Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

6 órája, Janó32 írta:

Na most akkor ez a VÉDA fix kamerák hogy is vannak? Tegnap felkészületlen voltam, nem néztem meg hogy amerre megyünk arra van-e, és egy kis településen egy 30-as táblás ilyenbe belefutottam kb 45-el (de lehet h picit többel). Ezek a trafik is ua működnek, tehát 45-ig nincs bírság? Mennyit csalhat a G órája (a gyári kerekekkel) ha mondjuk 50-et mutatott a mutató? Szerintem egy 30-as csekkre jó leszek... :( Ilyenre költeni, kell nekem eszeveszetten veszélyeztetnem a környezetet 45-el... (Tartok tőle hogy 48-is lesz az, az meg már mindenképpen bírság kategória.)  :blush:

Az én órám gyári gumi mérettel 3-5 km/h-t csal lefelé. Vagyis 50 Km/h helyett kb 45-47 KM/h a valós sebesség. Szerintem nálad 1-2 Km/h lesz a döntő, kérdés, melyik irányba.

Továbbá lehetsz olyan szerencsés is, hogy a 30-as tábla csak valamilyen építkezés, útburkolat javítás, vagy egyéb munkálatok miatt maradt kint. Nem hiszem, hogy ezek miatt visszavennék az 50-es sebességhatárt. Bár valóban  vannak 40-es meg 30-as szakaszok, ahová tettek VÉDÁT.

Módosítva : KMilán
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 perc, KMilán írta:

Az én órám gyári gumi mérettel 3-5 km/h-t csal lefelé. Vagyis 50 Km/h helyett kb 45-47 KM/h a valós sebesség. Szerintem nálad 1-2 Km/h lesz a döntő, kérdés, melyik irányba.

Továbbá lehetsz olyan szerencsés is, hogy a 30-as tábla csak valamilyen építkezés, útburkolat javítás, vagy egyéb munkálatok miatt maradt ki. Nem hiszem, hogy ezek miatt visszavennék az 50-es sebességhatárt. Bár vannak valóban 40-es meg 30-as szakaszok, ahová tettek VÉDÁT.

Ezért -is- lesz igazán fájó az összeg... Jelenleg útfelújítás folyik ott, ezért van kint a 30-as tábla (egyébként mezei lakott belterület)... 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Janó32 írta:

Ezért -is- lesz igazán fájó az összeg... Jelenleg útfelújítás folyik ott, ezért van kint a 30-as tábla (egyébként mezei lakott belterület)... 

Akkor ez megúszható. Szerintem se állítják át. Főleg, hogy a vállalkozó teszi ki, veszi be a táblát a saját kénye-kedve szerint. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Janó32 írta:

Fas.a, akkor jól láttam. Ahhoz azért már kell komolyabb erőhatás hogy a zárhíd is megmozduljon/rogyjon. De így a lökhárító mellett javításra vár a motorháztető is. Mindegyiket fényezni... Ha a zárhíd is elmászott, hát... Kíváncsi vagyok hogy a  biztosító mennyit mond rá aztán mennyit avultat. 2015-ben a céges Transit elrendezte az egyik ajtóm, kihozott a biztosító 80 körüli összeget mint kár, 25-re avultatta. (A kárszakértő kerek-perec a szemebe mondta, hogy a kocsi szép, mindenhol gyári értékű a fényezése, látja hogy van gazdája, de a biztosító álláspontja az, hogy egy 13 éves autó már nem autó/érték. A 3 elem fényezése/ködölése 80, majd jelentkeznek. A 25-ös összeggel jelentkeztek, mondván, ennyiből nagyrészt kipolírozható a többit meg elbírja egy ennyi idős autó.) 

Mi ez az avulás?

 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, toma2105 írta:

Az én 27-éves Ladámra,mikor oldalról belém jöttek,(jobb első ajtó benyomódott,meg a hátsó is kapott kicsit,) 80.000-et fizetett a biztosító.

