Jump to content
OPEL FÓRUM

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer

Recommended Posts

• Hozzászólások 3,7k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Népszerű hozzászólások

Íme a képek : http://kepfeltoltes.hu/150731/20150730_175711_kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/150731/20150730_175733_kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/150

p

Jó dolog az a Motul, ne dicsérd Mantec előtt ennyire, én ilyet használok a motorkerékpáromba. Amúgy meg a félre informált termosztátos dologra nem is reagál, ott nem számít hogy elb@szta....

Közzétett képek

Üdv! Azt mondják érdemes néha télen is bekapcsolni a klímát  hogy a tömítések ne száradjanak ki és ne eressze el a gázt. Van nálunk olyan hogy adott hőfok alatt nem kapcsol be? Még nem voltak nagy hidegek, -1-2 fokban nekem még bekapcsolt. Kösz!

Hozzászólás linkje
Megosztás:
27 perce, zotya975 írta:

Üdv! Azt mondják érdemes néha télen is bekapcsolni a klímát  hogy a tömítések ne száradjanak ki és ne eressze el a gázt. Van nálunk olyan hogy adott hőfok alatt nem kapcsol be? Még nem voltak nagy hidegek, -1-2 fokban nekem még bekapcsolt. Kösz!

Én eddig úgy tudtam, hogy +3 fokig működik a klíma, de már meg is cáfoltál XD Akkor most az új tippem -5 esetleg -10 fok.

• Like 1
Hozzászólás linkje
Megosztás:

Igen, van. Elvileg +3°C alatt nem kapcsol be, de nem a külső hőmérséklet számít, a védelem a szárítószűrő eljegesedése miatt van, szóval annak a hőmérsékletét nézi. Mivel ez meg a motortérben van, ha járatod egy kicsit a motort előtte, akkor akár még mínusz 10 fokban is be fogod tudni kapcsolni a klímát.

• Like 1
Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 óra, mtxagent írta:

Én eddig úgy tudtam, hogy +3 fokig működik a klíma, de már meg is cáfoltál XD Akkor most az új tippem -5 esetleg -10 fok.

1 óra, tgabika76 írta:

Igen, van. Elvileg +3°C alatt nem kapcsol be, de nem a külső hőmérséklet számít, a védelem a szárítószűrő eljegesedése miatt van, szóval annak a hőmérsékletét nézi. Mivel ez meg a motortérben van, ha járatod egy kicsit a motort előtte, akkor akár még mínusz 10 fokban is be fogod tudni kapcsolni a klímát.

Kösz, lassan de biztosan ismerkedünk. :-)

Hozzászólás linkje
Megosztás:
  • 1 month later...

Sziasztok!

Bocsánat, de nem olvastam végig az előző 148 oldalt, és bele-bele lapozva nem találtam választ a kérdésemre.

Kb 5-8 fokos külső hőmérsékletnél, üzemmeleg motornál álló helyzetben normális ha a klímát bekapcsolva az ég világon semmit nem hallok/látok/tapasztalok? Egyedül a visszajelző lámpácska ég, de azon kívül semmi. Nem megy a klímaventi, nem emelkedett (vagy egyáltalán csak 1 pillanatra sem változott) meg az alapjárat tehát gondolom a kompresszor nem kapcsol és az utastérben hideg levegő jön a szellőzőn keresztül, de nyilván azt a sima venti is fújhatja mert hideg van kint. A levegőirányító lapát törése itt is megvan, belső levegőkeringetés nem megy, csak kintről érkezhet levegő.

Hogyan tudom ilyenkor letesztelni, hogy működik-e a klíma? 

Köszönöm!

Hozzászólás linkje
Megosztás:
11 perce, Mr.Cobb írta:

Sziasztok!

Bocsánat, de nem olvastam végig az előző 148 oldalt, és bele-bele lapozva nem találtam választ a kérdésemre.

