Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

10 órája, sz.erik8 írta:

Sziasztok!

Adott egy 1.4 G astra (z14xe). A probléma az lenne vele, hogy ingadozik az alapjárat,ill vibrál a világítás. Lambda szondát kizárnám, feszültségmérés után megállapítható, hogy 12 - 14 között ingadozik folyamatosan a feszültség ( nyílván ezért vibrál az izzó is) és minél több elektromos terhelést kap(klíma, stb) annál nagyobb ez a feszültség ingadozás. A generátorra gondolok, vagy esetleg a benne lenne feszültség szabályzóra... érdemes lenne a komplett generátor csere, vagy esetleg szabadonfutó? 

Válaszokat előre is köszönöm.

Komplett generátor felújítás. Nem érdemes csak egy valamit javíttatni, ha már bontod, meg nem is biztos, hogy egy valami a bűnös és kicsit később nem-e adja meg magát más is. Kiszereléssel, mindennel együtt nekem 40.000 volt 2 hónapja.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 10. 05. at 11:57, karltamas87 írta:

Sziasztok! SEGÍTSETEK!!! :)

Az alany egy z17dtl! Map szenzor csere, teljes szívó oldali, turbó valamint katalizátor takarítás után vagyunk. Összerakás után hatalmas teljesítmény visszaesés és őrületesen büdös fekete füst....na jó akkor tuti egr...egr lefalaz(próba).  Láss csodát visszajöttek a lovak...füst szinte nulla....Egr ujra levesz...kapott rá egy működő mágnes tekercset....szelep szépen jár és patyolat tiszta....lemez eltávolít....próba...teljesítmény szintén visszaesett és ugyan úgy füstfelhő valamint a P0487 hibakód az agyban...  KÉRDÉS!!!!  MI LEHET MÉG????  folytószelep???

Ez volt már? 

https://hu.no-hero.org/p0487-1025

Link to comment
Megosztás:

21 órája, balasz13 írta:

Sziasztok . Opel astra g ablaktörlő  szaggatva töröl , főleg lassú fokozatban .  A lapát új . Gondolom a motor adja meg szép lassan magát . Javítható , vagy csere újra ? 

Köszi a választ . 

Lehetséges hogy szorul a tengelye, és erőlködik. Próbáld meg hogy a védőkupak leszedése után befújsz a tengelyhez WD-40-el vagy csavarlazítóval, ha tapasztalsz változást-javulást akkor szét kellene szedni megtakarítani-megkenni. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

23 órája, balasz13 írta:

Sziasztok . Opel astra g ablaktörlő  szaggatva töröl , főleg lassú fokozatban .  A lapát új . Gondolom a motor adja meg szép lassan magát . Javítható , vagy csere újra ? 

Köszi a választ . 

Nem biztos hogy a tengely lesz az oka. A szaggatva törlést úgy érted hogy olyan mintha ugrálna az üvegen? Mert ha igen akkor én jártam úgy hogy egyszerűen gyenge volt az ablaktörlőkar belsejében található rugó ami rászorítja a kart (és vele a lapátot) a szélvédőre, és emiatt ugrált. Mivel külön ilyen rugót nem kaptam, a bontott meg lutri, így komplett kart cseréltem, utána minden olyan volt mint az új.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Lehetséges hogy szorul a tengelye, és erőlködik. Próbáld meg hogy a védőkupak leszedése után befújsz a tengelyhez WD-40-el vagy csavarlazítóval, ha tapasztalsz változást-javulást akkor szét kellene szedni megtakarítani-megkenni. 

 

2 órája, tgabika76 írta:

Nem biztos hogy a tengely lesz az oka. A szaggatva törlést úgy érted hogy olyan mintha ugrálna az üvegen? Mert ha igen akkor én jártam úgy hogy egyszerűen gyenge volt az ablaktörlőkar belsejében található rugó ami rászorítja a kart (és vele a lapátot) a szélvédőre, és emiatt ugrált. Mivel külön ilyen rugót nem kaptam, a bontott meg lutri, így komplett kart cseréltem, utána minden olyan volt mint az új.

