Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok!

Alufelni vásárlását tervezem, ezzel kapcsolatosan kérdeznék:

Kinek mi a véleménye erről a kiszemelt példányról: http://www.jofogas.hu/magyarorszag/Alufelni_15__hib_tlan_4x100_as_47357327.htm

Amit tudok hogy, Olasz gyártmány, 6.5J*15H2, agyátmérőt csak centivel tudtak mérni mert nem fértek oda a tolómérővel és valami 55mm felé mértek. De volt már B Vectrán és F Astrán is ez a felni. Tehát jó lehet a G Astrára is?

Valamint az ET száma 37. Beírtam kalkulátorba ezt kaptam a gyárihoz képest:

Eltérés:
A kerék belső szélének helyzete 6mm-rel KINTEBB LESZ az eredetihez képest.
A kerék külső szélének helyzete KINTEBB LESZ 18mm-rel az eredetihez képest.

Mit befolyásolhat ez a két dolog? Gondolok itt arra hogy kaszniba bele érhet e? Menet stabilitást, futóművet változtatja e? Esetleg van e valakinek ilyen tapasztalata ezzel a felnivel?

Azt még nem tudtam eldönteni hogy tényleg megveszem e, mert elsősorban gyári felnit, gyári adatokkal szeretnék, (amit kicsit nehéz találni jó állapotban és stílusban D Corsa pl) illetve hogy 185-ös vagy 190-195 ös gumival használnám e majd.

Van még egy másik felni is amivel szemezgetek, erről valakinek valami véleménye?: http://www.jofogas.hu/csongrad/Gyari_Opel_4x100_R15_Alufelni_garnitura_elado__49427727.htm?first=1

 

Köszi előre is a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, kobraCode írta:

Sziasztok!

Alufelni vásárlását tervezem, ezzel kapcsolatosan kérdeznék:

Kinek mi a véleménye erről a kiszemelt példányról: http://www.jofogas.hu/magyarorszag/Alufelni_15__hib_tlan_4x100_as_47357327.htm

Amit tudok hogy, Olasz gyártmány, 6.5J*15H2, agyátmérőt csak centivel tudtak mérni mert nem fértek oda a tolómérővel és valami 55mm felé mértek. De volt már B Vectrán és F Astrán is ez a felni. Tehát jó lehet a G Astrára is?

Valamint az ET száma 37. Beírtam kalkulátorba ezt kaptam a gyárihoz képest:

Eltérés:
A kerék belső szélének helyzete 6mm-rel KINTEBB LESZ az eredetihez képest.
A kerék külső szélének helyzete KINTEBB LESZ 18mm-rel az eredetihez képest.

Mit befolyásolhat ez a két dolog? Gondolok itt arra hogy kaszniba bele érhet e? Menet stabilitást, futóművet változtatja e? Esetleg van e valakinek ilyen tapasztalata ezzel a felnivel?

Azt még nem tudtam eldönteni hogy tényleg megveszem e, mert elsősorban gyári felnit, gyári adatokkal szeretnék, (amit kicsit nehéz találni jó állapotban és stílusban D Corsa pl) illetve hogy 185-ös vagy 190-195 ös gumival használnám e majd.

Van még egy másik felni is amivel szemezgetek, erről valakinek valami véleménye?: http://www.jofogas.hu/csongrad/Gyari_Opel_4x100_R15_Alufelni_garnitura_elado__49427727.htm?first=1

 

Köszi előre is a válaszokat.

Én ilyet vettem most a téligumiknak.

http://www.jofogas.hu/veszprem/Opel_gyari_alufelni_49438752.htm?first=1

Olyan árat mondtak a lemezfelnik felújítására, hogy így jobban jártam (szerintem).

Itt még nézelődhetsz:

http://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=opel%20alufelni%204x100

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, gezoli írta:

Én ilyet vettem most a téligumiknak.

http://www.jofogas.hu/veszprem/Opel_gyari_alufelni_49438752.htm?first=1

Olyan árat mondtak a lemezfelnik felújítására, hogy így jobban jártam (szerintem).

Itt még nézelődhetsz:

http://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=opel%20alufelni%204x100

Köszi!

