Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok. 2004-es Astra G Z12XE láncos motorral. Ehhez keresnék én a vezérlés cseréhez valami féle akár videót akár képes, dolgot, akár egy részletes leírást. Oldaldekni tömítést kell cseréljek amihez le kell bontani az egészet. A szakmám autóvillanyász, 6 éve dolgozok kamion szervízben, szíjas motorokon cseréltem már vezérlést, de jobban örülnék ha lenne valami dokumentumom az adatbázis leírásán kívül amit át tudok bogarászni, apró részletre felfigyelni. Célszerszámok vannak hozzá.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, tgabika76 írta:

Szemben állva az autóval a bal első rugótorony környékén (nekem pl. mellette (Z18XE)).

 

Az enyém Z14 XEP..A szemből bal oldal stimmel én is onnan hallom,de nem a motortérből hanem oldalról.A torony mellett a sárvédő felé megy ki balra az oldallemezen egy kék és egy fekete üz.a.cső.Én arra gondoltam hogy ott van azon valahol.Ez viszont talán a kerékjárati dob felől lenne hozzáférhető?.Ezért kérdeztem hátha valaki biztosan tudja.

Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, hosszug said:

Sziasztok. A közeljövőben cserélnem kell közép és hátsó dobot, gondolom bosal, vagy melyik márka amelyik még szóba jöhet? Cserekor mire figyeljünk oda?

Walker. Kipufogó pasztát használjatok a csövek összetoldásánál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Távirányítóval kapcsolatban lenne kérdésem. Pár hónapja elkezdte a távirányító, hogy néha nem működött, de mostanra már egyáltalán nem megy.

A távirányítóban lett elem cserélve és meg lett nézve a forrasztás is, ami jó (2db irányító van az autóhoz és egyikkel se megy, pedig mindkettő jó volt).

Kulccsal továbbra is tökéletesen működik a központizár.

Kérdés, hogy mi lehet a baja?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

38 perce, norbee80 írta:

Sziasztok!

Távirányítóval kapcsolatban lenne kérdésem. Pár hónapja elkezdte a távirányító, hogy néha nem működött, de mostanra már egyáltalán nem megy.

A távirányítóban lett elem cserélve és meg lett nézve a forrasztás is, ami jó (2db irányító van az autóhoz és egyikkel se megy, pedig mindkettő jó volt).

Kulccsal továbbra is tökéletesen működik a központizár.

Kérdés, hogy mi lehet a baja?

Előre is köszönöm.

Újra kell programozni.

1166158246N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.

Módosítva : Probert
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, DarthVödör írta:

van a távirányítóban piros led? (pirosan világít a gombok mellett amikor megnyomod valamelyik gombot?)

A két kulcs közül az egyikben van és az világít is. A másikban vagy nincs led vagy az már nem működik benne, de az irányító ettől függetlenül eddig működött.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 18. at 20:43, hosszug írta:

Sziasztok. A közeljövőben cserélnem kell közép és hátsó dobot, gondolom bosal, vagy melyik márka amelyik még szóba jöhet? Cserekor mire figyeljünk oda?

Én Bosal közép és hátsó dobot vettem végül és meg vagyok vele elégedve!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 18. at 20:43, hosszug írta:

Sziasztok. A közeljövőben cserélnem kell közép és hátsó dobot, gondolom bosal, vagy melyik márka amelyik még szóba jöhet? Cserekor mire figyeljünk oda?

Én Bosal közép és hátsó dobot vettem végül és meg vagyok vele elégedve!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan problémám van hogy minimálisan fogyott a hűtővizem heti 0,5 1 dl kb(a fűtőradiátor alatt kicsit nyirkos volt a szőnyeg). Ezért gondoltam hogy teszek bele hűtőtömítőt. Meg is tettem viszont azóta nincs fűtés a kocsiban. A termosztát megy a víz felmelegszik csak a meleg nem jön be az utastérbe. Megnéztem a bemenő meg a visszatérő csöveit a fűtőradiátornak és a bemenő forró de a visszatérő jég hideg. Szerintetek mit tehetnék, hogy kidugítsam a rendszert?Hűtőtisztító megoldás lenne szerintetek vagy van valami okos megoldása valakinek?
előre is köszi a választ!

üdv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan problémám van hogy minimálisan fogyott a hűtővizem heti 0,5 1 dl kb(a fűtőradiátor alatt kicsit nyirkos volt a szőnyeg). Ezért gondoltam hogy teszek bele hűtőtömítőt. Meg is tettem viszont azóta nincs fűtés a kocsiban. A termosztát megy a víz felmelegszik csak a meleg nem jön be az utastérbe. Megnéztem a bemenő meg a visszatérő csöveit a fűtőradiátornak és a bemenő forró de a visszatérő jég hideg. Szerintetek mit tehetnék, hogy kidugítsam a rendszert?Hűtőtisztító megoldás lenne szerintetek vagy van valami okos megoldása valakinek?
előre is köszi a választ!

üdv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy fogyott a hűtővizem 0,5 1 dl / hét. Ezért tettem a hűtőbe hűtőtömítőt. A problémám az, hogy azóta nincs az utastérben melegvíz a termosztát rendben a víz is melegszik ahogy kell csak a fűtőradiátorba nem fordul meg a víz az odamenő cső meleg a visszatérő jég hídeg marad. Szerintetek mit tegyek hogy kidugítsam? Hűtőtisztító megoldás lenne vagy van valami jó ötletetek hogy lehetne megoldani hogy működjön a fűtés?

köszi a válaszokat!

üdv : Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy fogyott a hűtővizem 0,5 1 dl / hét. Ezért tettem a hűtőbe hűtőtömítőt. A problémám az, hogy azóta nincs az utastérben melegvíz a termosztát rendben a víz is melegszik ahogy kell csak a fűtőradiátorba nem fordul meg a víz az odamenő cső meleg a visszatérő jég hídeg marad. Szerintetek mit tegyek hogy kidugítsam? Hűtőtisztító megoldás lenne vagy van valami jó ötletetek hogy lehetne megoldani hogy működjön a fűtés?

köszi a válaszokat!

üdv : Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy fogyott a hűtővizem 0,5 1 dl / hét. Ezért tettem a hűtőbe hűtőtömítőt. A problémám az, hogy azóta nincs az utastérben melegvíz a termosztát rendben a víz is melegszik ahogy kell csak a fűtőradiátorba nem fordul meg a víz az odamenő cső meleg a visszatérő jég hídeg marad. Szerintetek mit tegyek hogy kidugítsam? Hűtőtisztító megoldás lenne vagy van valami jó ötletetek hogy lehetne megoldani hogy működjön a fűtés?

köszi a válaszokat!

üdv : Tamás

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.