Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Ma én is elértem a kútig...12.5 lityó lett a fogyi...ugyanarra a kútfejre álltam vissza mint leutóbb...ennyi...

Ja und akkor ki is tud ien tech műszeres embert ajánlani nkem Pöstön? megköszönném a helpet!

Ach so was!

Nem pöst, de mellette, Solymár - Opel Vector 2,5k-ról indulnak. Korrekt ár.

Nincs tapasztalat, mert egy lecsúszott gyetyakábelt találtak. aztán minden rendben volt. Fogyi is leesett 9-ről 7-re.

Valaki biztos fog mást ajánlani, azt fogadd el.

Link to comment
Megosztás:

hogy mérted?

teletank - 100 km - teletank?

Miért kell ezt mindenáron így mérni? :)

Az miért nem pontos,hogy teletank mínusz x km(akármennyi) de mondjuk pirosig kijárni és teletank megint.

A beletankolt benya literét elosztani az ebből megtett (tankolásnál nullázott) km-rel és felszorozni százzal.

Szerintem ugyanaz (én így szoktam).

Vagy azért kell pont 100km-en mert addig meg kell állni a gyorsulást,előzéseket stb... amolyan öregurasan kell vezetni és az adja meg a valós fogyasztását a kocsinak???Így nem jáccik annyira a jobb láb?

Mert ha valaki mondjuk egy full tankra méri és mindig lightosan vezet, annak xerintem ugyanannyira jön ki 4-500km-en is mint 100-ra számolva... :blink:

:)

HMM?

Link to comment
Megosztás:

Miért kell ezt mindenáron így mérni? :)

Az miért nem pontos,hogy teletank mínusz x km(akármennyi) de mondjuk pirosig kijárni és teletank megint.

A beletankolt benya literét elosztani az ebből megtett (tankolásnál nullázott) km-rel és felszorozni százzal.

Szerintem ugyanaz (én így szoktam).

Vagy azért kell pont 100km-en mert addig meg kell állni a gyorsulást,előzéseket stb... amolyan öregurasan kell vezetni és az adja meg a valós fogyasztását a kocsinak???Így nem jáccik annyira a jobb láb?

Mert ha valaki mondjuk egy full tankra méri és mindig lightosan vezet, annak xerintem ugyanannyira jön ki 4-500km-en is mint 100-ra számolva... :blink:

:)

HMM?

én is igy szoktam mérni. szerintem igy pontosabb is mint ha csak 100kmt mennél, mert 4* annyi benzinre jut a kútfő+egyéb dolgok pontatlansága.

Link to comment
Megosztás:

én is igy szoktam mérni. szerintem igy pontosabb is mint ha csak 100kmt mennél, mert 4* annyi benzinre jut a kútfő+egyéb dolgok pontatlansága.

Én is teli tankból (első kattanásig mindig ugyanannál a kútnál, ugyanannál az oszlopnál) pirosig megyek. Azzal osztok.

Link to comment
Megosztás:

Én csináltam egy excel táblát abba írom az adatokat.

Az elmúlt 3133 km-n elfogyasztottam 276,31 liter benyát, ez pedig 8.82-es átlagfogyit ad ki.

Ennek 90 %-a város, és 80%-a az új dob felszerelése utáni megtett km :blink:

Jóval pontosabb, mint a tankolástól tankolásig mérés.

Bazs meg Speed valahol a neten méri a fogyit, hasonló táblázat alapján, de nem tudom a linket.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm.

Én vagyok béna, vagy tényleg nem lehet nagyobban nézni? Pedig ha jól látom alul igennagy pixelméreteket ír?!

Nem Te vagy béna, hanem a Yahoo. Sajnos csak ezt a helyet ismerem, ahova képet tehetek, magam is meglepődtem, hogy milyen rossz a minőség. Megpróbáltam a Yahoo-ból kimásolni egy Word sheet-be és azt tovább nagyítani. A nagyítás ment de a minősége!!! Szóval kérek tanácsot, hogy hova tegyem a diagramot! Pár lappal előbb láttam valakinél csodás diagramot a szövegbe beszúrva. Hogyan csinálta?

