Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

15 órája, malark írta:

Sziasztok!

Remélem nem veszitek zokon, hogy ide írom a bajomat, de ezt a témát találtam a legmegfelelőbbnek. Hátha valaki tud segíteni.

Történt ma, hogy elmentünk ebédelni a családdal, és leparkoltam az étterem melletti utcában az anyósom autójával, pont egy megállni tilos tábla előtt. Nem lógtam be, úgy gondoltam minden rendben. Ám mikor visszamentünk, már ott volt a bírság a szélvédőn. Az az igazság, hogy jogosnak mondható, mert az utcában úgy kb. 75 méterrel hátrébb tényleg van egy másik megállni tilos tábla. Ám én addig nem mentem el, mert azt hittem ha onnan kezdődik a megállási tilalom ahol az a tábla van, ami elé beálltam én szabályosan parkolok.

A kérdésem a következő. Ha befizetem a bírságot, az közlekedési szabálysértésnek minősül? Mert nekem csak most nyáron lesz két éves a jogsim, és nem szeretném, hogy emiatt újrakezdődjön a két év, mert akkor két újabb évig nem vontathatnék, pedig nyáron terveztem megszerezni a B+E kategóriát. Már ha jól értelmeztem a dolgokat.

Persze elég megtévesztő volt a tábla ami elé beálltam, gondoltam ha ott egy megállni tilos, akkor onnantól érvényes, és nincsen előtte egy másik is...

Remélem tud valaki segíteni!

Ez azért van így kitalálva, hogy a kereszteződés oldja fel a táblát, hogy aki azon a kereszteződésen jön be az utcába, az is tudja, hogy ott megállni tilos, mert ő nem láthatja az utca elején a táblát (mert nem ott jött be az utcába).

Tehát, ha az egész utcában tilos a megállás, akkor neked azt a 75 m-el előtte elhelyezett táblát is látnod kellett volna. Tehát neked nem kellett volna visszamenni megnézni, hogy az ott tényleg megállni tilos-e.
A hibád gondolom pont itt követted el, befordultál az utcába, láttad a megállni tilos táblát, és azt feltételezted, hogy előtte nem büntetnek. Holott az pont az a tábla "folytatása" volt, amit az a kereszteződés oldott fel, ahol befordultál.

Persze ezek csak az én feltételezéseim.

Ellenkező esetben, ha az utca elején jössz be, a 75 m-el korábbi táblát is látnod kellett volna.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, KMiki írta:

Azt írod, hogy az anyósodé az autó. Tehát szerintem a bünti is a tulajdonos nevén van nyilvántartva. Tök mindegy ki fizeti be.
Anno amikor letrafiztak a mutterom vasával akkor is az ő nevére jött a csekk én meg befizettem. Kb. ennyi volt.

Ez mondjuk genyóság.

Gondolom ilyenkor a büntipont is az övé, nem? :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, outsider írta:

Ez mondjuk genyóság.

Gondolom ilyenkor a büntipont is az övé, nem? :)

