Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy Astra G 1.4 Twinport (Caravan,Z14XEP) típusú autóm kicsit több mint fél éve van nálam. Most mentem vele először autópályán. Előjött egy olyan gond, hogy menet közben 130 as tempónál néha felvillan kb. 30másodpercre a "Motorvezérlő rendszer Elindulásgátló" lámpa. (Ez alapján a lista után ,Autó és benne egy villáskulcs) Szerintetek mi lehet a gond? Ami hibát tudok az autón az, hogy a hidrotőkék kattognak hidegen,melegen. 

Előre is köszönöm! 

Link to comment
Megosztás:

21 órája, zoltantrick írta:

Sziasztok!

Van egy Astra G 1.4 Twinport (Caravan,Z14XEP) típusú autóm kicsit több mint fél éve van nálam. Most mentem vele először autópályán. Előjött egy olyan gond, hogy menet közben 130 as tempónál néha felvillan kb. 30másodpercre a "Motorvezérlő rendszer Elindulásgátló" lámpa. (Ez alapján a lista után ,Autó és benne egy villáskulcs) Szerintetek mi lehet a gond? Ami hibát tudok az autón az, hogy a hidrotőkék kattognak hidegen,melegen. 

Előre is köszönöm! 

 

Olvass ki egy hibakódot pedálteszttel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 02. 12. at 18:05, zoltantrick írta:

Sziasztok!

Van egy Astra G 1.4 Twinport (Caravan,Z14XEP) típusú autóm kicsit több mint fél éve van nálam. Most mentem vele először autópályán. Előjött egy olyan gond, hogy menet közben 130 as tempónál néha felvillan kb. 30másodpercre a "Motorvezérlő rendszer Elindulásgátló" lámpa. (Ez alapján a lista után ,Autó és benne egy villáskulcs) Szerintetek mi lehet a gond? Ami hibát tudok az autón az, hogy a hidrotőkék kattognak hidegen,melegen. 

Előre is köszönöm! 

Biztos tőke és nem lánc és/vagy szívósor? Mind a kettő nagyon gusztustalan hangot ad és én is meg sokan hidrotőkét mondtunk: lánc lett. Így most halk a motor és lehet hallani, hogy a szívósor is cserés.

Ez a lámpa pedig EGR-re jött elő nálunk 2 hete. Nagyjából hasonló módon, de ehhez jött a hibakód is meg az alapjárati dadogás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 19. at 12:50, gezoli írta:

P0571=Tempomat fékáramkör A funkció-rendellenesség

Jól nézted!

Sziasztok. Z14XEP Vásosban araszolva egyik elindulásnál a motor nem pörgött fel, autó bakkecskézett. Többszöri próbálkozásra is. Második leállítás-újraidnításra teljesen megjavult. Azóta a következő hibakódokat dobja: P0300-03002 égéskimaradások, P0325-kopogásszenzor, és a fenti P0571 - tempomat fékáramkör. Lehet a kettőnek (fék-gyújtásprobléma) köze egymáshoz? Kopogásszenzort néha már dobálta hibának, csinálhat az ilyen gyújtásproblémát?

Módosítva : bokor28
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Kukacka írta:

Biztos tőke és nem lánc és/vagy szívósor? Mind a kettő nagyon gusztustalan hangot ad és én is meg sokan hidrotőkét mondtunk: lánc lett. Így most halk a motor és lehet hallani, hogy a szívósor is cserés.

Ez a lámpa pedig EGR-re jött elő nálunk 2 hete. Nagyjából hasonló módon, de ehhez jött a hibakód is meg az alapjárati dadogás.

Nem vagyok valami nagy autószakértő, annyit tudok amit neten olvasgattam. Néhány hete készítettem egy videót, nem tudom mennyire adja át a hangot. Videó

@Vardar Köszönöm az ötletet, meg fogom próbálni!

