Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Astra Classicban,1.4 twinpport,2007 évjárat,van e az első fékbetéteknek kopásjelzője,ami bejelez ha elkoptak nagyon a betétek,vagy nincs?ha van,és betétet veszek,akkor mindegyiknél van benne jelző?

Ja,és még annyi,hogy mennyi a tárcsavastagság ennél a tipusnál ami még jó?Ha betétet cserélek csak nem gond hogy a tárcsa pereme,szélén,van egy kis él,tehát ahol nem érte a fékpofa ugye a kopás hatására,ott nem kopott el a tárcsa,csak azért kérdezem,hogy betét cserénél ez a megmaradt él nem ront valamit a cserén,vagy érdemesebb egyben tárcsával cserélni?

Köszi a segitséget.

Nincs kopásjelző.

A kopáshatás a tárcsánál 21mm. Új tárcsa 25mm körül van, ebben fényében cserélj tárcsát.

Link to comment
Megosztás:

az biza nem :)

nekem külön kanyarfény van a lámpatestben :) mert van lóvé :D :D

Hopsz, sorry, csak a vezetőülésből láttam a kanyarfényt működni, és tippeltem, mert azért valljuk be, a ködlámpás megoldás az elterjedtebb. Egyebek között a régi rendőrségi Ford Focusoké is ilyen volt, ennélfogva elég vicces lenne ha a rendőrök büntetnének a ködlámpa nappali vagy nem ködös időben való használatáért.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hopsz, sorry, csak a vezetőülésből láttam a kanyarfényt működni, és tippeltem, mert azért valljuk be, a ködlámpás megoldás az elterjedtebb. Egyebek között a régi rendőrségi Ford Focusoké is ilyen volt, ennélfogva elég vicces lenne ha a rendőrök büntetnének a ködlámpa nappali vagy nem ködös időben való használatáért.

Pedig megtörténhet.

Lakott területen TILOS használni. Kívül meg ha indokolt.

Link to comment
Megosztás:

Pedig megtörténhet.

Lakott területen TILOS használni. Kívül meg ha indokolt.

Nincs különbség lakott területen belül / kívül. Elég rossz lenne, ha csak kívül lehetne használni, a városban meg tejfehér köd van, te meg nem mehetsz ködlámpával.

44. § (4)Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják.

Link to comment
Megosztás:

Nincs különbség lakott területen belül / kívül. Elég rossz lenne, ha csak kívül lehetne használni, a városban meg tejfehér köd van, te meg nem mehetsz ködlámpával.

44. § (4)Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják.

Jó lenne ha vennéd a fáradtságot annak, hogy amit leírsz utánanéznél, főleg hogy hülyeséget írsz (hogy mentél át kresz vizsgán?)! :omg: És reflektort sem szabad használni lakott területen belül, max fénykürtöt, ha nem vakítja el a szembejövő autóst.

http://www.katasztrofavedelem.hu/index2.php?pageid=lakossag_kattipus_reszletek&ready_id=6

  • Ködlámpát csak ködben és sűrű hóesésben szabad használni, amikor az időjárási viszonyok nagyon lassú haladást tesznek lehetővé. Ködlámpát lakott területen belül használni nem szabad! Pedig igen sok autós közlekedik lakott területen belül is tompított és ködlámpa párosítással nappal és sötétedés után is. Amikor egy másik autó utolért, kapcsoljuk le a hátsó ködlámpát! Nem fog nekünk jönni, mert már tud róla, hogy előtte halad egy lassabb jármű.
Link to comment
Megosztás:

Jó lenne ha vennéd a fáradtságot annak, hogy amit leírsz utánanéznél, főleg hogy hülyeséget írsz (hogy mentél át kresz vizsgán?)! :omg: És reflektort sem szabad használni lakott területen belül, max fénykürtöt, ha nem vakítja el a szembejövő autóst.

http://www.katasztrofavedelem.hu/index2.php?pageid=lakossag_kattipus_reszletek&ready_id=6

  • Ködlámpát csak ködben és sűrű hóesésben szabad használni, amikor az időjárási viszonyok nagyon lassú haladást tesznek lehetővé. Ködlámpát lakott területen belül használni nem szabad! Pedig igen sok autós közlekedik lakott területen belül is tompított és ködlámpa párosítással nappal és sötétedés után is. Amikor egy másik autó utolért, kapcsoljuk le a hátsó ködlámpát! Nem fog nekünk jönni, mert már tud róla, hogy előtte halad egy lassabb jármű.

Ezen nem veszünk össze, én a kresz szerint közlekedek, nem a katasztrófavédelem leírása szerint.

Link to comment
Megosztás:

"Hogy mikor indokolt a ködlámpa és ködfényszóró használata, azt a KRESZ nem konkretizálja. Vélhetően ez is az oka annak, hogy sokan félreértelmezik a szabályozás lényegét. A jogalkotó konkrét akarata más jogszabályban, a 6/1990 KÖHÉM rendeletben fejeződik ki, méghozzá meglehetősen egyértelmű módon.