Felajánlották,hogy megcsináltatom és benyújtom a számlát,vagy elfogadom a 80 rugót,és megoldom ahogy akarom.

Én elfogadtam... 100.000-ért vettem a Ladát. :)

Úgy hogy én azt mondom, hogy az esetemben bőkezűek voltak. Ja és sima KGFB.

 

 

Akkor én ezt csak úgy tudom csinálni, hogy nekem ne kerüljön pénzbe, hogy ha elfogadom amit a biztosító kínál? Ellenben én fizetem a javítást, és a biztosító utólag kifizeti számla alapján?

Ez így eléggé genyóság, bár tudjuk, a biztosítók azért nem mennek a szomszédba... 

 

Link to comment
Megosztás:

54 perce, outsider írta:

Akkor én ezt csak úgy tudom csinálni, hogy nekem ne kerüljön pénzbe, hogy ha elfogadom amit a biztosító kínál? Ellenben én fizetem a javítást, és a biztosító utólag kifizeti számla alapján?

Ez így eléggé genyóság, bár tudjuk, a biztosítók azért nem mennek a szomszédba... 

 

Nálam ez úgy volt hogy, e-mailben kaptam egy ajánlatot a biztosítótól,hogy úgy állapították meg a kárt hogy, az 80.000Ft.

És dönthettem hogy,elfogadom ezt a 80.000-et,és megcsináltatom ahol akarom,vagy elviszem egy szervízbe,és a számlát rendezi a biztosító.

Én elfogadtam mert, olcsóbban is meg tudtam volna csináltatni.

De ha szervízbe viszed, ott ugye nem látsz pénzt.

Nálam kicsit több mint egy hónap volt mire leforgott minden,a számlámra utalták a pénzt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, outsider írta:

Akkor ez megúszható. Szerintem se állítják át. Főleg, hogy a vállalkozó teszi ki, veszi be a táblát a saját kénye-kedve szerint. 

Meglátjuk... Mondjuk azt nem tudom h mennyire gyorsva rendszer.

2 órája, outsider írta:

Mi ez az avulás?

 

Az autó kora ill. állapota alapján csökkentik a fizetendő összeget. Arra hivatkoznak, hogy a helyreállítás nem növelheti az autó értékét, nem jelenhet meg hozzáadott értékként az új alkatrész és a hibátlan új fényezés (feltételezik h nem volt már hibátlan ill. eredeti állapotú vagy min fakult volt a fénye). Ez millió dologtól függ... Esetemben egy beleködöléses javításra adtak pénzt. A baj az, hogy egyik műhely sem vállalta úgy mint a biztosító gondolta mert szerintük ezen a színen nem megoldható úgy h ne legyen színeltérés. Inkább polírozás meg lakkfeltöltés és ami maradt azzal együtt kell élni. De így biztosan nincs színeltérés, nincs 3 elemen plusz fényezés... De a Te esetedben kell keresni olyan műhelyt ahol teljes ügyintézés van (bejelentőlappal kell odamenni, ők intéznek mindent a biztosítóval) és megcsinálják. De ez nem kevés idő, felénk az ilyen műhelyeknél több hetes a várólista, utána kezdenek neki, jó időre le kell tenni a kocsit.

Módosítva : Janó32
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, outsider írta:

Akkor én ezt csak úgy tudom csinálni, hogy nekem ne kerüljön pénzbe, hogy ha elfogadom amit a biztosító kínál? Ellenben én fizetem a javítást, és a biztosító utólag kifizeti számla alapján?

Ez így eléggé genyóság, bár tudjuk, a biztosítók azért nem mennek a szomszédba... 

 

Van a biztosítós kárrendezés és az úgynevezett gyors kár. Kijön a kárszakértő és csinál egy jegyzőkönyvet. Nekem adott névjegyet és mondta mikor hívjam fel. Felhívtam és mondta, hogy kiszámolt x összeget. Elfogadtam mivel több jött ki bőven mint amibe a kár rendezése került. Ha nem fogadom el akkor a jegyzőkönyvvel bemegyek egy műhelybe és megmondom ezt és ezt kell megcsinálni a jegyzőkönyv alapján. Ők megcsinálják, majd a számlákkal és a jegyzőkönyvvel megkeresik a biztosítót aki kifizeti nekik a munkát.

