Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Van otletetek, hogy a barna foglalat az mihez tartozik? Nem sikerult kideritenem sehol sem.

X20XER OPC 2000.

Koszonom :)

Hát, az "Így csináld..." könyv szerint az az AC pumpáé lenne, de mivel neked nincs benne relé és gyaníthatóan működik az autó, így passzolom... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van köztetek valaki vagy valakik, aki paypal-lal szokot vásárolni/fizetni?

Mennyire megbízható, mire kell odafigyelni?

Köszönöm

Van. Megbízható. Ha teheted ne a rendes hanem a webszámla adataidat add meg. Ha nincs még webszámlád csináltass. Én spec mindig csak annyi pénzt tartok a webszámlán amit elszeretnék róla vásárolni az ebay-en így még véletlenül sem tudnak lehúzást csinálni, persze eddig sosem fordult elő.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

kobraCode, on 01 May 2015 - 6:38 PM, said:

Van. Megbízható. Ha teheted ne a rendes hanem a webszámla adataidat add meg. Ha nincs még webszámlád csináltass. Én spec mindig csak annyi pénzt tartok a webszámlán amit elszeretnék róla vásárolni az ebay-en így még véletlenül sem tudnak lehúzást csinálni, persze eddig sosem fordult elő.

Sajnos nem minden banknál van lehetőség rá, én is fontolgattam már.

Link to comment
Megosztás:

a mai nap délután szétszedegettem a hátsó fék alkatrészeket.

minden tuti, nem szorul semmi :D

mivel egy panelben lakom, gondoltam lefotózom a "műhelyemet" :D

hányszor vertem be a fejemet abba a rohadt klíma konzolba.......

viszont a kilátás pazar, jó is így dolgozgatni :w00t:

Szép kis műhely, valóban jó kilátással :) A klímát szívesen elhozom és akkor nem vágod be a fejed folyton :P :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok valaki tudna segíteni (opel astra G cupém van.1.8 benzin 2001) pár hete leállt a kocsi menet közben utána egyből beindult, nem is tulajdonítottam neki nagy figyelmet de most már egyre gyakrabban leáll, De kiveszem a kulcsot és pár perc után ismét beindul, csak melegen jelentkezik ez a probléma: A hibakód szerint (P0606) az ECU mikroprocesszor meghibásodást hozza. Volt már valakinek esetleg hasonló problémája ? Ha igen írjatok Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok valaki tudna segíteni (opel astra G cupém van.1.8 benzin 2001) pár hete leállt a kocsi menet közben utána egyből beindult, nem is tulajdonítottam neki nagy figyelmet de most már egyre gyakrabban leáll, De kiveszem a kulcsot és pár perc után ismét beindul, csak melegen jelentkezik ez a probléma: A hibakód szerint (P0606) az ECU mikroprocesszor meghibásodást hozza. Volt már valakinek esetleg hasonló problémája ? Ha igen írjatok Köszönöm a segítséget!

Keress rá google-ben, hogy: astra g ecu javítás

Az első linken tájékozódhatsz bővebben. (autodigit)

Link to comment
Megosztás:

Szép kis műhely, valóban jó kilátással :) A klímát szívesen elhozom és akkor nem vágod be a fejed folyton :P :D

kell az a klíma, panel 6.emelet nyáron tud itt frankó 30 fok felett lenni,

és ráadásul délután süt ide a nap....

bár gondolkoztam, hogy 2 külön kültéri legyen, mert ez azért ilyen batár,

mert dupla beltéris. 7.5KW/óra :D

havi +15e a villanyszámla nyáron, de legalább 22-24 fok van a lakásban :D

milyen jó is, mert itthon szabályozott a hideg-meleg, beülök a klímás kocsiba (bár most bedöglött a klíma),

és a melóban is max 25 fok lehet télen-nyáron a gyógyszerek miatt.(richter)

hozzálehet ehhez szokni sajnos.

Link to comment
Megosztás:

kell az a klíma, panel 6.emelet nyáron tud itt frankó 30 fok felett lenni,

és ráadásul délután süt ide a nap....

bár gondolkoztam, hogy 2 külön kültéri legyen, mert ez azért ilyen batár,

mert dupla beltéris. 7.5KW/óra :D

havi +15e a villanyszámla nyáron, de legalább 22-24 fok van a lakásban :D

milyen jó is, mert itthon szabályozott a hideg-meleg, beülök a klímás kocsiba (bár most bedöglött a klíma),

és a melóban is max 25 fok lehet télen-nyáron a gyógyszerek miatt.(richter)

hozzálehet ehhez szokni sajnos.

Az a fogyasztás azért tényleg elgondolkodtató tud lenni :D Ez már egy viszonylag régi konstrukció a fogyasztás alapján, nem?

