Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

2 órája, BoMa írta:

 Köszönöm szépen a segítséget, sikerült is kipucolni a fojtószelepházat. A kis furatot viszont nem találtam. :( Az egész folyamat legnehezebb része ház csatlakozójának a lekönyörgése volt. A bal oldali vízcsőből folyt a víz, kb 1 deci elfolyhatott mire észrevettem, hogy folyik. Maga a szelep elég koszos volt, főleg az alsó fele... tényleg csak így érdemes pucolni. Ami feltűnt, hogy a szelep nem zár teljesen. Van 1 mm-es rés zárt állapotban is a szelep és a ház között. Jól sejtem, hogy ez az alapjárat miatt kell? Beindulni beindult, víz nem folyt sehol, holnap tesztút. :)  

Elfelejtettem írni, hogy nálam a féktisztító (benzin) nem volt hatásos, rajta maradt egy sárgásbarnás réteg. A karburátor tisztító fémtisztára pucolta (mechanikai tisztítással együtt). Az elektromos csatlakozó mintha könnyen lejönne, csak megfelelő helyen kell összenyomni, de talán keverem valamivel. Határozottan emlékszem, hogy az enyémnél is van rés, nem zár teljesen. Kikopva nincs, úgy tűnik gyárilag ilyen.

Az elfolyt hűtőfolyadékot célszerű lenne a kiegyenlítő tartályban pótolni. A hűtőcsövekhez érdemes előkészíteni 1-1 darab tiszta nejlont (vagy folpack-ot) és hozzá befőttes gumit, amivel lezárod. Nem megy bele kosz és nem folyik el. A fagyálló fokozottan mérgező kis mennyiségben is. Állat könnyen felnyalja az édeskés íze miatt. Ha bárhova kifolyt, célszerű felitatni és fagyállóként, veszélyes hulladékként leadni a hulladéktelepen. Én csak kesztyűben fognám meg és a kesztyűt is a veszélyes hulladékba tenném utána. Ha meg tudod oldani környezetkárosítás nélkül, érdemes lenne lemosni a motort, hogy ne égjen rá.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, gezoli said:

Zimmermann tárcsa és betét is.

Szia gezoli!

Kösz az ajánlást. A másik felvetett kérdésben esetleg tudsz segíteni, hogy ti. tényleg többfajta, egymással nem kompatibilis fékrendszer is lehet ebben az autóban, illetve hogy ha igen, akkor honnan tudhatom meg, hogy nekem milyen van, ha nincs lehetőségem leszerelni a kereket (és egyébként is kérdés, hogy mit találok a másfél évtized alatt nyilván teljesen szétrozsdásodott féknyergen és -elemeken)?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Aster írta:

Szia gezoli!

Kösz az ajánlást. A másik felvetett kérdésben esetleg tudsz segíteni, hogy ti. tényleg többfajta, egymással nem kompatibilis fékrendszer is lehet ebben az autóban, illetve hogy ha igen, akkor honnan tudhatom meg, hogy nekem milyen van, ha nincs lehetőségem leszerelni a kereket (és egyébként is kérdés, hogy mit találok a másfél évtized alatt nyilván teljesen szétrozsdásodott féknyergen és -elemeken)?

2 féle van. Az 5x110-es és a 4x100-as kerékcsavar osztáshoz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, gezoli said:

2 féle van. Az 5x110-es és a 4x100-as kerékcsavar osztáshoz.

És honnan tudom meg, hogy nekem melyik van, lehetőleg a kerék levétele nélkül? Ha segít, a kerekek 15 colosak, acéllemezből készültek.

Módosítva : Aster
  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, gezoli said:

2 féle van. Az 5x110-es és a 4x100-as kerékcsavar osztáshoz.

Na, közben sikerült a felnin át kisilabizálni, hogy 4x100-as tárcsa van rajta, viszont azt még mindig nem tudom, hogy fékbetétből milyen kell bele. Vagy az garantáltan jó lesz hozzá, ha az alkatrészszűrő amúgy az autótípushoz kompatibilisnek hozza?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Aster írta:

És honnan tudom meg, hogy nekem melyik van, lehetőleg a kerék levétele nélkül? Ha segít, a kerekek 15 colosak, acéllemezből készültek.

Megszámolod, hogy hány darab kerékcsavar van egy keréken.

Azt javaslom, hogy ha már itt megakadtàl akkor fordulj inkább szakemberhez!!!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 minutes ago, gezoli said:

Megszámolod, hogy hány darab kerékcsavar van egy keréken.

Azt javaslom, hogy ha már itt megakadtàl akkor fordulj inkább szakemberhez!!!

Mindenképpen szakember fogja megcsinálni, szervizben, csak én szeretném a tárcsát és fékbetét vinni, hogy egyrészt azok jó minőségűek legyenek, másrészt, hogy ne másfélszer drágábban kapjam meg, mint amennyiért meg lehet venni. Kösz a segítséget!

Módosítva : Aster
Link to comment
Megosztás:

13 minutes ago, gezoli said:

Megszámolod, hogy hány darab kerékcsavar van egy keréken.

Azt javaslom, hogy ha már itt megakadtàl akkor fordulj inkább szakemberhez!!!

Ja, még valami: ugye az első tengelyen lévő két keréken összesen 4 darab betét van, tehát egy négy darabos készlet elég hozzá, és így csak egyet (nem kettőt) kell utóbbi készletből venni, igaz?