Hátulról nekem jött egy ducato még tavasz elején. Csomagtér ajtó horpadt és ki sem nyílt, lökhárítón a fényezés végigrepedt, horog kicsit meghajlott. Erre fizetett nekem a biztosító 173.000 forintot amit elfogadtam. Ebből ki lett cserélve a csomagtérajtó + le lett fényezve, lökhárító fényezve, első lökhárító cserélve és fényezve, motorháztető fényezve, bal első sárvédő cserélve és fényezve. Ha nem fogadom el a pénzt akkor megcsinálják ami a jegyzőkönyvben szerepel és ott marad nekem a fényezési hibás autó. Persze érdemes még a kárszakértő előtt megkeresni egy kasztnist, hogy az ember kapjon egy reális képet arról, hogy mi mennyibe kerül. Így azért egyszerűbb dönteni a két összeget látva, hogy melyik megoldás jobb neki.

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 17. at 14:58, bucynus írta:

lemaradt, a fixek radarosak, nem mérnek messzire, kb. 30m.

Amikor még nem vették le a gyártó honlapjáról a technikai adatokat, akkor kint volt hogy éjjel a látótávolságuk az infrával 42m (pontosabban ilyen távolságról tud értelmezhető fényképet készíteni), így gondolom ennél messzebbre nem is mérnek.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, trassher írta:

Van a biztosítós kárrendezés és az úgynevezett gyors kár. Kijön a kárszakértő és csinál egy jegyzőkönyvet. Nekem adott névjegyet és mondta mikor hívjam fel. Felhívtam és mondta, hogy kiszámolt x összeget. Elfogadtam mivel több jött ki bőven mint amibe a kár rendezése került. Ha nem fogadom el akkor a jegyzőkönyvvel bemegyek egy műhelybe és megmondom ezt és ezt kell megcsinálni a jegyzőkönyv alapján. Ők megcsinálják, majd a számlákkal és a jegyzőkönyvvel megkeresik a biztosítót aki kifizeti nekik a munkát.

Hátulról nekem jött egy ducato még tavasz elején. Csomagtér ajtó horpadt és ki sem nyílt, lökhárítón a fényezés végigrepedt, horog kicsit meghajlott. Erre fizetett nekem a biztosító 173.000 forintot amit elfogadtam. Ebből ki lett cserélve a csomagtérajtó + le lett fényezve, lökhárító fényezve, első lökhárító cserélve és fényezve, motorháztető fényezve, bal első sárvédő cserélve és fényezve. Ha nem fogadom el a pénzt akkor megcsinálják ami a jegyzőkönyvben szerepel és ott marad nekem a fényezési hibás autó. Persze érdemes még a kárszakértő előtt megkeresni egy kasztnist, hogy az ember kapjon egy reális képet arról, hogy mi mennyibe kerül. Így azért egyszerűbb dönteni a két összeget látva, hogy melyik megoldás jobb neki.

Nekem a fényezés nem igazán sérült.
Szerintem lökhárító csere, meg ha be tudják egyengetni normálisan a dolgokat, akkor jó lehet. Lehet a gépháztető visszaáll a rugalmasságának köszönhetően, ha a zárhíd vissza van egyengetve.
Fényezni csak akkor szeretnék, ha nagyon muszáj. A gyári fényezés azért tartósabb, az utólagos meg inkább rozsdamágnes (leginkább akkor, ha hegesztenek is, anélkül talán nem gáz).

