Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

10 órája, presidentÁkos írta:

Ha jól tudom, a csomagtartó számtáblatartója astra g hiba, hogy zörög ha lecsukom az ajtót és nem áll rendesen, hogy lehetne ezt fixálni anélkül a fehér drótszerűség nélkül? (istentudja mi a neve)

Hát, nem jól tudod...  :-) minden autón zörög ha vacakul/trehányul van felszerelve (vagy tovább tetézi, hogy a gyári csillapító már nincs fent az autón, mert mondjuk fényezni kellett és azt már nem pótolták). A megoldás az, amit kobraCode leírt. Igaz, az is jó, ha kiveszed a rendszámtáblát, leszereled a keretet és a köv.  képen jársz el: pontosan nem tudom mi az anyag neve (csomagolóipari termék, kicsit keményebb mint a szivacs de vízálló/víztaszító), ebből ragasztasz a rendszámtábla tartó hátuljára csíkokat, majd a így szereled vissza. Ha pattintós a keret a tartón, akkor a rendszám hátuljára is tudsz ilyet ragasztani és úgy már a keretben sem fog mozogni a rendszám. Ezzel teljesen kizárható hogy bármi hangot generáljon a keret és/vagy a rendszám. Ha becsúsztathatós a rendszámtartó típusa, akkor ott max ügyeskedni tudsz és megpróbálsz a tartó és rendszám közé bedolgozni valami szivacsos anyagot (lényegében arra kell törekedni, hogy ne tudjon mozogni/feszüljön a helyére). 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Janó32 írta:

Hát, nem jól tudod...  :-) minden autón zörög ha vacakul/trehányul van felszerelve (vagy tovább tetézi, hogy a gyári csillapító már nincs fent az autón, mert mondjuk fényezni kellett és azt már nem pótolták). A megoldás az, amit kobraCode leírt. Igaz, az is jó, ha kiveszed a rendszámtáblát, leszereled a keretet és a köv.  képen jársz el: pontosan nem tudom mi az anyag neve (csomagolóipari termék, kicsit keményebb mint a szivacs de vízálló/víztaszító), ebből ragasztasz a rendszámtábla tartó hátuljára csíkokat, majd a így szereled vissza. Ha pattintós a keret a tartón, akkor a rendszám hátuljára is tudsz ilyet ragasztani és úgy már a keretben sem fog mozogni a rendszám. Ezzel teljesen kizárható hogy bármi hangot generáljon a keret és/vagy a rendszám. Ha becsúsztathatós a rendszámtartó típusa, akkor ott max ügyeskedni tudsz és megpróbálsz a tartó és rendszám közé bedolgozni valami szivacsos anyagot (lényegében arra kell törekedni, hogy ne tudjon mozogni/feszüljön a helyére). 

vigyázz ha becsusztathato a kereted nekem mind a kettöt lelopták azota 2 lemezcsavar a kerethez rendszámonként és a rendör sem szól ha mégis megmutatom a forgalmit hogy a lopás miatt van csavarozva.

 

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

11 órája, Janó32 írta:

Hát, nem jól tudod...  :-) minden autón zörög ha vacakul/trehányul van felszerelve (vagy tovább tetézi, hogy a gyári csillapító már nincs fent az autón, mert mondjuk fényezni kellett és azt már nem pótolták). A megoldás az, amit kobraCode leírt. Igaz, az is jó, ha kiveszed a rendszámtáblát, leszereled a keretet és a köv.  képen jársz el: pontosan nem tudom mi az anyag neve (csomagolóipari termék, kicsit keményebb mint a szivacs de vízálló/víztaszító), ebből ragasztasz a rendszámtábla tartó hátuljára csíkokat, majd a így szereled vissza. Ha pattintós a keret a tartón, akkor a rendszám hátuljára is tudsz ilyet ragasztani és úgy már a keretben sem fog mozogni a rendszám. Ezzel teljesen kizárható hogy bármi hangot generáljon a keret és/vagy a rendszám. Ha becsúsztathatós a rendszámtartó típusa, akkor ott max ügyeskedni tudsz és megpróbálsz a tartó és rendszám közé bedolgozni valami szivacsos anyagot (lényegében arra kell törekedni, hogy ne tudjon mozogni/feszüljön a helyére). 

