Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Hali mindenkinek! Szombaton rommá törtem életem értelmét egy Opel Astra G SEDAN (08 szürke) X16XEL drágaságot. Mitha a szívemet tépték volna ki. Abban kérném a segítséget, ha valaki tud olcsó alkatrészeket akkor jelezze felém. Amik kellenének: -gépháztető -első lökhárító (ködlámpás, "klímás") -hátsó lökhárító -bal első sárvédő -bal első doblemez -bal és jobb első fényszóró -bal és jobb első ködlámba -ablakmosótartály -bal hátsó sárvédő -bal hátsó lámpa (esetleg párba is jöhet, hogy ne legyen nagy különbség) Ha lehet akkor a szürke szín előnyt élvezne. No meg az is ha mindez zala megyében lenne. A segítséget előre is köszönöm.

Huhh részvétem ezt kb én is így élném meg. Mi történt? Csaknem a jeges út volt a gond?

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Szombaton rommá törtem életem értelmét egy Opel Astra G SEDAN (08 szürke) X16XEL drágaságot. Mitha a szívemet tépték volna ki. Abban kérném a segítséget, ha valaki tud olcsó alkatrészeket akkor jelezze felém. Amik kellenének:

-gépháztető

-első lökhárító (ködlámpás, "klímás")

-hátsó lökhárító

-bal első sárvédő

-bal első doblemez

-bal és jobb első fényszóró

-bal és jobb első ködlámba

-ablakmosótartály

-bal hátsó sárvédő

-bal hátsó lámpa (esetleg párba is jöhet, hogy ne legyen nagy különbség)

Ha lehet akkor a szürke szín előnyt élvezne. No meg az is ha mindez zala megyében lenne.

A segítséget előre is köszönöm.

Hali! Részvét!

Nekem van első - hátsó lökösöm. az első zöld. a hátsó viszont szürke kicsi hibával, de az 5 ajtósé ( nem tuom egyezik e a 2.)

az első lökös az gyárilag ködlámpa és lámpa mosó spricni helyel ellátott.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm hál isten senki sem sérült meg. (volt időm szólni mindenkinek, hogy kapaszkodni, mert nagy gáz van)

Igen a jeges út volt a gondom. kb.40m-t csúsztam 25km/h-ról fékezve. Az ABS dolgozott mint a veszedelem, a 3 küllőst is tekertem de hiába. Pont becsúsztam egy kisbusz elé. Az pedig lendületből lemosott minket balról. Pörögtünk mint a búgócsiga ezért rommá tört az elje és mikor pördültünk nekicsapódtunk a hátuljának is. Hálát adok az Úrnak, hogy megúsztuk ennyivel hisz a gyerkőcök és asszonyka volt velem.

Csak szegény paripám bánta nagyon a dolgot miközben "hősiesen védett" minket. Életem első saját autója amiért keményen dolgoztam. Néha már többet is simigattam, mint az aszonykámat.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Részvét!

Nekem van első - hátsó lökösöm. az első zöld. a hátsó viszont szürke kicsi hibával, de az 5 ajtósé ( nem tuom egyezik e a 2.)

az első lökös az gyárilag ködlámpa és lámpa mosó spricni helyel ellátott.

Köszönöm, de sajnos az 5-ajtós nem jó a sedánra (legalábbis úgy tudom) Az első lökösök is különböznek ha jól tudom (nem mindegy, hogy klímás vagy sem. A klímás egy kicsit "ívesebb"; de persze lehet, hogy ezt is rosszul tudom). Ráadásul nekem nem volt lámpamosó spricni sem. De nagyon köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Szombaton rommá törtem életem értelmét egy Opel Astra G SEDAN (08 szürke) X16XEL drágaságot. Mitha a szívemet tépték volna ki. Abban kérném a segítséget, ha valaki tud olcsó alkatrészeket akkor jelezze felém. Amik kellenének:

-gépháztető

-első lökhárító (ködlámpás, "klímás")

-hátsó lökhárító

-bal első sárvédő

-bal első doblemez

-bal és jobb első fényszóró

-bal és jobb első ködlámba

-ablakmosótartály

-bal hátsó sárvédő

-bal hátsó lámpa (esetleg párba is jöhet, hogy ne legyen nagy különbség)

Ha lehet akkor a szürke szín előnyt élvezne. No meg az is ha mindez zala megyében lenne.

A segítséget előre is köszönöm.

Keresd meg zegen a Cromaxot, ők is tudnak olcsón bontott alkatrészeket, és eredetit a Kiss-gerencsérnél SOKKAL olcsóbban!

