Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Fel, siman. Csak az acel bakom 3 allasu, a gumi bak nelkul csak az elso allasra tudtam feltenni a gepet. Ami boven eleg kerek cserehez, fekhez, de a 100 kilommal mar nem ferek ala kenyelmesen. (de persze megoldhato, csak jobb magasabbra rakni.... (nekem)

 

Viszont bak nelkul ne cserelj kereket, ez az emelo arra valo, hogy felrakjad az acel bakra a gepet :) Biztonsagtechnika off... :)

Azért kell bak, mert nem tudja tartani a magasságot? Leenged?

Link to comment
Megosztás:

Azért kell bak, mert nem tudja tartani a magasságot? Leenged?

 

Nem, dehogy, viszont ennek kerekei vannak, siman lelokod rola a kocsit ha nem vigyazol. Ez csak siman munkabiztonsagi eloiras, nem a F1-ben vagy :) Mindig rendesen ala kell bakolni a kocsit ha dolgozol rajta. Persze a szukseg nagy ur... Altalaban nem ajanlott csak emelovel tartani a kocsit mert baleset veszelyes. Egy gyors ut szeli kerekcserenel meg hagyjan, de mikor szetszeded a feket vagy valami, nem akarod ledobni a gepet. De lehet, hogy csak en vagyok tul ovatos, kerdezz meg masokat is.

Link to comment
Megosztás:

Nem, dehogy, viszont ennek kerekei vannak, siman lelokod rola a kocsit ha nem vigyazol. Ez csak siman munkabiztonsagi eloiras, nem a F1-ben vagy :) Mindig rendesen ala kell bakolni a kocsit ha dolgozol rajta. Persze a szukseg nagy ur... Altalaban nem ajanlott csak emelovel tartani a kocsit mert baleset veszelyes. Egy gyors ut szeli kerekcserenel meg hagyjan, de mikor szetszeded a feket vagy valami, nem akarod ledobni a gepet. De lehet, hogy csak en vagyok tul ovatos, kerdezz meg masokat is.

Akkor nem is emelőt kéne vennem, hanem két bakot.

A kocsit meg felemelem a saját emelőjével.

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem is emelőt kéne vennem, hanem két bakot.

A kocsit meg felemelem a saját emelőjével.

 

Hm, igen, bar akkor is van egy problemad, legalabbis nekem a gyari emelo csak az adott negy pontra passzol, viszont akkor hova teszed a bakot ?

 

En az emelovel a lengokar alvaz talalkozasnal szoktam emelni, ahol van egy jo massziv fem, es akkor a gyari emelo helyere teszem a bakot. 

 

De csak a tisztan latas kedveert, en csak egy parkoloban szerelo hobbista vagyok, igy egyaltalan nem biztos, hogy jol csinalom :)

 

Ilyen a bak amit hasznalok: http://i01.i.aliimg.com/photo/v0/371661101/Torin_BigRed_TM_6_Ton_Foldable_Car.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Az akkumulátorom nekem is cserére szórul.Milyen akkumulátort ajánlanátok Astra G caravanba?

Milyen márkát ajánlatok (Bosch, Varta, Banner, Perion, vagy Jász)? Mi a véleménytek ezekről?

55-56 Ah gondoltam vagy szerintetek nagyobb kellene?

Szerintetek ezek közül melyik lenne a jó:

http://www.akkutop.hu/szemelyauto_akkumulator_53/bosch_s3_56_ah_jobb_633

 

http://www.akkutop.hu/szemelyauto_akkumulator_53/varta_black_dynamic_56_ah_jobb_5564000483122_728

 

Válaszotokat előre köszönöm

Módosítva : Lóránd0607
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Az akkumulátorom nekem is cserére szórul.Milyen akkumulátort ajánlanátok Astra G caravanba?

Milyen márkát ajánlatok (Bosch, Varta, Banner, Perion, vagy Jász)? Mi a véleménytek ezekről?

55-56 Ah gondoltam vagy szerintetek nagyobb kellene?

