Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Annyira megy itt ez a led-ezős téma, hogy az előbb lőttem a telefonommal pár képet a garázsban (full sötétben, mondjuk bevilágítja az egész garázst). A bolti cuccok bukása után inkább a kollégámat kértem meg hogy készítsen normálisakat. Ezek fénye egészen más világ...

http://galeria.digitalisalbum.hu/V1DS8Kdv4P1THPcmoH644Ra92OaQkSe3Ki97DRgXBQecV6o528q61WY8iDVd07So1E15dRiE0f4QDC681quo7bvs59iMYJ2nFrly

A rendszámtábla világítást nem merem kicserélni, bár a mostani kocsikon jól mutat, legutóbb egy új Focus kombiét csodáltam meg. Persze nem nagy mutatvány, jobbat is lehet készíteni. Kérdés, hogy a jard mit szólna hozzá... Inkább az Audi féle hátsó piros led-el szemezgettem, abból kellene hátsó zárófényt kreálni. Iszonyat szép piros és nagyon erős...

Szia!

A rendszámvilágítást nyugodtan kicserélheted ledesre. Nekem kb 5 éve már egy 8x8 as fehér ledmátrix világít benne és a kutyát nem zavarja. Látta már rendőr, műszakin is volt és semmi baj vele teszi a dolgát.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Találtam a neten távirányítós nyerskulcsot elektronika és immochip nélkül.

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/biztonsagtechnika/egyeb/opel_hez_2_gombos_kulcs_haz_astra_vectra_omega_2023524836.html

Arra gondoltam, hogy csinálnék még egy távirányítós kulcsot az autóhoz.

Az elektronika pótlásával tisztában vagyok, de immochippet hogyan tudnék beszerezni, mit kell vele tennem, hogy indítsa az autót?

Tudja valaki a menetét?

Köszi!

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

Tetőcsomagtartót vennék plusz 2db kerékpártartót rá tavaszra,tudtok ajánlani olyat ami bevált nektek

olx opel kerékpártartó. én ilyet vettem és Baranyából fonyód, vissza baranya és fel pest, tartott szépen, nekem bejött. zárhatót akartam csak nem találtam olyat, de ami nekem van abba lehet rakni csak még zárat nem találtam :D

Módosítva : Atala
Link to comment
Megosztás:

Találtam a neten távirányítós nyerskulcsot elektronika és immochip nélkül.

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/biztonsagtechnika/egyeb/opel_hez_2_gombos_kulcs_haz_astra_vectra_omega_2023524836.html

Arra gondoltam, hogy csinálnék még egy távirányítós kulcsot az autóhoz.

Az elektronika pótlásával tisztában vagyok, de immochippet hogyan tudnék beszerezni, mit kell vele tennem, hogy indítsa az autót?

Tudja valaki a menetét?

Köszi!

immo chippet egy rendes kulcsos-tól tudsz.

kb. akkora mint egy micro sim.

ott lemásolják a régi chippet és megírják az újjat, kb. ennyi.

nekem annó egy másik kocsimnál kellett cserélni, és mivel a régi chip

a kulcs műanyag házában volt egybeöntve (kivehetetlen), így egy géppel "lemásolták" és az új chippet megírták.

nem olcsó dolog!

Link to comment
Megosztás:

Találtam a neten távirányítós nyerskulcsot elektronika és immochip nélkül.

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/biztonsagtechnika/egyeb/opel_hez_2_gombos_kulcs_haz_astra_vectra_omega_2023524836.html

Arra gondoltam, hogy csinálnék még egy távirányítós kulcsot az autóhoz.

Az elektronika pótlásával tisztában vagyok, de immochippet hogyan tudnék beszerezni, mit kell vele tennem, hogy indítsa az autót?

Tudja valaki a menetét?

Köszi!