A hűtők nem sérültek?

Link to comment
Megosztás:

Keresd meg zegen a Cromaxot, ők is tudnak olcsón bontott alkatrészeket, és eredetit a Kiss-gerencsérnél SOKKAL olcsóbban!

A hűtők nem sérültek?

Köszi, megnézem őket. Hál isten a hűtők nem sérültek meg. A motor is OK. Csak az ablakmosó tartály paszírozódott szét.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm hál isten senki sem sérült meg. (volt időm szólni mindenkinek, hogy kapaszkodni, mert nagy gáz van)

Igen a jeges út volt a gondom. kb.40m-t csúsztam 25km/h-ról fékezve. Az ABS dolgozott mint a veszedelem, a 3 küllőst is tekertem de hiába. Pont becsúsztam egy kisbusz elé. Az pedig lendületből lemosott minket balról. Pörögtünk mint a búgócsiga ezért rommá tört az elje és mikor pördültünk nekicsapódtunk a hátuljának is. Hálát adok az Úrnak, hogy megúsztuk ennyivel hisz a gyerkőcök és asszonyka volt velem.

Csak szegény paripám bánta nagyon a dolgot miközben "hősiesen védett" minket. Életem első saját autója amiért keményen dolgoztam. Néha már többet is simigattam, mint az aszonykámat.

Sajnálom, sosem jó autót törni, de legalább megvédett! A sok jó tanács mellett, amit sok kedves cartársam írt (:)), ez a fő ok, hogy az Astra marad az asszonynak és nem a Suzuki...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm hál isten senki sem sérült meg. (volt időm szólni mindenkinek, hogy kapaszkodni, mert nagy gáz van)

Igen a jeges út volt a gondom. kb.40m-t csúsztam 25km/h-ról fékezve. Az ABS dolgozott mint a veszedelem, a 3 küllőst is tekertem de hiába. Pont becsúsztam egy kisbusz elé. Az pedig lendületből lemosott minket balról. Pörögtünk mint a búgócsiga ezért rommá tört az elje és mikor pördültünk nekicsapódtunk a hátuljának is. Hálát adok az Úrnak, hogy megúsztuk ennyivel hisz a gyerkőcök és asszonyka volt velem.

Csak szegény paripám bánta nagyon a dolgot miközben "hősiesen védett" minket. Életem első saját autója amiért keményen dolgoztam. Néha már többet is simigattam, mint az aszonykámat.

Örülök, h nem lett bajotok, és remélem, h a "paripa" is hamar felépül!

Sümegen van egy nagyon jó bontó, Dorka-Car. Rengeteg Opel (is) van náluk, csak ajánlani tudom őket. Egy telefont talán neked is megér... Talán még színben is találsz megfelelő elemet.

http://dorka-car.hu/

Link to comment
Megosztás:

-gépháztető

-első lökhárító (ködlámpás, "klímás")

-hátsó lökhárító

-bal első sárvédő

-bal első doblemez

-bal és jobb első fényszóró

-bal és jobb első ködlámba

-ablakmosótartály

-bal hátsó sárvédő

-bal hátsó lámpa (esetleg párba is jöhet, hogy ne legyen nagy különbség)

csá

pff igen f@sza lett akkor..

szerintem ... bontó...

utángyártott karosszéria elemeket ne vegyél ,inkább bontó..

nem igazán hosszú éleketűék. :(

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Szombaton rommá törtem életem értelmét egy Opel Astra G SEDAN (08 szürke) X16XEL drágaságot. Mitha a szívemet tépték volna ki. Abban kérném a segítséget, ha valaki tud olcsó alkatrészeket akkor jelezze felém. Amik kellenének:

-gépháztető

-első lökhárító (ködlámpás, "klímás")

-hátsó lökhárító

-bal első sárvédő

-bal első doblemez

-bal és jobb első fényszóró

-bal és jobb első ködlámba

-ablakmosótartály

-bal hátsó sárvédő

-bal hátsó lámpa (esetleg párba is jöhet, hogy ne legyen nagy különbség)

Ha lehet akkor a szürke szín előnyt élvezne. No meg az is ha mindez zala megyében lenne.

A segítséget előre is köszönöm.

üdvözlet

elsőként öröm, hogy megúsztátok karcolások nélkül

azért érdemes vaterán is körülnézni, ott is szoktak lenni eredeti alkatrészek.

Link to comment
Megosztás:

Akksitöltő építésén töröm e fejemet én meg. :) Van bőven trafóm, csak egy áramkört kell építeni, de már azt is kinéztem.

