Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Helló

Szeretnék az autóra menetfényt szerelni vezérlő elektronikával.Az lenne a kérdésem hogy a motortérbe honnan tudnék levenni 12V ot de úgy hogy akkor legyen meg a 12V mikor elforditom a gyujtáskapcsolót.

Előre is köszönöm

Szia,

benzinszivattyú reléjén találsz. Valamelyik lábon lesz, mérd ki.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Ti milyen műszerfalápolót használtok? Létezik egyáltalán olyan ami nem vonza a port és sokáig fényes marad?

Turtle műszerfalápoló. Iszonyat jó, kevés kell belőle (ráfújod a felületre és egy nem szöszölő ronggyal széttörlöd), egyáltalán nem foltosodik, egyenletes eredeti színt adja vissza, nem csillog mint a sima szilikon tartalmú cuccok, portaszító és kb egy hónapig olyan illat van hogy csak na (mintha illatosítót tennél a kocsiba).

http://www.fekiauto.hu/?mod=reszlet&id=13277

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A külső műanyag részeket mivel ápoljátok ( kilincs,műanyag díszcsík az ajtón)?

Illetve milyen kárpit tisztító létezik,ami illatos?

Műanyagokra kintre.

TB2S.GIF

Kárpit tisztító szerintem takarítógéppel csináld, majd szárítsd ki, pár nap a napon, lehúzott ablakokkal. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Merre van az a Kunszentmiklós? Olyan is van hogy Astra találkozó?

Astra Club szervezi az autós találkozót....

Újsághirdetésben láttam, megörültem neki.

https://www.facebook.com/events/1503073893258105/

"II. ACH MÁRKAFÜGGETLEN ÉS OPELTALÁLKOZÓ

Időpont: 2014.08.23

Helyszín: 6090 Kunszentmiklós, Kossuth Lajos u. 56.

Epreskert

Belépő: 1000 ft/fő

Autóval való behajtás: 500 ft/autó

12 éves kor alatt a rendezvény látogatása ingyenes!

A szépségverseny ingyenes csak nevezni kell rá.

---------------------------------------------------------------------------

Házigazda: ????

Amikre lehet számítani:

---------------------------------------------------------------------------

- Autós szépségverseny

- Hangnyomás verseny

- Kipufogó hangnyomásmérés

- Vetélkedők

- Táncbemutató (kétszer is)

- Büfé (kaja,pia,fagyi,kürtöskalács,jégkása....)

- Egész nap zene

- Tombola

- Szexy Autómosás

- KoktélBár vagy Koktélospult

Díjazások, kategóriák:

--------------------------------------

- TOP 10 (a találkozó 10 legszebb autója)

- Hangnyomásverseny 1-3 (3 kategória)

- Kipufogó hangnyomás 1-3

- Autós limbó 1-3 (gyári és gewinde vehet részt a díjakért! , az airride-os kocsikat csak mérni fogjuk)

Nevezni 12:00-ig lehet!!!!!!

Hangnyomás verseny (zene)

-------------------------------------

- 1000w alatt

- 1000w-2000w

- 2000w felett

A kategória első 3 helyezettje kap kupát

--==Nevezés: 1500ft==--

Nevezni 12:00-ig lehet!!!!

-----------------------------------

Kipufogó mérés:

- Diesel

- Benzin

Minden esetben 1-3ig díjazzuk a résztvevőket!

--== Nevezés: 700 ft ==--

Lesznek ügyességi versenyek is:

---------------------------------------------

- hengerfej hajítás

- gumihajítás

Minden esetben 1-3ig díjazzuk a résztvevőket!

---------------------------------------------

Időterv:

09:00 Kapunyitás

09:00-12:00 Nevezés a hangnyomás versenyre

10:00-13:00 Nevezés a szépségversenyre

12:00-14:00 Hangnyomás verseny

12:00 Táncbemutató

12:30 Ügyességi versenyek

14:00 Autóslimbó

14:30 Szexy Autómosás

15: 00 Kipufogómérés

16:00 Táncbemutató

16:30 Tombolahúzás

17:30 Díjátadó

Nagyon sok szeretettel várunk mindenkit!!!"

Link to comment
Megosztás:

Helló

Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudok behuzni egy kábelt a motortérből az utastérbe?A motorháztető bowdenje az már kilőve ott már van egy kábel.Más hely esetleg?Pontos leirást nagyon megköszönném vagy ha még fénykép is lenne róla :) :)

Előre is köszönöm

Fék rásegítő mögött van egy gumi dugó, azt kifúrod és azon keresztül.

