Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

A házi moziban jártas egyének segítségét szeretném kérni.

Nemrégiben vettem egy Samsung Smart tv-t, pontosabban egy UE46F6500-as típusról van szó.

Az lenne a kérdésem, hogyan tudnék DTS vagy 5.1-es hangot varázsolni a házimozi erősítőmre?

Laptopról jászom le a filmet amely össze van kötve HDMI kábellel a tv-vel. A tv-t csak optikai kábellel tudom összekötni az erősítővel.

Elméletileg a tv is felismeri a DTS-t és az összes többi hang normát is. De az erősítőn csak a stereo hang jelenik meg.

Függ a lejátszó programtól is? VLC-t használok! Kimondottan HD filmeket töltöttem le DTS vagy 5.1-es hanggal! A HDMI kábel továbbítja a digitális hangnormákat is, ugye jól tudom?! Sajnos az erősítő nem mai gyerek ezért még nincs rajta HDMI bemenet.

Minden segítséget köszönök!

Szia!

Igen jól tudod a HDMI kábel nem csak a képet hanem a többcsatornás hangot is továbbítja. Az optikai kábel is tudtommal tudja a többcsatornás hangot. Lehet hogy akkor egy másik lejátszót kellene megpróbálnod, vagy pedig a TV nem közli le a jelet az erősítő felé.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A házi moziban jártas egyének segítségét szeretném kérni.

Nemrégiben vettem egy Samsung Smart tv-t, pontosabban egy UE46F6500-as típusról van szó.

Az lenne a kérdésem, hogyan tudnék DTS vagy 5.1-es hangot varázsolni a házimozi erősítőmre?

Laptopról jászom le a filmet amely össze van kötve HDMI kábellel a tv-vel. A tv-t csak optikai kábellel tudom összekötni az erősítővel.

Elméletileg a tv is felismeri a DTS-t és az összes többi hang normát is. De az erősítőn csak a stereo hang jelenik meg.

Függ a lejátszó programtól is? VLC-t használok! Kimondottan HD filmeket töltöttem le DTS vagy 5.1-es hanggal! A HDMI kábel továbbítja a digitális hangnormákat is, ugye jól tudom?! Sajnos az erősítő nem mai gyerek ezért még nincs rajta HDMI bemenet.

Minden segítséget köszönök!

A HDMI átviszi a TV-re a digitális jelet, a TV-ből az optikai kábel szintén tovább viszi az erősítőbe. Egyetlen egy beállítás kell, hogy ne sztereó legyen, hanem digitális hang, legyen az 5.1 v. DTS. A TV hang menüjében az SPDIF kimenetet állítsd át PCM-ről digitálisra és működni fog.

Link to comment
Megosztás:

Ezt azért érdemes megnézni:

Csak a saját véleményemet mondom el, nyilván mindenki máshogy gondolja. Szerintem aki ennyit költ egy ilyen autóra, az szimplán hülye. Ennyiből már vehetne egy normális kocsit... A másik, hogy ez a fajta átalakítás nekem már giccses és undorító. Van benne néhány elem ami tetszik, de összességében az autó egyik állapotában sem volt számomra szép. Nem akarok senkit megbántani, de a legjobb jelző azokra akik ilyen autóval furikáznak, a műmájer pöcs.

Link to comment
Megosztás:

A házi moziban jártas egyének segítségét szeretném kérni.

Nemrégiben vettem egy Samsung Smart tv-t, pontosabban egy UE46F6500-as típusról van szó.

Az lenne a kérdésem, hogyan tudnék DTS vagy 5.1-es hangot varázsolni a házimozi erősítőmre?

Laptopról jászom le a filmet amely össze van kötve HDMI kábellel a tv-vel. A tv-t csak optikai kábellel tudom összekötni az erősítővel.

Elméletileg a tv is felismeri a DTS-t és az összes többi hang normát is. De az erősítőn csak a stereo hang jelenik meg.

Függ a lejátszó programtól is? VLC-t használok! Kimondottan HD filmeket töltöttem le DTS vagy 5.1-es hanggal! A HDMI kábel továbbítja a digitális hangnormákat is, ugye jól tudom?! Sajnos az erősítő nem mai gyerek ezért még nincs rajta HDMI bemenet.

Minden segítséget köszönök!

A VLC-n is be kellene állítani valahol. Mert, ha csak a TV-n állítod át SPDIF-re a fentebb említett fórumtárs javaslatára, attól még a sztereót fogja átengedni.

Link to comment
Megosztás:

Itthon úgy kivágnák műszakiról, hogy csak füstölne!

Két hete voltam műszakin, helyben levetették a szemöldököt. A vizsgáztató is megmondta, hogy nem érti Ő sem. De ez a szabály.

Leszedtem és vissza sem fogom rakni, pedig nagyon sajnálom mert sokat dobott az autón!

Szia!

Akkor ezt már Én sem értem.

