Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Szerintetek mitől van az, hogy a hátsó féktárcsának a külső része (ugy kb 10 mm) nem kopik.... azaz nem fényes, hanem olyan rozsdaféle felrakodás van rajta..... és nemcsak az én autómnál láttam... próbáltam lekaparni, de nemigazán jött le.... gondolom le kell esztergáltatnom ha nem akarom cserélni.... amugy szemre nem kopott, de majd mikor téligumit leveszem akkor megfogom mérni....

Az nem túl jó... van még fékbetéted? :)

Link to comment
Megosztás:

Az nem túl jó... van még fékbetéted? :D

Persze... van még bőven.... rozsdaszinü, nem bemaródás jellegü.. és igy van már féléve. És nemtudom mitöl van. Ugy néz ki, mintha a fékbetét csak a féktárcsa belső felén fogna... gyakorlatilag csak ott is fog.... mintha nem nyomná a dugattyu egyenletesen neki a betétet a tárcsának, s a felsőfele lemarad..... :) :D :D

Link to comment
Megosztás:

Persze... van még bőven.... rozsdaszinü, nem bemaródás jellegü.. és igy van már féléve. És nemtudom mitöl van. Ugy néz ki, mintha a fékbetét csak a féktárcsa belső felén fogna... gyakorlatilag csak ott is fog.... mintha nem nyomná a dugattyu egyenletesen neki a betétet a tárcsának, s a felsőfele lemarad..... :) :D :D

Akkor lehet szét kéne szedni a nyergeket, és jól megpucolni, becsiszolni a dugattyúkat, cserélni a gumialkatrészeket...

Meg nem ártana megnézni a fekerőszabályzót is, mert lehet az halt be.

Link to comment
Megosztás:

Persze... van még bőven.... rozsdaszinü, nem bemaródás jellegü.. és igy van már féléve. És nemtudom mitöl van. Ugy néz ki, mintha a fékbetét csak a féktárcsa belső felén fogna... gyakorlatilag csak ott is fog.... mintha nem nyomná a dugattyu egyenletesen neki a betétet a tárcsának, s a felsőfele lemarad..... :) :D :D

Petyának volt anno hasonló a GSi-n. Csak ott szinte az egész tárcsa ilyen rozsdás jellegű volt.. neki a dugattyú-betét rohadt be.. (valami ilyesmit mondott) és csak az egyik oldalon.. a másikon se volt rózsás, de ott még elment....

Link to comment
Megosztás:

Az ejsze nincsen nekem.... :D ABS-es....

Szerintem akkor is kéne lennie... :) Nézd meg hogy a fékcsövek nem mennek-e egy bumszliba, mielőtt

elindulnának a kasznin előre... mert az lenne az.

A féktárcsaárak, mint pl. itt, szóval az ár az darabra van vagy pedig párat jelent? - szerintem sajna pár - de azért megkérdem, hátha mégis.... . Amugy innen az olcsóbbik Brembo (256 mm, 24 mm vastag - 10477 Ft) az jó lenne minőségileg, szerintetek?

Ez darabár lesz, és kb ilyen árban van mindenhol. :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sincs fékerő szabályzó, már csak a független hátsó felfüggesztés miatt is.

És a csövek szépen az abs-be futnak. Elvégre pont erre van az abs, hogy meggátolja a túlfékezést, amitől blokkolnak a kerekek.

Csakhogy ezekben az abs még mind a 4 kerékről elveszi a féket... A független felfüggesztés pedig nem befolyásolja,

hogy hátulra kevesebb fékerő kell. Szal ha nem is hátul, de az abs egységben akkor biztos kell legyen egy fékerőcsökkentő

szelep. :)

Link to comment
Megosztás:

Ferodo-t lehet kapni ezeknél is, legalábbis lángnál biztosan. Lehet nincs benne a listájukban, de rendelésre

hozzák, az tuti.

szeva!

nos elvittem az autot a csergöékhez,s hat bal elsö féktarcsat,fékbetétet csereltek,ferrodot tettek ra,aminek örültem,mivel itt nagyon ajanlottatok azt a markat:))),aztan lekaptak a hatso kerekeket is,s kiderült h ott is cserelni kellett egy alkatrészt,mert a gumiknal folyt a fékolaj...

Hétfön reggel bevittem s 5kor mar ujra az automban ültem,a kéziféket is megneztek,légtelenitették a féket,majd átmostak,s végül uj fékolajat töltöttek bele.Mindezekert 40 ezer ftot fizettem plusz 4000 ft munkadijat:))),szerintem olcson dolgoztak,s valoszinü h maskor is hozzajuk megyek majd ha problemam lesz:)))gondoltam elmondom h mit csinaltak,ha mar segitettél......köszi mégegyszer:))))

LevyS

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Több féle keménységü fékbetét van....

Vannak egészen különleges teljesítménnyel bíróak. Amikor én vedtem, néztem ferodo betétet 52 Ezer / 2 első szett.... No az a nem durva!

Az enyímen: FDB584 -van.

És tárcsából milyet vettél? Melyik Brembót? A szimplát vagy a bevágásost? Éreztél különbséget a fékben csere után?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.