Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Szia!

Ez érdekes dolog :confused: Nekem is a Grupamánál volt tavaly November elejéig a KGFB-m,céges tranyó,sőt Apám Lanosa a mai napig ott van.

Előferdült nálam olyan,hogy a levelet kiküldték,de csekket nem küldtek hozzá,Én bementem és beszéltem üzletkötőmmel,hogy adjon csekket,vagy ha már ott voltam,befizettem a következő negyedévest,Ő pedig adott egy igazoló szelvényt,hogy rendezve van.

Én úgy tudom,hogy 1 hónap türelmi idő van a rendezett dátumtól ( nna,ezt most jól megfogalmaztam ).

Hívd fel Őket,de inkább szerintem legjobb,ha személyesen mész be és kérdezel rá a dologra.

Nekem nyáron van a forduló, én akkor felejtettem el befizetni, vagyis azt hittem, hogy beszedési megbízásom van, de nem volt. 1 hét után hívtam fel az ügyfélszolgálatot, ahol azt mondták, semmi gond, mert 60 nap van a díjrendezésre a forduló napjától.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nyáron van a forduló, én akkor felejtettem el befizetni, vagyis azt hittem, hogy beszedési megbízásom van, de nem volt. 1 hét után hívtam fel az ügyfélszolgálatot, ahol azt mondták, semmi gond, mert 60 nap van a díjrendezésre a forduló napjától.

Köszi! Hétfőn felhívom őket, és max bemegyek, s befizetem.... de adjanak egy igazolást. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Hétfőn felhívom őket, és max bemegyek, s befizetem.... de adjanak egy igazolást. :)

Mindenképp beszélj velük telefonon. vagy személyesen mert az összes biztosító egy szemétláda. Csak a pénzt húzzák le, illetve ha késel 1-2 napot akkor varnak még a nyakadba egy "kis" késedelmi díjat is.

A napokban küzdöttem a K&H Biztosítóval off motorom miatt. Befizettem decemberbe az új összeget, erre csak a nemzetközi zöldkártyát küldték meg, amit a forgalmi mellé kell rakni azt basztak megküldeni. Írtam nekik ezt írták:

"Tájékoztatjuk Önt, hogy társaságunk a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díjának befizetését követően postázza ügyfelei részére a nemzetközi zöldkártyát.

2010.01.01-óta a nemzetközi zöldkártyával külföldön és belföldön is teljeskörűen igazolható a biztosítási fedezet megléte.

Fentiek miatt más formátumú igazolólapot nem állítunk ki, ill. fedezetigazolást is ügyfeleink kérésére postázunk."

Most írtam nekik hogy tavaly is kaptam igazolást a befizetésről, el is küldtem levélben nekik, várom a válaszukat. Remélem azért a rendőrség is tudja ezt az infót és egy ellenőrzés során elfogadják majd. Szóval figyeljen mindenki oda, mert nagyon letudják húzni az embereket.

Link to comment
Megosztás:

Mindenképp beszélj velük telefonon. vagy személyesen mert az összes biztosító egy szemétláda. Csak a pénzt húzzák le, illetve ha késel 1-2 napot akkor varnak még a nyakadba egy "kis" késedelmi díjat is.

A napokban küzdöttem a K&H Biztosítóval off motorom miatt. Befizettem decemberbe az új összeget, erre csak a nemzetközi zöldkártyát küldték meg, amit a forgalmi mellé kell rakni azt basztak megküldeni. Írtam nekik ezt írták:

"Tájékoztatjuk Önt, hogy társaságunk a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díjának befizetését követően postázza ügyfelei részére a nemzetközi zöldkártyát.

2010.01.01-óta a nemzetközi zöldkártyával külföldön és belföldön is teljeskörűen igazolható a biztosítási fedezet megléte.

Fentiek miatt más formátumú igazolólapot nem állítunk ki, ill. fedezetigazolást is ügyfeleink kérésére postázunk."

Most írtam nekik hogy tavaly is kaptam igazolást a befizetésről, el is küldtem levélben nekik, várom a válaszukat. Remélem azért a rendőrség is tudja ezt az infót és egy ellenőrzés során elfogadják majd. Szóval figyeljen mindenki oda, mert nagyon letudják húzni az embereket.