Bocs, ha hülyék a kérdéseim, de nem értek hozzá, és sajnos ilyen alapvető dolgokra sem találok nagyon választ több órás keresgélés után sem.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Aster írta:

Ja, még valami: ugye az első tengelyen lévő két keréken összesen 4 darab betét van, tehát egy négy darabos készlet elég hozzá, és így csak egyet (nem kettőt) kell utóbbi készletből venni, igaz?

Bocs, ha hülyék a kérdéseim, de nem értek hozzá, és sajnos ilyen alapvető dolgokra sem találok nagyon választ több órás keresgélés után sem.

Fékbetétből mindig egy tengelyre való szettet adnak. Tehát 4 db-ot amiből 2 db kopásjelzővel van szerelve, de ez a csomag része ezzel neked nem kell foglalkozni. Tárcsát lehet darabonként venni, de én biztos egyszerre cserélném az egy tengelyen lévőket, HA nem volt fékhiba ami kinyírta valamelyik tárcsát idő előtt.... A megfelelő gépjármű adatokkal ki tudod keresni a pontos alkatrészeket. Fékbetétnél -hátsó-  volt olyan problémám egyszer hogy nem a megfelelő magasságú vettem, de cseréltem és kész, ez az első szerelésnél benne van a pakliban. Egyébként ha tényleg nem értesz hozzá bízd a szerelőre, amúgy is ha Te viszed az alkatrészt valószínűsíthető a magasabb óradíj, hogy kompenzáljon az alkatrész felárjának elvesztésén...... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy mi a trükkje a légszűrőből a motor felé menő légbeömlő csatorna elemei szétszedésének? Hiába lazítom ki a szorítóbilincseket, nem tudom lehúzni sem a szűrő házánál, sem a másik végén (a légtömegmérőn túl) a műanyag csatornaelemet. Elég nagy erővel próbálom széthúzni, de egyszerűen nem jön szét. Csavarhúzóval vagy valami mással meg nyilván nem akarom feszegetni, mert félek, hogy eltörik.

Ezek az elemek hogyan vannak egymáshoz rögzítve a bilincsen kívül? Van bennük esetleg valami gumigyűrű, és lehet, hogy az az évtizedek alatt összerohadt a műanyag elemekkel? Vagy miért nem csúsznak szét? Lehet, hogy valami őrült szerelő összeragasztotta őket?

A másik, hogy a légszűrő háza még le is van csavarozva a kasztnihoz valahogyan? Mert nekem úgy tűnt, hogy mozogni mozog, de nem tudom felfelé kiemelni a lámpatest mögül. Hogyan tudnám kiszedni, hogy kitakarítsam rendesen azt is, meg az alatta lévő részt is?

Módosítva : Aster
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Aster írta:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy mi a trükkje a légszűrőből a motor felé menő légbeömlő csatorna elemei szétszedésének? Hiába lazítom ki a szorítóbilincseket, nem tudom lehúzni sem a szűrő házánál, sem a másik végén (a légtömegmérőn túl) a műanyag csatornaelemet. Elég nagy erővel próbálom széthúzni, de egyszerűen nem jön szét. Csavarhúzóval vagy valami mással meg nyilván nem akarom feszegetni, mert félek, hogy eltörik.

Ezek az elemek hogyan vannak egymáshoz rögzítve a bilincsen kívül? Van bennük esetleg valami gumigyűrű, és lehet, hogy az az évtizedek alatt összerohadt a műanyag elemekkel? Vagy miért nem csúsznak szét? Lehet, hogy valami őrült szerelő összeragasztotta őket?

A másik, hogy a légszűrő háza még le is van csavarozva a kasztnihoz valahogyan? Mert nekem úgy tűnt, hogy mozogni mozog, de nem tudom felfelé kiemelni a lámpatest mögül. Hogyan tudnám kiszedni, hogy kitakarítsam rendesen azt is, meg az alatta lévő részt is?

Szia,

nézd, én mindig megkapom hogy miért "bántom" azokat akiknek úgymond odamondok, de gyakran az körvonalazódik hogy önmagától kell az emberkét megvédeni. Az általad eddig leírtakból az jön le, hogy neked nagyon nem kellene a kocsin barkácsolgatnod. Őszintén megvallva, ennél egyszerűbb rész mint amit lebontanál talán nincs is az autón. Tehát ha egy mezei szemrevételezés után nem áll össze hogy mit kezdj vele, akkor vagy keress valakit segítségnek aki már látott motorteret vagy inkább ne nyúlj hozzá. Édesapám mindig azt mondja, hogy "ami működik, azt ne b.szogasd". Tehát csak azért mert eltörölgetnél ezt-azt ami egyébként tökéletesen szolgál inkább ne bontsd szét. Pont az ilyen "csak lebontom mert miért ne" szerelgetések tapasztalat nélkül egyenes út valami hibához és utána lehet hosszasan nyomozgatni meg a végén szerelőhöz vinni. Például a légszűrőház három gumibakkal van a karosszériához "rögzítve", idővel egyébként is kilágyul, de ha még feszegeted is akkor nem fogja ellátni jól a rezgéscsillapító funkciót és bizonyos fordulaton mondjuk bele fog ütni valamibe és hónapokig nyomozod majd hogy x fordulaton mi az a rezonáló hang a motortérből. (Ha már lebontanád, akkor javasolnám a 3 gumibak cseréjét, nem nagy összeg.) Lehet hogy sikerül a légtömegmérőnél valamit elcseszni és máris a szópórolleren találod magad a random hibaképek miatt... Törölgesd le így, emiatt ne bontsd le a motorteret... Továbbá ajánlom az "Így csináld" szériából az Astra G könyv beszerzését, az ilyen kisebb munkákat gyakorlatilag lépésről-lépésre leírja és szemlélteti. De a youtube is segítség lehet némi keresgélés után, millió videó van ahol bemutatják hogy ezeket az elemeket hogyan bontják le... Még egyszer, nem bántani/beszólni akartam, de ha nem vagy kellően körültekintő, nincs megfelelő műszaki affinitás, nincs megfelelő kézügyesség, akkor komoly költségekbe és problémákba fogsz belefutni... 