Ha megvan a carpassod, akkor opcommal fel lehet tanítani a szűz chippet. Egyszer használatosak, tehát újat kell vegyél. 2600ért vettem tavaly. Teljesen jó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

immo chippet egy rendes kulcsos-tól tudsz.

kb. akkora mint egy micro sim.

ott lemásolják a régi chippet és megírják az újjat, kb. ennyi.

nekem annó egy másik kocsimnál kellett cserélni, és mivel a régi chip

a kulcs műanyag házában volt egybeöntve (kivehetetlen), így egy géppel "lemásolták" és az új chippet megírták.

nem olcsó dolog!

Valószínűleg felejtős lesz mert nem éri meg.

Nyerskulcs 1100.- Csak a szár kell mert házam van itthon.

Kp. zár elektronika 4-5000.-

Tech2-vel tanítás 5000.-

Kulcsmásolás chipes: 8000-18000.-

Ennyit azért nem ér!

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg felejtős lesz mert nem éri meg.

Nyerskulcs 1100.- Csak a szár kell mert házam van itthon.

Kp. zár elektronika 4-5000.-

Tech2-vel tanítás 5000.-

Kulcsmásolás chipes: 8000-18000.-

Ennyit azért nem ér!

mondtam én, hogy nem olcsó :D

nekem szétugrott az immo a chippel, de zárat nem akartam mindenhol cserélni.

ezért az új immo és a hozzá tartozó kulcs-al variáltam.

a kulcsból az adatokat ráírták az új chipre, és a régi kulcsot (a szétugrott immos) meg lemásolták.

így lett zsír új kulcsom a kocsihoz, és a zárak meg maradtak a régiek.

egy ideig úgy jártam, hogy az új immo-hoz kapott kulcsot ráragasztottam a kormányoszlopra, így a régi kulcsot tudtam használni

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg felejtős lesz mert nem éri meg.

Nyerskulcs 1100.- Csak a szár kell mert házam van itthon.

Kp. zár elektronika 4-5000.-

Tech2-vel tanítás 5000.-

Kulcsmásolás chipes: 8000-18000.-

Ennyit azért nem ér!

Ennyiért már új kulcsot veszel az Opelnél...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Vonóhorog.

Valószínűleg csak elméleti marad a kérdés, de ki tudhassa.

Ha menetrend szerinti vizsgával együtt szereltetem be, igényel-e még utána járást, ami miatt nem intézhető egy helyen?

Csak mértékkel néztem rá gugliban, nem lett egyértelmű, csak lehet-e vagy kell is okmányirodában bejegyeztetni?

Ha vizsgáztató helyen végzik, ők ugye bejegyezhetnek a forgalmiba, nem tudom, ezt is beírják-e?

Link to comment
Megosztás:

olx opel kerékpártartó. én ilyet vettem és Baranyából fonyód, vissza baranya és fel pest, tartott szépen, nekem bejött. zárhatót akartam csak nem találtam olyat, de ami nekem van abba lehet rakni csak még zárat nem találtam :D

Én is zárhatót szeretnék tetőcsomitartóból és kerékpártartóból is :icon1:

Időm van még keresgélni a tavasz még odébb van <_<

Amúgy tetőtartóból gyári Opelt néztem ,újszerűnek hirdetve 18 ezer,állitólag félár.

Ennek mind a 4 talpa zárható,megér ennyit? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Én is zárhatót szeretnék tetőcsomitartóból és kerékpártartóból is :icon1:

Időm van még keresgélni a tavasz még odébb van <_<

Amúgy tetőtartóból gyári Opelt néztem ,újszerűnek hirdetve 18 ezer,állitólag félár.

Ennek mind a 4 talpa zárható,megér ennyit? :huh:

Csomagtartóm az nem zárható csak a kerékpártartóm az 3 ponton ha jól rémli. 1-1 a talpakon és 1 ami a bicikli vázat fogja. ezért olyankor levettem, csomitartóhoz meg elég egy 10es kulcs :D

Link to comment
Megosztás:

Vonóhorog.

Valószínűleg csak elméleti marad a kérdés, de ki tudhassa.