Csak mert én is erőst gondolkodóban vagyok hogy nyárra egy jó kis klímát beszerezni, igaz kertes ház, szigetelt meg minden, de fel tud kúszni 40 fokba itt is 27-29re a benti hő, és hát én melóban is sokszor a tűző napon dolgozom kint, így rohadtul elegem van a melegből olyankor :D (de persze inkább tavasz/nyár legyen mint tél)

Az újakon már láttam elég csalogató fogyasztásokat is, amik olyan 25 m2-re valók, 140W-180W, meg a szomszéd is szereltetett tavaly egy samsung klímát és az is ilyen adatokról mesélt nekem ami elég jó tud lenni, úgyse megy egész nyáron csak ha gatyarohasztó meleg van :D

Mi lelte a kocsi klímádat?

Link to comment
Megosztás:

Az a fogyasztás azért tényleg elgondolkodtató tud lenni :D Ez már egy viszonylag régi konstrukció a fogyasztás alapján, nem?

Csak mert én is erőst gondolkodóban vagyok hogy nyárra egy jó kis klímát beszerezni, igaz kertes ház, szigetelt meg minden, de fel tud kúszni 40 fokba itt is 27-29re a benti hő, és hát én melóban is sokszor a tűző napon dolgozom kint, így rohadtul elegem van a melegből olyankor :D (de persze inkább tavasz/nyár legyen mint tél)

Az újakon már láttam elég csalogató fogyasztásokat is, amik olyan 25 m2-re valók, 140W-180W, meg a szomszéd is szereltetett tavaly egy samsung klímát és az is ilyen adatokról mesélt nekem ami elég jó tud lenni, úgyse megy egész nyáron csak ha gatyarohasztó meleg van :D

Mi lelte a kocsi klímádat?

nem régi, csak nem igazán otthoni felhasználásra tervezték.

a mostani klímák olyan 2,2-3,2kw-ot vesznek fel.

ez teljes kapacitással hűtésnél 6,8kw fűtésnél 7,8kw

ha még elosztod 2-vel a 2 beltéri miatt, akkor is igen csak combos :D

szerintem vegyél Inverteres klímát, ha a villanyszámla aggaszt.

azok drágábbak, de olcsóbban elketyegnek.

az enyém hagyományos on-off rendszerű.

viszont, ha csak nyáron használod, mint én akkor nem biztos, hogy

megéri az inverteres a plusz pénzt, nem hozza vissza belátható időn belül.

én pont ezért vettem hagyományosat, csak nyáron használom, max. 3 hónapot és csak este

lefekvés előtt kapcsolom be, felkelés után meg ki.

a kocsikámban egyszerűen elment a nyomás, tavaly úgy kapcsoltam ki utoljára,

hogy már nagyon gyengén hűtött, télen még egyszer kétszer be tudtam kapcsolni a járatás

miatt, de most már be sem kapcsol. 200kpa nyomás van benne OBD+scanmyopel szerint.

benyomom a klíma gombot elindul a venti 1-es fokozatban de a kompresszor nem indul.

gondolom valahol elment a gáz, majd jövő héten megyek klímáshoz és megnézetem hol ment el.

meg persze töltés, tisztítás meg megcsinálás, hogy a nyáron jó legyen nekem :D

már nagyon kapcsolnám :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Valaki tudna segíteni, mert vagy egy G y17dt caravan astrám ami folyamatosan beázik. Fűtőradiátor tömítés csere megvolt, sajnos előtte is ázott és utánna is ázik. A tűzfalnál a vízelvezető nyílások szabadok. Azt vettem észre, hogy az ablakról lezúduló víz amit az ablaktörlő is töröl, az ablak bal oldalán lefele folyik pontosan keresztűl a motorháztető nyitó bowdenen. Azt hittem, hogy ott folyik be a víz,de kb. 6 rétegben lefújtam alvázvédő spray-vel. Viszont továbbra is be szivárog a víz. Egy kb. 2 órás gyenge esőnél is érzem hogy a hangszigetelő szivacs vizes. Jelenleg szét van szedve a kárpit és a sima lemez van ott a hangszigetelő szivaccsal. Sikerült kiszárítanom de most a hétvégi esős időben újra át vizesedett. Mitől lehet? Csak a bal oldalon ázik...

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XEP-hez készülök venni diagnosztikai kütyüt, viszont 2 féle kínai csodát találtam. Az egyik V2.1 a másik V1.5. Van bármilyen különbség köztük?