Nem tudom ez mennyiből lenne meg. Szerződött partnernél kérjek ajánlatot?
Debrecenben nem tud valaki egy helyet, ahova érdemes fordulni egy ajánlakéréssel?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, outsider írta:

Nekem a fényezés nem igazán sérült.
Szerintem lökhárító csere, meg ha be tudják egyengetni normálisan a dolgokat, akkor jó lehet. Lehet a gépháztető visszaáll a rugalmasságának köszönhetően, ha a zárhíd vissza van egyengetve.
Fényezni csak akkor szeretnék, ha nagyon muszáj. A gyári fényezés azért tartósabb, az utólagos meg inkább rozsdamágnes (leginkább akkor, ha hegesztenek is, anélkül talán nem gáz).

Nem tudom ez mennyiből lenne meg. Szerződött partnernél kérjek ajánlatot?
Debrecenben nem tud valaki egy helyet, ahova érdemes fordulni egy ajánlakéréssel?

Én csak csupa rosszat tudok erre válaszul: nem áll vissza a lemez mert itt nem a lemez rogyott hanem a motorháztető merevítése deformálódik, ergo nem ugrik a helyére magától. Anno nekem is a motorháztető, zárhíd hajlott egy koccanásban (lökös teteje széttört több felé), de a mögötte lévő tartók is sérültek. A motorháztetőt egyengetni kellett és fényezni, a zárhídnál pedig nagyon kókler műhely az aki rángatja-visszahúzza, az az egyik első valóban merevítő elem az autó elejében ütközéskor, az első olyan elem aminek tényleg védenie kell a kocsit/utasait a nagyobb kártól. Ha azt rángatják, kalapálják, a köv balesetkor baj lehet mert rogyni fog. Én anno 3-4 ajánlatot kértem (nekem saját káros volt), egyetlen zugműhely mondta hogy visszahúzza a zárhidat, a többi automatikusan csak cserét javasolt, eleve az elemeket is ahhoz tudja jól beállítani, ha az nincs (sincs) rendesen a helyén, a hézagok érdekesek lesznek. (Nálam mondjuk csak trükkel nyílt ki a motorháztető, akkorát kapott. Privátba küldök képeket ha gondolod.)

Nem kell szerződött partnernek lennie (bár állítólag jobb az ügy szempontjából, kérdés h kinek), biztosan felétek is sok komolyabb műhely vállalja így a munkát. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, outsider írta:

Nekem a fényezés nem igazán sérült.
Szerintem lökhárító csere, meg ha be tudják egyengetni normálisan a dolgokat, akkor jó lehet. Lehet a gépháztető visszaáll a rugalmasságának köszönhetően, ha a zárhíd vissza van egyengetve.
Fényezni csak akkor szeretnék, ha nagyon muszáj. A gyári fényezés azért tartósabb, az utólagos meg inkább rozsdamágnes (leginkább akkor, ha hegesztenek is, anélkül talán nem gáz).

Nem tudom ez mennyiből lenne meg. Szerződött partnernél kérjek ajánlatot?
Debrecenben nem tud valaki egy helyet, ahova érdemes fordulni egy ajánlakéréssel?

Én kifejezetten jól jártam a fényezéssel mivel az enyém akril. Az újonnan fényezett elemeket le is lakkozták így már tartósabb. Nem kell feltétlenül szerződött partnerhez menned. A lényeg, hogy hivatalos és számlaképes legyen a műhely. :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

Én csak csupa rosszat tudok erre válaszul: nem áll vissza a lemez mert itt nem a lemez rogyott hanem a motorháztető merevítése deformálódik, ergo nem ugrik a helyére magától. Anno nekem is a motorháztető, zárhíd hajlott egy koccanásban (lökös teteje széttört több felé), de a mögötte lévő tartók is sérültek. A motorháztetőt egyengetni kellett és fényezni, a zárhídnál pedig nagyon kókler műhely az aki rángatja-visszahúzza, az az egyik első valóban merevítő elem az autó elejében ütközéskor, az első olyan elem aminek tényleg védenie kell a kocsit/utasait a nagyobb kártól. Ha azt rángatják, kalapálják, a köv balesetkor baj lehet mert rogyni fog. Én anno 3-4 ajánlatot kértem (nekem saját káros volt), egyetlen zugműhely mondta hogy visszahúzza a zárhidat, a többi automatikusan csak cserét javasolt, eleve az elemeket is ahhoz tudja jól beállítani, ha az nincs (sincs) rendesen a helyén, a hézagok érdekesek lesznek. (Nálam mondjuk csak trükkel nyílt ki a motorháztető, akkorát kapott. Privátba küldök képeket ha gondolod.)