Link to comment
Megosztás:

Urak, megnyúlt lánccal vigyázni, nálam átugrott pár fogat menet közben.
Tünete a következő, hidegen még szép hangja van a motornak, ahogy melegszik, elkezd "bedízelesedni" a hangja.
És érdekesség, hogy csakis a lánc kopott el nálam, a vezetősínek szinte érintetlenek. Meg a lánckerekek is.
BGA lánc volt, ezt szidták jó sokan.
Most a Cromax-nál van kb 6000 Ft-ért SWAG márkájú, ez szinte gyári. eredetileg 12000 volt, valamiért le van értékelve most.
Hátránya, hogy patentszemes, kell hozzá patentszem összenyomó készülék. Mondjuk megteszi egy pontozó is, csak óvatosan.

Ha lekerült a vezérműfedél, ott látszik egyértelműen a hiba: a hidraulikus láncfeszítő csapja szinte kint lesz teljesen. Minél beljebb van, annál jobb a lánc.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Mikulás74 írta:

Urak, megnyúlt lánccal vigyázni, nálam átugrott pár fogat menet közben.
Tünete a következő, hidegen még szép hangja van a motornak, ahogy melegszik, elkezd "bedízelesedni" a hangja.
És érdekesség, hogy csakis a lánc kopott el nálam, a vezetősínek szinte érintetlenek. Meg a lánckerekek is.
BGA lánc volt, ezt szidták jó sokan.
Most a Cromax-nál van kb 6000 Ft-ért SWAG márkájú, ez szinte gyári. eredetileg 12000 volt, valamiért le van értékelve most.
Hátránya, hogy patentszemes, kell hozzá patentszem összenyomó készülék. Mondjuk megteszi egy pontozó is, csak óvatosan.

Ha lekerült a vezérműfedél, ott látszik egyértelműen a hiba: a hidraulikus láncfeszítő csapja szinte kint lesz teljesen. Minél beljebb van, annál jobb a lánc.

Hát én nem raknék be csak végtelenített láncot.Az autó mégsem kerékpár.Még ha átugrik egy szemet mert laza az még nem tragédia de ha menetközben elszakad főleg egy autópályás tempónál akkor mehet a kukába a motor.

Láncot kompletten ajánlott cserélni együtt kopnak a lánc és a kerekek.De ha még csak a láncot cseréljük is a patront is érdemes cserélni .

Ezt a patentszemes megoldást általában spóroláskor vagy akkor alkalmazzák ha a tulaj nem akarja megtartani de nem akarja ugy eladni hogy dízeles a hangja.Egyébként halkan megsúgom hogy ennél a megoldásnál nem is kell szétszedni a vezérlést .Elég csak a szelepfedelet levenni.Ügyesen a régi láncot elvágva hozzákötik a patentszemest és szépen behúzzák vele.Fent meg patentszemmel összekötik.Én nem volnék nyugodt vezetés közben ennek tudatában.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Mikulás74 írta:

Urak, megnyúlt lánccal vigyázni, nálam átugrott pár fogat menet közben.
Tünete a következő, hidegen még szép hangja van a motornak, ahogy melegszik, elkezd "bedízelesedni" a hangja.
És érdekesség, hogy csakis a lánc kopott el nálam, a vezetősínek szinte érintetlenek. Meg a lánckerekek is.
BGA lánc volt, ezt szidták jó sokan.
Most a Cromax-nál van kb 6000 Ft-ért SWAG márkájú, ez szinte gyári. eredetileg 12000 volt, valamiért le van értékelve most.
Hátránya, hogy patentszemes, kell hozzá patentszem összenyomó készülék. Mondjuk megteszi egy pontozó is, csak óvatosan.

Ha lekerült a vezérműfedél, ott látszik egyértelműen a hiba: a hidraulikus láncfeszítő csapja szinte kint lesz teljesen. Minél beljebb van, annál jobb a lánc.

 

1 órával ezelőtt, kingblue írta:

Hát én nem raknék be csak végtelenített láncot.Az autó mégsem kerékpár.Még ha átugrik egy szemet mert laza az még nem tragédia de ha menetközben elszakad főleg egy autópályás tempónál akkor mehet a kukába a motor.