Valóban elég a zöld kártya, sőt a rendőrség már a központi nyilvántartóból kéri le az adatokat a helyszínen (tudtommal), így a biztosítást igazoló dokut már nem is szokták kérni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én meg úgy jártam a biztosítóval,hogy nem kaptam csekket.Én meg azt hittem fél évente fizetem,mint a Vectrán.Aztán egyszer valamiért nézegettem a forgalmit,és akkor vettem észre,hogy nem is érvényes már a biztosításom.Na bementem az Aegonhoz,erre mondták,hogy azért nem küldtek csekket,mert február 28-ig be van fizetve a díj.A kollégám ameddig nem íratta át a kocsit,amit megvett tőlem,addig ugye többet kellet fizetnem,mert nem tudtam átvinni a bónuszt.Aztán persze az adásvételi dátuma után nézték a B10-et,így egy csomó túlfizetésem lett.Most küldtek csekket március 1-től,de ezen is valami 3 ezer párszáz Ft van csak.Úgyhogy rendesek voltak,csak azt nem értem miért nem küldtek valami értesítőt,hogy meddig van befizetve előre a biztosítás.1 órát ültem a Sugárban az Aegonnál. A céges lízingelt Transithoz is mindig csak azt a nagy zöld nemzetközi valamit küldik.Eddig még nem szólt érte a rendőr mikor megállított.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Opel társak!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy,rendeltem egy motorvédő burkolatot de nem volt hozzá szerelési anyag,ahogy néztem az autó alját nem sima csavarok kellenek hanem valami spéci cucc gondolom,lehet valahol ilyet kapni vagy hogy oldjam meg a felrakást az alvázat nem akarom megfurni még önmetsző csavarral sem

Aki jártas ebbe a dologba kérem segítsen!Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Kedves Opel társak!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy,rendeltem egy motorvédő burkolatot de nem volt hozzá szerelési anyag,ahogy néztem az autó alját nem sima csavarok kellenek hanem valami spéci cucc gondolom,lehet valahol ilyet kapni vagy hogy oldjam meg a felrakást az alvázat nem akarom megfurni még önmetsző csavarral sem

Aki jártas ebbe a dologba kérem segítsen!Előre is köszönöm!

Cromaxban van, speciális anya kell bele, amit a nyúlványba kell bepattintani!

Ezek kellenek! 8-8db!

csavar (11073425), és 29: feszítő anya (24441317)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Valaki segítsen! Ti hova állítjátok a fűstésrendszert (hova, mit fúj?), hogy ne legyen csupa pára belül és ne fagyjak kopogósra az utastérben??

Nyilván mindenki máshogy szereti/szokta meg. Én láb/szélvédő fújásra állítom. Résnyire lehúzva hagyom az ablakokat és akkor párásodás sincs...

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nekem nem G Astram van, de annakidején a Kadettben és most a Lagunaban is mindig azt csináltam, hogy hideg motornál csak az üvegre irányítottam, amíg elég meleg nem lett ahhoz, hogy ne párásodjon, utána pedig egy darabig a lábtér+közép, majd csak tisztán a lábtérbe, esetleg ha nagyon extrém, akkor lábtér+üveg, és akkor már lejjebb is veszem a hőmérsékletet. Mondjuk G Astra azthiszem jobban párásodik, mint ez a kettő. Esetleg nem lehet, hogy neked is eltört a belső keringetés átkapcsolója, és állandóan belső keringetésen van?

Link to comment
Megosztás:

Valaki segítsen! Ti hova állítjátok a fűstésrendszert (hova, mit fúj?), hogy ne legyen csupa pára belül és ne fagyjak kopogósra az utastérben??

Én leginkább a szélvédő+lábtér beállítást használom. A műszerfal két szélén lévő rácsot az oldalablakokra irányítom, a középsőket meg teljesen el szoktam zárni.

Link to comment
Megosztás:

Köszi All!

Jelenleg én is résnyire lehúzom az ablakot: van ilyen szélterelő az első ablakokon, így nem csap be, de azért érzem, hogy onnan jön a hideg. Ez a módszer működik, de akkor bent nincs túl meleg. Minél melegebbet akarok csinálni bent, annál jobban párásodik.

A klíma valóban mindent leszed, de szintén hideg.

Belső keringetés átkapcsolójának hibájakor nem kéne a műszerfal felől is hallanom valamit? Semmi zajt észlelek onnan.

Az ülésfűtés jó dolog (az Omegámban benne volt), de ebbe nem rendelték bele. :brooding:

Link to comment
Megosztás:

A klíma mellett lehet ám fűteni! Furán hangzik, elsőre kicsit illogikusnak is, de működik.

Nekem autószerelő javasolta régen hogy télen is egyszer egyszer kapcsoljam be a klímát. Nem csak hűt, hanem fűt is és párátlanít.

De a J-ben már automatikusan kapcsol klímát, ha szélvédőt akarok párátlanítani.

Link to comment
Megosztás:

Nekem autószerelő javasolta hogy télen is egyszer egyszer kapcsoljam be a klímát. Nem csak hűt, hanem fűt is és párátlanít.

Fűteni éppenséggel nem fűt, viszont legalább megjáratja kicsit a klíma olaját a rendszerben, ami a kompresszor csapágyazásánál, szimeringjénél nem hátrány.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.