És mi a helyzet a mérettel? Hogy kijjebb lesz a kerék a gyárihoz képest?

A cél a gyári méret és a 15" de látom nem nagyon fogok találni olyat ami minden feltételemnek megfog felelni.

Link to comment
Megosztás:

49 perce, kobraCode írta:

Köszi!

És mi a helyzet a mérettel? Hogy kijjebb lesz a kerék a gyárihoz képest?

A cél a gyári méret és a 15" de látom nem nagyon fogok találni olyat ami minden feltételemnek megfog felelni.

Attól hogy szélesebb lesz a nyomtáv, csak jobb lesz a stabilitás.Meg jobban is néz ki.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 12. at 21:30, Geopake írta:

Sikerült ma végre eljutnom a szinterezőhöz.Jól elhajtott a p.csába.Azt mondta lekarcoltam a felniket azért olyan amilyen.Hiába mondtam neki,hogy a lakkon semmi sérülés.Alatta repedt el.Nem tudom hogy lehet 3 felnit lekarcolni.Bal elsőnek semmi baja.Ráadásul minden irányba vannak karcok.Itthon meghúztam egy szöggel,semmi nyomot nem hagyott rajta.Majd valamikor lefényeztetem egy normális fényezővel.

 

3 órája, gezoli írta:

Én ilyet vettem most a téligumiknak.

http://www.jofogas.hu/veszprem/Opel_gyari_alufelni_49438752.htm?first=1

Olyan árat mondtak a lemezfelnik felújítására, hogy így jobban jártam (szerintem).

Itt még nézelődhetsz:

http://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=opel%20alufelni%204x100

 

10 órája, kobraCode írta:

Sziasztok!

Alufelni vásárlását tervezem, ezzel kapcsolatosan kérdeznék:

Kinek mi a véleménye erről a kiszemelt példányról: http://www.jofogas.hu/magyarorszag/Alufelni_15__hib_tlan_4x100_as_47357327.htm

Amit tudok hogy, Olasz gyártmány, 6.5J*15H2, agyátmérőt csak centivel tudtak mérni mert nem fértek oda a tolómérővel és valami 55mm felé mértek. De volt már B Vectrán és F Astrán is ez a felni. Tehát jó lehet a G Astrára is?

Valamint az ET száma 37. Beírtam kalkulátorba ezt kaptam a gyárihoz képest:

Eltérés:
A kerék belső szélének helyzete 6mm-rel KINTEBB LESZ az eredetihez képest.
A kerék külső szélének helyzete KINTEBB LESZ 18mm-rel az eredetihez képest.

Mit befolyásolhat ez a két dolog? Gondolok itt arra hogy kaszniba bele érhet e? Menet stabilitást, futóművet változtatja e? Esetleg van e valakinek ilyen tapasztalata ezzel a felnivel?

Azt még nem tudtam eldönteni hogy tényleg megveszem e, mert elsősorban gyári felnit, gyári adatokkal szeretnék, (amit kicsit nehéz találni jó állapotban és stílusban D Corsa pl) illetve hogy 185-ös vagy 190-195 ös gumival használnám e majd.

Van még egy másik felni is amivel szemezgetek, erről valakinek valami véleménye?: http://www.jofogas.hu/csongrad/Gyari_Opel_4x100_R15_Alufelni_garnitura_elado__49427727.htm?first=1

 

Köszi előre is a válaszokat.

A második amit kobraCode linkelt, nekem nem jön be.

Az első tetszene is, de inkább ilyen csavarok nélkül...

Ez szélesebb is, mint a gyári? Kifelé azért lóg ki jobban?

Néztem mostanában én is az enyémet. Gyári méretekkel inkább csak hátul néz ki bután, elől nem gáz.

Amit gezoli vett, azon én is gondolkoztam, de nem tudtam rábeszélni magam, láttam G-n de nem voltam elájulva, B vectrán is láttam, azon talán kicsit jobb volt.