Nem kell szerződött partnernek lennie (bár állítólag jobb az ügy szempontjából, kérdés h kinek), biztosan felétek is sok komolyabb műhely vállalja így a munkát. 

Szerintem nincs annyira eldeformálódva.
A motorháztető elég rugalmas, szerintem azt a zárhíd tartja most olyan állapotban, amilyenben éppen áll.
Majd a hozzáértők megmondják.
Ha viszont azt cserélni kell, akkor az szívás, akkor hegeszteni is kell, és akkor buktam a rozsdamentességet...
Meg szerintem az nem kis munka.

Szerk:

Vagy az egyben cserélhető?

https://cromax.hu/zarhid_homlokfal_opel_astra_g_34777

53 perce, trassher írta:

Én kifejezetten jól jártam a fényezéssel mivel az enyém akril. Az újonnan fényezett elemeket le is lakkozták így már tartósabb. Nem kell feltétlenül szerződött partnerhez menned. A lényeg, hogy hivatalos és számlaképes legyen a műhely. :)

Azért gondoltam szerződéses partnerre, mert azok rendezik a biztosítóval az anyagiakat, ha úgy van.
Így állítólag nekem nem fog pénzbe kerülni. Sőt, azt mondják, már az is jó, ha a szemle ott van a szerződéses partnernél, mert akkor alá is tudnak nézni (megemelni) stb.
És úgy írják a jegyzőkönyvet, hogy minden benne legyen, ami szükséges.

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

32 perce, outsider írta:

Szerintem nincs annyira eldeformálódva.
A motorháztető elég rugalmas, szerintem azt a zárhíd tartja most olyan állapotban, amilyenben éppen áll.
Majd a hozzáértők megmondják.
Ha viszont azt cserélni kell, akkor az szívás, akkor hegeszteni is kell, és akkor buktam a rozsdamentességet...
Meg szerintem az nem kis munka.

Szerk:

Vagy az egyben cserélhető?

https://cromax.hu/zarhid_homlokfal_opel_astra_g_34777

Azért gondoltam szerződéses partnerre, mert azok rendezik a biztosítóval az anyagiakat, ha úgy van.
Így állítólag nekem nem fog pénzbe kerülni. Sőt, azt mondják, már az is jó, ha a szemle ott van a szerződéses partnernél, mert akkor alá is tudnak nézni (megemelni) stb.
És úgy írják a jegyzőkönyvet, hogy minden benne legyen, ami szükséges.

Biztosítóknak nincs saját kárszakértője egy ideje. Van a Dekra és ők dolgoznak a biztosítóknak. Nekem konkrétan egy parkolóban zajlott a szemle. :D Persze ha olyan mértékű a sérülés akkor egyértelmű, hogy meg is kell emelni az autót.

Attól, hogy az adott műhely nem szerződött partnere a biztosítónak attól még ugyan úgy rendezik a kárt. :) Te bízod meg a műhelyt, hogy a kárszakértő által elkészített és hitelesített kárfelmérő lap alapján hozzák helyre a sérülést, majd a biztosító kifizeti nekik az elvégzett munka árát. Neked semmiképp sem kerül egy forintodba sem a javítás csak ha gtk-s az autó és akkor is meg akarod csináltatni. Ilyenkor neked kell állni a különbözetet de ez elég irreális, mármint, hogy gtk-s autót valaki megcsináltat. Kasztnisoknak éri meg akik az ilyeneket megveszik fillérekért, megcsinálják maguknak aztán eladják.