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha a generátor nem indítja a töltést a motor indulásakor azonnal, hanem csak később, akkor élni lehet a gyanúperrel, hogy fogytán a szénkefe.

Nálam konkrétan az volt a hiba.

Mondtam én, a Bosch generátor  nem egy Enterprise űrhajó ;)

Levente

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Janó32 said:

Szia,

nézd, én mindig megkapom hogy miért "bántom" azokat akiknek úgymond odamondok, de gyakran az körvonalazódik hogy önmagától kell az emberkét megvédeni. Az általad eddig leírtakból az jön le, hogy neked nagyon nem kellene a kocsin barkácsolgatnod. Őszintén megvallva, ennél egyszerűbb rész mint amit lebontanál talán nincs is az autón. Tehát ha egy mezei szemrevételezés után nem áll össze hogy mit kezdj vele, akkor vagy keress valakit segítségnek aki már látott motorteret vagy inkább ne nyúlj hozzá. Édesapám mindig azt mondja, hogy "ami működik, azt ne b.szogasd". Tehát csak azért mert eltörölgetnél ezt-azt ami egyébként tökéletesen szolgál inkább ne bontsd szét. Pont az ilyen "csak lebontom mert miért ne" szerelgetések tapasztalat nélkül egyenes út valami hibához és utána lehet hosszasan nyomozgatni meg a végén szerelőhöz vinni. Például a légszűrőház három gumibakkal van a karosszériához "rögzítve", idővel egyébként is kilágyul, de ha még feszegeted is akkor nem fogja ellátni jól a rezgéscsillapító funkciót és bizonyos fordulaton mondjuk bele fog ütni valamibe és hónapokig nyomozod majd hogy x fordulaton mi az a rezonáló hang a motortérből. (Ha már lebontanád, akkor javasolnám a 3 gumibak cseréjét, nem nagy összeg.) Lehet hogy sikerül a légtömegmérőnél valamit elcseszni és máris a szópórolleren találod magad a random hibaképek miatt... Törölgesd le így, emiatt ne bontsd le a motorteret... Továbbá ajánlom az "Így csináld" szériából az Astra G könyv beszerzését, az ilyen kisebb munkákat gyakorlatilag lépésről-lépésre leírja és szemlélteti. De a youtube is segítség lehet némi keresgélés után, millió videó van ahol bemutatják hogy ezeket az elemeket hogyan bontják le... Még egyszer, nem bántani/beszólni akartam, de ha nem vagy kellően körültekintő, nincs megfelelő műszaki affinitás, nincs megfelelő kézügyesség, akkor komoly költségekbe és problémákba fogsz belefutni... 

Műszaki ember vagyok, de ettől még nem fogok tudni átlátni a falakon, akkor sem, ha azok műanyagból vannak és csak fél milliméter vastagok. Ezért kérdezek. Szintén nem voltam abban a szerencsés helyzetben, hogy úgy szülessek, hogy már értsek az autószereléshez, így ezt tanulnom kell. Ezért kérdezek. YouTube-on kerestem videót erről, de nem találtam (illetve amit találtam, abban a bilincs kilazítása után simán széthúzza a csöveket, ami nálam valamiért nem megy). Ezért kérdezek. Ha lehet, nem akarok elcseszni a dolgokat. Ezért kérdezek. Néha evidensnek tűnő dolgokat is. (Utólag egyébként is elég sok minden evidensnek tűnik, ami viszont nagyon nem az addig, amíg az ember nem tudja.)

Ha kapok értelmes választ megtanulom és egyre többet fogok tudni és egyre kevésbé fogok amatőr dolgokat kérdezni; ha nem kapok érdemi választ, akkor meg továbbra is "hülyeségeket" fogok kérdezni. Ha elcseszek valamit, az egyébként nem különösebben érdekel (legalábbis amíg nem szorul teljes cserére a motor), mert az Astra konkrétan egy harmadik autó számomra, ami - részben - direkt azért van, hogy ezen kísérletezgessek, tanuljak, próbáljak ki dolgokat. Ha valamit ki kell cserélni rajta, mert elrontom, eltöröm, nem vág földhöz, bár nyilván el akarom kerülni ha lehet.

Astra G szervízútmutató egy napon át kerestem, de sem az eredeti Opel-félét, sem a Haynes félét nem találtam meg, ami legalább az Astra F-hez megvolt. Ezért kérdezek itt. Sajnos itt sem kaptam linket ilyen könyvre, illetve az itteni letöltések között is csak a kezelési útmutatót találtam meg, amivel nyilván ilyen ügyekben nem sokra megyek.

Az érdemi információkat köszönöm, amik nagyon hasznosak voltak. Ugyanakkor sajnos az eredeti problémám megoldásához semmivel nem jutottam közelebb. Mert hogy még mindig nem tudom, hogy miért nem tudom széthúzni a csöveket, miután leszedtem a szorítóbilincset róluk, amiről azt gondoltam volna, hogy az fogja, rögzíti össze őket egy csatlakozóvájat segítségével. Ha valaki ebben a kérdésben tudna segíteni, azt megköszönném.