Kép forrása, DarthVödör és talán Imy:

https://557442e0-a-62cb3a1a-s-sites.googlegroups.com/site/opelccled/koedlampa-beepitese/imy3.jpg?attachauth=ANoY7co7NdNtCHsPPS3fyvoo6j9AwOBdeVvD2Q6mVMcH4ZcBmnCDIFKSQTYJWks4ycRGXfahXPR7sQXTWYtEqwOJRErgRO8Z_DnpahOxTDXGXDSl_2sINTPq0wQv7muhKG7jlf09ns68dwUrv23Fs5C8uiR_mNW5gyG7bYVv7AXjKw0qOKYC1OvWVe6W-aV4Y5XC1gO7vRMSsMaenLr1QyOcQUkOWVCPiOnNEUYt4afoY4ea5ISYg2Q%3D&attredirects=0

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az irányjelző karról jut eszembe. Indexelés után gyakran nem ugrik vissza középre, off állásba a kar, ha egyenesbe tekerem a kormányt. Gondolom valami rugót kellene cserélni benne vagy bonyolultabb a megoldás?

Másik probléma: A háromajtósnál a vezető oldali ajtónál nem tudom szakaszosan kinyitni az ajtót, nem áll meg félig nyitott és teljesen nyitott állásnál. Itt meg ha jól gondolom egy úgynevezett határolót kellene cserélnem. Ennek mi a menete? A 3 ajtós határolója megegyezik az 5 ajtóséval?

Köszi! ;)

Link to comment
Megosztás:

Azt tudtam, hogy az astra fékei nem legendásan jók, de hogy ennyire....

Tegnap M7, belső sávban megyek, látom az előttem haladó BMW előtt belefékeznek én is a féken a lábam, lassítok, majd BMW egy erőset fékezett, én rá a fékre, majd a felezővonal fele kihúztam a kocsit szerencsémre, mert feltoltam volna a BMW-t. A mögöttem levő astra meg a korlát fele lavírozott. Szerencsére nem lett gond...

Link to comment
Megosztás:

Azt tudtam, hogy az astra fékei nem legendásan jók, de hogy ennyire....

Tegnap M7, belső sávban megyek, látom az előttem haladó BMW előtt belefékeznek én is a féken a lábam, lassítok, majd BMW egy erőset fékezett, én rá a fékre, majd a felezővonal fele kihúztam a kocsit szerencsémre, mert feltoltam volna a BMW-t. A mögöttem levő astra meg a korlát fele lavírozott. Szerencsére nem lett gond...

Tény hogy vannak sokkal harapósabb fékrendszerek, de azért az opelé sem borzasztó.

Ha valaki meg meri rendesen nyomni a pedált fog az rendesen.... Onnantól meg már az abroncson múlik, hogy azok mennyi féknyomatékot képes felvinni az útra. (a gyári Dunloptól nem vagyok én sem hasra esve, de jó gumival rendben van az Astra)

Link to comment
Megosztás:

Azt tudtam, hogy az astra fékei nem legendásan jók, de hogy ennyire....

Tegnap M7, belső sávban megyek, látom az előttem haladó BMW előtt belefékeznek én is a féken a lábam, lassítok, majd BMW egy erőset fékezett, én rá a fékre, majd a felezővonal fele kihúztam a kocsit szerencsémre, mert feltoltam volna a BMW-t. A mögöttem levő astra meg a korlát fele lavírozott. Szerencsére nem lett gond...

A 256mm-es tárcsák ennyire képesek! Gondolom a Bömösön vannak 300-as tárcsák, motortól függően, és az sem lehetetlen, hogy 4 dugattyús féknyereggel kombinálva.

Link to comment
Megosztás:

Tény hogy vannak sokkal harapósabb fékrendszerek, de azért az opelé sem borzasztó.

Ha valaki meg meri rendesen nyomni a pedált fog az rendesen.... Onnantól meg már az abroncson múlik, hogy azok mennyi féknyomatékot képes felvinni az útra. (a gyári Dunloptól nem vagyok én sem hasra esve, de jó gumival rendben van az Astra)

Igen a gyári Dunlop van rajta, és még gyári, azaz 6.5 éves. ;) Jövőre csere szerintem. :)

Akarnék én, ha tudnék Z14XEP-be. :)

Én is egy darabig odavoltam érte, aztán nem lett belőle semmi. Pedig megyek pályán sokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.