Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Egyelőre nincs még az autón, hétvégén kerül rá a friss téli Conti garnitúra, majd lövök egy-két képet, ha rajta lesz a kocsin. Nekem teljesen alufelni-fílingje van. :icon1:

Vastag, kemény a bevonat.

Most ilyen:

Lemezfelni__ez_stben_www.kepfeltoltes.hu
Csak kupakot kell szereznem a csavarokra... Valami ötlet, forrás valakinek?

Nagyon jó lett.

Link to comment
Megosztás:

Én régen a Trabanthoz autósboltban vettem kupakot a csavarra.Volt krómozott meg fekete.Gondolom azóta is tartanak ilyesmit.

Szintén zenész voltál? ;)

Régen Trabikán :wub: kalapácslakkal fújt felnim volt, krómozott kupakokkal... Ej, régi szép idők...

Link to comment
Megosztás:

A hétvégén felkerültek az új Firestone W3-ak. Elsőre nagyon jónak tűnnek, igaz, még jobb idő volt a napokban, mint néha nyáron:) Majd az első komolyabb esőnél és hónál leszek rá kíváncsi, hogy milyen.

Akartam kérdezni, Ti milyen guminyomást szoktatok beállítani téli és nyári esetén? Én nyáron tartom magam a benzinsapka mögötti táblázathoz, vagyis két személyre elöl 2.2 bar, hátul 1.9 bar, gyári 185/65/15 Hankook abroncsoknál. Most a W3 (ami szintén 185/65/15) ugyanennyire van beállítva. Ha több csomagot vagy utast viszek (ritkán), akkor hátul megemelem 2.2-2.3-ra, de alapból 1.9.

Link to comment
Megosztás:

Én a nyárit általában a gyári értékre fújom. Most a téli elöl-hátul 2.3-mal került fel, de a hőmérséklettel csökken a nyomás is, amikor feltettem, még vagy 15 fok volt. Ha hidegebb lesz ellenőrzöm, korrigálom (bár pár tized plusz nagyobb gondot nem okoz.

Link to comment
Megosztás:

Szintén zenész voltál? ;)

Régen Trabikán :wub: kalapácslakkal fújt felnim volt, krómozott kupakokkal... Ej, régi szép idők...

Mikor vettem a Trabit(1995) nem volt rajta kupak.Se a közepén se a csavarokon.Akkoriban bármelyik autósboltban lehetett kapni hozzá mindent.Lökhárítógumi sem volt rajta meg a felíratok sem.

Link to comment
Megosztás:

Én a nyárit általában a gyári értékre fújom. Most a téli elöl-hátul 2.3-mal került fel, de a hőmérséklettel csökken a nyomás is, amikor feltettem, még vagy 15 fok volt. Ha hidegebb lesz ellenőrzöm, korrigálom (bár pár tized plusz nagyobb gondot nem okoz.

Én mindig mind a 4 kereket 2.5-re. Az a hátsó kerekeknél 50%-os. Elöl 100%-os terhelésnél írja. DE 2-3 tizeddel kevesebb már meg látszik a fogyasztáson, jópár dl-t jelent.

Link to comment
Megosztás:

Én mindig mind a 4 kereket 2.5-re. Az a hátsó kerekeknél 50%-os. Elöl 100%-os terhelésnél írja. DE 2-3 tizeddel kevesebb már meg látszik a fogyasztáson, jópár dl-t jelent.

Nem sok egy kicsit a 2.5? Vagy ennyire alacsonyra vették a gyári adatot, miszerint 1-2 személlyel, csomag nélkül, elöl 2.2 és hátul 1.9? Itt szerinted megnő a fogyasztás ennél a gyári értékeknél és nem optimális?

Mennyi lenne akkor az ideális nyomás, téli gumiknál, gyári méretnél, egy-két személyhez, súly nélkül?

Link to comment
Megosztás:

Nem sok egy kicsit a 2.5? Vagy ennyire alacsonyra vették a gyári adatot, miszerint 1-2 személlyel, csomag nélkül, elöl 2.2 és hátul 1.9? Itt szerinted megnő a fogyasztás ennél a gyári értékeknél és nem optimális?