Láncot kompletten ajánlott cserélni együtt kopnak a lánc és a kerekek.De ha még csak a láncot cseréljük is a patront is érdemes cserélni .

Ez a patentszemes megoldást általában spóroláskor vagy akkor alkalmazzák ha a tulaj nem akarja megtartani de nem akarja ugy eladni hogy dízeles a hangja.Egyébként halkan megsúgom hogy ennél a megoldásnál nem is kell szétszedni a vezérlést .Elég csak a szelepfedelet levenni.Ügyesen a régi láncot elvágva hozzákötik a patentszemest és szépen behúzzák vele.Fent meg patentszemmel összekötik.Én nem volnék nyugodt vezetés közben ennek tudatában.

Patentszem miatt a tartóbakot sem kell kivenni nem? Vagy itt nem úgy van mint a szíjnál, hogy bele van fűzve a bak? Bár még nem időszerű de nézegetem hogyan kell majd cserélnem, vezérlés rögíztőt majd vennem kell. Mondjuk láncos motornak jobban örültem volna, de a két kiszemelt Z 18XE és Z20Let mindegyike szíjas. Amúgy a láncnak hogyan van a kenése? 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, zotya975 írta:

 

Patentszem miatt a tartóbakot sem kell kivenni nem? Vagy itt nem úgy van mint a szíjnál, hogy bele van fűzve a bak? Bár még nem időszerű de nézegetem hogyan kell majd cserélnem, vezérlés rögíztőt majd vennem kell. Mondjuk láncos motornak jobban örültem volna, de a két kiszemelt Z 18XE és Z20Let mindegyike szíjas. Amúgy a láncnak hogyan van a kenése? 

Nem kell kivenni.A lánc a tartóbakon kívül van.Szíjas más.igen.Ott be kell fűzni mögé.A két vezérmű lánckerék között lévő műanyag csuszka tetején van egy furat az összevan kötve a blokkban lévő olajzó furattal és így kap kenést.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, kingblue írta:

Hát én nem raknék be csak végtelenített láncot.Az autó mégsem kerékpár.Még ha átugrik egy szemet mert laza az még nem tragédia de ha menetközben elszakad főleg egy autópályás tempónál akkor mehet a kukába a motor.

Láncot kompletten ajánlott cserélni együtt kopnak a lánc és a kerekek.De ha még csak a láncot cseréljük is a patront is érdemes cserélni .

Ezt a patentszemes megoldást általában spóroláskor vagy akkor alkalmazzák ha a tulaj nem akarja megtartani de nem akarja ugy eladni hogy dízeles a hangja.Egyébként halkan megsúgom hogy ennél a megoldásnál nem is kell szétszedni a vezérlést .Elég csak a szelepfedelet levenni.Ügyesen a régi láncot elvágva hozzákötik a patentszemest és szépen behúzzák vele.Fent meg patentszemmel összekötik.Én nem volnék nyugodt vezetés közben ennek tudatában.

Jópár gyártó patentszemmel gyártja, éppen ezért, hogy 1 óra alatt cserélhető legyen.
Erre találták ki a nittelő szerszámot.
Tökmindegy milyen tempónál szakad a lánc, kárt okoz.
Ezért kell üzembiztosra összenyomni a lánccsapot, és nem kell pánikolni.
Megsúgom, bárhol elszakadhat egy lánc, gyárilag gyengébbre préselték össze, mint ahogy én összenyomtam.
"szépen behúzzák vele"
Ha valahol elvágod a láncot, a feszítő egyből olyanra húzza össze az egész láncot, hogy az életben nem fűzöd át az egészet. De ott van a vezérműfedélen egy csavar, azon keresztül lehet oldani a láncfeszítőt...

Írtam, hogy nem volt kopott sem a láncfeszítő, sem a lánckerék, láncfeszítő patronból meg van vagy 5 darabom.
Az idióta cseréli szettben az egészet, gazdagítsa a kereskedőket az, akinek elment az esze...

