Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok.A hátsó oldalsó ajtókra szeretnék valami normális árnyékolót de csak ezt találtam aranyárban:http://www.autoarnyekolas.hu/opel

Valakinek valami jó ötlete van?

Ennyit nem adnék érte! Ennyiért már lefóliázzák a kocsit a szabályoknak megfelelően. És akkor még a hőtől is véd nem csak árnyékol.

Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

Én három hete csináltattam, B oszlop mögött mindent, llumar, és húsz pénz volt :)

Mit engednek még meg a szabályok? Hány %-ig?

A hátsó szélvédőt úgy tudom kisebb %-ban sötétítik mint az B oszlop mögötti oldalsókat. De sok autón látom hogy mind egyforma, ezt nem bukta műszakin?

Illetve B oszolop előtt hány % a határ?

Az igaz hogy az első szélvédőt csak a napellenző lehajtásának határáig szabad fóliáztatni?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Mit engednek még meg a szabályok? Hány %-ig?

A hátsó szélvédőt úgy tudom kisebb %-ban sötétítik mint az B oszlop mögötti oldalsókat. De sok autón látom hogy mind egyforma, ezt nem bukta műszakin?

Illetve B oszolop előtt hány % a határ?

Az igaz hogy az első szélvédőt csak a napellenző lehajtásának határáig szabad fóliáztatni?

Köszi.

Nekem azt mondta a szaki, hogy B oszlop mögött nincs határ. Én a legsötétebbet rakattam rá, kaptam hozzá műbizonylatot is. Az első üvegekre pedig az a szabály, hogy 70% fényt kell áteresztenie ami az enyémen (bár szerintem minden G Astrán, de nemtudom pontosan) úgy van gyárilag. Rá is van írva az üvegre.

Módosítva : nemeth_laca
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem azt mondta a szaki, hogy B oszlop mögött nincs határ. Én a legsötétebbet rakattam rá, kaptam hozzá műbizonylatot is. Az első üvegekre pedig az a szabály, hogy 70% fényt kell áteresztenie ami az enyémen (bár szerintem minden G Astrán, de nemtudom pontosan) úgy van gyárilag. Rá is van írva az üvegre.

Így van. Én is utánna jártam. B oszloptól hátra bármit, elsőn bármit napellenzőig, két első oldalsón semmit G Astra estében. És persze minden üvegnél műbizonylat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.A hátsó oldalsó ajtókra szeretnék valami normális árnyékolót de csak ezt találtam aranyárban:http://www.autoarnyekolas.hu/opel

Valakinek valami jó ötlete van?

Én is maradnék a már említett fóliázásnál, "nemeth_laca" és "Stofl" leírta az ide vonatkozó szabályokat, nekem 15-be fájt B oszloptól hátra + szélvédőcsík előre (skyfol fólia), természetesen műbizonylattal.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én három hete csináltattam, B oszlop mögött mindent, llumar, és húsz pénz volt :)

Mennyi idő került a fóliázás?Esetleg egy képet tudnál felrakni?

Végülis jövőhétre kaptam időpontot itt helyben 23000 pénz lessz a legjobb minőségü fóliával.

Módosítva : kosazolika
Link to comment
Megosztás:

Nekem a caravanra mondtak 25 ezret ugyanúgy B oszloptól hátra. Én az első ajtók üvegeire is akarok átlátszót,vagy annyira sötétet amit még elfogadnak.

Olyan nincs az első ablakokra. A teljesen áttetsző UV védős fóliától is a megengedett határ fölé csúszik, mert alapból színezett az üveg ugyebár. Ha vizsgán szúrópróba szerűen rámérnek, akkor le is húzatják, addig nem megy tovább.

Autófóliázási szabályok.

Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

Éjszaka milyen ez a sötétítés? Hogy láttok ki pl a hátsó szélvédőn vagy az oldalsó ablakokon? Nem zavaró a közlekedésben?