Módosítva : Aster
  • Szomorú 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv néktek! Cserélt már valaki elektromos tükör állító motort? Konkrétan erről van szó:

2892525-20180809-451WXg.jpg

Le lett cserélve a tükör, mert a régi nagyon remegett, az újnak már fém az a rész amit felfogatsz 3 csavarral az ajtóra. Csak egy régebbi szerelés alkalmával meg lett erőltetve az egyik állító  műanyag biszbasz menete így csak kattogott, de nem vitte a tükörlapot. Ezért át kellett szerelni a fém talpasba a másik állítómotort a tükörlappal együtt, ( teljesen msáhogy néz ki)a kábelt nem fűztük ki, mert a csati ugyan más volt, de a pinek ugyanazok. Csak kettő kábelt cseréltünk fel, így a ki-be funkció cserélődött fel, de a tulajt nem zavarja. Viszont meg akarjuk menteni a régi tükört is tartaléknak, de ugye a motor rész ki kellene cserélni. Eddig csak "ibéjen" és 1 darabot a "licit.hu"-n láttam. Máshol kapható, vagy inkább bontó? Köszi...

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Aster írta:

Műszaki ember vagyok, de ettől még nem fogok tudni átlátni a falakon, akkor sem, ha azok műanyagból vannak és csak fél milliméter vastagok. Ezért kérdezek. Szintén nem voltam abban a szerencsés helyzetben, hogy úgy szülessek, hogy már értsek az autószereléshez, így ezt tanulnom kell. Ezért kérdezek. YouTube-on kerestem videót erről, de nem találtam (illetve amit találtam, abban a bilincs kilazítása után simán széthúzza a csöveket, ami nálam valamiért nem megy). Ezért kérdezek. Ha lehet, nem akarok elcseszni a dolgokat. Ezért kérdezek. Néha evidensnek tűnő dolgokat is. (Utólag egyébként is elég sok minden evidensnek tűnik, ami viszont nagyon nem az addig, amíg az ember nem tudja.)

Ha kapok értelmes választ megtanulom és egyre többet fogok tudni és egyre kevésbé fogok amatőr dolgokat kérdezni; ha nem kapok érdemi választ, akkor meg továbbra is "hülyeségeket" fogok kérdezni. Ha elcseszek valamit, az egyébként nem különösebben érdekel (legalábbis amíg nem szorul teljes cserére a motor), mert az Astra konkrétan egy harmadik autó számomra, ami - részben - direkt azért van, hogy ezen kísérletezgessek, tanuljak, próbáljak ki dolgokat. Ha valamit ki kell cserélni rajta, mert elrontom, eltöröm, nem vág földhöz, bár nyilván el akarom kerülni ha lehet.

Astra G szervízútmutató egy napon át kerestem, de sem az eredeti Opel-félét, sem a Haynes félét nem találtam meg, ami legalább az Astra F-hez megvolt. Ezért kérdezek itt. Sajnos itt sem kaptam linket ilyen könyvre, illetve az itteni letöltések között is csak a kezelési útmutatót találtam meg, amivel nyilván ilyen ügyekben nem sokra megyek.

Az érdemi információkat köszönöm, amik nagyon hasznosak voltak. Ugyanakkor sajnos az eredeti problémám megoldásához semmivel nem jutottam közelebb. Mert hogy még mindig nem tudom, hogy miért nem tudom széthúzni a csöveket, miután leszedtem a szorítóbilincset róluk, amiről azt gondoltam volna, hogy az fogja, rögzíti össze őket egy csatlakozóvájat segítségével. Ha valaki ebben a kérdésben tudna segíteni, azt megköszönném.

Itt egy videó! Leveszed a bilincset a cső végéről ami a légszűrőházhoz szorítja. A lehúzandó csőbe van szerelve - típustól függően - a légtömegmérő mérő (MAF) vagy a beszívott levegő hőmérséklet érzékelő. Én a cső másik részét is meg szoktam lazítani - ami a fojtószelepházra csatlakozik szintén egy bilinccsel - hogy ne feszüljön. 
4 patent le, a légszűrőház teteje levehető - ennyi. Ha a házat ki akarod emelni, akkor egy torx csavarral rögzített műanyag alkatrészt keress amiben van két gumibak, ezt ki kell venni, de akkor már le kell húzni a házról a tankszellőztető szelepet is, ez a videón a piros kék színű csatlakozóval ellátott alkatrész. 
Egyébként nagyon, nagyon egyszerű az egész. Tipp: ha elektromos csatlakozót húzol szét, negatív akkusaru kerüljön azért le. Ami még sérülhet az a légszűrőház 3 db kis műanyag kiálló csatlakozója, a képen látható, hogy az egyik le is van törve. 

nv25il8l6w0dsoq5jh6t.jpg

 

Módosítva : Maverick087
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Maverick087 said:

Itt egy videó! Leveszed a bilincset a cső végéről ami a légszűrőházhoz szorítja. A lehúzandó csőbe van szerelve - típustól függően - a légtömegmérő mérő (MAF) vagy a beszívott levegő hőmérséklet érzékelő. Én a cső másik részét is meg szoktam lazítani - ami a fojtószelepházra csatlakozik szintén egy bilinccsel - hogy ne feszüljön. 
4 patent le, a légszűrőház teteje levehető - ennyi. Ha a házat ki akarod emelni, akkor egy torx csavarral rögzített műanyag alkatrészt keress amiben van két gumibak, ezt ki kell venni, de akkor már le kell húzni a házról a tankszellőztető szelepet is, ez a videón a piros kék színű csatlakozóval ellátott alkatrész. 
Egyébként nagyon, nagyon egyszerű az egész. Tipp: ha elektromos csatlakozót húzol szét, negatív akkusaru kerüljön azért le. Ami még sérülhet az a légszűrőház 3 db kis műanyag kiálló csatlakozója, a képen látható, hogy az egyik le is van törve. 

