Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Nálunk már árad a Séd, a katasztrófavédelem meg TESCO-s szivattyúval SZÍV-attyúzik.

Lassan víz alatt a kertünk.

Szerintem fater krumpli termelés helyett helyett halat fog tenyészteni

575833_318449438282268_1956777818_n.jpg

Ez meg a 3 lyukú kőhíd. lyuktalanítva (normál esetben a boltívek teteje 3 m re van a vízszinttől):

163588_318449844948894_1694923566_n.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nálunk már árad a Séd, a katasztrófavédelem meg TESCO-s szivattyúval SZÍV-attyúzik.

Lassan víz alatt a kertünk.

Szerintem fater krumpli termelés helyett helyett halat fog tenyészteni

Ez meg a 3 lyukú kőhíd. lyuktalanítva (normál esetben a boltívek teteje 3 m re van a vízszinttől):

Készüljetek, holnaptól ismét mondja a csapadékot :-(

Link to comment
Megosztás:

Úgy tűnik kivonul a tél, így arra gondoltam hétvégén felrakom az alufelnit. Viszont akkor már jó lenne, ha nem a rozsdás dob kacsintana ki mögüle. Létezik erre a célra valami alapozó? Azt hallottam, hogy a hőálló festéket rá kell égetni. Erre elég 1 hőlégfűvó, vagy valami komolyabb megoldás kéne? Szeretném ha tartós lenne és nem kéne minden szezon előtt újrafújni...
Egyúttal meglenne a féktisztítás is :)

Link to comment
Megosztás:

Úgy tűnik kivonul a tél, így arra gondoltam hétvégén felrakom az alufelnit. Viszont akkor már jó lenne, ha nem a rozsdás dob kacsintana ki mögüle. Létezik erre a célra valami alapozó? Azt hallottam, hogy a hőálló festéket rá kell égetni. Erre elég 1 hőlégfűvó, vagy valami komolyabb megoldás kéne? Szeretném ha tartós lenne és nem kéne minden szezon előtt újrafújni...

Egyúttal meglenne a féktisztítás is :)

Szia!

Nekem is festeni kell a hátsó dobokat mert a mostani tél adott neki rendesen. Vettem hóálló festéket több rétegben lehet felvinni, nem kell alá alapozó csak egy alapos tiszta felület. Pontosan nem tudom de 200-300 fokon kell ráégetni 1 órán keresztül. Szóval megy majd a sütőbe :D 2000 Ft körül volt egy flakonnal és azt írták hogy 650-700 fokig hőálló.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is festeni kell a hátsó dobokat mert a mostani tél adott neki rendesen. Vettem hóálló festéket több rétegben lehet felvinni, nem kell alá alapozó csak egy alapos tiszta felület. Pontosan nem tudom de 200-300 fokon kell ráégetni 1 órán keresztül. Szóval megy majd a sütőbe :D 2000 Ft körül volt egy flakonnal és azt írták hogy 650-700 fokig hőálló.

Gondolom miután felvittem az összes réteget, akkor elég ráégetni, nem kell rétegenként, mert akkor hosszadalmas lenne :D

Link to comment
Megosztás:

Doboz hátulján rajta van hogyan kell, csak nagyjából olvastam át, de biztos hogy csak egyszer kell ráégetni.

Beszaladtam ma egy autós boltba, ott Prevent volt. Az volt ráírva, hogy 20 percig kell száradás után 150 fokon hőkezelni a festett felületet.

Amit még mondott az eladó, hogy jár hozzájuk egy srác aki folyamatosan viszi a cink sprayt, mert remek korrózióálló felületet képez. Ezt találtam róla:

"Korróziógátló hatású 99%-os tisztaságú cink alapozó. Elektro-kémiai hatásának köszönhetően kiválóan védi a felületet. Extrém időjárásállóság, tapadás és flexibilitás."

Kérdés, hogy ez mennyire jó hőálló festék alá, mennyire bírja a hőt.

Update: Közben a következőket találtam még a cink spray-ről.

▪ Fémfelületek kezelésénél elsődleges védelmet biztosít.

▪ Gyorsan száradó, nagy tapadású, lakkozható.

Műszaki jellemzők:

▪ Több, mint 90%-os cinktartalom.

▪ Felhasználási hőmérséklet: +16 — +25°C

▪ Felületszáradás: 5 — 7perc

▪ Teljes száradás: 20 — 30perc

▪ Hőállóság: 500°C

Link to comment
Megosztás:

Beszaladtam ma egy autós boltba, ott Prevent volt. Az volt ráírva, hogy 20 percig kell száradás után 150 fokon hőkezelni a festett felületet.

Amit még mondott az eladó, hogy jár hozzájuk egy srác aki folyamatosan viszi a cink sprayt, mert remek korrózióálló felületet képez. Ezt találtam róla:

"Korróziógátló hatású 99%-os tisztaságú cink alapozó. Elektro-kémiai hatásának köszönhetően kiválóan védi a felületet. Extrém időjárásállóság, tapadás és flexibilitás."

Kérdés, hogy ez mennyire jó hőálló festék alá, mennyire bírja a hőt.

Update: Közben a következőket találtam még a cink spray-ről.

▪ Fémfelületek kezelésénél elsődleges védelmet biztosít.

▪ Gyorsan száradó, nagy tapadású, lakkozható.

Műszaki jellemzők:

▪ Több, mint 90%-os cinktartalom.

▪ Felhasználási hőmérséklet: +16 — +25°C

▪ Felületszáradás: 5 — 7perc

▪ Teljes száradás: 20 — 30perc

▪ Hőállóság: 500°C

Mutatom én milyet vettem, s hogy mi van ráírva. Erről a cink dologról sosem hallottam. Mondjuk ha már egyszer megkapja a rozsda a dobot azt úgysem tudjuk teljesen fémtisztára letisztítani. Így pedig biztos hogy pár év múlva újra kell fújni mert megint kiüti majd a rozsda.

IMAG0278_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
IMAG0279_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.