, de én FBS ragasztóval beragasztottam a hangszórót a keretbe.

Semmi baja nem volt hónapokig, amíg nálam volt a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

25 perce, hosszug írta:

Sziasztok!

Tempomatot szeretnék az astrámba Z18XE Automata, mennyire bonyolult a beszerelése, vagy fehérvár környékén tudtok ajánlani valakit aki beszerelné?

Semennyire. Belul valszeg megvan a kabelezes, motorterben lehet hogy nincsen. 3szalat kell behuzni, ha a tuzfalon nem megy ki. Csak a bajuszkapcsolo kell hozza, meg egy feltanitas.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 07. at 21:56, spzoli írta:

Semennyire. Belul valszeg megvan a kabelezes, motorterben lehet hogy nincsen. 3szalat kell behuzni, ha a tuzfalon nem megy ki. Csak a bajuszkapcsolo kell hozza, meg egy feltanitas.

A feltanitasrol van bovebb infod? Opcom-mal nem sikerult sehogyse. Z14XE, nem volt kikabelezve sehol, de GY megoldotta. :*

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy 2000-es évjáratú X14XE G Astrám. Első ködlámpát szeretnék bele építeni. A lökösben már bent van a lámpa illetve a csatlakozó is rajta van. A világítás kapcsoló is kicserélve illetve a relé is a helyén van. A relét nem hallom kapcsolni. Mi lehet a probléma? Lehet hogy valami a vezeték nincs a biztosíték táblában bekötve? Előre is köszönöm a válaszotokat!

Módosítva : PGabii
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.