Szia!

1. Nem a légszűrőt akarom kicserélni, az már megvolt. Az csak négy bilincs lepattintása, a fedőt meg félre is lehet fordítani a jobb sárvédő felé a csere idejére, nem is kell leszedni a doboz tetejét a csőről. De én már eleve nem azt írtam, hogy ehhez kérek tanácsot, hanem a szűrőből továbbmenő szívócsonk/szívócső "lánc" szétszedéséhez, illetve az egész légdoboz kiszedéséhez.

2. Mint mondtam: én nem tudom lehúzni a csövet, hiába lazítom meg a bilincset. Erről kérdeztem, hogy van -e ennek még valami trükkje, amit tudnom kellene (pl. forgatni kell valamerre, esetleg van még valami bepattanó rész valahol, ami nem látszik, vagy ki tudja), vagy csak összerohadt az egész, esetleg valami idióta összeragasztotta (pl. mert lehet fals levegőt szívott, és így akadályozta meg a szivárgást, vagy ki tudja).

De akkor ezek szerint mégsem én vagyok a hülye, hanem valami tényleg nem stimmel az én csöveimmel. Érdekes módon a levegődobozba a másik oldalon, a lökhárítóban lévő légelnyelő felől befutó csövet viszont simán le lehet szedni. Igaz, azon nincs is bilincs, legalábbis az én Astramban.

A gumibakos részt még megnézem. Ez is azért nem volt egyértelmű, mert nekem az egész légdobozom mozog, lötyög, 4-5 centit is simán minden irányban, nyilvánvalóan nincs igazából lecsavarozva, lerögzítve (vagy ha igen, akkor maximum egyetlen ponton, és ott is lazán), de mégsem lehet kiemelni. Kb. olyan, mint ha le lenne kötözve valamivel az alján vagy ki tudja, de persze alá meg nem látok be. Ezért kérdeztem ezt is. A fentiek tükrében az a tippem, hogy legalább két bak le van törve vagy a menete szét van szakadva. Majd meglátom, de legalább most már tudom mit keressek.

Kösz az információkat.

Módosítva : Aster
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Aster írta:

Műszaki ember vagyok, de ettől még nem fogok tudni átlátni a falakon, akkor sem, ha azok műanyagból vannak és csak fél milliméter vastagok. Ezért kérdezek. Szintén nem voltam abban a szerencsés helyzetben, hogy úgy szülessek, hogy már értsek az autószereléshez, így ezt tanulnom kell. Ezért kérdezek. YouTube-on kerestem videót erről, de nem találtam (illetve amit találtam, abban a bilincs kilazítása után simán széthúzza a csöveket, ami nálam valamiért nem megy). Ezért kérdezek. Ha lehet, nem akarok elcseszni a dolgokat. Ezért kérdezek. Néha evidensnek tűnő dolgokat is. (Utólag egyébként is elég sok minden evidensnek tűnik, ami viszont nagyon nem az addig, amíg az ember nem tudja.)

Ha kapok értelmes választ megtanulom és egyre többet fogok tudni és egyre kevésbé fogok amatőr dolgokat kérdezni; ha nem kapok érdemi választ, akkor meg továbbra is "hülyeségeket" fogok kérdezni. Ha elcseszek valamit, az egyébként nem különösebben érdekel (legalábbis amíg nem szorul teljes cserére a motor), mert az Astra konkrétan egy harmadik autó számomra, ami - részben - direkt azért van, hogy ezen kísérletezgessek, tanuljak, próbáljak ki dolgokat. Ha valamit ki kell cserélni rajta, mert elrontom, eltöröm, nem vág földhöz, bár nyilván el akarom kerülni ha lehet.

Astra G szervízútmutató egy napon át kerestem, de sem az eredeti Opel-félét, sem a Haynes félét nem találtam meg, ami legalább az Astra F-hez megvolt. Ezért kérdezek itt. Sajnos itt sem kaptam linket ilyen könyvre, illetve az itteni letöltések között is csak a kezelési útmutatót találtam meg, amivel nyilván ilyen ügyekben nem sokra megyek.

Az érdemi információkat köszönöm, amik nagyon hasznosak voltak. Ugyanakkor sajnos az eredeti problémám megoldásához semmivel nem jutottam közelebb. Mert hogy még mindig nem tudom, hogy miért nem tudom széthúzni a csöveket, miután leszedtem a szorítóbilincset róluk, amiről azt gondoltam volna, hogy az fogja, rögzíti össze őket egy csatlakozóvájat segítségével. Ha valaki ebben a kérdésben tudna segíteni, azt megköszönném.