Módosítva : trassher
Link to comment
Megosztás:

18 perce, outsider írta:

Szerintem nincs annyira eldeformálódva.
A motorháztető elég rugalmas, szerintem azt a zárhíd tartja most olyan állapotban, amilyenben éppen áll.
Majd a hozzáértők megmondják.
Ha viszont azt cserélni kell, akkor az szívás, akkor hegeszteni is kell, és akkor buktam a rozsdamentességet...
Meg szerintem az nem kis munka.

Szerk:

Vagy az egyben cserélhető?

https://cromax.hu/zarhid_homlokfal_opel_astra_g_34777

Azért gondoltam szerződéses partnerre, mert azok rendezik a biztosítóval az anyagiakat, ha úgy van.
Így állítólag nekem nem fog pénzbe kerülni. Sőt, azt mondják, már az is jó, ha a szemle ott van a szerződéses partnernél, mert akkor alá is tudnak nézni (megemelni) stb.
És úgy írják a jegyzőkönyvet, hogy minden benne legyen, ami szükséges.

Anno az F-hez mintha nem komplett homlokfal kellett volna, nekem külön zárhíd rémlik (elég rég volt, lehet hogy tévedek). Ha felnyitod akkor visszaáll magától a motorháztetőd? (Nem hinném...) Nálam csak úgy nyílt fel, ha közben valaki folyamatosan húzta a nyitókart az utastérben. Utána meg lecsukni volt nehéz, nem akart visszaállni a motorháztető, pedig az F-nél még csak le sem nyúlik a lámpák közé (műanyag hűtőmaszk van) így másként csukódik össze balesetkor. De valóban az a legtisztább, ha megnézeted (legalább két műhelyben), abból összeáll a kép (mit kell cserélni és mi javítható).

Amit írsz a szereződéses partnerre az részben igaz, de a biztosító sem hülye, nem a legfelszereltebb/legmodernebb javítóműhelyek ezek (legtöbbször). Akik tényleg élvonalbeli munkát végeznek (ennek ugye ára van: szaki, technológia), azt a biztosító nem dédelgetné mert ők zsebbenyúlósan dolgoznak (de okkal). A nagyobb méretű (khm, komolyabb) műhelyek mind vállalnak biztosítós javításokat is, teljes ügyintézés, Neked nem kerül pénzbe, mindent ők intéznek a biztosítóval. Te odaviszed sérülten a papírokkal, ők visszaadják javítva (sőt, ha kicsit keres az ügyön, olyankor még bele szokott férni, hogy ezt-azt grátisz kijavítanak a kocsin: pl a lökös sarkát ködölik/javítják, néhány karc a kocsi más pontján kipolírozva és egyebek.)  Egy példa az ilyen komplex cégekre (mindent intéznek, drágák, de nagyon tudnak), pl ez itt: http://www.lanczosauto.hu/index.php?modul=szolgaltatasaink ilyet nézz szerintem, nem baj ha nem szerződött partner, sőt... 

Link to comment
Megosztás:

Felhívtam egy szerződött partnert, ez egy nagyobb műhely. 

Azt mondta, kár volt bejelentenem, vihettem volna egyből oda, mert ő kárszakértő, és intézte volna.

Azt mondta, kérjem majd oda szemlézni a kocsit az Allianzos kárszakértővel együtt.

Tesóm is ezt ajánlotta.

Ez a cég a premium partnere az Allianznak. Ők közvetlenül "szakérthetnek" és vehetnek fel kárt.

Nekem rendesen nyitható zárható a motorháztető. Csak zárt állapotban látszik, hogy a lámpánál és oldalt kicsit eláll. Felnyitva a tetőt elég rugalmasan viselkedik. Ezért feltételezem, hogy ha a zárhíd a helyén lenne, lehet rendesen illeszkedne.