Én a keretet kidobtam a francba, és Tesa kültéri kétoldalú ragasztóból vágtam csíkokat, azzal van felragasztva mindkét rendszámtábla, évek óta tartanak. Ilyen ragasztót használtam:

tesaszalag.jpg

Kék-fehér hipermarketben kapható, kicsivel 1000Ft feletti áron. A rendszámtábla átfúrását/csavarozásást nem javaslom, egyedi azonosítójel meghamisításának számít (olyan mintha egy kimosott és olvashatatlanná vált régi személyibe golyóstollal visszaírnád a neved), hiába a legjobb szándék, attól még bűncselekménynek számít.

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Én a keretet kidobtam a francba, és Tesa kültéri kétoldalú ragasztóból vágtam csíkokat, azzal van felragasztva mindkét rendszámtábla, évek óta tartanak. Ilyen ragasztót használtam:

 

Kék-fehér hipermarketben kapható, kicsivel 1000Ft feletti áron. A rendszámtábla átfúrását/csavarozásást nem javaslom, egyedi azonosítójel meghamisításának számít (olyan mintha egy kimosott és olvashatatlanná vált régi személyibe golyóstollal visszaírnád a neved), hiába a legjobb szándék, attól még bűncselekménynek számít.

 

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160713/933810972008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tavaly hoztam el az új rendszámot az egyik céges autóra mert elveszett.Direkt lefotóztam.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Tisztelt fórum lakók. Remélem senkit sem sértek meg , nem szándékos. Egy OPEL G ASTRA 1998 CDX2.0DI motorú autóm van el vittem műhelybe javíttatni mert le levegősödött az üzem anyag rendszere . Sikerült meg javíttatni a lelevegősödést . De volt benne két hiba kód ,ami imét vissza tért . Hibás EGR szelep működés, + egyik porlasztó nemmegfelelő szögű befecskendezése.  Ki ütötték, a légtelenítés utáni hiba megszűnt. De viszont vissza tértek a régi hibák. Azt mondták ennek a tipusnak az adagoló vezérlő elektronika hibája .Terhelésre recsegve ropogva gyorsul . füstöl, igaz nem nagyon.3500/ min nél le korlátoz a kompjútere . Mintha nem tudná szabályozni az üzem anyag mennyiségét és szögét ,talán emiatt füstöl is ? Kérdésem  : Mennyibe kerülhet az elektronika javítása vagy együtt az adagoló is ? Tisztelettel BÉBI 196 .

Link to comment
Megosztás:

 

16 órája, tgabika76 írta:

Kék-fehér hipermarketben kapható, kicsivel 1000Ft feletti áron. A rendszámtábla átfúrását/csavarozásást nem javaslom, egyedi azonosítójel meghamisításának számít (olyan mintha egy kimosott és olvashatatlanná vált régi személyibe golyóstollal visszaírnád a neved), hiába a legjobb szándék, attól még bűncselekménynek számít.

Ez nem igaz! Fúrható, illetve lyukasztható. Alant a kolléga rendszám gyári csomagolása.

14 órája, Geopake írta:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160713/933810972008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tavaly hoztam el az új rendszámot az egyik céges autóra mert elveszett.Direkt lefotóztam.

Be akartam szúrni a képedet a rendszámtábla gyári csomagolásáról, de gyorsabb voltál!:icon13:

Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Probert írta:

Ez nem igaz! Fúrható, illetve lyukasztható. Alant a kolléga rendszám gyári csomagolása.

Meggyőzőnek tűnik, de azért kíváncsi lennék hogy a jogszabályok mit írnak elő a témában. Elvégre autósboltban is egy csomó olyan dolgot lehet kapni, aminek bizonyos felhasználási módja illegális a közúti közlekedésben (kék ledek pl.). Arra akarok kilyukadni, hogy a képen látható felirat a rendszámtábla gyártójának utasítása, nem biztos hogy megfelel a hatályos törvényeknek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Képzeljétek hogyan jártam.

Kb egy hónapja tankoltam a Szfváron seregélyesi úti MOL-nál, ill. a töltőállomáson felajánlották, hogy tankolnak. Elfogadtam, mert pont telefonhívást kaptam.

Ma este, mikor újra mentem tankolni, vettem észre, hogy a tanksapka sehol.....rá is kérdeztem, mert  ugyanoda megyek tankolni, hogy nem marad e ott, ill. aki anno tankolt helyettem hol van éppen. Persze a sapka nem volt meg, a srác meg már külföldön dolgozik:)

Létezik e Fehérváron bontó, ahol eredet tanksapkát tudnék venni?

http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/OPEL/ASTRA/2006/1_4/BENZIN/uzemanyag-rendszer/uzemanyagtank-es-alkatreszei

Itt nézegettem, fontos, hogy legyen légtelenítő szelep? Az olcsóbbakon nincs, nem tudom, hogy a gyárin van e.