Kellett emlegetni, nekem meg most hazafelé az első elkezdett nyikorogni. Vagy a tengely vagy valahol a mechanika. Csak túl hideg meg vizes minden hogy elkezdjem nézegetni. 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, zotya975 írta:

Kellett emlegetni, nekem meg most hazafelé az első elkezdett nyikorogni. Vagy a tengely vagy valahol a mechanika. Csak túl hideg meg vizes minden hogy elkezdjem nézegetni. 

Csak arra figyeljetek, ha esetleg elkezditek mozgatni az ablaktörlő mechanikát (mert főleg kiszerelve nem feltétlen egyértelmű, hogy merre kéne mozogni a dolgoknak), hogyha a normál forgásiránnyal szembe forgatjátok a motort, akkor az belül össze-vissza fogja hajtogatni a csúszóérintkezőket, amiket pl. a végállás érzékeléshez használ a rendszer. Egyszer sikerült ezt megjátszanom...

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, nzozz írta:

Csak arra figyeljetek, ha esetleg elkezditek mozgatni az ablaktörlő mechanikát (mert főleg kiszerelve nem feltétlen egyértelmű, hogy merre kéne mozogni a dolgoknak), hogyha a normál forgásiránnyal szembe forgatjátok a motort, akkor az belül össze-vissza fogja hajtogatni a csúszóérintkezőket, amiket pl. a végállás érzékeléshez használ a rendszer. Egyszer sikerült ezt megjátszanom...

Az F-en volt olyan hogy lemozdult a mechanika a tengelyről, és nem lent állt meg hanem mindíg visszaindult vagy 10 centit. Eljátszottam vele egy darabig amig belőttem. Tegnap fújtam be csavarlazítót a tengelyhez gyorsjavításként, de nem vált be. Ma már nem esik megnézem jobban. 

Link to comment
Megosztás:

Párom napi szinten használja most a kocsit, panaszkodik, hogy az egyest nehéz venni reggel, első indításnál. Főleg a hideg napokon érzi, de azt mondja, hogy tavalyhoz képest mintha lejjebb ment volna ez a hőfok, aminél nehezebben mozog a váltó. Problémám ezzel, hogy tavaly egy éves volt a váltóolaj, most pedig 3 hete lett féltengely szimering cserélve és friss olajjal van feltöltve a váltó ismét. A váltórudazat/kulissza melyik része lehet még a ludas, ami ilyesmit okozhat? A rudazat lógását, hogy tesztelhetem, mire figyeljek?

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Vardar írta:

Párom napi szinten használja most a kocsit, panaszkodik, hogy az egyest nehéz venni reggel, első indításnál. Főleg a hideg napokon érzi, de azt mondja, hogy tavalyhoz képest mintha lejjebb ment volna ez a hőfok, aminél nehezebben mozog a váltó. Problémám ezzel, hogy tavaly egy éves volt a váltóolaj, most pedig 3 hete lett féltengely szimering cserélve és friss olajjal van feltöltve a váltó ismét. A váltórudazat/kulissza melyik része lehet még a ludas, ami ilyesmit okozhat? A rudazat lógását, hogy tesztelhetem, mire figyeljek?

Hogy kottyan-e a kulissza úgy lehet kipróbálni hogy valaki mozgatja a váltókart, te meg nézed a motortérben hogy " hol veszik el" a mozgás. Én időnként be szoktam fújni kenőanyaggal az utastérben és a motortérben is azt a részt ahol a rúd mozog a perselyben. 

67d0de678b4cae3620a4209031a90f8c.jpg

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Hogy kottyan-e a kulissza úgy lehet kipróbálni hogy valaki mozgatja a váltókart, te meg nézed a motortérben hogy " hol veszik el" a mozgás. Én időnként be szoktam fújni kenőanyaggal az utastérben és a motortérben is azt a részt ahol a rúd mozog a perselyben. 

67d0de678b4cae3620a4209031a90f8c.jpg

Köszönöm! Láttam, a robbantott ábrán, hogy egy rakás kis műanyag meg gyenge alkatrészből áll, pár száz forintok, aztán ha lehet javítani, akkor kicserélem, csak nem tudtam, hogy mit kell figyelni.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Vardar írta:

Köszönöm! Láttam, a robbantott ábrán, hogy egy rakás kis műanyag meg gyenge alkatrészből áll, pár száz forintok, aztán ha lehet javítani, akkor kicserélem, csak nem tudtam, hogy mit kell figyelni.