Halkan megsúgom én is, minden egyes láncvezérlésű motornál minimálisra kopnak a láncfeszítő elemek.

 

Módosítva : Mikulás74
Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

 

Patentszem miatt a tartóbakot sem kell kivenni nem? Vagy itt nem úgy van mint a szíjnál, hogy bele van fűzve a bak? Bár még nem időszerű de nézegetem hogyan kell majd cserélnem, vezérlés rögíztőt majd vennem kell. Mondjuk láncos motornak jobban örültem volna, de a két kiszemelt Z 18XE és Z20Let mindegyike szíjas. Amúgy a láncnak hogyan van a kenése? 

Z12xe x12xe z12xep Z14xep-nél a bal első tartóbakot ki kell venni, mivel azon keresztül megy át 3 csavar a blokkba, a vezérműfedélen keresztül. Komplett lánccserével.
A két lánckerék között van egy műanyag feszítő, az egyben ken is, van rajta egy furat. Bizonyos láncokra írnak 150 ezret is, de ez a BGA hulladék szerintem nem bír 50 ezret se. 1 betű nincs ráírva sehova, nagyon noname.
Véleményem szerint a láncos motor egy fos, nálam is átugrott egy láncszemet, bonyolult cserélni, rengeteg csavar, tele megy aluminium darával a karter, stb.
Most az X17DTL-en fogok szíjat cserélni, kb 1-2 óra alatt megvan.

Módosítva : Mikulás74
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szép estét mindenkinek! Kipróbáltam ezt a pedálos hibakiolvasósdit és sikerült, egr szeleppel van valami.Hibakód Amikor megvettem háromnegyed éve akkor is volt vele hasonló gond, de elmúlott hamar, illetve akkor erőtlen is lett az autó. Azóta voltam egy 250km es úton kb. aminek nagyrésze pálya. Most egyszer sem villant ki a lámpa, azomban az utolsó pár kmen feltűnt, hogy már menetközben is hallható a kattogást. Levideóztam indulás előtt és most is hátha tudtok valamit a hangból mondani. Elég ideges vagyok, mivel néhány hozzabb utat mennem kéne a jövő hét elején... Indulás előtt   Utána

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

33 perce, Mikulás74 írta:

Z12xe x12xe z12xep Z14xep-nél a bal első tartóbakot ki kell venni, mivel azon keresztül megy át 3 csavar a blokkba, a vezérműfedélen keresztül. Komplett lánccserével.
A két lánckerék között van egy műanyag feszítő, az egyben ken is, van rajta egy furat. Bizonyos láncokra írnak 150 ezret is, de ez a BGA hulladék szerintem nem bír 50 ezret se. 1 betű nincs ráírva sehova, nagyon noname.
Véleményem szerint a láncos motor egy fos, nálam is átugrott egy láncszemet, bonyolult cserélni, rengeteg csavar, tele megy aluminium darával a karter, stb.
Most az X17DTL-en fogok szíjat cserélni, kb 1-2 óra alatt megvan.

Jól mondod véleményed szerint.Az enyém például tökéletes .Kicsit macerásabb cserélni az igaz de ritkábban kell mint a szíjat.Mindenki maga dönti el hogy csak a szíjat vagy láncot vagy kompletten cseréli.Minden autó legnagyobb ellensége a gazdája.Ez örök igazság.De megsúgom egyébként hogy egy kis csavarhúzóval is el lehet tolni a láncfeszítő csuszkát és nem húzza össze a láncot.Szépen felülről.Arra mondtam hogy érdemes cserélni a patront ha már le van szedve a burkolat.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

35 perce, kingblue írta:

Jól mondod véleményed szerint.Az enyém például tökéletes .Kicsit macerásabb cserélni az igaz de ritkábban kell mint a szíjat.Mindenki maga dönti el hogy csak a szíjat vagy láncot vagy kompletten cseréli.Minden autó legnagyobb ellensége a gazdája.Ez örök igazság.De megsúgom egyébként hogy egy kis csavarhúzóval is el lehet tolni a láncfeszítő csuszkát és nem húzza össze a láncot.Szépen felülről.Arra mondtam hogy érdemes cserélni a patront ha már le van szedve a burkolat.