Illetve okoz e vmi problémát, ha tanksapka nélkül autózom?

Köszi előre is.

Módosítva : ginola
Link to comment
Megosztás:

22 perce, tgabika76 írta:

Meggyőzőnek tűnik, de azért kíváncsi lennék hogy a jogszabályok mit írnak elő a témában. Elvégre autósboltban is egy csomó olyan dolgot lehet kapni, aminek bizonyos felhasználási módja illegális a közúti közlekedésben (kék ledek pl.). Arra akarok kilyukadni, hogy a képen látható felirat a rendszámtábla gyártójának utasítása, nem biztos hogy megfelel a hatályos törvényeknek.

Azért egy hivatalt, ahol a rendszámot adják, ne hasonlítsunk már egy autósbolthoz.

Link to comment
Megosztás:

24 perce, tgabika76 írta:

Meggyőzőnek tűnik, de azért kíváncsi lennék hogy a jogszabályok mit írnak elő a témában. Elvégre autósboltban is egy csomó olyan dolgot lehet kapni, aminek bizonyos felhasználási módja illegális a közúti közlekedésben (kék ledek pl.). Arra akarok kilyukadni, hogy a képen látható felirat a rendszámtábla gyártójának utasítása, nem biztos hogy megfelel a hatályos törvényeknek.

Nálam lassan 2 éve csavarral van fent, nem volt belőle -még- probléma. A fehérnél fehér, a betűknél/számoknál pedig fekete a csavar feje.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy kis problémám az autómmal.

1.6 16 benzin 1999.évjárat (x16xel)

Nagyobb erőteljes gázadásnál berángat és nem megy 1 henger.

Ha szépen fokozatosan adagolom a gázt akkor megy mind a 4.

A gyertyák újak és le adják a szikrát, szóval a trafót kizárnám.

Esetleg valaki találkozott már hasonló problémával? 

Link to comment
Megosztás:

Kicsikét átalakult a beltér. Vettem egy (elvileg méretpontos) üléshuzatot. Jó 4 óra volt, mire ráhúztam.... de legalább rajta van, még ha nem is profi módon.

Jobban örültem volna, ha az eladó megcsinálja, de a környéken sajnos nem találtam gyártót. Így maradt a netes megrendelés + posta. Remélem sokáig rajta marad....

Egyébként igen magasak az árak.... 25 ezertől akár 55-ezerig is...... de talán jobb az univerzálisnál.

https://1drv.ms/f/s!AhHWgHvPmgX6_WSoczszDUqZSF9s

Link to comment
Megosztás:

7 perce, bepi81 írta:

Szép lett! Arra vigyázz, hogy ne hagyd napon az autót, mert a huzatot képes megszívta és foltos, kopott lesz, ahol a nap érte. Igen, az 55 ezres huzatra is igaz. :)

Elvileg UV álló.... már legalábbis a szürke anyag. A kékben már nem vagyok biztos. A cél az, hogy az eredeti kárpitot megóvja. Így is lett már egy kisebb lyuk a hátsó ülőlapon, csak nem tudom mitől. Olyan, mintha kiégett volna. Ilyen olvadásszerű a lyuk széle. Arra tippelek, hogy a mostanság divatos ruhákon a fémdarab annyira felmelegedhetett, hogy a hőhatás és a nyomás miatt szó szerint kiolvadt. (gombostűfejnyi) Nem dohányzó autó, így a hamu kizárva.

Meg hát így azért mégse olyan szürke....

(amúgy pont ezért nem attól rendeltem, akik 55-ért csinálták volna, féláron is tökéletes, a célnak megfelel)

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

3 órája, tgabika76 írta:

Meggyőzőnek tűnik, de azért kíváncsi lennék hogy a jogszabályok mit írnak elő a témában. Elvégre autósboltban is egy csomó olyan dolgot lehet kapni, aminek bizonyos felhasználási módja illegális a közúti közlekedésben (kék ledek pl.). Arra akarok kilyukadni, hogy a képen látható felirat a rendszámtábla gyártójának utasítása, nem biztos hogy megfelel a hatályos törvényeknek.