Első körben a csapszeg szokott kopni (https://opeleseknek.hu/opel-csapszeg-sebessegvalto-rudazathoz-gm-gyari-0758915) aztán az összekötő: https://mullerautowebshop.hu/rudazat-javito-keszlet/534-opel-astra-daewoo-nubira-lanos-lacetti-valto-rudazat-osszekoto.html a váltókar alatt meg a gömb szokott kotyogni a fészkében amire a megoldás ha egy nagy zsugorcsövet rámelegítünk. Alkatrész csere után érdemes beállítani a rudazatot, mert ha a régi kopott alkatrészekhez volt belőve akkor beállítás nélkül lehet hogy rosszabb lesz mint volt. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

20 órája, zotya975 írta:

Első körben a csapszeg szokott kopni (https://opeleseknek.hu/opel-csapszeg-sebessegvalto-rudazathoz-gm-gyari-0758915) aztán az összekötő: https://mullerautowebshop.hu/rudazat-javito-keszlet/534-opel-astra-daewoo-nubira-lanos-lacetti-valto-rudazat-osszekoto.html a váltókar alatt meg a gömb szokott kotyogni a fészkében amire a megoldás ha egy nagy zsugorcsövet rámelegítünk. Alkatrész csere után érdemes beállítani a rudazatot, mert ha a régi kopott alkatrészekhez volt belőve akkor beállítás nélkül lehet hogy rosszabb lesz mint volt. 

Cromaxra lefordítva:


Ő: https://cromax.hu/sebessegvalto/sebessegvalto_es_alkatreszei/sebessegvalto_alkatreszei/seged_valtorud_opel_33516

Ő: https://cromax.hu/sebessegvalto/sebessegvalto_es_alkatreszei/sebessegvalto_alkatreszei/valtorudazat_csapszeg_opel_36736

Ő: https://opel.7zap.com/hu/car/x01/h/4/4-0/#8

Ezt a fészket csak a C Corsánál találtam meg mint alkatrész, jó lehet G Astrába?

Módosítva : Vardar
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Vardar írta:

Szerintem nem, nálunk úgy néz ki mintha egyben lenne az egész műanyag kar a gömbbel:

451a951c1bd8eddd2272fc942a196765.jpg

A kép "https://logout.hu/tema/opel_topic"-ről származik, nem saját. 

Szerintem nem lehet cserélni csak a gömböt, ezért szoktam zsugorcső rámelegítéssel " vastagítani".

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

38 perce, zotya975 írta:

Szerintem nem, nálunk úgy néz ki mintha egyben lenne az egész műanyag kar a gömbbel:

451a951c1bd8eddd2272fc942a196765.jpg

A kép "https://logout.hu/tema/opel_topic"-ről származik, nem saját. 

Szerintem nem lehet cserélni csak a gömböt, ezért szoktam zsugorcső rámelegítéssel " vastagítani".

Értem, köszönöm. Hétvégén ránézek majd, hogy mi, hogy néz ki, aztán eldöntöm, hogy mit cseréljek meg mit ne.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Járó motorral (Z14XEP) várakoztam egy parkolóban, hirtelen beesett egy kicsit az alapjárat, enyhén elkezdett rángatni a motor, megváltozott a hangja is és elkezdett villogni a check engine lámpa. Adtam egy kis gázt, a check engine kialudt és a szerviz ikon (a villáskulcsos) kezdett világítani. Menet közben meglehetősen fura hangja volt, rángatott, nagyon gyenge volt. Szerencsére nem kellett messzire menni vele. Itthon egy előre megsejtetett P0300=Különböző hengerek felismert gyújtáskimaradás és P0301=1. henger felismert gyújtáskimaradás hibakódok villogtattam ki. Ezt megelőzően se volt teljesen tünetmentes az autó, bizonyos gázpedál állás és/vagy motorfordulatszám mellett elég jól érezhetően rángatott menet közben, de azon a viszonylag kis tartományon kívül normális volt. Akkor én injektor problémára tippeltem, amire van is - remélhetőleg továbbra is elérhető - megoldásom, ultrahangos tisztás majd bemérés formájában. Viszont mivel mostanában csak meglehetősen ritkán, csak alkalmanként volt használva az autó, így annyira nem siettem el ennek a problémának a megoldását. 

