Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

4 minutes ago, kobraCode írta:

Neked akkor szét kell szedni az egész középkonzol mert a fűtésboksz hátulján vannak az izzók és csak hátulról tudod cserélni :icon13:

A fűtésbox már kiszedve, itt vigyorog az asztalomon......

Nem izzócsere, hanem ledesítés lesz, és ahhoz szét kell szednem a fűtéspanelt.

De az a három k......... gomb nem jön le........ :goofy:

Link to comment
Megosztás:

17 minutes ago, urbanjozsi írta:

Ezt már olvastam :)

Ő is ezt írja: "akkor húzzuk le az összes tekerőt"

De nem jön le ha húzom :)

Azt ne nézd. :D

Most néztem végig én is. :D

Kompletten ki kell bontani, h ki tudd szedni a boxot és utána tudod az izzót cserélni. Nekem úgy rémlik, hogy az elejét kompletten kell leszedni a fedlappal és tekerőkkel együtt és akkor tudod az izzókat cserélni. Fedlapot körbe és bátrabban lehúzni, hogy a tekerők is leugorjanak.

Szerk: Bowdeneket óvatosan mert ott csak egy apró műanyag fogja a végét.

Módosítva : Atala
Link to comment
Megosztás:

16 minutes ago, Atala írta:

Azt ne nézd. :D

Most néztem végig én is. :D

Kompletten ki kell bontani, h ki tudd szedni a boxot és utána tudod az izzót cserélni. Nekem úgy rémlik, hogy az elejét kompletten kell leszedni a fedlappal és tekerőkkel együtt és akkor tudod az izzókat cserélni. Fedlapot körbe és bátrabban lehúzni, hogy a tekerők is leugorjanak.

Szerk: Bowdeneket óvatosan mert ott csak egy apró műanyag fogja a végét.

"hogy az elejét kompletten kell leszedni a fedlappal"

Ez a lényeg!!!!!

Köszönöm! Sikerült! Küld a címed. küldök egy sört! :) :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Janó32 írta:

Remek... Semmi előjele nem volt? Most beültél és indultál volna és csatt??? 

Semmi! Olyan volt a csattanás mint amikor a fékbetét-fékpofa leragad és indulásnál csattan egyet. Ez annál hangosabb volt.

Az autón semmit nem vettem észre menet közben. Letekertünk még 150km. Otthon nem hagyott nyugodni a dolog és akkor ugrott be a rúgó. Alánézve egyből föltűnt, hogy mi történt. Szerencsére az autóboltos ismerős 3 óra alatt beszerezte az újakat.

Cserénél a lengéscsillapítókat nem kell kikötni. Az autót úgy kell megemelni, hogy mind a két kerék levegőben legyen. Én a vonóhorognál emeltem meg. A rúgókat viszont eléggé össze kell húzatni, hogy ki ill. beférjen. Kb. 2 és fél óra volt a művelet.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, gezoli írta:

Semmi! Olyan volt a csattanás mint amikor a fékbetét-fékpofa leragad és indulásnál csattan egyet. Ez annál hangosabb volt.

Az autón semmit nem vettem észre menet közben. Letekertünk még 150km. Otthon nem hagyott nyugodni a dolog és akkor ugrott be a rúgó. Alánézve egyből föltűnt, hogy mi történt. Szerencsére az autóboltos ismerős 3 óra alatt beszerezte az újakat.

Cserénél a lengéscsillapítókat nem kell kikötni. Az autót úgy kell megemelni, hogy mind a két kerék levegőben legyen. Én a vonóhorognál emeltem meg. A rúgókat viszont eléggé össze kell húzatni, hogy ki ill. beférjen. Kb. 2 és fél óra volt a művelet.

Tehát nem is lógott/dőlt a kocsi és a viselkedésében sem venni észre? Mindjárt megyek aztán alánézek a kocsimnak... Ha a "talpán" áll, akkor vajon látni ha nem okés? Csak mert kattanni szokott nekem is valami amikor tolatok ki a garázsból...

Link to comment
Megosztás:

A besúgóm elárulta, hogy a Jézuska többek közt egy ELM327 Bluetooth 2.1-et is tesz majd a fa alá (ha már én képtelen voltam rászánni magam -megrendelni- 6 hónap alatt, amióta foglakoztat ráérő időmben ez a hibakód olvasás-törlés dolog). Nos, összefoglalom hogy mit is tudok erről az egészről, a működéséről és a használatáról: semmit.

