Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Jó estét mindenkinek.

Egy cimborámnak van egy c14nz F Astra. egy tankkal 450-500km-ert megy el. kb. 45-46literrel. Ez szerintem indokolatlanul sok. Jár vele városba is de főleg országúton használja. Nincs esetleg valami ötlet hogy mit lenne érdemes megnézni illetve megnézetni. Amúgy a nem vezet sportosan tehát azzal nincs baj:)

Segítségeteket előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Jó estét mindenkinek.

Egy cimborámnak van egy c14nz F Astra. egy tankkal 450-500km-ert megy el. kb. 45-46literrel. Ez szerintem indokolatlanul sok. Jár vele városba is de főleg országúton használja. Nincs esetleg valami ötlet hogy mit lenne érdemes megnézni illetve megnézetni. Amúgy a nem vezet sportosan tehát azzal nincs baj:)

Számtalan oka lehet. Nekem például egy hasonló helyzetben egy termosztátcsere sokat segített. De ez csak egy a százból.

Link to comment
Megosztás:

Jó estét mindenkinek.

Egy cimborámnak van egy c14nz F Astra. egy tankkal 450-500km-ert megy el. kb. 45-46literrel. Ez szerintem indokolatlanul sok. Jár vele városba is de főleg országúton használja. Nincs esetleg valami ötlet hogy mit lenne érdemes megnézni illetve megnézetni. Amúgy a nem vezet sportosan tehát azzal nincs baj:)

Segítségeteket előre is köszi.

Motorhőmérséklet-jeladó (a kétvezetékes!), lambda-szonda (ez látszik a zöldkártya-mérésnél), aktívszén-szűrő szétesése, túl nagy (széles) kerekek pl.

Link to comment
Megosztás:

Jó estét mindenkinek.

Egy cimborámnak van egy c14nz F Astra. egy tankkal 450-500km-ert megy el. kb. 45-46literrel. Ez szerintem indokolatlanul sok. Jár vele városba is de főleg országúton használja. Nincs esetleg valami ötlet hogy mit lenne érdemes megnézni illetve megnézetni. Amúgy a nem vezet sportosan tehát azzal nincs baj:)

Segítségeteket előre is köszi.

Ez tényleg sok , én egyszer 750km-ert mentem egy tankal vegyesen és akkor maradt benne még 3-liter.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hát megszületett az első hosszútáv mérés! Vasárnap vidéken voltunk a Villámmal 3 személy, 90-110 közötti tempóval 30liter 475km! bevallom egy kicsit rosszul esett, de hát ez van!

Saját tapasztalat alapján azt tudom javasolni minden 14NZ-s kartársamnak, hogy nagyon gondolja meg a 195-ös gumi használatát, mert számításaim szerint kb 4-6 decivel többet eszik mint a 175-ös gumival! De hát a desing oltárán áldoztam! <_<

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Ez tényleg sok , én egyszer 750km-ert mentem egy tankal vegyesen és akkor maradt benne még 3-liter.

Az elmúlt havi eredményem, 60 liter benya 920 km vegyes használat (ebből kb. 500-600 km városon kívül, lassú 5ös menetek, de sok kapcsolgatással, a maradék sok hidegindítással, majdnem rövid taxi üzemmel)- még van benne a piros alján kb 1-3 liter, a kútig merek vele menni.

Kattig megtankoljam ?

Link to comment
Megosztás:

Nem kell itt dicsekedni :huh: , inkább okosítsatok ki, hogy télen mennyi töbletfogyasztással számoljak. Elég pontatlan a mérőórám, vagy a műszer a tankban, és mindig a napi számlálót figyelve mentem. Na most nem szeretnék szarban maradni télen, hogy azt hiszem van még benyám, és a többletfogyi miatt meg ott maradok az út szélén. Nyáron olyan 6.3-6.6L/100Km télen mire számítsak? <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem kell itt dicsekedni :huh: , inkább okosítsatok ki, hogy télen mennyi töbletfogyasztással számoljak. Elég pontatlan a mérőórám, vagy a műszer a tankban, és mindig a napi számlálót figyelve mentem. Na most nem szeretnék szarban maradni télen, hogy azt hiszem van még benyám, és a többletfogyi miatt meg ott maradok az út szélén. Nyáron olyan 6.3-6.6L/100Km télen mire számítsak? <_<