Nézd: anno mikor fojtószelep tisztításhoz kezdtem, a fent említett csöveket légszűrőházzal meg tokka-vonnóval szerintem 5 perc alatt kikaptam mindenféle útmutató nélkül annyira adja magát és látható a felépítése/rögzítése. Ehhez nem tudok többet hozzáfűzni, én sem látok át a falakon, logikusan felkövethető egy lámpás végignézéssel hogy mi-hova-miként rögzül... Kicsit hosszú napom volt, de amint tudok több időt a gép előtt tölteni keresek Neked konkrét youtube videót. De kb ennyi kiszedni... (Ha adsz egy privát email címet, lehet h meg tudjuk oldani a könyv kérdést...) 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, Janó32 said:

Nézd: anno mikor fojtószelep tisztításhoz kezdtem, a fent említett csöveket légszűrőházzal meg tokka-vonnóval szerintem 5 perc alatt kikaptam mindenféle útmutató nélkül annyira adja magát és látható a felépítése/rögzítése. Ehhez nem tudok többet hozzáfűzni, én sem látok át a falakon, logikusan felkövethető egy lámpás végignézéssel hogy mi-hova-miként rögzül... Kicsit hosszú napom volt, de amint tudok több időt a gép előtt tölteni keresek Neked konkrét youtube videót. De kb ennyi kiszedni... (Ha adsz egy privát email címet, lehet h meg tudjuk oldani a könyv kérdést...) 

Sokkal produktívabb lehetne ez a fórum, ha nem write-only módban működne....

Csak, hogy te is értsd: nem azon komponensek és nem leszedésével van probléma, amiket te leszedtél, hanem másokével és a szétszerelésükkel; illetve jelenleg úgy néz ki, hogy az én Astram te se tudtad volna szétkapni (sérülés nélkül), nem hogy 5 perc, de 50 perc alatt sem, mert hogy abban a dolgok valamiért (valószínűleg egy korábbi baleset vagy üzemzavar utáni kókler javítás okán) nem jönnek szét úgy, ahogy kellene nekik. Mindez a te válaszod előtt órákkal született posztokból egyértelműen kiderült.

Módosítva : Aster
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Aster írta:

Sokkal produktívabb lehetne ez a fórum, ha nem write-only módban működne....

Csak, hogy te is értsd: nem azon komponensek és nem leszedésével van probléma, amiket te leszedtél, hanem másokével és a szétszerelésükkel; illetve jelenleg úgy néz ki, hogy az én Astram te se tudtad volna szétkapni (sérülés nélkül), nem hogy 5 perc, de 50 perc alatt sem, mert hogy abban a dolgok valamiért (valószínűleg egy korábbi baleset vagy üzemzavar utáni kókler javítás okán) nem jönnek szét úgy, ahogy kellene nekik. Mindez a te válaszod előtt órákkal született posztokból egyértelműen kiderült.

Szeretném megérteni: tehát mit is szeretnél a fórumtól konkrétan??? Milyen információnak nem vagy birtokában? Helyén kell kezelni, hogy egy fórum mire is képes, egy felhasználó mit tud tenni a többiekért (hidd el, okkal nem kapsz tömegével válaszokat a többiektől)... Lássuk a Te eseted: regisztrálsz (mert itt egész sokan vannak), leírod pár mondatban a problémád, kapsz konkrét leírást és hozzávetőleges videót, aztán jelzed hogy az nálad nem működik mert műszaki emberként nem tudod leszedni úgy sem mint szemléltetőkön szerepel (mert elomlásod szerint -feltételezhetően- esetedben valami nem gyári "megoldással" kell szembenézni). Tehát mit vársz a fórumtól/felhasználóktól? Egy monitor előtt ülve mondja meg valaki, hogy mi nem klappol a kocsiddal és mit-miként csinálj? Egy-két leírásból tudnunk kellene hogy esetedben mi nem gyári és mit-hogyan kellene emiatt szétszedni? Sámán még nincs a fórumon, nem megy a távgyógyítás, hiába a zsörtölődés (gyári összeépítésű autóknál is általános segítséget/tippeket kaphatsz csak itt, ha valaki tapasztalta már, de egy nem gyári megoldásnál...)... :doze:  

 

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

16 órája, Aster írta:

Sokkal produktívabb lehetne ez a fórum, ha nem write-only módban működne....

Csak, hogy te is értsd: nem azon komponensek és nem leszedésével van probléma, amiket te leszedtél, hanem másokével és a szétszerelésükkel; illetve jelenleg úgy néz ki, hogy az én Astram te se tudtad volna szétkapni (sérülés nélkül), nem hogy 5 perc, de 50 perc alatt sem, mert hogy abban a dolgok valamiért (valószínűleg egy korábbi baleset vagy üzemzavar utáni kókler javítás okán) nem jönnek szét úgy, ahogy kellene nekik. Mindez a te válaszod előtt órákkal született posztokból egyértelműen kiderült.

Ha nem tudod lehúzni a csövet a légszűrőházról, akkor szedd le az egyik végét a fojtószelepházról, a szűrőház 3 felfogatási pontját kimozgatva - kiemelve, szedd ki az egészet úgy ahogy van, előtte a sallangokat amiket írtam is, csatlakoztasd le, aztán majd ráérsz rájönni miért nem jön szét, lehet valami ökör tényleg összeragasztotta. Ha tudnál képet vagy videót küldeni, hogyan is néz ki Nálad a történet lehet előbb megoldást találunk, de még egyszer ne írd le, hogy nem jön szét..... 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Maverick087 said:

Ha nem tudod lehúzni a csövet a légszűrőházról, akkor szedd le az egyik végét a fojtószelepházról, a szűrőház 3 felfogatási pontját kimozgatva - kiemelve, szedd ki az egészet úgy ahogy van, előtte a sallangokat amiket írtam is, csatlakoztasd le, aztán majd ráérsz rájönni miért nem jön szét, lehet valami ökör tényleg összeragasztotta. Ha tudnál képet vagy videót küldeni, hogyan is néz ki Nálad a történet lehet előbb megoldást találunk, de még egyszer ne írd le, hogy nem jön szét..... 

