Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Metrikusnak metrikus de ez ritkább menetnek tűnik bár soha nem néztem egy hétköznapi menet mellé :D

Nekem szemre úgy tünik, hogy nem metrikus. Ráadásul balmenetes. Szerintem csavar- vagy barkácsboltban ne is keress.

Bocs, most látom nem is neked kell. :omg: Remélem Virgo is olvassa.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyan nincs, de nem is akarok mert rossz ómen lenne: ha megvenném, tuti hogy egyből szükség lenne rá. :blush: (Sőt, ebből a megfontolásból lehet hogy még a pótkereket is kirakom a csomagtartóból, talán akkor sose lesz defektem. :D)

Amúgy nekem nem gyári a lökhárítóm, nincs is rajta hely a vonószemnek, következésképpen ha mégis vontatásra kerülne a sor, akkor nekem azzal kéne kezdenem hogy lökhárító le. Ha meg már leveszem, akkor lenne hová kötni a kötelet vonószem nélkül is.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyan nincs, de nem is akarok mert rossz ómen lenne: ha megvenném, tuti hogy egyből szükség lenne rá. :blush: (Sőt, ebből a megfontolásból lehet hogy még a pótkereket is kirakom a csomagtartóból, talán akkor sose lesz defektem. :D)

Amúgy nekem nem gyári a lökhárítóm, nincs is rajta hely a vonószemnek, következésképpen ha mégis vontatásra kerülne a sor, akkor nekem azzal kéne kezdenem hogy lökhárító le. Ha meg már leveszem, akkor lenne hová kötni a kötelet vonószem nélkül is.

Az ördög nem alszik! :)...nekem már sajnos kellett volna,de nem volt a helyén. Annó, mikor vettem a verdát még megvolt!!!Valamelyik műszaki vizsgánál tetszett meg valakinek :(

Link to comment
Megosztás:

Az ördög nem alszik! :)...nekem már sajnos kellett volna,de nem volt a helyén. Annó, mikor vettem a verdát még megvolt!!!Valamelyik műszaki vizsgánál tetszett meg valakinek :(

Ablakmosó nívópálcával jártam így. Amikor vettem a kocsit, csak a pálca felső egyharmada volt meg. :( Bontóban kb. az ötödik Astrában találtunk teljes hosszúságút, :) a többiben vagy nem volt, vagy csak a törött felső része. Megbízható szerelőnél futóműjavítást csináltattam, beállításra viszont elvitte futómű szakihoz. Hetekkel később nézném az ablakmosó mennyiségét. Mit találok: egy törött nívópálcát. :icon4:

Tíz éve Hollandiából hoztam be egy autót, eladásra. :) Balul sült el, motorgenerál lett a vége, éppen sikerült nullásra kihozni az akciót. :unsure: Betettem decemberben egy nepperhez (autókereskedő?)az autót -45 fokos fagyállóval. Nem kelt el 2 hónapig, érte mentem. Hiányzott róla a vonószem takaró. (Audi)A hol van kérdésre :sneaky: a válasz: Nem állíthatunk minden autó mellé őrt.

Viszem másik faházas, kavicsos telephelyre. Fagyállót méri az alkalmazott, majd megszólal: Valamit csinálni kéne, mert ez csak -15 fokos, :w00t: így ő nem veszi be.(február eleje) Egy hónap alatt eladták, tök korrektek voltak.

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek! az lenne kérdés hogy 2.0 dizel sportfutómű bemegy az 1.7dti 3ajtós ba csk mert találtam sportfutóműt olyan jelzéssel hogy 1.4től-1.8ig és külön 2.0dti és a 2.0-ára 8ezerrel olcsóbb mint a másik fajta! Arra gondoltam h a rugó erősebb lehet a 2000ccm miatt! vagy lehet vmi más oka? köszi a választ

Link to comment
Megosztás:

Jól látod, az oka a nagyobb motorok nagyobb tengelyterhelése. Mivel a futómű kialakítása alapvetően nem változott, a kérdésedre a válasz a következő: igen, belemegy a 2.0 futóműve az 1.7-be, de nem fog annyit ültetni rajta mint amennyi rá van írva (hiszen nehezebb autóhoz tervezték).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az OBD kiolvasó műszer tud pillanatnyi fogyasztást mutatni? Valamelyik nap volt belinkelve egy Corsás videó, amin a TAB-ot rakott be fedélzeti computernek egy ügyes tulaj. Ott a Torque nevű szoftver fut egy androidos Samsungon. BT-s OBD2 olvasót használt hozzá.

Van valakinek erről tapasztalata?