Nekem az lenne a lényeg, amit lehet, egyben cseréljenek, ne hegesszenek semmit. Ha így lehet kapni, homlokfallal együtt, és igy szerelhető, akkor így csinálják. Meg lehetőleg gyári alkatrészeket használjanak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Holnap végre lejjebb kerülünk 4centivel, kérdésem viszont lenne: a hátsó kerék már így is beleüt a dobba, nagyobb bukkanóban, vagy ha többen ülünk benne (16x7jET35 felni 195/55R16 gumival), így arra gondoltam, hogy lehet, hogy a fenekét nem kéne tovább engedni, bár jövőre úgyis felni csere lesz, nem hagyom így. Mennyire jó ötlet, hogy az elejét lejjebb tesszük, a hátulja pedig gyári marad?

Bár még úgysem raktuk be, szóval holnap úgyis kiderül, hogy élesben mit mutat, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre:-)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

Felhívtam egy szerződött partnert, ez egy nagyobb műhely. 

Azt mondta, kár volt bejelentenem, vihettem volna egyből oda, mert ő kárszakértő, és intézte volna.

Azt mondta, kérjem majd oda szemlézni a kocsit az Allianzos kárszakértővel együtt.

Tesóm is ezt ajánlotta.

Ez a cég a premium partnere az Allianznak. Ők közvetlenül "szakérthetnek" és vehetnek fel kárt.

Nekem rendesen nyitható zárható a motorháztető. Csak zárt állapotban látszik, hogy a lámpánál és oldalt kicsit eláll. Felnyitva a tetőt elég rugalmasan viselkedik. Ezért feltételezem, hogy ha a zárhíd a helyén lenne, lehet rendesen illeszkedne.

Nekem az lenne a lényeg, amit lehet, egyben cseréljenek, ne hegesszenek semmit. Ha így lehet kapni, homlokfallal együtt, és igy szerelhető, akkor így csinálják. Meg lehetőleg gyári alkatrészeket használjanak.

Igen, fentebb ezt részleteztük, hogy nem kell a biztosítóval Neked kapcsolatba kerülnöd ha egy ilyen helyre adod be. A gyári alkatrészek -szinte- kizárt egy ilyen értékű autónál, de ez nem jelenti hogy ne lehetne nagyon szépen megcsinálni (mennyi olcsóbb de legalább olyan jó alkatrész van mint a gyári). Gondolj bele: ha pl cserélni kellene a teljes homlokfalat, motorháztetőt és a lökhárítót (ill. a járulékos alkatrészeket) + fényezés + munkadíjak, akkor GTK lenne a kocsid javítása. Egyik biztosító sem menne bele, hogy egy kb 500-at (szerintük talán még ennyit sem) érő autóra 300-350-et ráköltsön bárki az ő pénzükből. Inkább roncsérték és fizetnek Neked valamennyit...  De ha nyílik rendesen, akkor szerintem nem is a zárhíd mozdult, a motorháztető alsó éle/pereme ment bentebb. Szépen javítható, de nem hinném h a fényezés megúszható, valahogy neki is vissza kell rángatnia.

Link to comment
Megosztás:

23 perce, Janó32 írta:

Igen, fentebb ezt részleteztük, hogy nem kell a biztosítóval Neked kapcsolatba kerülnöd ha egy ilyen helyre adod be. A gyári alkatrészek -szinte- kizárt egy ilyen értékű autónál, de ez nem jelenti hogy ne lehetne nagyon szépen megcsinálni (mennyi olcsóbb de legalább olyan jó alkatrész van mint a gyári). Gondolj bele: ha pl cserélni kellene a teljes homlokfalat, motorháztetőt és a lökhárítót (ill. a járulékos alkatrészeket) + fényezés + munkadíjak, akkor GTK lenne a kocsid javítása. Egyik biztosító sem menne bele, hogy egy kb 500-at (szerintük talán még ennyit sem) érő autóra 300-350-et ráköltsön bárki az ő pénzükből. Inkább roncsérték és fizetnek Neked valamennyit...  De ha nyílik rendesen, akkor szerintem nem is a zárhíd mozdult, a motorháztető alsó éle/pereme ment bentebb. Szépen javítható, de nem hinném h a fényezés megúszható, valahogy neki is vissza kell rángatnia.