Büntipont?
2010-ben volt még/vagy már újból? Szerintem nem kapott semmiféle büntipontot, legalább is nem volt erről semmiféle értesítés. Legalább is a határozatban nem volt megemlítve. 68/50 volt a sebesség 30 ezer oszt jó napot. Na jó, sokáig puffogtam miatta, mert kissé furán lettek meglőve a képek, és mivel ott voltak a mocis rendőrök simán megállítós büntit is kiszabhattak volna mondjuk 10ezerért. De nem volt sok értelme fellebbezni 5ezerét, aztán a betekintési jog alapján megnézni azokat a képeket, amiket már úgy is letöltöttem a netről (ugyanis volt előttem egy autó, aki valószínűleg bekapcsolta a félautomata üzemben dolgozó mérőt. Az első képen, és a kamera és a FÁMA-lézer órája között volt 1 sec eltérés - ami ugye akár 1:01 vagy 1:99 sec is lehet a  valóságban. Ez az idő pedig akár egy követési távolságnyi út megtételéhez is elég lehet : 68km/h / 3,6=18,8m 1,9x18,8m=35,8m).
Fenntartottam a gyanúpert, hogy esetleg az előttem haladó autó sebességadatait az általam vezetett jármű képéhez párosították. No persze, én sem voltam szent, épp az asszonynak magyaráztam, hogy mi a különbség az ő 1.4-es Fabia II-je és a mutter 1.2 Fabia I gyorsulása között épp egy  stoptáblás kereszteződésnél megállva, majd balra kihajtva a mérési ponttól kb.500 méterre. Szóval akár meg is lehetett az a 68. Azonban furcsa volt, hogy a 4 db leközölt képből az első 15:40:38-kor 257méterről készült kitakart sebességadattal és egy előttem haladó autót megcélozva. A következő 2 pedig 15:40:53-kor 77méterről, 68 km/h-t mutatva. Az utolsó 4. pedig 15:40:56-kor 36méterről, 51 km/h-t mutatva.Tehát eltelt 15 másodperc amiről nem tudok - valószínűleg az előttem haladó autót mérték.

Ez már soha nem fog kiderülni.

Módosítva : KMiki
Link to comment
Megosztás:

2 órája, OpelAtti írta:

Pont jókor gyorsulgatok én is............:

 

Óóóó, Barátom,

Én süldő kocavezető koromban simán kifordultam a bontóból balra nagy ívben a záróvonalon át épp a rendőrautó mögé :blink:.
Így került a 300 forintos cucc 1300-ba ('90-es évek végén...)

Módosítva : KMiki
Link to comment
Megosztás:

Már úgy unom már ezt a vissza-visszatérő rezonanciát/rezgő hangot a szélvédő előtt-alatti levegőbelépőtől/ből... Már lassan másfél éve abban a hittben voltam, hogy onnan jön. Már számtalanszor leszedtem, mindenféle szivacsmegoldások, semmi nem akar beválni, csak előjön a hang (csak kitűnő úton és egyenletes haladásnál marad csendben, bizonyos fordulaton lévő rezgésnél is hangot ad). Alatta lévő csavarok visszalazítása majd megtépése, semmi. Szombaton elegem lett belőle és lekaptam az egészet és a garázsban hagytam az asztalon. Jelentem, a hang ua megvan, ezek szerint semmi köze ehhez, nem ez csinálja a műsort... De akkor meg mi a rosseb zörög kb a szélvédő aljának vonalában (picit alatta a műszerfalban)??? 

Link to comment
Megosztás:

11 perce, Janó32 írta:

Már úgy unom már ezt a vissza-visszatérő rezonanciát/rezgő hangot a szélvédő előtt-alatti levegőbelépőtől/ből... Már lassan másfél éve abban a hittben voltam, hogy onnan jön. Már számtalanszor leszedtem, mindenféle szivacsmegoldások, semmi nem akar beválni, csak előjön a hang (csak kitűnő úton és egyenletes haladásnál marad csendben, bizonyos fordulaton lévő rezgésnél is hangot ad). Alatta lévő csavarok visszalazítása majd megtépése, semmi. Szombaton elegem lett belőle és lekaptam az egészet és a garázsban hagytam az asztalon. Jelentem, a hang ua megvan, ezek szerint semmi köze ehhez, nem ez csinálja a műsort... De akkor meg mi a rosseb zörög kb a szélvédő aljának vonalában (picit alatta a műszerfalban)??? 

A levegőbefújónak műanyagos hangja, recsegős-ropogós van, mint zörgős. Most nekem is zörög már egy jó ideje benne valami, de ez fémes, a rádióra, vagy a keretére gyanakszok hogy nem passzol rendesen, legközelebb kiszedem és ki lesz ékelve...

Link to comment
Megosztás:

3 órája, outsider írta:
3 órája, outsider írta:

Nincs már ilyen pontgyűjtés?