Nekem ez tetszik nagyon! (szerk: kivitelre, nem állapotra)

http://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Elado_4_db_15__4x100_gyari_Opel_G_Astra_Njoy_alufelni_49323583.htm?first=1

 

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

11 órája, kobraCode írta:

Sziasztok!

Alufelni vásárlását tervezem, ezzel kapcsolatosan kérdeznék:

....

Köszi előre is a válaszokat.

Szia!

Ha esztétika a fő szempont (márpedig egy alufelninél nagy valószínűséggel az lesz), akkor a "buta" gyári mérettől nyugodtan térj el 1-1 collal, úgy mutatósabb lesz. Nálam most 16-os szett van fent, ET35, 7j széles, 195/55R16 gumikkal és nem ér bele sehol és nem is lomha tőle az autó. Csak még túl magas..:angry::-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, outsider írta:

 

 

A második amit kobraCode linkelt, nekem nem jön be.

Az első tetszene is, de inkább ilyen csavarok nélkül...

Ez szélesebb is, mint a gyári? Kifelé azért lóg ki jobban?

Néztem mostanában én is az enyémet. Gyári méretekkel inkább csak hátul néz ki bután, elől nem gáz.

Amit gezoli vett, azon én is gondolkoztam, de nem tudtam rábeszélni magam, láttam G-n de nem voltam elájulva, B vectrán is láttam, azon talán kicsit jobb volt.

Nekem ez tetszik nagyon! (szerk: kivitelre, nem állapotra)

http://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Elado_4_db_15__4x100_gyari_Opel_G_Astra_Njoy_alufelni_49323583.htm?first=1

 

Beszállok ebbe a kinek-mi tetszik dologba... :-)  Nekem ez: http://www.jofogas.hu/csongrad/Opel_4x100_felni__gumi_185_65_15_49247225.htm

Vagy még ez: http://www.jofogas.hu/budapest/Opel_16_colos_4_lukas_konnyufem_felni_48886401.htm

 

Módosítva : Janó32
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Link to comment
Megosztás:

32 perce, kobraCode írta:

Grat.

Nekem ilyen GoodYear van 185/65-ben.

Nincs bajom vele.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, toma2105 írta:

Attól hogy szélesebb lesz a nyomtáv, csak jobb lesz a stabilitás.Meg jobban is néz ki.

 

Ez igaz, de egyúttal megváltozik az autó futóművének geometriája, máshol lesz a mozgó részegysegek súlypontja, a rájuk ható erők támadáspontja is megváltozik. Ez hatással lesz/lehet a a futómű élettartamára és nem tudni biztosan, hogy hogyan befolyásolja az autó viselkedését határhelyzetben. Szóval, a gyári méretektől való eltéréssel csak óvatosan!

Link to comment
Megosztás:

45 perce, bepi81 írta:

Ez igaz, de egyúttal megváltozik az autó futóművének geometriája, máshol lesz a mozgó részegysegek súlypontja, a rájuk ható erők támadáspontja is megváltozik. Ez hatással lesz/lehet a a futómű élettartamára és nem tudni biztosan, hogy hogyan befolyásolja az autó viselkedését határhelyzetben. Szóval, a gyári méretektől való eltéréssel csak óvatosan!

Ez ilyen szigorú gyári elméleti felfogás. Ami stabilabb, az határhelyzetben is az. A csapágyak, ill. egyes alkatrészek valóban nagyobb terhelést kapnak, de nem olyan szinten, hogy jelentősen leromlana a futásteljesítményük, mivel nem extrém változtatásokról van szó.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, grofbandi írta:

Ez ilyen szigorú gyári elméleti felfogás. Ami stabilabb, az határhelyzetben is az. A csapágyak, ill. egyes alkatrészek valóban nagyobb terhelést kapnak, de nem olyan szinten, hogy jelentősen leromlana a futásteljesítményük, mivel nem extrém változtatásokról van szó.

Az a gond, hogy egy esetleges balesetet követő műszaki-igazságügyi szakértői vizsgálat eredménye alapján simán elmarasztalhatnak, hiszen, nem a gyári specifikációjú kerekek voltak az autón. A bírság ilyenkor bőven lehet többszázezres, vagy akár milliós tétel is.