Ha már fogyasztásnál tartunk: Panaszkodtam, hogy Astra F 20i 8v Caraván 13 éves szentem sokat eszik mert 8,5-9 re jön ki. Szóval a teljesítménymérés megmondta, hogy frankó a kocsi, 118 LE (gyári 116 helyett) full széria, és az utóbbi két tankolásra 8,3 jött ki. Megy itt a vita a topicban, hogy mit mérjek, hogy mérjem. Én a nagy átlagban hiszek csak (éves), de azért nem árt rendszeresen ellenőrizni. Például teli tanktól, teli tankig, de én még a BC-vel is ellenőrzöm ugyanilyen intervallumokban. Tök egyformát mutat a kivonás, osztással!!! Azt mondom nincsenek csodák, csak következetesnek kell lenni mindenben (értsd itt: a mérésben)!

Link to comment
Megosztás:

Én a '92-es astra f 1.8i automatával vegyesen (időnként sportolgatva) 8-9liter között járok. autópályán 7,5-el elmegy, de anyu képes városban belenyomni a 12-13 litert. Ez soknak számít?

csak azt nem értem, nőknél miért több a fogyi, amikor nem is nyomják annyira :) :blink:

Link to comment
Megosztás:

hogy mérted?

teletank - 100 km - teletank?

Igen igy mértem de már 3adjára...egyhuzamban...tehát teletank 100km utána tele megin..aztán megin 100km...és persze miota szarul fogyasztok (8-10 honap már!) azóta elég sürün mérek ezenkivül is fogyit...

Link to comment
Megosztás:

Én csináltam egy excel táblát abba írom az adatokat.

Az elmúlt 3133 km-n elfogyasztottam 276,31 liter benyát, ez pedig 8.82-es átlagfogyit ad ki.

Ennek 90 %-a város, és 80%-a az új dob felszerelése utáni megtett km :blink:

Jóval pontosabb, mint a tankolástól tankolásig mérés.

Szerintem ez teljesen reális.

A mérés pedig a legkorrektebb. :) :)

Link to comment
Megosztás:

csak azt nem értem, nőknél miért több a fogyi, amikor nem is nyomják annyira :) :blink:

Mert nem szeretnek váltani inkább pörgetik plussz nem a motorféket használják.

Azért vannak nagyon jól vezető nők is. Én már többel is találkoztam :lol:

Azért sajnos sokan nők és férfiak egyaránt nincsenek toppon vezetéstechnikailag.

Nézzézek meg leesik egy kis hó és bénázik a fél ország.

Sokan lehülyézik a havas üres parkolókban pörgő forgó emberkéket aztán mikor ök közlekednek hóban akkor se elindulni (pörgetik míg jeges nem lesz alattuk a hó) se megállni nem tudnak mert nem tudják hogyan viselkedik az autó csúszós úton.

Bocs ez már inkább a csevegés rovatba tartozna :)

Link to comment
Megosztás:

Hmm. Igaz nem valami hiteles mérés, mert még csak 200km-t mentem az új váltóval, de mintha városban maradt volna a fogyasztás, vagy legalábbis minimálisan emelkedett.

Ez azért fura, mert most próbálgatos tesztidőszak van és plusz 1-2 literre biztosan számítottam.

Igen kiváncsi vagyok a lenyugvás utáni időszak értékére. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor előszedem én is a táblázatomat: október 16 óta mentem 3984 km-t és beletöltöttem 277 liter benzint meg háromnegyed flakon Spurit. Ez 6.94 liter/100 km. Ebben van autópálya tartós 130-al, hideg, város dögivel, 4 személyes Ausztriai út, szóval sokminden ami felfele mozdítja a fogyasztást. Gondolom nem olyan sok...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.