Igen, én is erre gondoltam, hogy ez lesz a megoldás. Bár a csövet magát is ki akartam pucolni, ami így nehéz lesz. Mindegy. Legalább ezzel is mennek előre a dolgok. Kösz a tippet.

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Janó32 said:

Szeretném megérteni: tehát mit is szeretnél a fórumtól konkrétan???

Nem a fórumtól, hanem tőled. És értő olvasást. Itt nem a fórummal van baj, hanem csak azzal, hogy úgy válaszolsz, hogy közben nem vagy nem elég alaposan olvasod el azt, amire válaszolsz.

9 hours ago, Janó32 said:

Milyen információnak nem vagy birtokában?

Akkor írjuk le még egyszer: Nem az én információbirtoklásommal van probléma, hanem azzal, hogy nem a kérdésre válaszolsz, illetve teljesen nyilvánvalóan figyelmen kívül hagysz korábban már leírt információkat.

9 hours ago, Janó32 said:

 Lássuk a Te eseted: regisztrálsz (mert itt egész sokan vannak), leírod pár mondatban a problémád, kapsz konkrét leírást és hozzávetőleges videót

Nem. Konkrétan tőled egy tök más műveletet (ti. légszűrő cseréjét) bemutató videót kaptam, mint ami a kérdésemben szerepelt. Hiszen abban ugye NEM a légszűrő cseréjéhez kértem segítséget (amiről szóló videót küldtél), hanem a beömlőcsövek szétszedéséhez, illetve a levegődoboz kiszereléséhez (amikről semmit nem mutatott a videód). Aztán miután ezt megírtam (hogy ti. nem arról szól a videó meg a leírás, amivel nekem van problémám), kaptam tőled egy második videót is, ami megint csak nem azt mutatja be amit kértem és amivel a probléma van, hanem egy tök más dolgot. (A kisebbik részprobléma, a doboz kiszedése ugyan távolról látható benne, de annak konkrét módja és részletei nem, és nem is úgy tűnik, mintha a doboz rendesen le lett volna rögzítve.)

9 hours ago, Janó32 said:

Tehát mit vársz a fórumtól/felhasználóktól?

Még mindig csak az értő olvasást.

9 hours ago, Janó32 said:

Egy monitor előtt ülve mondja meg valaki, hogy mi nem klappol a kocsiddal és mit-miként csinálj? Egy-két leírásból tudnunk kellene hogy esetedben mi nem gyári és mit-hogyan kellene emiatt szétszedni?

Nem. Az értő olvasás kellene.

9 hours ago, Janó32 said:

(gyári összeépítésű autóknál is általános segítséget/tippeket kaphatsz csak itt, ha valaki tapasztalta már, de egy nem gyári megoldásnál...)... :doze:  

 Nem is ehhez kértem segítséget. Azt kérdeztem, hogy [a gyári megoldásnak] van -e valami trükkje, ami nem nyilvánvaló számomra. Arról, hogy nálam nem gyári állapotban van esetleg az autó, csak elmélkedtem, de semmiképpen sem vártam el, hogy valaki ezt meg tudja állapítani távolról is, vagy tudja, hogy na akkor most ha ez van, akkor hogyan lehet szétszedni. Lásd még: értő olvasás. Egyébként meg Maverick ennek ellenére éppen utóbbira (is) adott tippet (ti. hogy mégis merre kellene elindulni, ha tényleg nem lehet a csöveket szétszedni).

 

Remélem kielégítően megválaszoltam a kérdéseidet. A segítési szándékot pedig értékelem, de ez nem változtat azon, hogy nem a kérdésre válaszoltál, illetve a leírtakat teljesen figyelmen kívül hagyva válaszoltál, és ezek miatt állítottál be komplett idiótának, amit nyilván senki sem szeret hallani. Főleg akkor nem ha úgy tűnik, hogy tényleg nem ő a helikopter.

Módosítva : Aster
Link to comment
Megosztás:

44 perce, Aster írta:

Nem a fórumtól, hanem tőled. És értő olvasást. Itt nem a fórummal van baj, hanem csak azzal, hogy úgy válaszolsz, hogy közben nem vagy nem elég alaposan olvasod el azt, amire válaszolsz. A baj az, hogy felfoghatatlan hogy még mit nem értesz... 

Akkor írjuk le még egyszer: Nem az én információbirtoklásommal van probléma, hanem azzal, hogy nem a kérdésre válaszolsz, illetve teljesen nyilvánvalóan figyelmen kívül hagysz korábban már leírt információkat. De nincs kérdésed... Csak hajtogatod h nem bírod leszedni mert valószínűleg nem gyári megoldással van összerakva. Honnan a viharból tudjuk, hogy miként van összetákolva esetedben? 