Tudom, ez így nagyjából a bármi IS lehet kategória, de mégis merre kéne kezdeni a hibakeresést? Össze-vissza a fojtószelepről tudok, hogy ott lehet némi probléma, mert egy "jól sikerül" nagytakarítás következtében az egyik csúszóérintkező elgörbült, de vissza lett igazítva nagyjából és azóta több 1000 km -t mentem, nem hiszem, hogy ez lenne a gond. Amiatt, hogy egyik pillanatról a másikra alakult ki ez az állapot, talán az injektorok vagy szelepek hibája is kevésbé valószínű, inkább valami elektromos hiba kéne, hogy legyen. A trafósort ki lehet valahogy mérni egy multiméterrel? Ha nincs más hibakód, csak az említett két égéskimaradásos, akkor érdemes a főtengely illetve vezérműtengely jeladókkal foglalkozni?

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Szerintem nem, nálunk úgy néz ki mintha egyben lenne az egész műanyag kar a gömbbel:

451a951c1bd8eddd2272fc942a196765.jpg

A kép "https://logout.hu/tema/opel_topic"-ről származik, nem saját. 

Szerintem nem lehet cserélni csak a gömböt, ezért szoktam zsugorcső rámelegítéssel " vastagítani".

Most gondolkoztam el, van ez a lapos végű és van a gömbös végű váltókar az Opelhez, lásd itt. Ennek van a kerek fészke, amit linkeltem, csak az C Corsához.  Emlékszem, hogy ilyen fekete fészekbe kellett visszatennem, amikor megzsíroztam.

 

Link to comment
Megosztás:

49 perce, Vardar írta:

Most gondolkoztam el, van ez a lapos végű és van a gömbös végű váltókar az Opelhez, lásd itt. Ennek van a kerek fészke, amit linkeltem, csak az C Corsához.  Emlékszem, hogy ilyen fekete fészekbe kellett visszatennem, amikor megzsíroztam.

 

Oké, csak a fészek lent van a középen a gömb ami adja át a mozgást a rúdnak itt is megvan. Meg kell nézni hogy hol kottyan lent a fészeknél, vagy feljebb a gömbnél. Ha felhúzod a váltószoknyát és mozgatod a kart, ezt látni fogod. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

Járó motorral (Z14XEP) várakoztam egy parkolóban, hirtelen beesett egy kicsit az alapjárat, enyhén elkezdett rángatni a motor, megváltozott a hangja is és elkezdett villogni a check engine lámpa. Adtam egy kis gázt, a check engine kialudt és a szerviz ikon (a villáskulcsos) kezdett világítani. Menet közben meglehetősen fura hangja volt, rángatott, nagyon gyenge volt. Szerencsére nem kellett messzire menni vele. Itthon egy előre megsejtetett P0300=Különböző hengerek felismert gyújtáskimaradás és P0301=1. henger felismert gyújtáskimaradás hibakódok villogtattam ki. Ezt megelőzően se volt teljesen tünetmentes az autó, bizonyos gázpedál állás és/vagy motorfordulatszám mellett elég jól érezhetően rángatott menet közben, de azon a viszonylag kis tartományon kívül normális volt. Akkor én injektor problémára tippeltem, amire van is - remélhetőleg továbbra is elérhető - megoldásom, ultrahangos tisztás majd bemérés formájában. Viszont mivel mostanában csak meglehetősen ritkán, csak alkalmanként volt használva az autó, így annyira nem siettem el ennek a problémának a megoldását. 