Ha menetrend szerinti vizsgával együtt szereltetem be, igényel-e még utána járást, ami miatt nem intézhető egy helyen?

Csak mértékkel néztem rá gugliban, nem lett egyértelmű, csak lehet-e vagy kell is okmányirodában bejegyeztetni?

Ha vizsgáztató helyen végzik, ők ugye bejegyezhetnek a forgalmiba, nem tudom, ezt is beírják-e?

Annyi minden változik évről évre. De tavaly még úgy volt, hogy felraktad a vonóhorgot, majd elvitted vizsgáztatni. Ott kapsz egy igazolást, amivel besétálsz az ocsmányirodába, kitüsszented az új forgalmi árát és kész.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én is zárhatót szeretnék tetőcsomitartóból és kerékpártartóból is :icon1:

Időm van még keresgélni a tavasz még odébb van <_<

Amúgy tetőtartóból gyári Opelt néztem ,újszerűnek hirdetve 18 ezer,állitólag félár.

Ennek mind a 4 talpa zárható,megér ennyit? :huh:

Én Atera tetőcsomagtartót vettem nemrégen valamelyik aukciós oldalon.Zárható ilyen érdekes műanyag kulccsal. Kerékpártartóm van vagy 3 darab az a régi hagyományos.Még vagy 20 éve vettem mikor Balatonra jártunk nyaralni.Ha eljössz érte neked adom.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tapasztalat az OSRAM Silverlight 2.0 izzóról: vizes úton nem sokkal jobb, mint az előző "sima" H7. Talán picit fehérebb a fénye és valamivel több utat világít meg. Lehet még állítani a lámpamagasságon valahogy az elektromos állításon kívül? Az előzőnél is zavart, hogy olyan mintha csak az orrom elé világítana pár métert, emelnék még rajta, aztán ha zavaró, úgyis levillognak :D

szerk.: ha már lámpás téma, helyzetjelző foglalatot meg tudná mondani valaki? Csak lecserélem ledre azt is..jöhet konkrét link is, ha valakinél valamilyen led már bevált ;)

Módosítva : peacetrang
Link to comment
Megosztás:

Előszöris mindenkinek Boldog Új Évet! Valakinek van tapasztalata a 2.2-es Bertone Coupe-val? Miben különbözik a normál G-től? A kinézet az egyértelmű, de van-e valami gyakoribb hibája meg ilyesmik. Az alkatrészárakon tükröződik, hogy egy kisebb darabszámban gyártott verzió, vagy jórészt ugyanolyanok az árak és többnyire ugyanazon alkatrészekből áll mint az egyéb kasztniváltozatos G Astrák? A neten nézegettem és egyre jobban tetszik a formája...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tapasztalat az OSRAM Silverlight 2.0 izzóról: vizes úton nem sokkal jobb, mint az előző "sima" H7. Talán picit fehérebb a fénye és valamivel több utat világít meg. Lehet még állítani a lámpamagasságon valahogy az elektromos állításon kívül? Az előzőnél is zavart, hogy olyan mintha csak az orrom elé világítana pár métert, emelnék még rajta, aztán ha zavaró, úgyis levillognak :D

szerk.: ha már lámpás téma, helyzetjelző foglalatot meg tudná mondani valaki? Csak lecserélem ledre azt is..jöhet konkrét link is, ha valakinél valamilyen led már bevált ;)

T10-es foglalat. Gyafituning kollégának rengeteg fajta van belőle, érdemes körülnézni nála.

Facén is fenn van, ott nézhetsz képeket is. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én is zárhatót szeretnék tetőcsomitartóból és kerékpártartóból is :icon1:

Időm van még keresgélni a tavasz még odébb van <_<

Amúgy tetőtartóból gyári Opelt néztem ,újszerűnek hirdetve 18 ezer,állitólag félár.

Ennek mind a 4 talpa zárható,megér ennyit? :huh:

Nekem ugyanilyen (853-2546-13) van. Ez elvileg gyári Opel, de láttam ugyanilyet Thule felirattal is. Minden talpa zárható. Ha mostanában venném akkor mindenképpen ilyet választanék mert ez többféle autóra is feltehető és a későbbiekben autócsere esetén könnyebben eladható.

