Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
13 hours ago, wookie írta:

Kinek mennyit eszik a c20ne, milyen kaszniban milyen körülmények között?

 

Én jelenleg ott tartok hogy elvileg minden jó, mégis többett eszik mint az xe, ami nehezebb és erősebb is... 

Az XE alapból kevesebbet eszik, ha nem hajtod. Azért szerintem simán lehet magas fogyit elérni vele! :D

 

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, wookie írta:

Ugyanúgy hajtom mindkettőt, (padlógázas gyorsítások/előzések, visszahárom, meg 150-el a pályán) és az xe 7.5-nél többet nem evett. (hosszú váltóval, röviddel igehn, de az ne-n is hosszú van)

Volt aki ezt már végigjárta és Ő is erről számolt be. Mármint, hogy az NE többet eszik. Ha csak 9-et, az teljesen jó. :)

Gyorsan be kell fejezni az XE-t. :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Papír szerint kb1 literrel fogyaszt többet. Az ne sokkal régebbi konstrukció így a fogyasztása is sajnos több. Fajlagosan a 16 szelepes konstrukciók eleve kevesebbet esznek. Ha minden jeladó, érzékelő jó és a termosztáttal, lambdával sincs gond esetleg légtömegmérő tisztítással, cserével lehet próbálkozni. Én azonban nem tapasztaltam észrevehető változást ráadásul tisztítás közben sikerült elrontanom is egyet, de van aki szerint sokat számít a tisztítás vagy csere ennyi idő után.

Link to comment
Megosztás:

Olyan nagy különbség azért nincs közte. A mechanika alapja ugyanaz. A keverékképzés más ugye, de a régiek közül az xe az egyetlen ami szekvenciális, tehát azt a részét nem is érdemes hasonlítgatni. 

 

A vicces, hogy pl a c16nz-c16se között, ahol ugye utüóbbi az erősebb, az se evett kevesebbet. 

Link to comment
Megosztás:

Azért az SE kicsivel precízebben végzi a keverékképzést, plusz jobb a hatásfoka a motornak is... ;)

Anno 2004ben tőlem is kérdezték, hogy mennyit eszik a kocsim. Mikor mondtam, hogy városban 8 alá nem megy, rákérdeztek, hogy ebben mitől ECOTEC...

Hát attól hogy a 8 lityiből több erőt hoz ki, mint az NZ... ;)

 

Link to comment
Megosztás:

Az erősebb autóval az emberek általában tempósabban is közlekednek és erőteljesebben, többet is fékeznek. Ez egy lábba berögződött reflex mindenkinél, hogy egy másik autónál is ugyanúgy nyomod a gázpedált, de ugye ez egy erősebb autónál nagyobb teljesítményt is jelent amit mindenki ki akar használni hisz azért vette ezt meg. A több és/vagy erőteljesebb fékezés pedig nagyobb veszteséget okoz. Ha a motort mindig ugyanazon a teljesítményen járatnád minden körülmény között mint az NZ-t és a fékezéshez is ugyanannyi energiát pazarolnál el akkor elméletileg kevesebbet enne az ECOTEC, de ahhoz teljesen másképp kellene nyomni a gázt és a féket mint ahogy sok év alatt megszoktad. A valóságban viszont ez emberi megszokásból soha nem teljesülhet csak nagyon nagy odafigyeléssel, de inkább csak a gyári méréseknél a próbapadon.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 30. at 23:39, wookie írta:

Kinek mennyit eszik a c20ne, milyen kaszniban milyen körülmények között?

 

Én jelenleg ott tartok hogy elvileg minden jó, mégis többett eszik mint az xe, ami nehezebb és erősebb is... 

Megkésett válaszom itt:

Éves futott km: 13007

Átlag fogyasztás: 7,3 l/100km

1 km költsége: 32 Ft. (Utoljára 2010-ben volt ilyen kevés)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
1 hour ago, zsolt5566 írta:

Köszönöm a választ,csak sokan irnak 5-6 literes fogyasztásokról.Azért bosszant .Akkor ezzek enyit esznek,vegyesbe menyit kell nekik enni.Válaszod előre is kösszönöm.