Tudom, ez így nagyjából a bármi IS lehet kategória, de mégis merre kéne kezdeni a hibakeresést? Össze-vissza a fojtószelepről tudok, hogy ott lehet némi probléma, mert egy "jól sikerül" nagytakarítás következtében az egyik csúszóérintkező elgörbült, de vissza lett igazítva nagyjából és azóta több 1000 km -t mentem, nem hiszem, hogy ez lenne a gond. Amiatt, hogy egyik pillanatról a másikra alakult ki ez az állapot, talán az injektorok vagy szelepek hibája is kevésbé valószínű, inkább valami elektromos hiba kéne, hogy legyen. A trafósort ki lehet valahogy mérni egy multiméterrel? Ha nincs más hibakód, csak az említett két égéskimaradásos, akkor érdemes a főtengely illetve vezérműtengely jeladókkal foglalkozni?

 

Köszönöm

Hali.Én megnézném a gyertyákat.Legfeljebb megcserélgetném őket.Melyik hengernél lesz utána a gyujtáskimaradás.

Link to comment
Megosztás:

16 perce, kingblue írta:

Hali.Én megnézném a gyertyákat.Legfeljebb megcserélgetném őket.Melyik hengernél lesz utána a gyujtáskimaradás.

Nem túl rég voltak cserélve, de veszek bele egy új szettet, ártani nem árt, de meglepne (és nagyon örülnék), ha csak ez lenne a baja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, X14XE vezérléscserekor ki lett cserélve a vezérműtengely-jeladó, mert letört a felfogatása. Kapott egy starline-t (ez volt azonnal), kb 130 km után P0340-00 hibát dobott az autó. Ezután a csatlakozóját szétszedtem vezetékét fixáltam, hibakódot töröltem, kb 60-70 km-t ment azóta a kocsi hibakódmentesen. Tudom hogy ótvar a belerakott márka de ez volt kéznél, kérdésem az lenne hogy ha ismét előjönne a hiba kínlódjak ezzel (el nem tudom képzelni mi tud rossz lenni egy zsír új hall jeladóban), vagy vegyek bele valami normálisabbat? Ha utóbbi, mi az ajánlott márka? Van 3 ezertől 50-ig mindenféle, 12-ért találtam valeo-t, nekem ezek közül még ez lenne a szimpatikus.. Esetleg bontott gyárit szabad beletenni?
Előre is köszi a segítséget!

Módosítva : sziklaboci
misspell
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Béla írta:

Halihó! A fékdob rárohadt az agyra, kalapács  sem segít. Hogy vegyem le?? Fújtam  WD vel, ütöttem kalapáccsal, melegítettem gázlámpával. A kezfék jó, a hátsó féktől korholó, súroló hang jön, főleg reggel első pár fékezéskor.

Ha a fékdob pereme miatt nem jön le, ( a dob nagyon kopott és beakad a perembe a betét) akkor hátul van egy gumidugó ha azt kiveszed ott csavarhúzóval vissza lehet nyomni a pofákat, bár nem egyszerű. Ha összerohadt a dob az aggyal, akkor csak fizikai behatással jön le, ütögetés körbe , forgatás, máshogy nem. 

Link to comment
Megosztás:

Hi! Nem a perem miatt nem jött le. Addig el sem jutottam. Az agy közepe és a dob belső pereme gyógyult össze. Csak azt nem értem a barom szerelő, aki egyszer már szétszedte ,miért nem kente meg egy pici zsírral. Akkor ez elkerülhető lett volna. Mindegy,nehezen de leszedtem. A közepébe dugtam egy hideg vizes szivacsot, és gázlámpával megmelegítettem a dobot, meg kalapáltam  10 óra és 14 óra állásnál a szomszédok örömére. Aztán kézifék kötél visszaenged, persze nem volt 10-es csőkulcsom hozzá. Lényeg, hogy alaposan átpucoltam a rozsdától mindent, megjárattam az után állító csavarját, felcsiszoltam a dobot, meg a pofákat. Annyi, hogy majd pár nap bekopás után megnézem, hogy kell e valamelyik oldalon után állítani, hogy egyformán fogjon a két kerék, ha behúzom a kéziféket. Érdekes, hogy a vezető oldala volt inkább rozsdásabb, meg koszosabb és a pofák is kopottabbak. Nem volt időm lefesteni a dobokat, így az most elmaradt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.