Kerékpártartóban mindenképpen a vonóhorgosat javaslom, ha van hová tenni, ill. megvannak hozzá az anyagiak. Nekem kerékpártartóból ugyancsak Opel van (a Vaterán sikerült tízezerért egy párt vennem) de eléggé macerás még nekem is feltenni a kerékpárokat, pedig 180 feletti a magasságom. Így utólag már nem venném meg őket.

Ha esetleg zár nélkül sikerül csomagtartót venni, akkor sem kell megijedni mert Thule zárbetétet elég sok helyen árulnak. Az esetek 90 %-ában ezt a zárat "használja" minden csomag és kerékpártartó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Előszöris mindenkinek Boldog Új Évet! Valakinek van tapasztalata a 2.2-es Bertone Coupe-val? Miben különbözik a normál G-től? A kinézet az egyértelmű, de van-e valami gyakoribb hibája meg ilyesmik. Az alkatrészárakon tükröződik, hogy egy kisebb darabszámban gyártott verzió, vagy jórészt ugyanolyanok az árak és többnyire ugyanazon alkatrészekből áll mint az egyéb kasztniváltozatos G Astrák? A neten nézegettem és egyre jobban tetszik a formája...

Mivel az A-oszlopig megegyezik a két karosszéria (a szélvédő már nem!), így ezeknek az árai ugyanazok mint a többi G Astránál. Egyéb karosszériarészek elképzelhető hogy drágábbak, de mivel ez a típus nem nagyon rozsdásodik ha vigyáztak rá, ezekkel nem kell törődnöd hacsak nem töröttet veszel.

Mechnaikailag megegyezik a többi karosszériaváltozattal, én inkább a Z22SE motortól tartanék kicsit (bár elmondások szerint azzal sincs gond), ugyanis ez egy amerikai fejlesztésű motor, de tartós konstrukció hírében áll, ellenben viszonylag ritka, így körülményesebb/drágább hozzá az alkatrészbeszerzés.

Link to comment
Megosztás:

Én is zárhatót szeretnék tetőcsomitartóból és kerékpártartóból is :icon1:

Időm van még keresgélni a tavasz még odébb van <_<

Amúgy tetőtartóból gyári Opelt néztem ,újszerűnek hirdetve 18 ezer,állitólag félár.

Ennek mind a 4 talpa zárható,megér ennyit? :huh:

Én is Bomberoval értek egyet, nekem is thule van, mint az olx-es. Én a vaterán vettem 7500+pk-ért, 90-es évjáratú a beleütött szám alapján, a mai napig hajlik a lábán a gumi és nem repedt be. A zár kenés nélkül is simán forog, de a lábainak a csavarjait már ki kellett cserélnem, mert a sok túlhúzás miatt (a rugós alátétek eltörésén kívül) az imbuszfejek kikerekedtek. Maga a fém részek szürkeöntvény vagy spiáter, a keresztrúd acél varratmentes zártszelvény gumis bevonattal. Sajnos a túlterhelés hatására hajlik, de nem reped, nem törik. Ha ma kellene vennem, maradnék a thule-nál, de az új fajta lapos alu keresztrudast választanám. Sokkal csendesebb a formája miatt, és talán az már 50kg fölötti terhelést is elvisel. A régi kb. 80-tól süvít, az alu eddig 160-nál kezdett csak.

Kerékpártartóval meg óvatosan, mert idén is a rendőrök ezzel fognak mindenkit szivatni az országban szerintem. Lámpát nem takarhatja ki, oké, akkor pótlámpás lesz. Akkor a rendszámot kellene erre átrakni, mert 3.-ik rendszámot nem lehet mo.-n igényelni. Átraktam. Akkor ez volt a bajuk. A vége 5000 helyszínbírság, csekken. Mondom oké, mert ezek szerint ennyi pénzt sem lehet rájuk bízni. Utána nagygáz egyes, kuplung fel és gumifüst....