Attól, pedig óvva intek mindenkit, hogy önhatalmúan döntse el, mi az extrém és mi nem. Egy biztos, a gyári kerékméret van konkrétan az autó elemeihez kifejlesztve, hozzáhangolva.

Amennyiben alufelni vásárláson töri valaki a fejét, arra minimum nagyon vigyázzon, hogy gyári ET számú legyen a választott felni és a gumi is gyári váltóméret legyen, a megengedett 2%-on belüli kerület eltéréssel.

Vagy, ott egy másik - költségesebb - megoldás, hogy valóban minőségi felnit vesz az ember, aminek jóval alacsonyabb a tömege, mint a gyári felninek. Ezáltal csökken a rugózatlan tömeg tömeg, csökken a futómű alkatrészeinek terhelése.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, bepi81 írta:

Az a gond, hogy egy esetleges balesetet követő műszaki-igazságügyi szakértői vizsgálat eredménye alapján simán elmarasztalhatnak, hiszen, nem a gyári specifikációjú kerekek voltak az autón. A bírság ilyenkor bőven lehet többszázezres, vagy akár milliós tétel is.

Attól, pedig óvva intek mindenkit, hogy önhatalmúan döntse el, mi az extrém és mi nem. Egy biztos, a gyári kerékméret van konkrétan az autó elemeihez kifejlesztve, hozzáhangolva.

Amennyiben alufelni vásárláson töri valaki a fejét, arra minimum nagyon vigyázzon, hogy gyári ET számú legyen a választott felni és a gumi is gyári váltóméret legyen, a megengedett 2%-on belüli kerület eltéréssel.

Vagy, ott egy másik - költségesebb - megoldás, hogy valóban minőségi felnit vesz az ember, aminek jóval alacsonyabb a tömege, mint a gyári felninek. Ezáltal csökken a rugózatlan tömeg tömeg, csökken a futómű alkatrészeinek terhelése.

Én pont most veszek felnit. Gyári ET49 helyett ET39 lesz. Bár ez is gyári Opel érték csak Corsa. Ilyen esetben is belekötnek?

Apropó, műbizonylat kell hozzá?

Illetve megtaláltam itt a fórumon a gyári csavar méretet, M12*1,25*20. 20mm megfogja majd az alufelnit is? Kerestem már kerékőrt 2000-13000 Ft között volt minden, gondolom ezen sem kellene spórolni. Itt viszont 23mm-es volt a legkiesebb menet hosszúság, ez nem lesz gond?

Köszi előre is a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, bepi81 írta:

Az a gond, hogy egy esetleges balesetet követő műszaki-igazságügyi szakértői vizsgálat eredménye alapján simán elmarasztalhatnak, hiszen, nem a gyári specifikációjú kerekek voltak az autón. A bírság ilyenkor bőven lehet többszázezres, vagy akár milliós tétel is.

Attól, pedig óvva intek mindenkit, hogy önhatalmúan döntse el, mi az extrém és mi nem. Egy biztos, a gyári kerékméret van konkrétan az autó elemeihez kifejlesztve, hozzáhangolva.

Amennyiben alufelni vásárláson töri valaki a fejét, arra minimum nagyon vigyázzon, hogy gyári ET számú legyen a választott felni és a gumi is gyári váltóméret legyen, a megengedett 2%-on belüli kerület eltéréssel.

Tudnék vitatkozni,de nem teszem.

Mindenki azt rak az autójára amit akar.

Nekem 205/55 R16 ET35 van fent.

Azzal hogy eljárok dolgozni, meg néha bevásárolni, nem hinném hogy extrém körülményeknek teszem ki a futóművemet. Ezt még bírnia kell.

Nem versenypályán vagyunk.

De ott sem ET49-el gurulnak.

Link to comment
Megosztás:

57 perce, toma2105 írta:

Tudnék vitatkozni,de nem teszem.

Mindenki azt rak az autójára amit akar.

Nekem 205/55 R16 ET35 van fent.

Azzal hogy eljárok dolgozni, meg néha bevásárolni, nem hinném hogy extrém körülményeknek teszem ki a futóművemet. Ezt még bírnia kell.