A vezérműlánc ott kezdődik, hogy M13a motor:
i-img640x480-15777844914qsvcd425625.jpg

Ez van az ignisekbe, wagon r+, stb. Még 250 ezernél se kell ezeket cserélni.
Az opelnak ez az olajnyomásfüggő budilánca vicc. Tele van a youtube ilyen videókkal, kinek hogy csörömpöl a motorja épp.
Én hogy új láncot raktam be, a láncfeszítő teljesen visszament a végére, alig volt kint a hegye. Ebből látszott, hogy csak a lánc nyúlt, más nem kopott. Egymás mellé rakva a kettőt 1 láncszemmel volt hosszabb a régi.
Benéztem nagyon ezt a z12xe motort, mondjuk nagyon jól fogyaszt, ez az egy előnye. Talán kevesebbet is, mint a Tdízel astra. Mondjuk abban van 492e km, csak a kaszni már eléggé porhanyós.
Az 1.2-es motor előéletét nem ismerem, gondolom jól betartották a 30 ezres olajcseréket, 261 ezernél nincs válla a hengereknek, a dugattyúk bordásak még, a hajtókarcsapágyak kopottak voltak, azokat cseréltem, meg az összes tömítést.
Ja!
A vezérműfedél tömítést nagyon ajánlott sűrűn cserélni, ezért is szedtem szét itt főleg, hogy megnézzem, mennyit roncsolódott.
Ha ez megnyekken, keveredik is össze a víz az olajjal.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Mikulás74 írta:

A vezérműlánc ott kezdődik, hogy M13a motor:
i-img640x480-15777844914qsvcd425625.jpg

Ez van az ignisekbe, wagon r+, stb. Még 250 ezernél se kell ezeket cserélni.
Az opelnak ez az olajnyomásfüggő budilánca vicc. Tele van a youtube ilyen videókkal, kinek hogy csörömpöl a motorja épp.
Én hogy új láncot raktam be, a láncfeszítő teljesen visszament a végére, alig volt kint a hegye. Ebből látszott, hogy csak a lánc nyúlt, más nem kopott. Egymás mellé rakva a kettőt 1 láncszemmel volt hosszabb a régi.
Benéztem nagyon ezt a z12xe motort, mondjuk nagyon jól fogyaszt, ez az egy előnye. Talán kevesebbet is, mint a Tdízel astra. Mondjuk abban van 492e km, csak a kaszni már eléggé porhanyós.
Az 1.2-es motor előéletét nem ismerem, gondolom jól betartották a 30 ezres olajcseréket, 261 ezernél nincs válla a hengereknek, a dugattyúk bordásak még, a hajtókarcsapágyak kopottak voltak, azokat cseréltem, meg az összes tömítést.
Ja!
A vezérműfedél tömítést nagyon ajánlott sűrűn cserélni, ezért is szedtem szét itt főleg, hogy megnézzem, mennyit roncsolódott.
Ha ez megnyekken, keveredik is össze a víz az olajjal.

Ebben igazad van hogy elég vékonyka a lánc.Sok hasonló kategóriás autöknál is kétsoros lánc van.Az valóban lehet örök élet.De ezt sem kell azért sürün cserélni.Persze használattól függ meg a márkától.Ez is kibír kb 150-ezret Az azért nem kevés .Bár aki 30-ezret megy egy év alatt annak igen.Nekem pl.15 év mire ennyi belemegy.Ilyen többsoros lánc tulzás lenne 1.4-es motorba.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Mikulás74 írta:

A vezérműlánc ott kezdődik, hogy M13a motor:
i-img640x480-15777844914qsvcd425625.jpg