Senki nem szól érte semmit,ha olvashatóak a számok/betűk.Megkérdeztem a vizsgaállomáson is régebben.Nagyon sok autón csavarozva van.Ráadásul némelyik tényleg nem olvasható messzebről.Na azokért szól a rendőr

Link to comment
Megosztás:

57 perce, KMilán írta:

Elvileg UV álló.... már legalábbis a szürke anyag. A kékben már nem vagyok biztos. A cél az, hogy az eredeti kárpitot megóvja. Így is lett már egy kisebb lyuk a hátsó ülőlapon, csak nem tudom mitől. Olyan, mintha kiégett volna. Ilyen olvadásszerű a lyuk széle. Arra tippelek, hogy a mostanság divatos ruhákon a fémdarab annyira felmelegedhetett, hogy a hőhatás és a nyomás miatt szó szerint kiolvadt. (gombostűfejnyi) Nem dohányzó autó, így a hamu kizárva.

Meg hát így azért mégse olyan szürke....

(amúgy pont ezért nem attól rendeltem, akik 55-ért csinálták volna, féláron is tökéletes, a célnak megfelel)

Én a Szűcs Piroskánál csináltattam anno a Vectrára meg az Astrára is.Pár év alatt megszürkült a fekete része az első ülések támláján.Aztán átcseréltem őket,így belül volt szürke.Az Astrán 3 éve van,még jól néz ki.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Probert írta:

Azért egy hivatalt, ahol a rendszámot adják, ne hasonlítsunk már egy autósbolthoz.

És vajon a hivatal gyártja/csomagolja azokat a rendszámokat, vagy esetleg egy harmadik cég, akinek nincs más kapcsolata a hatóságokkal azon kívül hogy aláírtak velük egy szerződést?

Link to comment
Megosztás:

9 perce, tgabika76 írta:

És vajon a hivatal gyártja/csomagolja azokat a rendszámokat, vagy esetleg egy harmadik cég, akinek nincs más kapcsolata a hatóságokkal azon kívül hogy aláírtak velük egy szerződést?

... "aláírtak velük egy szerződést" és elmondták, hogy minek hogyan kell kinézni és milyen szöveget kell tartalmaznia. De szerintem ne menjünk ebbe bele! Te nem fúrod/lyukasztod, más igen.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, NW1 írta:

Sziasztok,

a hátsó ajtók zsanérjai "kiszáradtak", mintha szárazon nyitódnának az ajtók. Mivel érdemes bekenni?

Zsírfélével, ne olajjal. Én MOTIP zsírzóspray-t használok. Nem egy kényes terület, szóval valami zsírsparay-vel. A zárakat is befújhatod az ajtókon!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, NW1 írta:

Sziasztok,

a hátsó ajtók zsanérjai "kiszáradtak", mintha szárazon nyitódnának az ajtók. Mivel érdemes bekenni?

Én Würth-ös zsírsprayt használok, az eddig a legtutibb :icon13:

 

Más:

ismerősöm H astrájában is kicseréltük az ablakmosó fúvókát az Insigniájéra, viszont az egyik túl magasra fúj. Valamikor olvastam már itt, hogy valahogy sikerült állítgatni rajta, hogyan tudnánk lejjebb rakni?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, peacetrang írta:

Én Würth-ös zsírsprayt használok, az eddig a legtutibb :icon13:

 

Más:

ismerősöm H astrájában is kicseréltük az ablakmosó fúvókát az Insigniájéra, viszont az egyik túl magasra fúj. Valamikor olvastam már itt, hogy valahogy sikerült állítgatni rajta, hogyan tudnánk lejjebb rakni?

Valaki csinált egy darab csőből állítót.Volt is róla kép.Nekem is jó lenne beállítani.

Link to comment
Megosztás:

Signetta tollból is lehet készíteni hozzá állító eszközt.....

A mérete stimmel. 

Insignia fúvóka beállító szerszám méretei: 8-as köracél 6-ra esztergálva kb. 25 mm hosszan, a 6-os rész belsejébe 4es furat kb 10mm mélyen, majd 45 fokonként bevágás kb. 2mm szélességben.

Egy kis műszerész lapos csavarhúzóval is tökéletesen állítható.

A fúvóka belső része gömbcsukló szerűen illeszkedik magába a fúvóka házába. Tehát amerre nyomod, arra fordul. Ha felfelé fúj, akkor értelem szerűen az alsó részén kell egy kicsit nyomni.

Lehet forgatni is, akkor meg a porlasztási síkon lehet állítani, hogy épp a szélvédővel párhuzamosan fújjon, vagy ferdén.

Remélem segítettem.

 

Módosítva : ginola
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.