Azon gondolkodtam, a legjobb az lenne, ha bejelentem hogy elhagytam az egyik rendszámomat, és kapok újat. Ez menne a kerékpártartóra és kész. Ha megállítanának, akkor meg megmondom, hogy meglett. Azért nem adnak hivatalosan 3.-at mert az a hivatali pótrendszám. Ha elhagyod egyszer pótolják, másodikra új rendszámot adnak az előzőt meg 15 évre bevonják. Utána újból kiadható.

Link to comment
Megosztás:

Én is Bomberoval értek egyet, nekem is thule van, mint az olx-es. Én a vaterán vettem 7500+pk-ért, 90-es évjáratú a beleütött szám alapján, a mai napig hajlik a lábán a gumi és nem repedt be. A zár kenés nélkül is simán forog, de a lábainak a csavarjait már ki kellett cserélnem, mert a sok túlhúzás miatt (a rugós alátétek eltörésén kívül) az imbuszfejek kikerekedtek. Maga a fém részek szürkeöntvény vagy spiáter, a keresztrúd acél varratmentes zártszelvény gumis bevonattal. Sajnos a túlterhelés hatására hajlik, de nem reped, nem törik. Ha ma kellene vennem, maradnék a thule-nál, de az új fajta lapos alu keresztrudast választanám. Sokkal csendesebb a formája miatt, és talán az már 50kg fölötti terhelést is elvisel. A régi kb. 80-tól süvít, az alu eddig 160-nál kezdett csak.

Kerékpártartóval meg óvatosan, mert idén is a rendőrök ezzel fognak mindenkit szivatni az országban szerintem. Lámpát nem takarhatja ki, oké, akkor pótlámpás lesz. Akkor a rendszámot kellene erre átrakni, mert 3.-ik rendszámot nem lehet mo.-n igényelni. Átraktam. Akkor ez volt a bajuk. A vége 5000 helyszínbírság, csekken. Mondom oké, mert ezek szerint ennyi pénzt sem lehet rájuk bízni. Utána nagygáz egyes, kuplung fel és gumifüst....

Azon gondolkodtam, a legjobb az lenne, ha bejelentem hogy elhagytam az egyik rendszámomat, és kapok újat. Ez menne a kerékpártartóra és kész. Ha megállítanának, akkor meg megmondom, hogy meglett. Azért nem adnak hivatalosan 3.-at mert az a hivatali pótrendszám. Ha elhagyod egyszer pótolják, másodikra új rendszámot adnak az előzőt meg 15 évre bevonják. Utána újból kiadható.

Ezt olvasd el! Én kinyomtattam és a kesztyűtartóban van. Lehet, hogy nem érek vele semmit mert ki fog röhögni a rendőr, de egy próbát megér. Utána úgyis bíróságra viszem a dolgot!

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2013/08/28/at_lehet_sot_at_kell_rakni_a_rendszamot/

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Nem nagyon értek hozzá,ezért elnézést ha bután írom le a gondomat. Három hete a magnóm /nem gyári/ egy pillanatra mindig ki-ki kapcsolt változó intenzitással. Visszamentem szakihoz aki bekötötte, és azt mondta, a gyújtáskapcsolónak van baja úgy érzékeli a magnó mintha kivenném a kulcsot. Fixre kötötte a magnót, tehát most nekem kell mindig ki-be kapcsolgatnom ,gyújtástól függetlenül. Nekem így nem jön be a dolog szerintetek csak gyújtáskapcsoló cserével orvosolható a dolog? Ebben az esetben mi fárad el a kapcsolóban? Lehet valamit kezdeni vele? Válaszokat köszönöm!!! :icon1:

Még annyi infó sajnos 4 hónapja nem lehetett elfordítani a kulcsot ezért gyújtáskapcsoló javítva volt, két hete megint akkor meg a tengelye tört el. Ami fordítja az elektronikus részét.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.