Ez van az ignisekbe, wagon r+, stb. Még 250 ezernél se kell ezeket cserélni.
Az opelnak ez az olajnyomásfüggő budilánca vicc. Tele van a youtube ilyen videókkal, kinek hogy csörömpöl a motorja épp.
Én hogy új láncot raktam be, a láncfeszítő teljesen visszament a végére, alig volt kint a hegye. Ebből látszott, hogy csak a lánc nyúlt, más nem kopott. Egymás mellé rakva a kettőt 1 láncszemmel volt hosszabb a régi.
Benéztem nagyon ezt a z12xe motort, mondjuk nagyon jól fogyaszt, ez az egy előnye. Talán kevesebbet is, mint a Tdízel astra. Mondjuk abban van 492e km, csak a kaszni már eléggé porhanyós.
Az 1.2-es motor előéletét nem ismerem, gondolom jól betartották a 30 ezres olajcseréket, 261 ezernél nincs válla a hengereknek, a dugattyúk bordásak még, a hajtókarcsapágyak kopottak voltak, azokat cseréltem, meg az összes tömítést.
Ja!
A vezérműfedél tömítést nagyon ajánlott sűrűn cserélni, ezért is szedtem szét itt főleg, hogy megnézzem, mennyit roncsolódott.
Ha ez megnyekken, keveredik is össze a víz az olajjal.

Szia, 

A vezérműfedél tömítés sérülése hogyan eredményezhet víz-olaj keveredést? Nem a hengerfej tömítést szeretted volna írni? (vagy hiányosak az ismereteim?:)  

Link to comment
Megosztás:

19 perce, Maverick087 írta:

Szia, 

A vezérműfedél tömítés sérülése hogyan eredményezhet víz-olaj keveredést? Nem a hengerfej tömítést szeretted volna írni? (vagy hiányosak az ismereteim?:)  

Hali Jól írta Mikulás74 .Ennél a motornál a vezérmű fedélben van a vizszivattyú is.Ha nem jól tömít a vezérműfedél ott ahol a viztér van akkor átszivárog a víz a vezérlés oldalra és lefolyik az olajteknőbe.Bár még nem hallottam hogy ilyen előfordult volna de lehetséges.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Mikulás74 írta:

Z12xe x12xe z12xep Z14xep-nél a bal első tartóbakot ki kell venni, mivel azon keresztül megy át 3 csavar a blokkba, a vezérműfedélen keresztül. Komplett lánccserével.
A két lánckerék között van egy műanyag feszítő, az egyben ken is, van rajta egy furat. Bizonyos láncokra írnak 150 ezret is, de ez a BGA hulladék szerintem nem bír 50 ezret se. 1 betű nincs ráírva sehova, nagyon noname.
Véleményem szerint a láncos motor egy fos, nálam is átugrott egy láncszemet, bonyolult cserélni, rengeteg csavar, tele megy aluminium darával a karter, stb.
Most az X17DTL-en fogok szíjat cserélni, kb 1-2 óra alatt megvan.

X17TDL nálam is volt, az volt a céges autó. Terveztem rajta szíjat cserélni, mert lógott az adagoló és ette a szíjat a burkolat a végén is is szakadt. DE mivel céges volt és nnem adtak rá pénzt a szíjcsere elmaradt végülis. 

3 órája, kingblue írta:

Hali Jól írta Mikulás74 .Ennél a motornál a vezérmű fedélben van a vizszivattyú is.Ha nem jól tömít a vezérműfedél ott ahol a viztér van akkor átszivárog a víz a vezérlés oldalra és lefolyik az olajteknőbe.Bár még nem hallottam hogy ilyen előfordult volna de lehetséges.

Pár esetet olvastam itt régebben a fórumon. Itt szokott keveredni oldalt olaj -víz, meg úgy rémlik dieselnél izzótógyertya O gyűrűnél talán. Nekem csak szelepfedél tömítést kell cserélnem az olajos gyertyák miatt. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, kingblue írta:

Hali Jól írta Mikulás74 .Ennél a motornál a vezérmű fedélben van a vizszivattyú is.Ha nem jól tömít a vezérműfedél ott ahol a viztér van akkor átszivárog a víz a vezérlés oldalra és lefolyik az olajteknőbe.Bár még nem hallottam hogy ilyen előfordult volna de lehetséges.