De van. Szomszédom most kapott 6 pontot.

9 órája, malark írta:

Köszönöm! Sajnos én is erre jutottam, de elég megtévesztő a tábla.

Bocsánat, hogy ilyen szájbarágósan kérem a választ, de akkor ha ezt most én befizetem, akkor szerinted újrakezdődik a kezdő jogosítvány két éve? Vagy hol tudnám ezt 100%-os biztonsággal megkérdezni? Közterület Felügyelet büntetett meg, ők tudhatják? Vagy Rendőrség? NKH?

 

Ha szélvédőn volt a csekk akkor befizeted és ennyi. Nem indul újra a 2 év. Ahhoz el kéne venni a jogsit és újra kell vizsgázni. Nekem annó volt, hogy feljelentenek de semmi papír nem jött róla. Addig jó míg bilincs nincs. Szélvédőn már nem egyszer kaptam csekket sajnos. Egyik hasonló volt, buszmegtől 5méteren belül. 10 ropi szevasz.

Módosítva : Atala
Link to comment
Megosztás:

21 perce, kobraCode írta:

A levegőbefújónak műanyagos hangja, recsegős-ropogós van, mint zörgős. Most nekem is zörög már egy jó ideje benne valami, de ez fémes, a rádióra, vagy a keretére gyanakszok hogy nem passzol rendesen, legközelebb kiszedem és ki lesz ékelve...

Kézifék kioldó gomb?
Enyémben az muzsikálgat.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, malark írta:

Köszönöm! Sajnos én is erre jutottam, de elég megtévesztő a tábla.

Bocsánat, hogy ilyen szájbarágósan kérem a választ, de akkor ha ezt most én befizetem, akkor szerinted újrakezdődik a kezdő jogosítvány két éve? Vagy hol tudnám ezt 100%-os biztonsággal megkérdezni? Közterület Felügyelet büntetett meg, ők tudhatják? Vagy Rendőrség? NKH?

Az autó nem a Te neveden van nem? Csak az anyóst kell meggyőzni valahogy, hogy vigye el a balhét. ;) Kifizeted neki a bírságot, meg egy ideig rátok akaszkodik és boldogít...leginkább tégedet. :D Bár igaz...... lehet a bírság kevésbé fájó dolog. :D

Link to comment
Megosztás:

55 perce, Janó32 írta:

A Zrínyi-ben??? Inkább ugrottál volna be egy jó sütire ha már ott jársz...  :biggrin:   Mondjak olyan helyet a városban ahol csapathatsz és rendőr se jár arra?  :)

Nekem Győrbe sikerült levágni egy éles, amúgy 30 Km/h-ás kanyart 50-nel. A rendőr meg pont szembejött... :D Nem állt meg, nem fordult vissza... szóval megúsztam. :D
Igaz éles kanyarban elvileg át lehet lépni még a záróvonalat is.....már ha az biztonsággal megtehető. De a sebességet észrevehette, még ha léptem is gyorsan a fékre.

Link to comment
Megosztás:

38 perce, kobraCode írta:

A levegőbefújónak műanyagos hangja, recsegős-ropogós van, mint zörgős. Most nekem is zörög már egy jó ideje benne valami, de ez fémes, a rádióra, vagy a keretére gyanakszok hogy nem passzol rendesen, legközelebb kiszedem és ki lesz ékelve...

Ez műanyagos-rezgős, nem fémes-csilingelős... :-)  Mint valami csoportterápián, úgy próbálom körbeírni a hangot (nem-nem a fejemben van)... :auto_11:

9 perce, OpelAtti írta:

Janó32!

Nem tudtam hogy ott vagy.

Egyébként ott lakok a Budain..........

Mondjuk lehetne egy Fehérvári kis tali valamikor......???????

