Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Nem tudom, de én most sokat járok Ukrajnába, és ott tankolom mindig tele benzinnel, és gázzal. Gázból több belemegy valahogy, van mikor az 53l-es tankomba 47l, de többet el is megyek vele... úgyhogy nem tudom. Ebből a benzinből sem eszik többet, mert ha tudom, hogy ide jövök, akkor Mo-on nem tankolok gázt sem, mert kint annyi a gáz, mint nálunk a benzin.

Link to comment
Megosztás:

A március 29-én Kiskunlacházán megrendezésre kerülő gyorsulási verseny keretein belül tartott Opel találkozó már nem MOTE rendezés? Vagy erről tud vki vmit mondani? Tavaly még megtaláltam a rendezvények között itt a fórumon, de most annyira ki lett herélve az a topic, hogy semmi nincs.

Link to comment
Megosztás:

Múlt héten vizsgázott a gépezet :)

Átment szépen, de kell majd cserélnem:

- első motortartó bak (gyári még)

- hosszbordásszíj (gyári még)

128.000km-nél járok ebből 35e gázzal.

Az első lengéscsillapítók miatt kicsit aggódtam, de simán jó volt a még gyári gátló (75ekm Budapesten ment bele), asszem nem kérdés hogy mire cserélem...

Link to comment
Megosztás:

Gondolkodom nyomatékkulcs beszerzésén. Milyet javasoltok? Méréshatárok mekkorák legyenek (tól-ig)? Tavaly láttam az Aldiban, érdemes vele foglalkozni?

Vagy maradjunk a húst a húsboltban, vasat a vasboltban?

Esetleg valakinek meghúzásinyomaték-táblázat?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Gondolkodom nyomatékkulcs beszerzésén. Milyet javasoltok? Méréshatárok mekkorák legyenek (tól-ig)? Tavaly láttam az Aldiban, érdemes vele foglalkozni?

Vagy maradjunk a húst a húsboltban, vasat a vasboltban?

Esetleg valakinek meghúzásinyomaték-táblázat?

Előre is köszi!

nem rossz az aldis...

de elég kicsi tartományt fed le .

kell neked egy alacsony tartományú (5Nm-től- kb 30-40Nmig )

40-tól 90ig

90tól-210ig

210-400ig

A megfelelő nyomatékot és ráhúzási szöget (ahol van) megtalálod a gyári szerviz programban :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Múlt héten vizsgázott a gépezet :)

Átment szépen, de kell majd cserélnem:

- első motortartó bak (gyári még)

- hosszbordásszíj (gyári még)

128.000km-nél járok ebből 35e gázzal.

Az első lengéscsillapítók miatt kicsit aggódtam, de simán jó volt a még gyári gátló (75ekm Budapesten ment bele), asszem nem kérdés hogy mire cserélem...

tudod kit kell keresni :)

Link to comment
Megosztás:

Gondolkodom nyomatékkulcs beszerzésén. Milyet javasoltok? Méréshatárok mekkorák legyenek (tól-ig)? Tavaly láttam az Aldiban, érdemes vele foglalkozni?

Vagy maradjunk a húst a húsboltban, vasat a vasboltban?

Esetleg valakinek meghúzásinyomaték-táblázat?

Előre is köszi!

Az Aldiban és a Lidlben vehető kulcsok elég pontatlanok.

Én a ZS+U-nál vettem egy kicsi és egy nagyobb Jonnesway nyomatékkulcsot. Ezekhez jár bizonylat is a pontosságáról. Nem olcsók, de csak egyszer kell megvenni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Csak az a baj, hogy ismét elfelejtették az értelmesebben motorizált példányokat.

Ismerem Andrást (a cikk szerzőjét), jó srác, de a cikk azért több sebből vérzik. Ő cikkíró, sok információt csak összeszedni tud innen-onnan (és ha gáz az informátor...), annyi tapasztalata értelem szerűen nincs Opel-ek terén mint nekünk... :D

Link to comment
Megosztás:

HELP NEKEM :)

Olyan kérdésem lenne, hogy a vezető oldali ajtómban valami rezeg-rezonál alapjáraton...le szeretném venni a kárpitot, hogy megnézzem mi lehet az.

Tudnátok e segiteni mire figyeljek...bolhák vagy patentok vagy mik tartják.. hogyan álljak neki, hozzá. elektromos ablak van a kocsiban tehát ugy van vezetékelve....esetleg ne is próbálkozzak meleg idők előtt???

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nem tudom hogy, mivel szerviz csinálta, de mintha azt mondták volna, valami vezerlő verődött neki valaminek, az keltette a zajt. (?) Némi szivacs orvosolta a problémát.

HELP NEKEM :)

Olyan kérdésem lenne, hogy a vezető oldali ajtómban valami rezeg-rezonál alapjáraton...le szeretném venni a kárpitot, hogy megnézzem mi lehet az.

Tudnátok e segiteni mire figyeljek...bolhák vagy patentok vagy mik tartják.. hogyan álljak neki, hozzá. elektromos ablak van a kocsiban tehát ugy van vezetékelve....esetleg ne is próbálkozzak meleg idők előtt???

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.