Nem. Konkrétan tőled egy tök más műveletet (ti. légszűrő cseréjét) bemutató videót kaptam, mint ami a kérdésemben szerepelt. Hiszen abban ugye NEM a légszűrő cseréjéhez kértem segítséget (amiről szóló videót küldtél), hanem a beömlőcsövek szétszedéséhez, illetve a levegődoboz kiszereléséhez (amikről semmit nem mutatott a videód). Aztán miután ezt megírtam (hogy ti. nem arról szól a videó meg a leírás, amivel nekem van problémám), kaptam tőled egy második videót is, ami megint csak nem azt mutatja be amit kértem és amivel a probléma van, hanem egy tök más dolgot. (A kisebbik részprobléma, a doboz kiszedése ugyan távolról látható benne, de annak konkrét módja és részletei nem, és nem is úgy tűnik, mintha a doboz rendesen le lett volna rögzítve.) Tőlem biztosan nem, de mind1 is... A vezérlés cserélnél -gyorsítva ugyan de- mutatja az egész kiszedését, amin láthatod hogy semmi trükkje sincs. Bilincsek meglazít, csövek lehúz. 

Még mindig csak az értő olvasást. Értelmes írás kellene konkrét kérdéssel, egyszer nem írtad hogy hol-mivel akadsz el. Azzal nem lehet mit kezdeni hogy "nem jön le".... Ha csak annyit írsz folyamatosan hogy nem tudod leszedni nem pedig hogy mi a kérdéses pont, akkor mi mi a jó fenét kezdjünk a dologgal? 

Nem. Az értő olvasás kellene. Látod, használhatatlan a kommunikációd.... Én vagyok a hülye hogy leálltam veled hátha alapon, de te csak vágtatsz befelé az erdőbe tátott szájjal. A többiek meg sem próbálnak kapcsolatba lépni veled, látják hogy ez így zsákutca. Vidd szerelőhöz a kocsit. Ő majd leszereli. 

 Nem is ehhez kértem segítséget. Azt kérdeztem, hogy [a gyári megoldásnak] van -e valami trükkje, ami nem nyilvánvaló számomra. Arról, hogy nálam nem gyári állapotban van esetleg az autó, csak elmélkedtem, de semmiképpen sem vártam el, hogy valaki ezt meg tudja állapítani távolról is, vagy tudja, hogy na akkor most ha ez van, akkor hogyan lehet szétszedni. Lásd még: értő olvasás. Egyébként meg Maverick ennek ellenére éppen utóbbira (is) adott tippet (ti. hogy mégis merre kellene elindulni, ha tényleg nem lehet a csöveket szétszedni). Nincs semmi trükkje, leírom huszonhetedszer is... Maverick is többször leírta mit próbálj meg, ha így nem megy, vidd szerelőhöz, mindenki jobban jár vele. 

 

Remélem kielégítően megválaszoltam a kérdéseidet. A segítési szándékot pedig értékelem, de ez nem változtat azon, hogy nem a kérdésre válaszoltál, illetve a leírtakat teljesen figyelmen kívül hagyva válaszoltál, és ezek miatt állítottál be komplett idiótának, amit nyilván senki sem szeret hallani. Főleg akkor nem ha úgy tűnik, hogy tényleg nem ő a helikopter. Mindegy hogy ki-kiről gondolja hogy helikopter, meg az sem számít hogy meddig van nyitva a non-stop, ha nem érted amit írunk. Nincs trükkje, nem tudod leszedni, ennyi a tény. Lehet hogy tényleg úgy van összetákolva, akkor meg totál mindegy hogy mi mit írunk, milyen videót küldünk, lövésünk nem lehet hogy mitől nem tudod leszedni. 

Mit szeretnél tulajdonképpen? Készítsünk neked külön videót vagy képes leírást??? Lazítsd meg a gyűrűket, a légszűrőházról (te ezt hívod levegődoboznak?!) le tudod húzni a csövet. A légszűrőház tetejénél keress egy olyan alkatrészt amin két gumibak van, ezt csavarozd ki és ki is tudod emelni az egészet. Rohadjak meg, most kimegyek a garázsba és lefényképezem Neked... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 minutes ago, Janó32 said:

Mit szeretnél tulajdonképpen?

Megírtam már, idáig vagy 5x: értő olvasást. Vagy ha már az nincs meg, akkor legalább azt, hogy ne nézz folyamatosan hülyének.

17 minutes ago, Janó32 said:

 Készítsünk neked külön videót vagy képes leírást???

Nem. Mint írtam, értő olvasás elég lenne.

17 minutes ago, Janó32 said:

 Lazítsd meg a gyűrűket, a légszűrőházról (te ezt hívod levegődoboznak?!) le tudod húzni a csövet.

Nem tudom lehúzni. Ezt idáig kb. 5x írom meg. Csak ugye az értő olvasás, meg az ő hiánya....

17 minutes ago, Janó32 said:

A légszűrőház tetejénél keress egy olyan alkatrészt amin két gumibak van, ezt csavarozd ki és ki is tudod emelni az egészet.

Ezt majd megnézem, bár ez a csövekkel kapcsolatos problémám nem oldja meg.

17 minutes ago, Janó32 said:

Rohadjak meg, most kimegyek a garázsba és lefényképezem Neked... 

Felesleges, mert nem segítene semmit, sem a szét nem jövő csövek, sem az értő olvasás hiányának problémáján.

 

Mindegy. Én majd megoldom valahogy magam vagy a többi, jobb szövegértéssel bíró fórumozó segítségével a szét nem jövő csövek problémáját. A szövegértés hiányának megoldása.... hát, az meg rajtad múlik, a te dolgod. Reméljük az is megoldódik majd valahogy.

Kösz az eddigi hozzájárulást a témához.

Módosítva : Aster
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.