Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ezt a sok tötyörgő embert, leesik egy kis hó, és 40-50-el tötyörögnek...

Ma este megelőztem egy VW pólót, mert előtte egy terepjáró tötyörgött... Őt is nekiálltam előzni, index ki, rávillant, hogy húzódjon le, de nem, amikor mögé értem kb 5 méterre inkább beállt az út közepére, felezővonalat középre vette. Amikor jött valaki szembe akkor is a felezőn ment... A faluban meg elkanyarodott jobbra, már a kereszteződés előtt 150m-re villogott, és kb 10-re már lelassított.... Mellé álltam, és kapott egy kis dudaszót... Szerencsétlen, olyan kocsival nem is mer menni, minek neki kocsi, szálljon az ilyen buszra, ott nem kell parázni....

Link to comment
Megosztás:

asszem bosch a gyári aksi..

Váltogatja a GM az akksi beszállítót, akitől a legjobb ajánlatot kapja. Lehet, hogy most éppen a Bosch az udvari beszállító.

Különben Bosch név alatt futó akksikról nem sok jót hallottam az ismeretségi körben, név ide vagy oda...

Link to comment
Megosztás:

Váltogatja a GM az akksi beszállítót, akitől a legjobb ajánlatot kapja. Lehet, hogy most éppen a Bosch az udvari beszállító.

Különben Bosch név alatt futó akksikról nem sok jót hallottam az ismeretségi körben, név ide vagy oda...

lehet..

de a GM aksi nagyon strapabíró..

Link to comment
Megosztás:

Én már azért cseréltem le mert egyik reggel nem indította be az autót. Az a baj, hogy viszonylag rövid távokat járok az autóval és nem töltötte már föl a generátor. Hetente rá kellett rakni töltőre.

Ott azért a generátor is kicsit ludas a dologban, egy ellenőrzés nem ártana.

Link to comment
Megosztás:

Ott azért a generátor is kicsit ludas a dologban, egy ellenőrzés nem ártana.

Teljesen rendben van! Ha visszaolvasol 9 éves akksiról van szó! Ilyen idősnél minden nap ajándék!

Kb. 3-4 km-t megyek a melóba (ha nem alkalmas bringázásra az idő). Közben lerakom a gyerekeket iskolába-óvodába. Min. két indítás.

Megy a világítás, a ventillátor a fűtéshez stb. Ekkora táv nem elég a teljes feltöltéshez!

Mióta az új akksi van benne semmi gond! Viszont a kereskedő azt mondta ez az akksi nem fog annyit bírni mint a GM. (Banner)

Link to comment
Megosztás:

de a GM aksi nagyon strapabíró..

Én is ezt hallttam, olyannyira hogy márciusban amikor aksit kell vennem, komolyan számolok a gyári akkuval mint alternatívával, lévén több helyről is hallottam már hogy azok akár 5-6 évet is kibírnak, míg egy egyszerű, jobb minőségű akksi max. 3-4-et.

Talán árban sem olyan veszélyes, bár az Opel oldalán azt írják hogy szerviz4+-ban 20 és 30e között van az ára, ami azért elég tág intervallum, de meglátjuk. Egy olyan 25-öt még megér ha tényleg tudja azt amit híresztelnek róla.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem egészen 4 és fél évet bírt a gyári akku. Egyik pillanatról a másikra cellazárlatos lett. Akkor (kb.1,5 éve) 4+-ban 25 ezerért tettek bele gyári, 60 Ah-sat. Remélem pár évig nem lesz rá gondom. Egyébként van a családban egy H Astra, ami a jövő hónapban lesz három éves. Az abban levő akku is kezd már gyengélkedni sajnos. Nekünk nincs szerencsénk úgy látszik.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem egészen 4 és fél évet bírt a gyári akku. Egyik pillanatról a másikra cellazárlatos lett. Akkor (kb.1,5 éve) 4+-ban 25 ezerért tettek bele gyári, 60 Ah-sat. Remélem pár évig nem lesz rá gondom. Egyébként van a családban egy H Astra, ami a jövő hónapban lesz három éves. Az abban levő akku is kezd már gyengélkedni sajnos. Nekünk nincs szerencsénk úgy látszik.

Nekem a 2007-es kocsiban mintha hidegekben már gyengélkedne, nehezebben indul be, pedig nem rég múlt 4 éves, és 12km-es etapokon járok...

Sajnos hétvégén rámértem, és 12.04V-ot mértem...(tudom a terhelt a lényeg)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.