Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

2004.10.26-i gyártású 2004/12 forgalomba helyezésű - évjárat kódja (200)5 Gliwice-ben összerakott autómon gyárilag nincs EGR szelep. Vásárlás előtt is tudtam, hogy a 2004-es modellekből ezt kihagyták. Mi a helyzet pl a 2003.októberi kiadásokkal, amik már (200)4-es évjárat kódot kapnak? Az egr szelep mellőzése a ténylegesen 2004-es gyártásúakra vonatkozik, vagy bele számít a 2003 végén gyártott is? Illetve minden egyes gyárban eszerint jártak el, vagy csupán a lengyeleknél?

Ez most nem sokat fog segíteni tudom:) Az enyém 2005/1 havi gyártású Gliwicében gyártott.Ebben sincs gyárilag EGR.Mikor megvettem nem is néztem,később örültem csak neki hogy nincs:)Nem tudom mikortól hagyhatták el.Kollégámnak a 2004-es Z14XE-jében meg volt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Átjöttem kicsit a szomszédba kérdezősködni. :)

A G-ben ha állítható a kormány, akkor csak a magassága, vagy tengely irányban ki-be is huzogatható?

Illetve a kormányrúd vége mennyire egyezik a fastráéval? Tehát a régebbi kormányok felmennek e rá?

Azért kérdezem, mert belegóztam a vectrámba a gyári állítható kormányoszlopot, de ez csak föl-le állítható,és igazából pont a ki-be hiányzik a legjobban. És a kormány miatt maradnék konszernen belül amennyire lehet. Meg ahogy néztem a képeket, a g-é még nagyobb mértékű faragás nélkül bemegy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Átjöttem kicsit a szomszédba kérdezősködni. :)

A G-ben ha állítható a kormány, akkor csak a magassága, vagy tengely irányban ki-be is huzogatható?

Illetve a kormányrúd vége mennyire egyezik a fastráéval? Tehát a régebbi kormányok felmennek e rá?

Azért kérdezem, mert belegóztam a vectrámba a gyári állítható kormányoszlopot, de ez csak föl-le állítható,és igazából pont a ki-be hiányzik a legjobban. És a kormány miatt maradnék konszernen belül amennyire lehet. Meg ahogy néztem a képeket, a g-é még nagyobb mértékű faragás nélkül bemegy.

Felszereltség függő. Van amelyik csak fel-le, van amelyik viszinot ki-be is állítható a G-ben. Hogy mennyire passzol másba, azt sajnos nem tudom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Átjöttem kicsit a szomszédba kérdezősködni. :)

A G-ben ha állítható a kormány, akkor csak a magassága, vagy tengely irányban ki-be is huzogatható?

Illetve a kormányrúd vége mennyire egyezik a fastráéval? Tehát a régebbi kormányok felmennek e rá?

Azért kérdezem, mert belegóztam a vectrámba a gyári állítható kormányoszlopot, de ez csak föl-le állítható,és igazából pont a ki-be hiányzik a legjobban. És a kormány miatt maradnék konszernen belül amennyire lehet. Meg ahogy néztem a képeket, a g-é még nagyobb mértékű faragás nélkül bemegy.

Az enyem ki-be is allithato. Kormanykerek nem stimmel visszafele.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Felszereltség függő. Van amelyik csak fel-le, van amelyik viszinot ki-be is állítható a G-ben. Hogy mennyire passzol másba, azt sajnos nem tudom.

Nekem 2007-es Twinport van, és ebben ki-be, le-fel is lehet állítani a kormányt.Sőt még jobbra és balra is tudom tekerni. :D

Azt honnan lehet tudni, hogy kicserélték-e a fékfolyadékot?Megkérdezni nem akarom, mert az hülyén jönne ki.

Módosítva : DM101
Link to comment
Megosztás:

Hoppá!! Akkor az az autó még meg sem " született" :) :icon13: :whistle: :icon1:

Dehogynem... Te nem is tudtad??!! Létezik egy utolsó utáni kísérleti széria, a gazdag alapfelszereltség része a fluxuskondenzátor. :icon10:

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Meg még az is hogy a G Astráé nem kúpos ha minden igaz. A csavar lehajtása után simán lejön a kormánykerék, nem kell feszegetni. Amúgy a kormánytengely kisebb átmérőjű a G Astránál, ritkábban bordázott, és anya helyett egy Torx csavar van a végén.

Kisebb mint a régiek? Mennyivel?

Képek alapján nagyobbnak tűnt, de nem volt még g-é a kezemben. Mert ha kisebb, akkor könnyen áthidalható.

Link to comment
Megosztás:

Azt meg tudná valaki mondani, mennyit csal a G Astra km órája?

Pl. Valós 100 vagy éppen 200 km/h-nál mennyit mutat az óra gyári gumimérettel (195/60 R15)?

Szia.

Az enyém kb 2-4%-ot. 100-nál, a GPS 96-97 körül mutat. A téli gumim gyári méret (195/60 R 15)

A Nyári gumim (195/65 R 15) azzal pontosan annyit mutat az óra, amennyit a GPS.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma utolértem egy 1.4 vagy 1.6-os benzines Classic-ot, hogy gázos volt e nem tudom de úgy hozta a helyzet hogy előznünk kellett, 90-nél oda léptünk 120-130-ig s csak azt láttam hogy ömlik a víz a kipufogójából. Ez miért lehetett? Nem hiszem hogy előtte indulhatott el mert 10 km-es körzetben nem volt lakott terület, s az út viszonylag több nagyobb egyenes szakaszból állt így már jó idővel észleltem előttem. Szóval miért ömlött a víz belőle? Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Ma utolértem egy 1.4 vagy 1.6-os benzines Classic-ot, hogy gázos volt e nem tudom de úgy hozta a helyzet hogy előznünk kellett, 90-nél oda léptünk 120-130-ig s csak azt láttam hogy ömlik a víz a kipufogójából. Ez miért lehetett? Nem hiszem hogy előtte indulhatott el mert 10 km-es körzetben nem volt lakott terület, s az út viszonylag több nagyobb egyenes szakaszból állt így már jó idővel észleltem előttem. Szóval miért ömlött a víz belőle? Szerintetek?

Elég sok kondenzvíz fel tud gyűlni ezekben a nagy dobokban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma utolértem egy 1.4 vagy 1.6-os benzines Classic-ot, hogy gázos volt e nem tudom de úgy hozta a helyzet hogy előznünk kellett, 90-nél oda léptünk 120-130-ig s csak azt láttam hogy ömlik a víz a kipufogójából. Ez miért lehetett? Nem hiszem hogy előtte indulhatott el mert 10 km-es körzetben nem volt lakott terület, s az út viszonylag több nagyobb egyenes szakaszból állt így már jó idővel észleltem előttem. Szóval miért ömlött a víz belőle? Szerintetek?

Az LPG termel sok vizet igaz, mert ha 4-5 percig melegen is tócsa kezd keletkezni a dob alatt. :) De én sokat megyek hosszabb távon, úgyhogy az akkor eltűnik. Ha nem mennék, akkor pedig azért 3e felett is szokott járni. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.