Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Részvétem.Velem is ki akartak babrálni.Most November 5-én lesz 1 éve,hogy vettem az autót és megkötötték a biztosítást rá,ahol vettem.41 ezer valamennyire jött ki éves szinten,mivel első autó a nevemen,Decemberben kiküldtek még 1 szerződést,hogy 82 ezer lesz 1 évben (mondom hogy a pi,,,ba lehet ez?),kiderült,hogy azért lett a duplája,mert "bérelhető járműként" könyvelték el,"saját használatú"helyett,na mindegy lerendeztem,azt mondták újra számolják,mert valamit elcseszett az ámítógép (amit beírnak a gépbe azt dobja ki,úgyhogy ezt nem vettem be),küldtek még 1 szerződést 67ezerről,itt is hisztiztem 1 sort,így lett 28 ezer,úgyhogy én Januárban eldöntöttem,hogy itt nem maradok tovább,csak mivel évforduló alkalmával lehet váltani,kénytelen voltam eddig várni.

De,ha lehet én is mindenkit lebeszélek az aegonról.

UI:bocs a hosszú regényért.

Hello,

Ha már biztosítás... akinek van casco-ja, kapott már levelet évforduló előtt, hogy újrakötéssel olcsóbb díjat lehet kicsikarni?

Én már két éve csúszok le róla, mert késő jutott eszembe (ők meg nem szólnak), hogy évforduló előtt 1 hónappal kell felmondani (mint kgfb-nél) és utána újrakötni. De jövőre megpróbálom...

Amúgy ha megváltozik az állandó lakhelyem, arról értesül valahogyan a biztosító, vagy csak ha én külön bejelentem feléjük?

Link to comment
Megosztás:

No mikor megvettem a multhéten,egy tank benzint kihajtottam belőle,6.8 lett a fogyi vegyesben.

3 nap alatt megint kiment egy tank,de feltünően gyorsan ment ki....jó az óra,ugyanott tankoltam,ugyan ugy tele,majdnem ugyanaz az utvonal,használat stilusa,klíma nélkül,és most 12.8... :P

Akkor most mi a fa...ért lett duplája,mikor inden tényező ugyanaz.

Friss olaj,szűrők,normál méretű gumik,egyedül mentem,ohne csomag.... :D

?????? :P

Link to comment
Megosztás:

A többieket kiegészítve, márkásabbat vegyél azok úgy vannak tervezve, hogy rendesen leszorítsa a levegő is. Volt már szerencsém nem túl olcsó fémváz nélkülihez aminek a széle 110 fölött felemelkedett ezzel kb a harmadával csökkentve a lepucolt területet.

Sziasztok!

A gyári ablaktörlőm lassan a végét járja, lecserélném egy újra.

Van tapasztalatotok a fémváz nélküli (Bosch AeroTwin, VALEO XTR-M, ...) változatokkal kapcsolatban. Vennék egy ilyet az esős időkre.

Köszi,

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Ha már biztosítás... akinek van casco-ja, kapott már levelet évforduló előtt, hogy újrakötéssel olcsóbb díjat lehet kicsikarni?

Én már két éve csúszok le róla, mert késő jutott eszembe (ők meg nem szólnak), hogy évforduló előtt 1 hónappal kell felmondani (mint kgfb-nél) és utána újrakötni. De jövőre megpróbálom...

Amúgy ha megváltozik az állandó lakhelyem, arról értesül valahogyan a biztosító, vagy csak ha én külön bejelentem feléjük?

Nekem az Aegonnál újrakötés nélkül olcsóbb lett majdnem 1000Ft-al, decemberben lesz a forduló lehet akkor már most fel kellene mondanom.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az Aegonnál újrakötés nélkül olcsóbb lett majdnem 1000Ft-al, decemberben lesz a forduló lehet akkor már most fel kellene mondanom.

Évente nekem is csökkentették valamivel (120 helyett csak 113), de ez év elején kiszámoltam, ha akkor venném meg az autót, akkor csak 80-at kellene fizetnem, ami azért már jelentősebb eltérés. De mire a májusi fordulóhoz értem, elfelejtődött a költözés miatt.

Kíváncsi leszek a kötelezők hogyan fognak változni idén.

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Ha már biztosítás... akinek van casco-ja, kapott már levelet évforduló előtt, hogy újrakötéssel olcsóbb díjat lehet kicsikarni?

Én már két éve csúszok le róla, mert késő jutott eszembe (ők meg nem szólnak), hogy évforduló előtt 1 hónappal kell felmondani (mint kgfb-nél) és utána újrakötni. De jövőre megpróbálom...

Amúgy ha megváltozik az állandó lakhelyem, arról értesül valahogyan a biztosító, vagy csak ha én külön bejelentem feléjük?

Nem érdekük... én sosem kaptam, pedig az Allianznál volt a CASCO-m. De idén résen voltam, időben felmondtam és feleannyiért kötöttem másiknál (Neeeeeeeeeeeeem AEGON :D)

Link to comment
Megosztás:

Én nemrég lettem 80+. A 60000 300-as trippel "jött össze", az volt érdekes :D

rólad jutott eszembe...

mivel neked is z14xep és szintén medicnél lett a gáz belerakva...

azaz nekem is jó lehet az a beállítás ami gázus ecu-ba ...

és neked nincs gond vele...

megmondom a rendszámod és ők meg töltsék fel nekem is :P

De

csak akkor ha elküldöd privibe a rendszámodat :P

Link to comment
Megosztás:

No mikor megvettem a multhéten,egy tank benzint kihajtottam belőle,6.8 lett a fogyi vegyesben.

3 nap alatt megint kiment egy tank,de feltünően gyorsan ment ki....jó az óra,ugyanott tankoltam,ugyan ugy tele,majdnem ugyanaz az utvonal,használat stilusa,klíma nélkül,és most 12.8... :P

Akkor most mi a fa...ért lett duplája,mikor inden tényező ugyanaz.

Friss olaj,szűrők,normál méretű gumik,egyedül mentem,ohne csomag.... :D

?????? :P

Román naftát tettél bele? Nem lehet, hogy valami szart?

Link to comment
Megosztás:

éh most délután szomorúan tapasztaltam hogy nincs már 195 ftos gáz :P

203 az új ár...

beszélgettem a tulajjal...

előjelzések szerint év végére náluk 230-235 lesz a gáz

és ők a legolcsóbbak

elmondása szerint év végere a benzin és a gázolaj 420-430 lesz a legolcsóbb helyeken

tavaszra 500 ft is lehet a benzin és gázolaj

legalább is ezek a belső információk

de ne legyen igaza

Minek is cifrázni, 400-500-600-1000-1500-2000... :D

Mondjuk ha EZ A MEGHAJTÁSI MÓD ELTERJED, én egy hangyabolynál fogok tankolni. :P

Link to comment
Megosztás:

komoly ,de ez is gyerekcipőben jár még csak...

valahogy senkinek nem érdeke hogy valamilyen alternatív rendszer legyen...

Hát igen, amíg az olajszármazékokból dől a lé, addig csak lassan haladnak az ilyen előremutató fejlesztések...

Mondjuk attól nem "tartok", hogy ha ez szériaérett lesz, akkor olcsóbban tudnánk majd autózni, teljesen "véletlenül" csak néhány cég gyárthat majd hangyasavat, azt is aranyáron...

A hímtagnak ugye két vége van, és mi, a többség, mindig a rosszabbik végén állunk...

Erre rímel a két csiga beszélgetése is:

- Te, én átballagok az út másik oldalára.

- Áh, oda születni kell...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.