Engem egyáltalán nem zavar, a legsötétebbel éjszaka biztos, hogy nem fogsz kilátni. A hátsó szélvédőt szokták fóliázni az egy árnyalattal világosabbal, amit kívülről nem veszel észre, éjszaka viszont azon kilátsz normálisan (nálam is így van, tapasztalatból mondom).

Szerk.: ezt latom a bolt elott most, bocs az ekezetek miatt, sietek telorol.

http://kepfeltoltes.hu/140319/20140319_170855_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140319/20140319_170805_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140319/20140319_172803_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : peacetrang
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Mennyi idő került a fóliázás?Esetleg egy képet tudnál felrakni?

Végülis jövőhétre kaptam időpontot itt helyben 23000 pénz lessz a legjobb minőségü fóliával.

Három óra alatt megcsinálta. Persze tudok, tessék:

">http://DSCF2842_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

">http://DSCF2836_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

">http://DSCF2837_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

">http://DSCF2838_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Éjszaka milyen ez a sötétítés? Hogy láttok ki pl a hátsó szélvédőn vagy az oldalsó ablakokon? Nem zavaró a közlekedésben?

A két külső tükör pont elég. Adnak annyi fényt a tolatólámpák, hogy ki lehessen látni :D

Nyilván rosszabb a kilátás éjjel, mint sötétítés nélkül, de hát kinek a pap, kinek a paplan :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tesóm szeretne autót venni, így szóba került a G Astra is mint lehetőség. Nekem 2004/12 Z14XE motoros van. Gyárilag elektromos tükör, el.ablak, szervó, központizár, abs, klíma, távirányító. Minimális baja van csak az autómnak (remélem), 1000-2000 fordulat között melegen egy kis szelep hang, illetve szintén üzemmelegen nagyobb fogyasztói terhelésre (venti, szervó, stb) leesik az alapjárat, sokszor csak gázpedál érintéssel lehet visszaállítani a normál 750-es fordulatra. Tehát nálam nincs komolyabb hiba a kocsival, de azért a fórumon böngészve akad jócskán (komolyabb hidrotőke probléma, EGR, égés/gyújtás kimaradás, twinport motorok ellenőrzése, esztétikai: kormányon duda gomb kiszakadás, tükör lap leválás, stb). Bizonytalan vagyok, hogy (elfogultság nélkül) ajánlható-e. Én 2012-ben 1,09 M Ft-ért vettem. Szóba került még Skoda Fabia, VW Polo 4. Franciák az elektronikai -és futómű problémák miatt nem preferáltak. 800-900 ezer Ft körüli (el ablak, klíma, abs) az elképzelés.

Link to comment
Megosztás:

Olyan nincs az első ablakokra. A teljesen áttetsző UV védős fóliától is a megengedett határ fölé csúszik, mert alapból színezett az üveg ugyebár. Ha vizsgán szúrópróba szerűen rámérnek, akkor le is húzatják, addig nem megy tovább.

Autófóliázási szabályok.

Ahova én viszem ott nem mérnek semmit.Ha jó napjuk van a kocsit épphogy megnézik:) A teljesen átlátszó fóliától miért lenne sötétebb mintha nem lenne rajta semmi?Legfeljebb ugyanolyan lesz.

Link to comment
Megosztás:

Tesóm szeretne autót venni, így szóba került a G Astra is mint lehetőség. Nekem 2004/12 Z14XE motoros van. Gyárilag elektromos tükör, el.ablak, szervó, központizár, abs, klíma, távirányító. Minimális baja van csak az autómnak (remélem), 1000-2000 fordulat között melegen egy kis szelep hang, illetve szintén üzemmelegen nagyobb fogyasztói terhelésre (venti, szervó, stb) leesik az alapjárat, sokszor csak gázpedál érintéssel lehet visszaállítani a normál 750-es fordulatra. Tehát nálam nincs komolyabb hiba a kocsival, de azért a fórumon böngészve akad jócskán (komolyabb hidrotőke probléma, EGR, égés/gyújtás kimaradás, twinport motorok ellenőrzése, esztétikai: kormányon duda gomb kiszakadás, tükör lap leválás, stb). Bizonytalan vagyok, hogy (elfogultság nélkül) ajánlható-e. Én 2012-ben 1,09 M Ft-ért vettem. Szóba került még Skoda Fabia, VW Polo 4. Franciák az elektronikai -és futómű problémák miatt nem preferáltak. 800-900 ezer Ft körüli (el ablak, klíma, abs) az elképzelés.