Apám OFF Lanos-ára ON talán 2002-ben raktuk fel bátyámmal a lámpa maszkot,azóta 5-ör volt műszakin és nem mondta a szerelő,hogy hisztiztek miatta.

Igaz mindig az a szerlelő vitte műszakira.

K_p4004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Itthon úgy kivágnák műszakiról, hogy csak füstölne!

Két hete voltam műszakin, helyben levetették a szemöldököt. A vizsgáztató is megmondta, hogy nem érti Ő sem. De ez a szabály.

Leszedtem és vissza sem fogom rakni, pedig nagyon sajnálom mert sokat dobott az autón!

Vajon ebbe belekötnek majd műszakin? Szerintem megfelel a szabályoknak, "E" jeles, remélem a vizsgán egyetértenek majd velem :D http://href.hu/x/lbbm

Link to comment
Megosztás:

Csak a saját véleményemet mondom el, nyilván mindenki máshogy gondolja. Szerintem aki ennyit költ egy ilyen autóra, az szimplán hülye. Ennyiből már vehetne egy normális kocsit... A másik, hogy ez a fajta átalakítás nekem már giccses és undorító. Van benne néhány elem ami tetszik, de összességében az autó egyik állapotában sem volt számomra szép. Nem akarok senkit megbántani, de a legjobb jelző azokra akik ilyen autóval furikáznak, a műmájer pöcs.

Nem jó irányból közelíted meg a dolgot. Az ilyen projekteket nem gazdaságossági szempontból kell nézni, ez hobbi. Valószínűleg azok akik ilyesmire adják a fejüket nem azért teszik mert nem jutnak el odáig, hogy "Ennyiből már vehetne egy normális kocsit". Ő nem venni akar kocsit, ő saját maga szeretne építeni valami egyedit, amilyen másnak nincs. Ebben az esetben az autót nem mint használati tárgyat kell nézni, sokkal inkább egyfajta "műalkotás". Egyszerűen más a cél, itt maga az alkotási folyamat a lényeg.

Félre ne érts, nem kritizálni akarlak, vagy vitatni a véleményedet, csak próbáltam kicsit más megvilágításba helyezni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem jó irányból közelíted meg a dolgot. Az ilyen projekteket nem gazdaságossági szempontból kell nézni, ez hobbi. Valószínűleg azok akik ilyesmire adják a fejüket nem azért teszik mert nem jutnak el odáig, hogy "Ennyiből már vehetne egy normális kocsit". Ő nem venni akar kocsit, ő saját maga szeretne építeni valami egyedit, amilyen másnak nincs. Ebben az esetben az autót nem mint használati tárgyat kell nézni, sokkal inkább egyfajta "műalkotás". Egyszerűen más a cél, itt maga az alkotási folyamat a lényeg.

Félre ne érts, nem kritizálni akarlak, vagy vitatni a véleményedet, csak próbáltam kicsit más megvilágításba helyezni.

Abszolút egyetértek. ilyen alapon a műgyűjtők mind hülyék amikor milliókat költenek egy festményre hogy aztán a falra akasszák és nézegessék. Itt már a funkció másodlagos, ez az autó nem elsősorban közlekedésre való, hanem hogy kifejezze a tulajdonos egyéniségét.

De egyébként szerintem is kicsit túl sok már, viszont én elfogadom hogy neki meg ez tetszik.

Link to comment
Megosztás:

üdv

nem elektromos hátsó ablakot működését ki lehet átmenetileg iktatni valahogy a tekerő leszerelése nélkül? gyerekvédelmi szempontból kellene

Én simán rászólok a gyerekre,hogy ne tekergesse,mert eltördelem az ujjait:).Mondjuk nekem könnyű mert nem a sajátom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

...Két hete voltam műszakin, helyben levetették a szemöldököt. A vizsgáztató is megmondta, hogy nem érti Ő sem. De ez a szabály...

Nekem kb. egy hónapja volt, sem a szemöldökért, sem az átmenő Paragi dobokért nem szóltak... Gondolom, vizsgáztatótól is függ. Bár, nem értem, h a szemöldökért miért kellene szőrözni, amikor a vetített képet nem befolyásolja, semmibe nem takar bele...

Link to comment
Megosztás:

A házi moziban jártas egyének segítségét szeretném kérni.

Nemrégiben vettem egy Samsung Smart tv-t, pontosabban egy UE46F6500-as típusról van szó.

Az lenne a kérdésem, hogyan tudnék DTS vagy 5.1-es hangot varázsolni a házimozi erősítőmre?

Laptopról jászom le a filmet amely össze van kötve HDMI kábellel a tv-vel. A tv-t csak optikai kábellel tudom összekötni az erősítővel.

Elméletileg a tv is felismeri a DTS-t és az összes többi hang normát is. De az erősítőn csak a stereo hang jelenik meg.

