Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Csak BC kalibrálás miatt csináltam, amúgy vasránaponként tankolok telire, 20-30L-eket.

Amúgy 650km@49.1L -> 7.55l/100km

A mutató vastagsága miatt még beért a pirosba, de a hegye pont a piros alján volt.

Én úgy saccolom, h 2-3L lehetett még benne, mivel mindíg 3 kattanásig nyomom a naftát, és 51L-es a tank.

Link to comment
Megosztás:

Na sikerült egy minimumot kipréselni az Astrából: 5.3l/100 km. Ez persze nem átlagfogyasztás, csak az adott körülmények között sikerült ennyire leszorítani (2 személy, csomagok, országút - igaz hegyes-völgyes). Végig fogyasztásra autóztam, nem szivesen kapcsoltam vissza ötösből. De meg is lett az eredménye: gyorshajtás miatt levadásztak 68 km/h-val lakott területen. Szóval a büntetést is hozzászámítva, akkor az utam annyiba került mintha a fogyasztás 10l/100km lett volna :) ;) .

Link to comment
Megosztás:

Ma én is mértem egy fogyasztást Bp.- Szigetvár, oda-vissza, (tétre, helyre,befutóra) 488 Km 22 l és leestem a székröl, ;) 4,5 l/100 Km :D :) ;) És ebben volt minden, tötymörgés a kamionok után, padlógázos előzés, Pécsi "dugó", Mecsek ralli, két személy, szerszámok, 100-120 Km/h. 1 tonna hardver, 1700 cm3. Igaz, diesel. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ma én is mértem egy fogyasztást Bp.- Szigetvár, oda-vissza, (tétre, helyre,befutóra) 488 Km 22 l és leestem a székröl, ;) 4,5 l/100 Km :D :) ;) És ebben volt minden, tötymörgés a kamionok után, padlógázos előzés, Pécsi "dugó", Mecsek ralli, két személy, szerszámok, 100-120 Km/h. 1 tonna hardver, 1700 cm3. Igaz, diesel. ;)

Ha egyéb szempontból nem is :D , de ebben a dízel verhetetlen :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak tudjátok mi a gond hogy csal az ora 10km/h sajna és ha aszerint számoltok akkor 600km alatt 60km-csal.

Nekem a sebességmérő csal kb 8%-ot de a távolságmérő alíg 1%-ot

Szerintem ez többségében így van mindenkinél (F astra) mármint, hogy a távolság mérőnek minimális a csalása.

Így nálam 600km-en csak max 6km-t csal és ha gyári méretű gumiaid vannak akkor neked is így kell lennie.

Szerintem :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem a sebességmérő csal kb 8%-ot de a távolságmérő alíg 1%-ot

Szerintem ez többségében így van mindenkinél (F astra) mármint, hogy a távolság mérőnek minimális a csalása.

Így nálam 600km-en csak max 6km-t csal és ha gyári méretű gumiaid vannak akkor neked is így kell lennie.

Szerintem :)

Örülök neki, azt hittem, a valós fogyi is sokkal több emiatt.
Link to comment
Megosztás:

Hogy csinálod :D

Egyyébként a sima astra pld a tied milyen súlyú?Mert azon gondolkodám hogy nekem sztem olyan mintha te 1,5 személyel utaznál állandóan. :blink: 1055Kg a súlyom :D

Apropó,és hol tanykolsz? B)

Az enyém könnyebb vmivel,és én 90%-ban egy személlyel járok.Mostanában a Shellnél tankolok,de OMW is ugyanaz a fogyi.Szlovák benzinnel 6.3 evett....

Link to comment
Megosztás:

Amúgy mennyit számít egy két személy a kocsiba a fogyinál?

:D ;) ;) ;) :D

attól függ mennyi az a 2 személy :D :P

de most tényleg, megnéztem az előző hozzászólásod és a különbség az ÁLTALATOK SZÁMOLT FOGYASZTÁSBAN (tehát egyáltalán nem biztos, hogy a valós életben) 5-6 deci? Szerintem ennyi simán összejöhet 100km alatt, a gumik különbségéből, a nyomáskülönségből, a vezetési stílustól (mennyit húzatod, mennyit gurulsz üresben és motorfékben) ilyesmi

Nekem fogyasztott most 6.6-ot is a GSi. De arra nem vagyok túl büszke. B)

eldurrant vmi benzincső a céges "parkolóban" ( :blink: B) ) vagy hogy??? :D

Link to comment
Megosztás:

Anyával voltunk Miskolc, és környékén az utóbbi napokban. M3 le, 120-130 között, Bükkben 3-ban pörgetve felfele, főutakon nyugis 90-100, minimális várossal 721km-re kért a gépem 45.8L bengát, ami 6.35-ös fogyit jelent. :blink:

Érdekes, a BC most meg 6.0-át mutatott ugyanerre a szakaszra.

Hazafele a pályán végig 5 alá írja a fogyit. B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.