Mennyi lenne akkor az ideális nyomás, téli gumiknál, gyári méretnél, egy-két személyhez, súly nélkül?

Én ennyivel használom már lassan 6 éve. Amúgy télen is ezt használom, akkor biztos nem gond, mert ott alapból minimum 0.2-vel többre kell fújni.

Link to comment
Megosztás:

Az megvan hogy november van? Ilyenkor rakatsz fel nyári gumit? :huh:

(Mondjuk én is most fogok, de velem ellentétben te használod is az autót télen ha jól sejtem)

múlt hét csütörtökön lett felrakva :) (okt.24 )

a régi nyári nagyon kuka volt , az újat meg kicsit beakartam koptatni :)

egy 500km beleraktam már :)

még korai felrakni a télit , talán jövő hétvége vagy utána majd az idő megmondja :)

Link to comment
Megosztás:

Nem sok egy kicsit a 2.5? Vagy ennyire alacsonyra vették a gyári adatot, miszerint 1-2 személlyel, csomag nélkül, elöl 2.2 és hátul 1.9? Itt szerinted megnő a fogyasztás ennél a gyári értékeknél és nem optimális?

Mennyi lenne akkor az ideális nyomás, téli gumiknál, gyári méretnél, egy-két személyhez, súly nélkül?

Nyilván a gyári érték az ideális, mivel a gyári mérnök bácsik a tengelyterhelést, egyebeket figyelembe véve hoztak döntést róla, hogy mennyi legyen...

Ettől függetlenül én is nagyobb nyomást szoktam beállítani, a zömében 1-2 személyes súly nélküli közlekedésemhez: elöl 2.4, hátul 2.1 (mindkét érték +0.2 bar-ral nagyobb, mint a gyár által javasolt). Közel 230.000 km-t mentem már így, és rendellenes gumikopásom nem volt (középső rész kopna jobban a túl nagy nyomástól), valamint szerintem a fogyasztás, a kormányzás agilitása is jobb. Tapadásban én nem vettem észre káros hatást.

Annál is inkább szerencsés a magasabb érték, mivel azért folyamatosan szökik a levegő az abroncsból, és így hosszabb ideig van a gumi az ideális nyomástartományban. Nem beszélve arról, hogy azért jómagam nem nézegetem minden indulás előtt a guminyomást... Továbbá a gumit, főleg az oldalfalat, inkább az alacsonyabb nyomás terheli, a kedvezőtlenebb fogyasztásról nem is beszélve...

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom a mostani árakat, csak a hirdetések böngészése közben akadtam rá! :)

Mondjuk most újra megnéztem a hirdetést és valóban egy kicsit túlárazta!

Nem kicsit árazta túl. Nekem most 4000el többe volt a 4 lemezfelni meg a 4 új winter contact ts850.

Link to comment
Megosztás:

A 14 collos felni elvileg felfér a kerékagytól. 185/70 R14 gumival tartható a gyári kerékátmérő. Mi az oka a kisebbre váltásnak? A ballonosabb keréktől kicsit nyúlósabb lesz szerintem.

Az ár miatt gondolkodtam. Az off Peugeot 307-emen 16"-ról 15"-ra váltva jóval olcsóbb lett a gumi. Itt ahogy nézem még drágább is a 14"-os téma. Marad a 15"

Link to comment
Megosztás:

A legutóbb vásárolt 3 ajtós G Astrához 14 collos téligumikat kaptam.

A felnik mérete: 5 1/2J x 14 ET39

A rajta levő gumik adatai: 175/70R14 84T

A nyáriak 15"-ösön vannak (6J x 15, ET49; 195/60R15 88H)

De megtaláltam a német törzskönyvben is ezeket az adatokat.

14_zoll_zps636de5b2.jpg

PS: Illik ekkora méretben képet beilleszteni?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Érdeklődnék, hogy 2007-es Z14XEP Astra Caravanra fel lehet-e tenni 14 "-os acélfelnit, és ha lehet, arra milyen gumiméret passzolna?

1,6-os motorig biztos fel lehet rakni. Az ötcsavaros agyra már szerintem nem megy fel 14-es felni, (1,8-tól), mert nagyobb az első fék.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.