V1.5

V2.1

Valószínűleg nincs, mindegyik az 1.0a verzió klónjat használja, csak átnevezik őket, hogy úgy tűnjön a legújabbat veszi a vásárló. Ennyi pénzért nem lehet igazit venni. Én olyat vettem, mint az első linkeden, működik, néha elveszíti a kapcsolatot, de hébe-hóba hibakódot kiolvasni meg egy kis scanmyopel élő adatot nézni megfelel.

http://www.ebay.com/gds/ELM327-mini-guide-Read-Before-Buying-/10000000009829308/g.html

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A reggeli esettel kapcsolatos, meló utàn kiszedtem a gyújtótrafót és a gyertyákat (ja kipróbáltam gàzra àtàllítva is rángatott) és még 3 hibakód lett, 0300,0304,0136,és. A reggeli 0204. A 4.hengernél a gyertya fekete volt a màsik 3 szépen kiégve. Kicseréltem egy màsikra ua a tünet. Ezért gondoltam ez nem lehet injektor mert gàznak sajàtja van, a piszkos gyertya màsik hengerben ment, tehàt nem az a baja szonda hibakód viszont az elégetlen üa miatt volt(gondolom) tehàt gyújtótrafóra tippelek. Rendeltem ma cromax-tól delphi-t (ha mégsem az lenne)meg gyàri gyertyákat az ngk-meg mennek kukàba, ezek szerint nem szereti.majd megírom mi lett, hàtha segít màsnak is.

Sziasztok.Hát szerencsém volt, ma megjött a cucc Cromaxtól.Amúgy (múlt hét kedden rendeltem).

gyújtógyertya Opel, Suzuki BOSCH (FQR8LEU2) Eredeti Opel 32404 4 1 238 Ft 4 953 Ft gyújtásmodul Opel Astra G,H, Corsa C,D, Meriva A, Agila A Delphi 32484 1 22 816 Ft 22 816 Ft

Reggeli időben, kicseréltem az alkatrészeket,majd meló után, http://www.220volt.hu/ELM327+OBD2+V1.5+Bluetooth+diagnostic+interface egy ilyennel +okoson ez a progi ,https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torque&hl=hu.hibakód feltárás újra + törlése.Így minden ok lett,szépen megy és szervízlámpa is off.Remélem segít esetleg másnak is.Mondjuk a 0204 hibakód azért fura-vagy nekem nehezen volt értelmezhető(esetleg régebbről maradt benne)anyira nem ismerem az elektronikás dolgokat.Viszont sokat segít ez a fórum nekem is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Segítségeteket kérném, nem tudnátok Valakit ajánlani nekem aki be tudná szerelni a veramont!? Természetesen nem ingyen kérném, Tapolca környékén nem találtam senkit aki elválalná, én meg nem tunám magamnak megcsinálni. Ezért eddig meg sem rendeltem... :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!
Segítségeteket kérném, nem tudnátok Valakit ajánlani nekem aki be tudná szerelni a veramont!? Természetesen nem ingyen kérném, Tapolca környékén nem találtam senkit aki elválalná, én meg nem tunám magamnak megcsinálni. Ezért eddig meg sem rendeltem... :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Segítségeteket kérném, nem tudnátok Valakit ajánlani nekem aki be tudná szerelni a veramont!? Természetesen nem ingyen kérném, Tapolca környékén nem találtam senkit aki elválalná, én meg nem tunám magamnak megcsinálni. Ezért eddig meg sem rendeltem... :(

Lehet hogy nagyobb körben kell keresned majd valakit. Ha nem vagy rest autózni 1xx km-t esetleg kérdezd meg DarthVödör márkatársat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy esetleg megtudjátok, azt mondani az autóm működik bluetooth elm327 mini-vel? Bármilyen ELM 327 egyáltalán tud kommunikálni az autóval, kábelessel usb laptopn működni a diagnosztika és a hibakód olvasás?

Mivel próbálom ELM 327 bluetooth mini de sajnos nem akar működni nem, tud kommunikálni az autóval. Mi lehet a próbléma?

Az autó Astra G 98-as x14xe.

Lehet, hogy ez a típus csak OP-com vagy Tech 2 tud kommunikálni hibakódot és diagnosztikát mutatni?

Válaszotokat és a segítséget előre köszönöm

Módosítva : Lóránd0607
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy esetleg megtudjátok, azt mondani az autóm működik bluetooth elm327 mini-vel? Bármilyen ELM 327 egyáltalán tud kommunikálni kábelessel működni a diagnosztika?

Mivel próbálom ELM 327 bluetooth de sajnos nem akar működni nem, tud kommunikálni az autóval. Mi lehet a próbléma?

Az autó Astra G 98-as x14xe.

Lehet, hogy ez a típus csak OP-com vagy Tech 2 tud kommunikálni hibakódot és diagnosztikát mutatni?

Válaszotokat és a segítséget előre köszönöm

Hát, OBDII szabvány ha jól emlékszem 2002-től volt kötelező a benzines európai modellekben... Mintha valahol olvastam volna, hogy az X-es motorkódnál nem biztos hogy működik... Remélhetőleg jön egy nálam jobban hozzáértő és elmagyarázza neked.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.