Nem versenypályán vagyunk.

De ott sem ET49-el gurulnak.

Ez mindenképpen így van, a lehetőség adott mindenki számára, viszont nem minden esetben törvényszerű.

Tehát így ez a kijelentés max egy vélemény :)

10 perce, grofbandi írta:

Ezen a gyári dolgon lehetne még vitázni, hiszen már a a G idejében is lehetett opcióként 16-os kerekeket kérni az autóra. Arról nem is beszélve, hogy az OPC 17-essel jött ki.

Van váltóméret, ez ismert tény. Ha gyárilag azt raknak rá, azzal nyilván nincs semmi gond.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 perce, outsider írta:

Ez mindenképpen így van, a lehetőség adott mindenki számára, viszont nem minden esetben törvényszerű.

Tehát így ez a kijelentés max egy vélemény :)

Van váltóméret, ez ismert tény. Ha gyárilag azt raknak rá, azzal nyilván nincs semmi gond.

Annak is szántam.Talán rosszul fogalmaztam. Nem azt akartam ezzel mondani hogy most mindenki cserélje le a kerekeit nagyobbra mert az sokkal jobb.Azzal meg egyetértek hogy nyilván nagyobb igénybevételnek van kitéve a futómű,mint a gyárival,de valamit valamiért.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 19. at 8:03, kobraCode írta:

Én pont most veszek felnit. Gyári ET49 helyett ET39 lesz. Bár ez is gyári Opel érték. Ilyen esetben is belekötnek?

Apropó, műbizonylat kell hozzá?

Illetve megtaláltam itt a fórumon a gyári csavar méretet, M12*1,25*20. 20mm megfogja majd az alufelnit is? Kerestem már kerékőrt 2000-13000 Ft között volt minden, gondolom ezen sem kellene spórolni. Itt viszont 23mm-es volt a legkiesebb menet hosszúság, ez nem lesz gond?

Köszi előre is a válaszokat.

Srácok erre tud valaki valami jót mondani?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kobraCode írta:

Srácok erre tud valaki valami jót mondani?

A gyári csavarok majdnem minden esetben elegendők az alufelni(k)hez. Nálam azzal volt fent az előző 15-ös (15x7jET38), aztán a D Corsa gyári aluja, és a mostani MIM (16x7jET35) is felment a gyári csavarokkal, csak sikerült szereznem csavarokat és kerékőrt jó áron, így már azzal van fent. De ha félsz tőle, akkor vidd el egy gumishoz és megnyugtat:-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem a gyárihoz ragaszkodáskor azért azt illik beismerni, hogy a G Astra utcára kerülésekor nem a tökéletesség, stabilitás és tartósság volt a fő szempont. Hanem a kompromisszum az árral és értékkel.

Valószínűleg egy Mclarennél vagy Ferrarinál óvatosan kell bánni a gyáritól való eltéréssel. Egy Astránál nincs kihegyezve a dolog ennyire.

Attól, ha egy G-re rakunk egy 16-os kicsit szélesebb kereket attól csak jobb lesz. Persze jó minőségű felnivel. Ha olcsóbb lenne a 16-os gumi/felni, akkor eleve azzal adták volna. A hátsó tárcsa sem azért van kispórolva az 1,4-ből mert dobfékre van kihegyezve. Az ESP sem azért extra mert ABS-el jobb. És az acél sem azért alap, mert az jobb mint az alu. stb...

Aki pedig aggódik a futómű igénybevételén, az ne vegyen alufelnit. Nagyon drága a javíttatása, sérülékenyebb is, minden szempontból költségesebb. Valószínűleg előbb lesz sérülés a felnin, mint a futóműben. Aki pedig felrakja a 18-as felnit az ültetett autóra, a magyar utakon amúgy is csak lazulni tud. Szóval neki sem kell aggódnia a vészhelyzetben előforduló határeseteken. Ha at autó átmegy tisztán egy műszakin, akkor azzal valószínűleg nagy baj nincs. 
Nekem a szebb kinézet miatt van télen és nyáron is alu rajta.

Na ezt jól kiírtam.... :D

 

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.