Illetve annyi megvan, hogy a kézifék alatti kis fedlapot felpattintva találom meg az OBD csatit és ide kell bedugni majd gyújtásra tenni a kocsit. Van hozzá egy CD is, nem tudom hogy valamelyik laptopra vagy a telefonra telepítsek-e valamit. Egyáltalán mit? Mit érdemes? Miként működik? Mire kell mindenképpen figyelnem nehogy bajt okozzak? Ezen ügyeben tudnátok segíteni? 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Janó32 írta:

A besúgóm elárulta, hogy a Jézuska többek közt egy ELM327 Bluetooth 2.1-et is tesz majd a fa alá (ha már én képtelen voltam rászánni magam -megrendelni- 6 hónap alatt, amióta foglakoztat ráérő időmben ez a hibakód olvasás-törlés dolog). Nos, összefoglalom hogy mit is tudok erről az egészről, a működéséről és a használatáról: semmit.

Illetve annyi megvan, hogy a kézifék alatti kis fedlapot felpattintva találom meg az OBD csatit és ide kell bedugni majd gyújtásra tenni a kocsit. Van hozzá egy CD is, nem tudom hogy valamelyik laptopra vagy a telefonra telepítsek-e valamit. Egyáltalán mit? Mit érdemes? Miként működik? Mire kell mindenképpen figyelnem nehogy bajt okozzak? Ezen ügyeben tudnátok segíteni? 

Ahogy a termék nevében is benne van Bluetooth-on fog kommunikálni, tehát a laptopnak vagy a telefonnak is kell hogy legyen Bluetooth kapcsolata.

Ha ez megvan első körben össze kell párosítani az eszközöket utána tudod majd csak használni.

Én személy szerint telefonon használom mert az mindig ott van velem a kocsiban, laptop többnyire nem, vagy inkább soha.

Két progi van telóra ami jó: Torque, ScanMyOpel.

Tedd fel őket aztán nézegesd mit tudnak, elrontani úgysem tudsz vele semmit sem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

23 hours ago, urbanjozsi írta:

A fűtésbox már kiszedve, itt vigyorog az asztalomon......

Nem izzócsere, hanem ledesítés lesz, és ahhoz szét kell szednem a fűtéspanelt.

De az a három k......... gomb nem jön le........ :goofy:

Nos ez a ledesítés nem lesz oly egyszerű. Gondoltam, hogy szétszedem, csinálok egy betétpanelt,

rá a ledeket, beköt és örül :)

Hát nem. A piktogrammok nem fehérek, hanem valami sárga festékkel vannak lefestve.

Így azt a festéket előbb el kell távolítani.............

5679bbcea9cf1_IMG_0095(Mobile).JPG.b56b1

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, kobraCode írta:

Ahogy a termék nevében is benne van Bluetooth-on fog kommunikálni, tehát a laptopnak vagy a telefonnak is kell hogy legyen Bluetooth kapcsolata.

Ha ez megvan első körben össze kell párosítani az eszközöket utána tudod majd csak használni.

Én személy szerint telefonon használom mert az mindig ott van velem a kocsiban, laptop többnyire nem, vagy inkább soha.

Két progi van telóra ami jó: Torque, ScanMyOpel.

Tedd fel őket aztán nézegesd mit tudnak, elrontani úgysem tudsz vele semmit sem.

Azért a ScanMyOpel ABS teszt részével vigyázni kell, ha rá van csatlakozva, akkor kikapcsolja (bár ezt jelzi is az ABS lámpa műszerfalon). :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Csak hogy minden frankó legyen, most más nyűgöm van egy számtech kütyüvel... A családi laptop (ASUS K50IJ, win8) és az okostelefonok (LG, Samsung) simán látják a wifi router-t de a céges laptop semmit nem hajlandó látni (piros X), tehát a wifi van rajta kikapcsolva (eddig eljutottam az éjszakai kutakodásom alatt). Ez azért fura, mert már volt párosítva, többször is használtam itthon (nem csak itthon, több helyszínen is). Tegnap du megszerettem volna nézni valamit a céges gépen keresztül, de semmire nem jutottam. Nézegettem a vezérlőpultban ezt-azt, meg a dedikált ikon is megvan (Fn+F5), de semmi eredmény. Anno itt elég jó kis beszélgetés volt laptop kapcsán, hátha nem túlzás ha itt/Tőletek kérek tanácsot/ötletet. (Egy Lenovo G50 -Core i5- és win8 amiről szó van...) Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

19 hours ago, urbanjozsi írta:

Nos ez a ledesítés nem lesz oly egyszerű. Gondoltam, hogy szétszedem, csinálok egy betétpanelt,

rá a ledeket, beköt és örül :)

Hát nem. A piktogrammok nem fehérek, hanem valami sárga festékkel vannak lefestve.

