Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,Belsőtér


tuzer

Recommended Posts

Sziasztok,

már olvasgattam, tanulgattam a témában, tudnátok segíteni ülés kompatibilitási kérdésben?

- világos, hogy Astra H és a Vectra B első ülése belemegy G-be, de vajon a hátsó is kompatibilis?

- vajon kombi G hátsó ülése belemegy ferdehátú G-be? és a hátsó ajtókárpit egyezhet?

A belemegyet úgy értem, hogy módosítás, fúrás, faragás, fűrészelés nélkül :)

Köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

16 hours ago, Zolek írta:

Sziasztok,

már olvasgattam, tanulgattam a témában, tudnátok segíteni ülés kompatibilitási kérdésben?

- világos, hogy Astra H és a Vectra B első ülése belemegy G-be, de vajon a hátsó is kompatibilis?

- vajon kombi G hátsó ülése belemegy ferdehátú G-be? és a hátsó ajtókárpit egyezhet?

A belemegyet úgy értem, hogy módosítás, fúrás, faragás, fűrészelés nélkül :)

Köszönöm!

 

Bár nem 1000%, hogy jól emlékszem (majd kijavítanak, ha hülyeséget írok :)), de korábban volt már erről szó itt a fórumon, és emlékeim szerint a G kombi hátsó ülésének más a felfogatása, ami miatt csak úgy nem tehető át a ferdehátúba.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 13. at 7:49, Zolek írta:

Sziasztok,

már olvasgattam, tanulgattam a témában, tudnátok segíteni ülés kompatibilitási kérdésben?

- világos, hogy Astra H és a Vectra B első ülése belemegy G-be, de vajon a hátsó is kompatibilis?

- vajon kombi G hátsó ülése belemegy ferdehátú G-be? és a hátsó ajtókárpit egyezhet?

A belemegyet úgy értem, hogy módosítás, fúrás, faragás, fűrészelés nélkül :)

Köszönöm!

 

Én kaptam már erre választ, ahogy fentebb írták, hátsó ülésnél más a felfogatási pont mivel osztottan dönhető az ülőlap is. Nem tudod belerakni.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nemrég kezdtem astra g-vel járni, sajnos nem túl friss darabbal, ezért a belső is némi felújításra szorul. 

Már cseréltem a váltó/kézifék szoknyát, viszont lenne pár dolog, amivel tanácsot szeretnék kérni.

  • Létezik-e astra g classichoz (ferdehátú) olyan szőnyeg, ami rögzíthető, esztétikus és a lábpihetetőt (kuplung mellett) vagy mit is takarja. (Sok helyen a neten a képen csak 1féle valamilyen szőnyeg van feltüntetve nem pedig az adott darab)
  • Sajnos eléggé le lett gyilkolva a kormány valszeg gyűrűkkel. Kapható-e valamilyen normális kormányvédő? Esetleg csere? Illetve a kormányvédő nem fogja-e jobban ledarálni a megkezdett kormányt? (Másik márkánál már láttam ilyet)

Segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ!

A legtöbb helyen sajnos nem volt jó a szőnyeg, azért kérdeztem itt. Hiába volt méretpontosnak definiálva, amikor belepróbáltam kiderült, hogy mégsem teljesen olyan (az itt-ott felgyűrt pedig zavart), vagy nem rendelkezett a kuplungpedál melletti füllel.

A kormánybőrözésre nem gondoltam, mivel full műanyag a kormány. Amennyiben megoldható (hasonló színben mint a műszerfal), már viszem is a jövő héten.

Még egyszer köszönöm.  

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gezoli írta:

Ezt szeretném elkerülni. Reméltem, hogy csak simán ki lehet húzni.

Hát, olyan bepattanó fülek vannak rajta, befelé bemegy simán, de kifelé szerintem bontás nélkül nem jön.

2142097-20160221-lMV1Ch.jpg

Esetleg próbáld meg csavarva kihúzni.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Hát, olyan bepattanó fülek vannak rajta, befelé bemegy simán, de kifelé szerintem bontás nélkül nem jön.