Na igen nem ritka az "elmondás szerinti" 6liter alatt benzinesnél, és 5 liter alatti dieselnél....előfordul ha mondjuk felmész pályára ráálsz 90-re aztán lejössz onnan 300kilóméterrel odébb. Én azért nem szoktam foglalkozni ezekkel a dolgokkal, mert azt a többletet amit elhallgat ő tankolja bele nem én. Ne.... ne próbáljatok meggyőzni, nem kell, én elhiszek mindent! :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, zotya975 írta:

Na igen nem ritka az "elmondás szerinti" 6liter alatt benzinesnél, és 5 liter alatti dieselnél....előfordul ha mondjuk felmész pályára ráálsz 90-re aztán lejössz onnan 300kilóméterrel odébb. Én azért nem szoktam foglalkozni ezekkel a dolgokkal, mert azt a többletet amit elhallgat ő tankolja bele nem én. Ne.... ne próbáljatok meggyőzni, nem kell, én elhiszek mindent! :-)

Rövidtávokon kár agonizálni a fogyasztáson.Munkába járni 4-5 kilométerre még az üzemi hőfokot sem éri el a motor.

Én ki sem merem számolni a helybetopit.

Viszont tavaly nyáron Szentes -Szigetvár oda vissza,ott sok helyben járkálás,hegymenet ,néha kilométereken keresztül negyedikben.no pálya.kb 700 Km 6,4 literrel kijött.Nem tatásan,de nem is leforgatva minden fokozatot.

Telitank csurig-utazás-telitankcsurig módszerrel mértem a literet.

X16 SZR ferde hátú, két személy,mol 95 benya.

Ez asszem jónak számit. :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 minutes ago, Szabadij írta:

Rövidtávokon kár agonizálni a fogyasztáson.Munkába járni 4-5 kilométerre még az üzemi hőfokot sem éri el a motor.

Én ki sem merem számolni a helybetopit.

Viszont tavaly nyáron Szentes -Szigetvár oda vissza,ott sok helyben járkálás,hegymenet ,néha kilométereken keresztül negyedikben.no pálya.kb 700 Km 6,4 literrel kijött.Nem tatásan,de nem is leforgatva minden fokozatot.

Telitank csurig-utazás-telitankcsurig módszerrel mértem a literet.

X16 SZR ferde hátú, két személy,mol 95 benya.

Ez asszem jónak számit. :-)

Nekem Győr-Bécs távon, napi 266Kilóméteren ( ebből kábé 60 város) 4-5 személlyel+rakottan a pályán 130-140-el sosem ment 7.5 alá. Pici motor nagy bódé..ez van.

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, zotya975 írta:

Nekem Győr-Bécs távon, napi 266Kilóméteren ( ebből kábé 60 város) 4-5 személlyel+rakottan a pályán 130-140-el sosem ment 7.5 alá. Pici motor nagy bódé..ez van.

Szerintem is a 130-140 miatt kajol annyit,ott már sokat forog és a légellenállás is nagyobb,én 90-100 fölé nem nagyon mentem.Nem mindennap járok arra,így nincs benne tapasztalatom,hogy honnan leskelődnek rám a rend éber őrei és egy csekk jelentősen el tudja b@szni a fogyasztást.

Egyébként az a 7,5 egyáltalán nem rossz eredmény 4-5 személlyel rakottan,olyan tempóval.

Módosítva : Szabadij
Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, Stevy írta:

Szerintem az inkább a 130-140-es tempó miatt annyi. Ott már sokat forog. Nekem 4-5 személlyel is 6 l körül van hosszú távon 90-100-al. Mondjuk pályán ez halál lenne az tény... :D

 

57 minutes ago, Szabadij írta:

Szerintem is a 130-140 miatt kajol annyit,ott már sokat forog és a légellenállás is nagyobb,én 90-100 fölé nem nagyon mentem.Nem mindennap járok arra,így nincs benne tapasztalatom,hogy honnan leskelődnek rám a rend éber őrei és egy csekk jelentősen el tudja b@szni a fogyasztást.

Egyébként az a 7,5 egyáltalán nem rossz eredmény 4-5 személlyel rakottan,olyan tempóval.

Valószinűleg, de ugye ha az ember pályázik akkor már haladni is akar. De ez már nagyon a vége, 140-nél 4-ben 5000-et forog. :-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.