 

Lényegében a Zrínyiben és környékén nőttem fel, oda születtem anno a Vöröshadsereg útra... ;-)  Egy rögtönzött Fehérvári összefutásra már én is többször gondoltam, majd ha tényleg tavasz lesz, akkor szerintem esélyesebb, vagyunk itt páran Székesfehérvárról és környékéről. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

23 perce, KMiki írta:

Kézifék kioldó gomb?
Enyémben az muzsikálgat.

Még nem néztem, de szerintem nem az lesz mert a műszerfal közepe felől pont a rádió irányából, vagyis jobban mögötte hallom hogy rezeg valami.

2 perce, Janó32 írta:

Ez műanyagos-rezgős, nem fémes-csilingelős... :-)  Mint valami csoportterápián, úgy próbálom körbeírni a hangot (nem-nem a fejemben van)... :auto_11:

Akkor marad a kézrátétes gyógyítás és keresés :D

Link to comment
Megosztás:

11 órája, KMiki írta:

Azt írod, hogy az anyósodé az autó. Tehát szerintem a bünti is a tulajdonos nevén van nyilvántartva. Tök mindegy ki fizeti be.
Anno amikor letrafiztak a mutterom vasával akkor is az ő nevére jött a csekk én meg befizettem. Kb. ennyi volt.

Nem, szélvédőre volt helyezve egy csekk és egy "Nyomtatvány helszíni bírság kiszabásáról". Ebbe kell megadni a szabálysértő adatait, és azt írják, hogy ha 30 napig nem fizetem meg a bírásgot, akkor fordulnak csak a KEKKH-hoz a tulajdonos adatait kikérni. ÍGY néz ki a nyomtatvány.

10 órája, gezoli írta:

Mondjuk azt odaírhattad volna, hogy a közterületes büntetett meg és nem a rendőr!!! Befizeted a csekket és elfelejtitek egymást.

Való igaz, elfelejtettem. Bocsánat! Közterületes volt.

8 órája, outsider írta:

Ez azért van így kitalálva, hogy a kereszteződés oldja fel a táblát, hogy aki azon a kereszteződésen jön be az utcába, az is tudja, hogy ott megállni tilos, mert ő nem láthatja az utca elején a táblát (mert nem ott jött be az utcába).

Tehát, ha az egész utcában tilos a megállás, akkor neked azt a 75 m-el előtte elhelyezett táblát is látnod kellett volna. Tehát neked nem kellett volna visszamenni megnézni, hogy az ott tényleg megállni tilos-e.
A hibád gondolom pont itt követted el, befordultál az utcába, láttad a megállni tilos táblát, és azt feltételezted, hogy előtte nem büntetnek. Holott az pont az a tábla "folytatása" volt, amit az a kereszteződés oldott fel, ahol befordultál.

Persze ezek csak az én feltételezéseim.

Ellenkező esetben, ha az utca elején jössz be, a 75 m-el korábbi táblát is látnod kellett volna.

Igen, azt tudom, hogy a kerszteződés feloldja a táblát. Értem mit mondasz, de nem így történt, ITT készítettem róla egy "magyarázó" ábrát, hogy hogyan is történt az eset, és hol vannak a táblák.

A képen zöld nyíl felől érekztem (Szépvölgyi útról a Kecske közbe), a két piros pont a két megállni tilos tábla. A sárga nyíllal jelzet hely az a gazdasági bejáró, vagy micsoda, a rámpákkal, amit említettem, és itt fordultam meg, ahol a zöld pont van. Így tehát a hátrébb lévő megállni tilos táblát már nem láttam, ami még tovább van az utcában (a felső piros pont). Gondoltam, mivel ez nem kereszteződés, akkor előtte csak nincsen tiltva a parkolás, ha utána ki van rakva egy megállni tilos! Hát tévedtem! A kék nyíl pedig ahol parkoltam, pont a tábla előtt, és nem a menetiránnyal szemben. Egyébként tudom, nem perdöntő, de Google Maps-en ha valaki megnézi, látja, hogy pontosan ott ahol én megálltam autók parkoltak, amikor csinálták a képet. S nem is egy.