Ha veszek egy ilyet akkor az androidos telefonomon látom is a pillanatnyi és átlag fogyasztást is?

http://bolthely.hu/obddiag/id/22041_Super_Mini_ELM327__Bluetooth_

Link to comment
Megosztás:

Jól látod, az oka a nagyobb motorok nagyobb tengelyterhelése. Mivel a futómű kialakítása alapvetően nem változott, a kérdésedre a válasz a következő: igen, belemegy a 2.0 futóműve az 1.7-be, de nem fog annyit ültetni rajta mint amennyi rá van írva (hiszen nehezebb autóhoz tervezték).

kössza választ akk jól gondoltam!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az OBD kiolvasó műszer tud pillanatnyi fogyasztást mutatni? Valamelyik nap volt belinkelve egy Corsás videó, amin a TAB-ot rakott be fedélzeti computernek egy ügyes tulaj. Ott a Torque nevű szoftver fut egy androidos Samsungon. BT-s OBD2 olvasót használt hozzá.

Van valakinek erről tapasztalata?

Ha veszek egy ilyet akkor az androidos telefonomon látom is a pillanatnyi és átlag fogyasztást is?

http://bolthely.hu/o...M327__Bluetooth_

Az az "ügyes tulaj" itt a fórumon sgery néven fut és a Corsa C topikban megtalálod. Sztem írj neki PÜ-t, és akkor első kézből megtudhatod amire kíváncsi vagy. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok :

nem nekem kéne hanem tesomnak van G Astrája.

és az van ahogy a külső hömérsékletet nem méri.

szóval benn semmit nem mutat rá eleinte még jó volt de meg kergült azt ijen 65-55 fokokat mutatott ez az elsőlőkősbe van ha jól tudod?.

most ez annak a jele hogy be szart vagy mit lehet vele csinálni le kell hozzá venni a lőkőst?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok :

nem nekem kéne hanem tesomnak van G Astrája.

és az van ahogy a külső hömérsékletet nem méri.

szóval benn semmit nem mutat rá eleinte még jó volt de meg kergült azt ijen 65-55 fokokat mutatott ez az elsőlőkősbe van ha jól tudod?.

most ez annak a jele hogy be szart vagy mit lehet vele csinálni le kell hozzá venni a lőkőst?

A jeladó lehet a hibás, vagy kábel kontakt. Szerintem hozzáférsz a lökhárító levétele nélkül is.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!

Először is BÚÉK mindenkinek.

Keresnék egy JVC KG R711es fejegységet megvételre. Ha vkinek volna egy ilyen akkor mindenképpen szólljon ha az ár versenyképes megegyezünk. Természetesen minden tartozékával együtt. (BT adapter, miki, JVC-ISO kábel)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az OBD kiolvasó műszer tud pillanatnyi fogyasztást mutatni? Valamelyik nap volt belinkelve egy Corsás videó, amin a TAB-ot rakott be fedélzeti computernek egy ügyes tulaj. Ott a Torque nevű szoftver fut egy androidos Samsungon. BT-s OBD2 olvasót használt hozzá.

Van valakinek erről tapasztalata?

Ha veszek egy ilyet akkor az androidos telefonomon látom is a pillanatnyi és átlag fogyasztást is?

http://bolthely.hu/o...M327__Bluetooth_

Szia!

Nem ismerem a dolgot, de felkeltetted az érdeklődésem. Itt azért olcsóbb http://viewitem.eim.ebay.hu/Newly-Developed-Super-ELM327-OBD2-OBDII-Car-Diagnostic-Wireless-Scan-Tool/170966904751/item

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem ismerem a dolgot, de felkeltetted az érdeklődésem. Itt azért olcsóbb http://viewitem.eim....0966904751/item

Ha ezt valaki kipróbálja engem is érdekelne. Ezzel akkor simán hibakód kiolvasás/törlés is megy? PC-re milyen progi kell?

Az Ebay-es leírásában azt állítja, hogy igen, megy a hibakód olvasás/törlés, de azért gyakorlati tapasztalatok engem is érdekelnének.

Elindítottam a megrendelést. Kíváncsi vagyok nagyon. Amint megjön és a telefonon is megy a szoftver akkor megírom a tapasztalatokat....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok :

nem nekem kéne hanem tesomnak van G Astrája.

és az van ahogy a külső hömérsékletet nem méri.

szóval benn semmit nem mutat rá eleinte még jó volt de meg kergült azt ijen 65-55 fokokat mutatott ez az elsőlőkősbe van ha jól tudod?.

most ez annak a jele hogy be szart vagy mit lehet vele csinálni le kell hozzá venni a lőkőst?

nekem is volt 1x -40 10perc mulva +70 iylenek

lehuztam a csatit kontaktspré visszadugtam és azóta pontos lehet neked is enniy

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.