Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Szia! Bocs, hogy későn válaszolok, de nem voltam gépközelben. A GRS Line Hood Protectort (motorháztetőélvédőizét) a Sparco Rallyshop Hungáriától rendeltem (Tel.:30/9596030) kb. 15EFt-ért. Azóta már túladtam rajta, mert szerintem több hátránya van mint előnye. Tény, hogy jól mutat az autón.

Szia! Mi a hátránya????
Link to comment
Megosztás:

Szia! Mi a hátránya????
Ha megázik, és nem veszed le az autóról, betejesedik (fehéredik) a lakk az autón-ez főleg a metálfényezésnél fordul elő. A varrások kidörzsölik a fényezést az apró mocorgás miatt. Macerás felrakni kb 10-15 perc és +20 fok felett ajánlott (a felrakása), mivel hidegben nem nyúlik így nem fog rámenni a motorháztetőre.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kapni abban, hogy létezik ablaktörlő idővallumkapcsoló, mely a szakaszos üzem be-ill. kikapcsolásával programozható 1-20 mp között. Opelhez kapható-e, mert felhívtam egy-két autóvillamossági boltot és csak VW-hez és Skodához volt. Nekem van egy VW-hez való relé, melyet az eredeti relé helyére kell betenni, de sajnos ennek eggyel több érintkezője van mint az Opel relének, tehát nem lehet bedugni az eredeti helyére. :lol: Tudtok-e megoldást, vagy hallottatok-e arról, hol lehetne beszerezni. Elképzelhetőnek tartom, hogy az Opel ezt máshogy oldotta meg pl: a karban van potméterrel állítható elektronika, vagy esőérzékelő.

Link to comment
Megosztás:

Én már jó ideje élvezem ezt a megoldást, és még egyszer sem nyomtam meg véletlenül az ajtózáró gombot, még kikönyökléskor sem 8) Pedig az elején én is hezitáltam, hogy jó lesz-e ez így, de tényleg nem annyira vészes. Egyre kell vigyázni: kulccsal az autóban lehúzott ablakon át benyúlva nem szabad lenyomni... :roll: De még azért ekkor is vannak vészmegodások: visszanyomni az ablakot kihasználva a gyári becsípődésgátló funkciót, vagy egyszerűen felhúzni a gombot, ha még elérhető. De ilyenre élesben még eddig nem került sor nálam. Csak próbálgattam... Ja igen, ha van pótkulcs, az is megoldás lehet. :lol:

Telo!

Elárulod,hogy melyik kábelt kell melyik kábellel összekötözetni,hogy eme működtetés az én személygépjárművemben is űzemeljen?

vagy valaki aki tudja!

köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is üdvözlök minden Opelost, nekem Daewoo Nexiám van!

Azért fordulok hozzátok, mert szereztem egy Astra G műszerfalba való kijelzőt, és a bekötése érdekelne.

A fejegységre nem akarom kötni, végül is a táp ellátása kellene, hogy melyik kivezetésre kell kötni, és a hőmérséklet mérő kábelei kellenének!

Légyszives segítsetek, mert be szeretném építeni!

Köszönöm!

Tisztelettel:

Gyepi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végig szaladtam a hozzászólásokon, és nem találtam választ a problémámra.

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy az Astra G kijelző csatlakozóján a hőmérséklet jeladó melyik lábakra van rákötve? Nagyon fontos lenne!

Köszi!

Gyepi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végig szaladtam a hozzászólásokon, és nem találtam választ a problémámra.

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy az Astra G kijelző csatlakozóján a hőmérséklet jeladó melyik lábakra van rákötve? Nagyon fontos lenne!

Köszi!

Gyepi!

Szia!

Van itt két link ahonnan tölthetsz le infót a TID csatlakozóval kapcsolatban:

http://www.eelkevisser.nl/tacho.htm

http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/145...0Corsa%20C.html

Üdv:

Dipa

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Köszönöm a segítséget, megtaláltam a megoldást. Már csak annyit kellene kiderítenem, hogy a hőmérséklet jeladó hogyan működik. Ellenállás, ami a hőmérséklet változására változtatja az értékét? :blink:

Megkérdeztem az árát, és 2900 pénzér adják, egy ilyen ellenállás ahhoz képest filléres darab!

???

Üdv:

Gyepi

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Köszönöm a segítséget, megtaláltam a megoldást. Már csak annyit kellene kiderítenem, hogy a hőmérséklet jeladó hogyan működik. Ellenállás, ami a hőmérséklet változására változtatja az értékét? :blink:

Megkérdeztem az árát, és 2900 pénzér adják, egy ilyen ellenállás ahhoz képest filléres darab!

???

Üdv:

Gyepi

Naja, a kényelemnek ára van. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem külső hőmérséklet jeladót (Astra G 2890Ft), és kiderült, hogy ez egy egyszerű ellenállás, amin szobahőmérsékleten (22Cfok) 5.5kOhm és 0Cfok-nál 15,5kOhm értékeket mértem!

Csak azt nem tudom, hogy ezeknek az ellenállásoknak mi a nevük és milyen paramétereket kell hozzá tudni, de szerintem párszáz forintos tétel. Meggondolandó, hogy egy kis vacak műanyag házért ennyi pénzt kiadjon az ember, főleg, ha szeret barkácsolni! :blink:

Ha valaki tudja, szóljon!

Üdv:

Gyepi

(Boldog Karácsonyt! :) )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem külső hőmérséklet jeladót (Astra G 2890Ft), és kiderült, hogy ez egy egyszerű ellenállás, amin szobahőmérsékleten (22Cfok) 5.5kOhm és 0Cfok-nál 15,5kOhm értékeket mértem!

Csak azt nem tudom, hogy ezeknek az ellenállásoknak mi a nevük és milyen paramétereket kell hozzá tudni, de szerintem párszáz forintos tétel. Meggondolandó, hogy egy kis vacak műanyag házért ennyi pénzt kiadjon az ember, főleg, ha szeret barkácsolni! :blink:

Ha valaki tudja, szóljon!

Üdv:

Gyepi

(Boldog Karácsonyt! :) )

Szia Gyepi!

Ez nem egy "egyszerű" ellenállás, hanem egy hőfokfüggő ellenállás. Mint mérted is 22 Cfok kölönbségnél 3 szoros értéked ad. Ezeket hőfokkarakterisztikára hangolva gyártják, vagyis különböző hőfoktartományokra, különböző ellenállásértékekre és különböző meredekségekre. Tehát csak látszólag egyszerű a dolog. (A különböző elektronikai eszközökben lévő ellenállások viszonylag tág hőmérséklettartományok mellett is megőrzik az ellenállásértéküket, azok valóban néhány forintos tételek)

Üdv: Gyula

Boldog Karácsonyt Mindenkinek! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.