Szerintetek ezek közül melyik lenne a jó:

http://www.akkutop.hu/szemelyauto_akkumulator_53/bosch_s3_56_ah_jobb_633

 

http://www.akkutop.hu/szemelyauto_akkumulator_53/varta_black_dynamic_56_ah_jobb_5564000483122_728

 

Válaszotokat előre köszönöm

Én 56-os Varta-t vettem bele tavasszal, de talán itt is igaz hogy a prémium felára megérheti hosszútávon (vagy nem, kitudja). Ha a Bosch lett volna akkor épp jó áron, akkor azt vettem volna... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én 56-os Varta-t vettem bele tavasszal, de talán itt is igaz hogy a prémium felára megérheti hosszútávon (vagy nem, kitudja). Ha a Bosch lett volna akkor épp jó áron, akkor azt vettem volna... 

Szia!

Köszönöm a válaszodat meg is rendeltem a Bosch akkumulátort. Remélem jól fog működni.

 

Módosítva : Lóránd0607
Link to comment
Megosztás:

Ma rakattam fel Llumar fóliát a hátsó három ablakra. Pofásabb lett a kis kordé egyből.

Bocs hogy itt offolok, immár ex. Opelesként, próbáltam a Suzukis fórumot, de ott más beállítottságú emberkék vannak.

Születésnapi jókívánságok, horgászat, főzés, de autóról szinte szó sem esik... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet kedves Astrások!

 

Hétvégén megváltam szeretett G Astra Caravan gépkocsimtól, helyette egy C Vectra Caravant vásároltam. Szeretném megköszönni mindenkinek az itt kapott segítséget és hasznos hozzászólást! Vigyázzatok magatokra, további jó fórumozást! Átköltözöm a Vectra topikba. :-)

 

Üdv! Szines

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet kedves Astrások!

Hétvégén megváltam szeretett G Astra Caravan gépkocsimtól, helyette egy C Vectra Caravant vásároltam. Szeretném megköszönni mindenkinek az itt kapott segítséget és hasznos hozzászólást! Vigyázzatok magatokra, további jó fórumozást! Átköltözöm a Vectra topikba. :-)

Üdv! Szines

Sok baleset és hibakódmentes kilométert kívánok hozzá!
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Ma rakattam fel Llumar fóliát a hátsó három ablakra. Pofásabb lett a kis kordé egyből.

Bocs hogy itt offolok, immár ex. Opelesként, próbáltam a Suzukis fórumot, de ott más beállítottságú emberkék vannak.

Születésnapi jókívánságok, horgászat, főzés, de autóról szinte szó sem esik... :unsure:

 

Lehet mert nincs annyi műszaki nyűg vele? :D Vagy tényleg csak a társaság jobb itt. Bár már több, mint 1 éve váltam meg a G-től és nyúzom a Scenicet, mégis vissza járok ide, olvasgatok, időnként írogatok, mert itt aktív a közösség, lehet érdekes, hasznos, időnként vicces dolgokat olvasni. Renault fórum halott, regisztráltam, feltettem egy kérdést, azóta se írt hozzá senki semmit...

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Ma rakattam fel Llumar fóliát a hátsó három ablakra. Pofásabb lett a kis kordé egyből.

Bocs hogy itt offolok, immár ex. Opelesként, próbáltam a Suzukis fórumot, de ott más beállítottságú emberkék vannak.

Születésnapi jókívánságok, horgászat, főzés, de autóról szinte szó sem esik... :unsure:

 

A Skyfol-tól jobb választás, biztos jól áll neki! Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Ma rakattam fel Llumar fóliát a hátsó három ablakra. Pofásabb lett a kis kordé egyből.

Bocs hogy itt offolok, immár ex. Opelesként, próbáltam a Suzukis fórumot, de ott más beállítottságú emberkék vannak.