Esetleg próbáld meg csavarva kihúzni.

Siker! Roncsolva és tekerve kijött! Törött volt tehát már tök mindegy volt.

Köszönöm a segítséget!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Urak csak a tisztánlátás végett kérdezem:

B vectrából csak az első ülések passzolnak az 5 ajtós g astrába vagy a hátsó üléssor is plug & play? Azóta sem találtam valamire való g astra üléseket csak túlvilági áron (60K az komplett két üléssor) ezért gondolkodtam el a b vectra üléseim. Viszont ha a hátsó sor nem passzol akkor ez is bukta, nem akarok kétféle kárpitot.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, trassher írta:

Urak csak a tisztánlátás végett kérdezem:

B vectrából csak az első ülések passzolnak az 5 ajtós g astrába vagy a hátsó üléssor is plug & play? Azóta sem találtam valamire való g astra üléseket csak túlvilági áron (60K az komplett két üléssor) ezért gondolkodtam el a b vectra üléseim. Viszont ha a hátsó sor nem passzol akkor ez is bukta, nem akarok kétféle kárpitot.

Úgytudom hogy csak a két első megy be minden alakítás nélkül.

A hátsó nem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, trassher írta:

Urak csak a tisztánlátás végett kérdezem:

B vectrából csak az első ülések passzolnak az 5 ajtós g astrába vagy a hátsó üléssor is plug & play? Azóta sem találtam valamire való g astra üléseket csak túlvilági áron (60K az komplett két üléssor) ezért gondolkodtam el a b vectra üléseim. Viszont ha a hátsó sor nem passzol akkor ez is bukta, nem akarok kétféle kárpitot.

Én most vettem 40-ért. Fűthető, oldallégzsákos és a hátsó kartámaszos.

Annyi a gond, hogy kombiból van az enyém pedig sedan. Csak a hátsó ülőlap nem passzol, a többi rendben van. A tervem a következő: A kombi lőlapjának a kárpitját átalakíttatom a sedanéra. Mivel a kombi osztott a sedan pedig egyben van, így remélhetőleg csak össze kell varrni a két kárpitot.

Egyébként ezért nem vettem én sem Vectra üléseket. Kétféle kárpit legyen benne?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, trassher írta:

Köszönöm a válaszokat! :) Nézelődök tovább aztán hátha kerül valamilyen szebb ülés.

Közben találtam egy leírást, kicsit macerás mert varrni is kell de az eredmény elég jól mutat.

Ez most nekem pont jól jött. Így kellene összevarrni a kombi lőlapjának kárpitját, hogy rá tudjam rakni a sedanéra.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 14. at 12:33, five írta:

Sziasztok!

Nemrég kezdtem astra g-vel járni, sajnos nem túl friss darabbal, ezért a belső is némi felújításra szorul. 

Már cseréltem a váltó/kézifék szoknyát, viszont lenne pár dolog, amivel tanácsot szeretnék kérni.

  • Létezik-e astra g classichoz (ferdehátú) olyan szőnyeg, ami rögzíthető, esztétikus és a lábpihetetőt (kuplung mellett) vagy mit is takarja. (Sok helyen a neten a képen csak 1féle valamilyen szőnyeg van feltüntetve nem pedig az adott darab)
  • Sajnos eléggé le lett gyilkolva a kormány valszeg gyűrűkkel. Kapható-e valamilyen normális kormányvédő? Esetleg csere? Illetve a kormányvédő nem fogja-e jobban ledarálni a megkezdett kormányt? (Másik márkánál már láttam ilyet)

Segítséget előre is köszönöm!

Szia!

Próbáld meg esetleg itt, elég strapabíró jó kis szőnyeg:
http://www.rigum.hu/meretpontos-gumiszonyeg/opel-gumiszonyegek/opel-astra-g-3-98-tol-meretpontos-gumiszonyeg

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.