Függ a lejátszó programtól is? VLC-t használok! Kimondottan HD filmeket töltöttem le DTS vagy 5.1-es hanggal! A HDMI kábel továbbítja a digitális hangnormákat is, ugye jól tudom?! Sajnos az erősítő nem mai gyerek ezért még nincs rajta HDMI bemenet.

Minden segítséget köszönök!

Üdv. Én inkább ezt a lejátszót ajánlanám, nekem évek óta megbízhatóan dolgozik. Néha én is tolok filmet pc-ről, bár nekem annyival könnyebb a dolgom, hogy hdmi ki és bemenet is van az erölködőn.

No a player: http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/media_player_classic_home_cinema_1.7.0.html

És egy kis leírás, hogy a több csatornás filmek is hozzák az elvárt szintet: http://logout.hu/cikk/hd_filmek_lejatszasa_a_videokartyaval/hang_beallitasa_ac3filter.html

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Abszolút egyetértek. ilyen alapon a műgyűjtők mind hülyék amikor milliókat költenek egy festményre hogy aztán a falra akasszák és nézegessék. Itt már a funkció másodlagos, ez az autó nem elsősorban közlekedésre való, hanem hogy kifejezze a tulajdonos egyéniségét.

De egyébként szerintem is kicsit túl sok már, viszont én elfogadom hogy neki meg ez tetszik.

Én is így látom, itt nem a gazdaságosság/megtérülés nem szempont, a tuning nem erről szól. Az tény, hogy nekem sem tetszik, számomra a kevesebb több, pl

közül bármelyik klasszul néz ki... Dehát, kinek a pap, kinek a paplan...

Link to comment
Megosztás:

Én is így látom, itt nem a gazdaságosság/megtérülés nem szempont, a tuning nem erről szól. Az tény, hogy nekem sem tetszik, számomra a kevesebb több, pl

közül bármelyik klasszul néz ki... Dehát, kinek a pap, kinek a paplan...

Na ezek pl. tetszenek. Ezekre inkább mondanám, hogy szép és igényes. Főleg a bronz színű Caravan.

Link to comment
Megosztás:

üdv

nem elektromos hátsó ablakot működését ki lehet átmenetileg iktatni valahogy a tekerő leszerelése nélkül? gyerekvédelmi szempontból kellene

Szerintem simán levehetnéd :)

Fél perc alatt egy darab ronggyal kitudod venni az omega gyűrűt, és már le is jön a kar.

Ha a gyerkőc nem kombinált fogóval játszik, akkor nemigazán fogja tudni letekerni! :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

haligali

a távirányítókódolás akkor is működik ha nekem NEM AZ az indítókulcsom?

Nem tudom igazából mi a gyári felállás de nekem külön van a távirányítókulcs, és külön ami a gyújtáskapcsolóba megy

ja és pótkulcs nélkül.... gyárilag két db kulcsnak kéne lennie és egy nyit és indít a másik is csak az a pót?

jó lenne ez is rendbe rakatnom de ez súlyos tízezrek :( komplett zárcsere

Link to comment
Megosztás:

Szerintem simán levehetnéd :)

Fél perc alatt egy darab ronggyal kitudod venni az omega gyűrűt, és már le is jön a kar.

Ha a gyerkőc nem kombinált fogóval játszik, akkor nemigazán fogja tudni letekerni! :D

nem nem azzal :D de sajna problémás eset :P

szoval ez nekem életbevágóan fontos ám :P

köszi neked is

Link to comment
Megosztás:

haligali

a távirányítókódolás akkor is működik ha nekem NEM AZ az indítókulcsom?

Nem tudom igazából mi a gyári felállás de nekem külön van a távirányítókulcs, és külön ami a gyújtáskapcsolóba megy

ja és pótkulcs nélkül.... gyárilag két db kulcsnak kéne lennie és egy nyit és indít a másik is csak az a pót?

jó lenne ez is rendbe rakatnom de ez súlyos tízezrek :( komplett zárcsere

Nem úgy van az kérem szépen! :-)

Egy picit is magára adó kulcsmásolós át tudja programozni neked a zárbetétet (lamellákat) a kívánt kulcshoz (amivel indítasz). (Azt nem tudom, hogy a gyújtáskapcsoló betéte is átpakolható, mivel elvileg az akkor csak egy zárbetét mahinálása.) Ha meg távirányítóssá kell tenni, akkor vateráról rendelsz egy nyers kulcsot (üreset), kulcsmásolós megcsinálja te pedig átrakod a komplett elektronikát immo chip-el együtt és már meg is van. Mindegyik mutatványnak egy 10-es alatt meg kell állnia.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A szélvédőről mivel tudom leszedni a vaxot?Gondolom az lehet rajta.Most hogy ilyen jó esős idő van nem látok semmit,csak maszatol a lapát.Befújom féktisztítóval és áttörlöm gyorsan az jó lehet? A zsíroldó nem tudom,hogy megmarja-e az üveget.Lehet hogy nem tesz jót neki.A kandallóüveget szoktam vele pucolni arra jó,de az csak 5 ezer forint:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.