Így azt a festéket előbb el kell távolítani.............

5679bbcea9cf1_IMG_0095(Mobile).JPG.b56b1

egy dekorossal gyártasd le a fóliát.

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=sites&srcid=ZGVmYXVsdGRvbWFpbnxvcGVsY2NsZWR8Z3g6MWU5YmY0NjY4NzAyMjQzYQ

a tekerő marad sárga...

Módosítva : DarthVödör
Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, Janó32 írta:

Csak hogy minden frankó legyen, most más nyűgöm van egy számtech kütyüvel... A családi laptop (ASUS K50IJ, win8) és az okostelefonok (LG, Samsung) simán látják a wifi router-t de a céges laptop semmit nem hajlandó látni (piros X), tehát a wifi van rajta kikapcsolva (eddig eljutottam az éjszakai kutakodásom alatt). Ez azért fura, mert már volt párosítva, többször is használtam itthon (nem csak itthon, több helyszínen is). Tegnap du megszerettem volna nézni valamit a céges gépen keresztül, de semmire nem jutottam. Nézegettem a vezérlőpultban ezt-azt, meg a dedikált ikon is megvan (Fn+F5), de semmi eredmény. Anno itt elég jó kis beszélgetés volt laptop kapcsán, hátha nem túlzás ha itt/Tőletek kérek tanácsot/ötletet. (Egy Lenovo G50 -Core i5- és win8 amiről szó van...) Köszi előre is!

Nem szált el a wifi-s hálókártya drivere? Eszközkezelőben nézd meg felismert e a kártyát. Ha igen akkor lehet újra kell telepíteni, mert előfordulhat az is hogy vacakol a driver. A piros X lehet a sima LAN kártya jelzése hogy nem csatlakozik a hálózathoz. Első körben ezt nézném meg, aztán ha működik a wifi-s hálókártya akkor jöhetnek a kapcsolatok. Windows kezeli e a kapcsolódást vagy esetleg valami másik program átvette e? Mert akkor úgy kell tovább keresni a hibát.

Bár így látatlanban elég nehéz ilyesmit gyógyítani, látni kéne akkor lehet 2 perc alatt meglenne a megoldás ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, urbanjozsi írta:

Köszi! :icon13:

Amúgy már alakul!

Pedig még csak 4 led van benne :) Még jönnek a szalagok, és jó lesz ez ;)

Jól néz ki, én is szeretném ha a belseje (középkonzol, kilóméteróra) piros / fehér színben világítana. Meg lehet ezt úgy oldani, hogy csak egyszerű izzócsere? Színes normál, vagy ledes izzóval?

Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, PorcioNorbi írta:

Jól néz ki, én is szeretném ha a belseje (középkonzol, kilóméteróra) piros / fehér színben világítana. Meg lehet ezt úgy oldani, hogy csak egyszerű izzócsere? Színes normál, vagy ledes izzóval?

Megoldható, csak szerintem nem lesz erős, és homogén a megvilágítás.

Természetesen egyszerűbb, és lehet hogy már van is erre alkalmas led ;)

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 22. at 17:56, Janó32 írta:

Tehát nem is lógott/dőlt a kocsi és a viselkedésében sem venni észre? Mindjárt megyek aztán alánézek a kocsimnak... Ha a "talpán" áll, akkor vajon látni ha nem okés? Csak mert kattanni szokott nekem is valami amikor tolatok ki a garázsból...

Így kezdődött annó nálam is. Átmentem valami huplin, vagy fekvőrendőrön akkor mindig kattogott valami. De akárhányszor alánéztem, semmi. Végül is

kitapogattuk s a rugótányérban volt eltörve (első rugó) nem  lehetett látni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.