A jogszabály II. fejezete ugyanis az alábbiakat írja elő: „5.13. Első ködfényszóró lámpa arra szolgál, hogy köd, hóesés, felhőszakadás, vagy porfelhők esetén javítsa az úttest megvilágítását.

5.14. Hátsó ködfényszóró lámpa arra szolgál, hogy sűrű köd esetén észlelhetőbben jelezze hátrafelé a jármű jelenlétét.”

Az előzőek alapján a ködfényszóró köd, hóesés, felhőszakadás, vagy porfelhő képződése esetén, a hátsó ködlámpa pedig kizárólag köd esetén használható"

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet most megköveztek:

KRESZ ide vagy oda,Én a múlt héten reggel amikor mentem dolgozni,szakadt az eső,vizes volt az út,(mindenki tudja,hogy akkor sz@rt sem lehet látni az útból) és még tök sötét is volt,bekapcsoltam az első ködfényszórót.Lényegesen jobban lehetett látni az út szélét ( is) .

Persze hozzá teszem lakott területen kívül tettem mind ezt.

Úgy gondoltam így biztonságosabb a közlekedés számomra,és mást sem veszélyeztetek,(nem látva jól az út szélét,a felező vonalhoz húzódva esetleg túl közel megyünk el egymás mellett,ezzel veszélybe sodorva a "szembe jövőt" is..hát NEM!,inkább a ködfényt választottam).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet most megköveztek:

KRESZ ide vagy oda,Én a múlt héten reggel amikor mentem dolgozni,szakadt az eső,vizes volt az út,(mindenki tudja,hogy akkor sz@rt sem lehet látni az útból) és még tök sötét is volt,bekapcsoltam az első ködfényszórót.Lényegesen jobban lehetett látni az út szélét ( is) .

Persze hozzá teszem lakott területen kívül tettem mind ezt.

Úgy gondoltam így biztonságosabb a közlekedés számomra,és mást sem veszélyeztetek,(nem látva jól az út szélét,a felező vonalhoz húzódva esetleg túl közel megyünk el egymás mellett,ezzel veszélybe sodorva a "szembe jövőt" is..hát NEM!,inkább a ködfényt választottam).

Én sűrű ködben bekapcsolom lakott területen belül is. Mindenki más ezt teszi, akkor mért pont én ne lássak? Azt hozzáteszem, hogy a szembejövők minimálisan sem zavarnak, sőt távolabbról észreveszem őket. Vagyis egyáltalán nem értem ezt a problémát...

Link to comment
Megosztás:

Én sűrű ködben bekapcsolom lakott területen belül is. Mindenki más ezt teszi, akkor mért pont én ne lássak? Azt hozzáteszem, hogy a szembejövők minimálisan sem zavarnak, sőt távolabbról észreveszem őket. Vagyis egyáltalán nem értem ezt a problémát...

Tulajdonképp én sem értem ezt a hisztit, engem sem szokott zavarni a szembejövő ködlámpája, még tiszta éjszaka sem. Egy rosszul beállított tompított, esetleg elromlott motoros xenon már inkább. A ködzárófény az más tészta, az tényleg elég zavaró.

Éjszaka, főleg bozótos területen (Veszprém környékén elég sok vad van) én is használom, köd nélkül is, sokkal jobban bevilágít oldalra, nem véletlenül használják olcsó kanyarfényként is. Hogy a KRESZ tiltja? És? Akik ezen jajonganak, azok mindig, minden körülmények között betartják ezeket a szabályokat? Kétlem... Nem gondolom, h nagyobb veszélyforrás lenne egy ködfény, mint egy 10km/h-s sebességhatár túllépés.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nézegettem a V6-os C Vectrákat csak úgy kíváncsiságból. Találtam is egy 16-szelepest :omg: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectra_c/opel_vectra_c_2.8_v6_cosmo_makulatlan_allapot_szervizkon-6865620

:) van baj :)

a bőr belső nem finom :) , a másik baj vele hogy nem GTS , nincs benne navi, nincs színes kijelző

és 30ekm több van benne mint az enyémben :)

egy kissé túlárazottan van fent ,de van miből alkudni :D

Link to comment
Megosztás:

Pedig van! Mechanikus. Ha ciripelo hangot hallasz akkor az azt jelenti, hogy elerte a kopashatart!

A hatso tarcsafeknel is ugyanigy mukodik!

Ez a szerkezet folyamatosan ad ciripelő hangot vagy csak fékezéskor? Nekem ABS-es 2002-es ("Cool" felszereltségű) Z16XE-m van (pár hónapja), nincs tapasztalatom és ismeretem -egyelőre- az autót illetően...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.