Egy jó festés sokmindent kibír!

Link to comment
Megosztás:

5 órája, outsider írta:

Felhívtam egy szerződött partnert, ez egy nagyobb műhely. 

Azt mondta, kár volt bejelentenem, vihettem volna egyből oda, mert ő kárszakértő, és intézte volna.

Azt mondta, kérjem majd oda szemlézni a kocsit az Allianzos kárszakértővel együtt.

Tesóm is ezt ajánlotta.

Ez a cég a premium partnere az Allianznak. Ők közvetlenül "szakérthetnek" és vehetnek fel kárt.

Nekem rendesen nyitható zárható a motorháztető. Csak zárt állapotban látszik, hogy a lámpánál és oldalt kicsit eláll. Felnyitva a tetőt elég rugalmasan viselkedik. Ezért feltételezem, hogy ha a zárhíd a helyén lenne, lehet rendesen illeszkedne.

Nekem az lenne a lényeg, amit lehet, egyben cseréljenek, ne hegesszenek semmit. Ha így lehet kapni, homlokfallal együtt, és igy szerelhető, akkor így csinálják. Meg lehetőleg gyári alkatrészeket használjanak.

Ha jól tudom 8 év felett a gyári új alkatrészeknek csak az 50%-át fizeti a biztosító. Bontottat teljes egészében fizeti.

Link to comment
Megosztás:

Alvázvédő sprayt használt már valaki? Ér egyáltalán valamit? 10 éves a kocsi, kisebb szervizelésben vagyok (féktárcsák, betétek, fékfolyadék, stabilkar, ablaktörlő lapátok, aztán januárban esedékes az olajcsere is megint), így gondoltam, ha már ennyit mászkálok alatta megfújnám alvázvédővel is, mert akad rajta már rozsda alulról.

Link to comment
Megosztás:

23 perce, peacetrang írta:

Alvázvédő sprayt használt már valaki? Ér egyáltalán valamit? 10 éves a kocsi, kisebb szervizelésben vagyok (féktárcsák, betétek, fékfolyadék, stabilkar, ablaktörlő lapátok, aztán januárban esedékes az olajcsere is megint), így gondoltam, ha már ennyit mászkálok alatta megfújnám alvázvédővel is, mert akad rajta már rozsda alulról.

Használ persze, csak előtt meg kell szüntetni a rozsdát, és az üregvédelem is legalább ilyen fontos, ha nem fontosabb. Ha a rozsdára fújod rá alatta dolgozik tovább, csak egy darabig nem látod.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

53 perce, zotya975 írta:

Használ persze, csak előtt meg kell szüntetni a rozsdát, és az üregvédelem is legalább ilyen fontos, ha nem fontosabb. Ha a rozsdára fújod rá alatta dolgozik tovább, csak egy darabig nem látod.

Köszi! Az üregvédelmet is megcsinálom természetesen. Azt nem tudod véletlenül, hogy vajon 1liter üregvédő elég lesz-e? :-)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, peacetrang írta:

Alvázvédő sprayt használt már valaki? Ér egyáltalán valamit? 10 éves a kocsi, kisebb szervizelésben vagyok (féktárcsák, betétek, fékfolyadék, stabilkar, ablaktörlő lapátok, aztán januárban esedékes az olajcsere is megint), így gondoltam, ha már ennyit mászkálok alatta megfújnám alvázvédővel is, mert akad rajta már rozsda alulról.

Szia!

Én használtam ilyet,a lényeg hogy előtte a felület elő legyen készítve rendesen,(rozsda eltávolítás,zsírtalanítás)

mert különben le fogja dobni.Én is így jártam,

nekem egy kis helyen lejött az alvázvédő fémig mert leért valahol az alja,gondoltam fújok rá ilyen spray-t,csak nem végeztem valami alapos munkát az előkészítéssel,

kis idő múlva le is dobta.

Szóval biztos ér valamit,csak fontos az előkészítés. :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.