Születésnapi jókívánságok, horgászat, főzés, de autóról szinte szó sem esik... :unsure:

Az nem baj nem? Mármint biztosan sosincs semmi gond a típussal, arról meg nem lehet beszélgetni ugyebár...  :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet mert nincs annyi műszaki nyűg vele? :D Vagy tényleg csak a társaság jobb itt. Bár már több, mint 1 éve váltam meg a G-től és nyúzom a Scenicet, mégis vissza járok ide, olvasgatok, időnként írogatok, mert itt aktív a közösség, lehet érdekes, hasznos, időnként vicces dolgokat olvasni. Renault fórum halott, regisztráltam, feltettem egy kérdést, azóta se írt hozzá senki semmit...

 

Én is ezt vettem észre hogy ez a közösség segítőkész és pörögnek a témák. De ugyanez igaz facebook-os opel csoportokra is.

Link to comment
Megosztás:

Az nem baj nem? Mármint biztosan sosincs semmi gond a típussal, arról meg nem lehet beszélgetni ugyebár...  :D

Lehet hogy velem van a baj, de szerintem egy autós klub arról szól, hogy autókról dumálunk. Attól hogy nem romlik el gyakran, még lehet róla beszélgetni. Foglalkozni a Suzukival is kell(lene), mosás, takarítás, olajcsere, gumi, fék, stb. Plusz az extrák.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az enyém bármilyen retkes tök tisztának látszik :D

Cserébe csak rendszám alapján találod meg a parkolóban :)

Valaki nem tud valami jó telefontartót?

Ablakra nem akarom rakni, valahova a rádió alatti tartóra vagy max a befúvóra kéne felapplikálni. Kókányolni nem szeretnék. Azt már a munkahelyen is unom :D

Szia!

 

Nekem van eladó telefontartóm Astra G-be, gyári kinézetű, Opel szalonba vettem anno. Nem kókányolós, bármikor nyom nélkül eltávolítható.

 

http://www.telefonkonsolen-shop.de/PKW/Telefonkonsolen/linksgelenkt/Opel/Astra/Astra-G-ab-03-1998-bis-02-2004-Montage-Oben/Opel-Astra-G-ab-98-Coupe-ab-00-Mon-oben.html

Link to comment
Megosztás:

Szia!

 

Nekem van eladó telefontartóm Astra G-be, gyári kinézetű, Opel szalonba vettem anno. Nem kókányolós, bármikor nyom nélkül eltávolítható.

 

http://www.telefonkonsolen-shop.de/PKW/Telefonkonsolen/linksgelenkt/Opel/Astra/Astra-G-ab-03-1998-bis-02-2004-Montage-Oben/Opel-Astra-G-ab-98-Coupe-ab-00-Mon-oben.html

 

Írd már meg privátba az árát.

És mai telefonokkal is kompatibilis? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

 

ma lementem vidékre egy kicsit kikapcsolódni a családdal.(Péteri)

 

ha már ott voltam, betettem az Njoy lámpákat, az OPC órát és a szürke középkonzolt is.

 

Külön köszi kobraCode fórumtársnak a lökhárító leszereléses leírást!!!!

 

nem törtem el semmit,és a patentok is visszamentek szépen :D

 

Helló, 

 

a gépháztetőt teleszkóp tartja?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet kedves Astrások!

Hétvégén megváltam szeretett G Astra Caravan gépkocsimtól, helyette egy C Vectra Caravant vásároltam. Szeretném megköszönni mindenkinek az itt kapott segítséget és hasznos hozzászólást! Vigyázzatok magatokra, további jó fórumozást! Átköltözöm a Vectra topikba. :-)

Üdv! Szines

Na még egy vectra utódos. :) Gratula hozzá. Ha gondolod nézz be facen a vectra c/signum klubba. Nagyon aktív és hasonlóan jó fej és segítőkész társaság. Megéri. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

l_mpa1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Jöhet a ködlámpa :D

 

Nemrég láttam, hogy az Osramnak van kör alakú ködlámpája nappali menetfénnyel egybe építve.

Ha úgy is venned kell ködlámpát, és terveznél menetfényt, jó megoldás lenne. Vagyis én azt választanám, ha nem lenne ködlámpám. 

 

https://www.vilagitas.eu/osram-ledriving-fog103-bl-blue-edition-nappali-menetfeny-es-led-kodlampa

Módosítva : Stofl
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.