Ami van az 1 óra alatt már 15V fölé tornássza a feszültséget, ami nem jó.

Milyen gyakran töltögeted az akkut? Mert egyszeri alkalomra kb. bármi jó, csak töltse fel annyira, hogy beinduljon a motor, onnan már a generátor elintézi a többit.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Tudna-e nekem segíteni valaki oldalablakra való légterelő témában?

A problémám az, hogy felszereltem a 4 db-os készletet és nagyon megnőtt a szélzaj az utastérben. Lehet ezen valahogy segíteni?

Garázsban szereltem fel, hogy a nagy hideg ne okozzon problémát, törést, stb.

Felraktam ablakonként a 2-2 db U profilt, majd az ablakokat kézzel rásegítve húztuk fel ameddig lehetett.

Most kb 80 km/h fölött megnő a szélzaj, mintha résnyire le lenne húzva az ablak, vagy legalábbis mintha rosszul lenne becsukva az ajtó. Ez azért zavaró, mert főleg pályán használom az autót...

Korábban is használtam ilyen légterelőt, Peugeot 306-on, arra is én szereltem fel, de ott nem tapasztaltam szélzaj növekedést.

Tudna valaki valami használható ötletet?

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Tudna-e nekem segíteni valaki oldalablakra való légterelő témában?

A problémám az, hogy felszereltem a 4 db-os készletet és nagyon megnőtt a szélzaj az utastérben. Lehet ezen valahogy segíteni?

Garázsban szereltem fel, hogy a nagy hideg ne okozzon problémát, törést, stb.

Felraktam ablakonként a 2-2 db U profilt, majd az ablakokat kézzel rásegítve húztuk fel ameddig lehetett.

Most kb 80 km/h fölött megnő a szélzaj, mintha résnyire le lenne húzva az ablak, vagy legalábbis mintha rosszul lenne becsukva az ajtó. Ez azért zavaró, mert főleg pályán használom az autót...

Korábban is használtam ilyen légterelőt, Peugeot 306-on, arra is én szereltem fel, de ott nem tapasztaltam szélzaj növekedést.

Tudna valaki valami használható ötletet?

Milyen fajtát raktál föl? Nekem szatuna van, szintén mind a 4 ablakon, semmi ilyet nem tapasztaltam.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a HEKO féle van.

Szia!

Nekem is Heko van, igaz csak elől. Próbáld az U profilokat feljebb-beljebb tolni.

(Szívtam már vele nem keveset, de nekem sem sikerült tökéletesre beállítani. Nyáron pld. az a tünet, hogy - gondolom a hőtágulás miatt - az U profil néha elállítódik és az ablak -záráskor- akadályként érzékeli és nem megy fel. De szimplán lehet az is, hogy én vagyok béna. :icon1: )

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is Heko van, igaz csak elől. Próbáld az U profilokat feljebb-beljebb tolni.

(Szívtam már vele nem keveset, de nekem sem sikerült tökéletesre beállítani. Nyáron pld. az a tünet, hogy - gondolom a hőtágulás miatt - az U profil néha elállítódik és az ablak -záráskor- akadályként érzékeli és nem megy fel. De szimplán lehet az is, hogy én vagyok béna. :icon1: )

Zárt ajtónál 1 cm széles csavarhúzóval toltuk az U profilokat izomból. Az ablak elsőre felment, nem akart akadály miatt visszanyitni. Utána, mint írtam korábban, kézzel segítettük fel az ablakot, hogy tuti teljesen felmenjen...
Link to comment
Megosztás:

Milyen gyakran töltögeted az akkut? Mert egyszeri alkalomra kb. bármi jó, csak töltse fel annyira, hogy beinduljon a motor, onnan már a generátor elintézi a többit.

ja, ha mész vele jó sokat... pár km szakaszokon tuti nem tölti utánna.

Tényleg vajon mennyit kell vele menni, hogy maxra töltse a generátor? és vajon mennyi idő kell hálózaton, míg ugyanezt elérem?

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm mindenkinek az együttérzést és a jótanácsokat. Nem akarok nyálaskodni, de örülök, hogy ennyi rendes ember van. A bontós alkatrészeknél maradok mindenképpen, hisz szeretem a gyári dolgokat és azok biztos passzolnak. Persze a fényszórókból lehet, hogy az utángyártottnál maradok, ha nem sikerül jó állapotú (nem sárgult) bontottat találni. Remélem pár nap alatt meglesznek a cuccok és irány a "műtő".

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.