Köszönöm!
Nem akartam rémhíreket terjeszteni, nálam pl vételnél volt ez a hiba, szabályos emulzió folyadékot engedtem le a motorból.
És még az se érte el a nívópálca alsó szintjét, így használták az autót.........
Ehhez képest nem volt sok vészes motorbaja. Csak egy hidrotőke kakukkolt ki a hengerfejből. :-)
De 20 rongyból volt egy b corsa x12xe hengerfej, az ment rá. Meg az 1 rétegű lemez tömítés a 12 darab M8-as csavarral...:confused:

Viszont van valami hibám, mert nekem is rángat a motor, sárga lámpa világít, hibakód fene tudja mi, én égéskimaradásra tippelek, amikor legutóbb raktam össze, egyik hengernél olajos volt a dugattyú, belenézve a gyertyafuraton. :icon11:
Pedig a hengerfej belülről egységesen barna volt minden hengernél, szelepek biztos zártak, gyűrűk jók voltak, gyertyák is egyformák....
Lehet, trafóbajom van? :confused:
Alapjáraton mintha néha kihagyna 1 henger.
Dízelnél volt ilyen, ha már spriccelt 1 porlasztó, akkor rángatott borzalmasan a blokk, képes volt egy út alatt szétszakítani az összes motortartó bakot.

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Mikulás74 írta:

Köszönöm!
Nem akartam rémhíreket terjeszteni, nálam pl vételnél volt ez a hiba, szabályos emulzió folyadékot engedtem le a motorból.
És még az se érte el a nívópálca alsó szintjét, így használták az autót.........
Ehhez képest nem volt sok vészes motorbaja. Csak egy hidrotőke kakukkolt ki a hengerfejből. :-)
De 20 rongyból volt egy b corsa x12xe hengerfej, az ment rá. Meg az 1 rétegű lemez tömítés a 12 darab M8-as csavarral...:confused:

Viszont van valami hibám, mert nekem is rángat a motor, sárga lámpa világít, hibakód fene tudja mi, én égéskimaradásra tippelek, amikor legutóbb raktam össze, egyik hengernél olajos volt a dugattyú, belenézve a gyertyafuraton. :icon11:
Pedig a hengerfej belülről egységesen barna volt minden hengernél, szelepek biztos zártak, gyűrűk jók voltak, gyertyák is egyformák....
Lehet, trafóbajom van? :confused:
Alapjáraton mintha néha kihagyna 1 henger.
Dízelnél volt ilyen, ha már spriccelt 1 porlasztó, akkor rángatott borzalmasan a blokk, képes volt egy út alatt szétszakítani az összes motortartó bakot.

 

Szerintem itt is trafósor van parazita gyújtással, így kettesével hagynának ki a hengerek trafóhiba esetén. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Mikulás74 írta:

Előtte olajban állt az egész hengerfej, főleg az egyik gyertya, akkor mindig 3 hengerrel indult, lehet, áthúz valahol....sötétben kéne megnézni. :blink:

Az a baj nekem a trafósor takarja teljesen a gyertyákat amikor a helyén van. Gyertyakábelnél azt szoktam csinálni hogy testre kötök egy vezetékes és a csupasz végével végigsimogatom a kábelt, pipát..egyebet, ha át akar valahol ugorni szikra az meg fogja tenni a letestelt kábelvégre. 

Link to comment
Megosztás:

Ennél a típusnál nem tudod ezzel a módszerrel megnézni hol ugrik át a szikra. Nem is értem miért jó a hengerenkénti trafó egybeöntve a négy a pipákkal együtt. Annyira nem pörög ez a motor, hogy a rotor és az egy trafó ne tudná ellátni a feladatát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.