Keressetek valami öregebb japánt, mondjuk Toyotát. Yaris praktikussága miatt nem sokkal kisebb mint a Fabia vagy a Polo, ráadásul alig eszik, és jól szedi a lábát, és nem egy elromlós típus. Vagy pár évvel öregebb Corolla.

Kedvelem az Astrát, de amennyit ráköltöttem 3 év alatt, már megbántam, hogy anno nem a 2 évvel öregebb és mellé 200 ezerrel drágább Corollát hoztam el. Na jó, a külső is közre játszott. Igazság szerint a következő elképzelésem Astra H kombi. :icon10: :D Vagy valami japán...

Link to comment
Megosztás:

Ahova én viszem ott nem mérnek semmit.Ha jó napjuk van a kocsit épphogy megnézik:) A teljesen átlátszó fóliától miért lenne sötétebb mintha nem lenne rajta semmi?Legfeljebb ugyanolyan lesz.

Mert megváltozik a fénytörése. Mérettesd meg! A fóliázós embernek, ahol én csináltattam, volt műszere. Megmutatta a vezető oldali üvegen fóliázatlanul a mért eredményt, majd hozzáfogta az UV védős, teljesen áttetsző fóliát és azzal együtt is megmérte. Azt hiszem nem számottevően, kb. valami 5%-kal, eltér a szabályostól.

Link to comment
Megosztás:

Mert megváltozik a fénytörése. Mérettesd meg! A fóliázós embernek, ahol én csináltattam, volt műszere. Megmutatta a vezető oldali üvegen fóliázatlanul a mért eredményt, majd hozzáfogta az UV védős, teljesen áttetsző fóliát és azzal együtt is megmérte. Azt hiszem nem számottevően, kb. valami 5%-kal, eltér a szabályostól.

Na majd megméretem,bár mikor beszéltem vele nem volt semmi ellenvetése.Szerintem nekem nem is gyárilag sötétített az üvegem.Lebutított classicom van :icon1: Sikerült vennem OPC hátsólámpákat.17 ezer Ft volt a pár.

Módosítva : Geopake
Link to comment
Megosztás:

Keressetek valami öregebb japánt, mondjuk Toyotát. Yaris praktikussága miatt nem sokkal kisebb mint a Fabia vagy a Polo, ráadásul alig eszik, és jól szedi a lábát, és nem egy elromlós típus. Vagy pár évvel öregebb Corolla.

Kedvelem az Astrát, de amennyit ráköltöttem 3 év alatt, már megbántam, hogy anno nem a 2 évvel öregebb és mellé 200 ezerrel drágább Corollát hoztam el. Na jó, a külső is közre játszott. Igazság szerint a következő elképzelésem Astra H kombi. :icon10: :D Vagy valami japán...

Én is hasonló véleményen vagyok, szeretem az Opelt, de a Japán vasak nagyon jók. Corolla, Civic, és a Suzuki Swift is nagyon megbízható.

Link to comment
Megosztás:

Majd holnap ránézek. :)

Holnap hozom el a boltból,még dobozban lesz:)Cikkszám szerint az OPC-jé,de mondtam nekik ha enjoy féle akkor csúnyát mondok.Vagy az üvegre nézel rá ? :)Küld el légyszi pü-ben a tel.számod.Felhívlak mikor érek a tecsóhoz.

Módosítva : Geopake
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.