Tankolj negyed tanknál, akkor nem ér meglepetés:)

Link to comment
Megosztás:

Tankolj negyed tanknál, akkor nem ér meglepetés:)

Hát ez az , hogy nem tudom mikor van negyed tank! Most tankoltam fullra, és csak kb. 35l-ig ment fel. Ha eléri a pirost még 18-20 l van benne. de nem mindig. Előfordult hogy mentem fel a hidra, felment a mutató és ott is maradt egy ideig. Szóval milyen fogyira számítsak télen? <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem kell itt dicsekedni :huh: , inkább okosítsatok ki, hogy télen mennyi töbletfogyasztással számoljak. Elég pontatlan a mérőórám, vagy a műszer a tankban, és mindig a napi számlálót figyelve mentem. Na most nem szeretnék szarban maradni télen, hogy azt hiszem van még benyám, és a többletfogyi miatt meg ott maradok az út szélén. Nyáron olyan 6.3-6.6L/100Km télen mire számítsak? <_<

+1 liter télen! :D

Link to comment
Megosztás:

Tényleg, ha már fogyasztás, akkor gázüzem?

Pro és kontra?

Autómotorban volt egy cikk, elgondolkodtatott, 180.000ft-os beépítési költséget, 300ft-os benzinárat és 180ft-os jelenlegi gázárat számolva cca. 22500km alatt meghozza az árát. EGy átlagos, évi 15.000-et autózó esetében ez 1,5 év.

jó, +-0,5 év

annyi, hogy a pótkerék helyett rá kellene térni ia defektjavítóra. Ami mondjuk egy bazinagy durrdefektnél szopóka, de ennyi csak belefér, nem? <_<

na?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem egy új gázszett többre jön ki, valamint azt a hátrányát is kell nézni, hogy nem használ a gáz a motornak

hosszú távon. Meg aztán utána nem mindenhol lehet vele parkolni, szerelők sem szívesen nyúlnak hozzá mindenhol, stb...

személyesen nem jártam utána, csak olvastam, ott 180 körülre írták, de max 230, ebben az engedélyeztetéstől a zöldkártyáig minden benne van ( ez az újságban volt, az interneten már 350-400ezer ft-os összeg is szerepel :huh: ). ha benyával is van használva, akkor elméletileg nem lehet nagy baja, persze a csak gázüzem hosszútávon tönkreteszi.

A szerelési dolgok tényleg megfontolnivalók.

Viszont a 180ft/l-es "üzemanyag" sem elhanyagolható szempont... <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Főként dizelesekhez lenne egy kérdésem!

Haszáltatok/használtok e üzemanyag adalékot (elsősorban tisztitora gondolok) azt irjak hogy üzemanyagszűrőt ill. porlasztokat tisztja,

én igazabol konkrét véleményre és tapasztalatra lennék kiváncsi meg esetleg márkára hogy milyet hasznaltok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Főként dizelesekhez lenne egy kérdésem!

Haszáltatok/használtok e üzemanyag adalékot (elsősorban tisztitora gondolok) azt irjak hogy üzemanyagszűrőt ill. porlasztokat tisztja,

én igazabol konkrét véleményre és tapasztalatra lennék kiváncsi meg esetleg márkára hogy milyet hasznaltok.

STP márkájú tisztító kotyvaszt tettem egyszer bele -az előírttól icipicivel szegényebben de én különbséget nem vettem észre. Max annyit, hogy lehúztam magam több mint egy ezressel fölöslegesen. Az üzemanyagszűrőt pedig csak egy valami tisztítja biztosan -csere, meg úgy 5000 km-enként érdemes leengedni belőle a vizet mert lehet benne és akkor akár 20 ezret is elmehet de télire mindenképp érdemes újat tenni bele. Egyébként a petróleum-származékos dolgokat érdemes kerülni mert ugyan tutira kivakarja az olajsártól de meg is eszi a tömítéseket és a szimeringeket, pláne ha már nem 1-2 évesek és ezekben nem sok olyan rohangál, inkább boríts egy teli tankhoz egy liter benyát. Magyarán több kárt okozhat egy ilyen katyvasz mint hasznot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.