6 órája, outsider írta:

Nincs már ilyen pontgyűjtés?

De igen, van. Nem is ezzel van a bajom, mert nem szoktam szabálytalankodni, hanem azzal, hogy elvileg ha megbüntetnek amíg kezdőnek számít a vezetői engedélyem, akkor onnantól kezdve újrakezdődik a két év, és akkor még két évig nem vontathatok... Elvileg.

2 órája, Atala írta:

Ha szélvédőn volt a csekk akkor befizeted és ennyi. Nem indul újra a 2 év. Ahhoz el kéne venni a jogsit és újra kell vizsgázni. Nekem annó volt, hogy feljelentenek de semmi papír nem jött róla. Addig jó míg bilincs nincs. Szélvédőn már nem egyszer kaptam csekket sajnos. Egyik hasonló volt, buszmegtől 5méteren belül. 10 ropi szevasz.

Biztos, hogy csak akkor indul újra a két év, ha elveszik a jogsit?

2 órája, KMilán írta:

Az autó nem a Te neveden van nem? Csak az anyóst kell meggyőzni valahogy, hogy vigye el a balhét. ;) Kifizeted neki a bírságot, meg egy ideig rátok akaszkodik és boldogít...leginkább tégedet. :D Bár igaz...... lehet a bírság kevésbé fájó dolog. :D

Jó, értem én, de azért mégiscsak én hibáztam. Vállanom kell a felelősséget érte!

Módosítva : malark
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Janó32 írta:

Ez műanyagos-rezgős, nem fémes-csilingelős... :-)  Mint valami csoportterápián, úgy próbálom körbeírni a hangot (nem-nem a fejemben van)... :auto_11:

Lényegében a Zrínyiben és környékén nőttem fel, oda születtem anno a Vöröshadsereg útra... ;-)  Egy rögtönzött Fehérvári összefutásra már én is többször gondoltam, majd ha tényleg tavasz lesz, akkor szerintem esélyesebb, vagyunk itt páran Székesfehérvárról és környékéről. 

Én 77 óta élek ezen a környéken,most a Sarlóban lakok:icon1:valahol tényleg összekéne futni ha bejön a jó idő

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

20 órája, malark írta:

Nem, szélvédőre volt helyezve egy csekk és egy "Nyomtatvány helszíni bírság kiszabásáról". Ebbe kell megadni a szabálysértő adatait, és azt írják, hogy ha 30 napig nem fizetem meg a bírásgot, akkor fordulnak csak a KEKKH-hoz a tulajdonos adatait kikérni. ÍGY néz ki a nyomtatvány.

Való igaz, elfelejtettem. Bocsánat! Közterületes volt.

Igen, azt tudom, hogy a ke............

A lényeg a lényeg: Ha ott volt a csekk és befizetted akkor onanntól el is felejtheted a dolgot. Nem lesz pontozás, nem lesz jogsi elvétel és semmi újraindulás. Nem egyett kaptam sajnos. Parkolódíj nem fizetés miatt, buszmegtől való távolság, parkolást jelző óra hiánya miatt. CÉges kocsikkal. Nem fognak személyre menni.

A csekkre az autó tulaját kell ráírni de én ált. az enyémet írtam. Nem volt gond belőle.

Ha befizetted, igyál egyett és nem kell foglalkoznod vele. ;)

Link to comment
Megosztás:

11 órája, csicsó írta:

Én 77 óta élek ezen a környéken,most a Sarlóban lakok:icon1:valahol tényleg összekéne futni ha bejön a jó idő

Ha valóban jobb idő lesz, kihirdetjük itt... Lesz gyorsulási verseny, meg gumifüstölés, ökörsütés és autós-szépségverseny, félmeztelen lányok mossák majd az autókat.... :-)

47 perce, OpelAtti írta:

Versenyző:

 

Pont ilyenkor nem csövezik a yard a Diófa előtt, pedig elég gyakran ott eszi őket a rosseb, bezzeg ha nem kellene... 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.