Kb 5-8 fokos külső hőmérsékletnél, üzemmeleg motornál álló helyzetben normális ha a klímát bekapcsolva az ég világon semmit nem hallok/látok/tapasztalok? Egyedül a visszajelző lámpácska ég, de azon kívül semmi. Nem megy a klímaventi, nem emelkedett (vagy egyáltalán csak 1 pillanatra sem változott) meg az alapjárat tehát gondolom a kompresszor nem kapcsol és az utastérben hideg levegő jön a szellőzőn keresztül, de nyilván azt a sima venti is fújhatja mert hideg van kint. A levegőirányító lapát törése itt is megvan, belső levegőkeringetés nem megy, csak kintről érkezhet levegő.

Hogyan tudom ilyenkor letesztelni, hogy működik-e a klíma? 

Köszönöm!

Hali.Motorháztető felnyit.Klímakompresszornál figyeld a külső tárcsát forog-e ha nem forog akkor nem működik.Az ékszij forgatja a szijtárcsát ha bekapcsol a klíma akkor a külső tárcsát berántja és együtt forognak ekkor hajtja a kompresszor dugattyúit.

• Like 1
Hozzászólás linkje
Megosztás:
12 perce, kingblue írta:

Hali.Motorháztető felnyit.Klímakompresszornál figyeld a külső tárcsát forog-e ha nem forog akkor nem működik.Az ékszij forgatja a szijtárcsát ha bekapcsol a klíma akkor a külső tárcsát berántja és együtt forognak ekkor hajtja a kompresszor dugattyúit.

Köszönöm, nem néztem a tárcsát még! De ez esetben ha berántja a külső tárcsát akkor úgy gondolom annak valamilyen hangja kellene, hogy legyen illetve az alapjáratnak biztosan meg kell emelkednie valamennyit, viszont ilyeneket nem tapasztaltam, pedig a motortérben hallgatóztam amikor a segítőm az utastérben kapcsolta a klímát...

Elképzelhető, hogy a külső 5-8 C fokos hőmérséklet miatt nem kapcsol? (tudom, hogy +3-4 C fokot mondanak ami alatt nem kapcsol szóval elvileg mennie kéne)

Módosítva : Mr.Cobb
Hozzászólás linkje
Megosztás:
7 perce, Mr.Cobb írta:

Köszönöm, nem néztem a tárcsát még! De ez esetben ha berántja a külső tárcsát akkor úgy gondolom annak valamilyen hangja kellene, hogy legyen illetve az alapjáratnak biztosan meg kell emelkednie valamennyit, viszont ilyeneket nem tapasztaltam, pedig a motortérben hallgatóztam amikor a segítőm az utastérben kapcsolta a klímát...

Elképzelhető, hogy a külső 5-8 C fokos hőmérséklet miatt nem kapcsol? (tudom, hogy +3-4 C fokot mondanak ami alatt nem kapcsol szóval elvileg mennie kéne)

Elvileg mennie kéne.Attól függ milyen állapotban van a kompresszor.Ha még jó ill.ujszerű szinte semmi hangja nincs de idősebb példánynál már lehet hallani.De legjobban jobb ha szemrevételezéssel megnézed.Esetleg a külső tárcsán egy kis kréta vagy valamilyen jelölést csinálsz és ugy könnyebben meglátni hogy forog-e.

• Like 1
Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok,

Az autómban a fűtés/szellőzés gombok világítása megszűnt. Biztosítékok átnézése után az égő kiégése egyértelművé vált.  Utána olvastam és videón is láttam, hogy a középső tekerőgomb leszedésével a rizs izzó kicserélhető egyszerűen. A tekerő gombom nem akart lejönni, a feszegetés hatására egy kis oldalsó darab le is tört belőle (működik, csak esztétikai a hiba).  Ezután derült ki számomra, hogy csak a Behr-es rendszernél ez a megoldás,  a Delphi-nél szét kell szedni az egész középkonzolt az izzócseréhez.

Tekerő gombot külön nem valószínű, hogy tudok venni a sérült helyett, viszont egy ismerősömnek van Behr bontott Hűtés / Klíma vezérlő panelje.  Valahogy átszerelhető a gomb a Behr-ből az autómba, vagy  keressek bontott Delphi Panelt ?   Esetleg tekerő gombot szerzett már be valaki külön ?

Köszönöm előre is a segítséget.

Hozzászólás linkje
Megosztás:
55 perce, Tomyyy írta:

Sziasztok,

Az autómban a fűtés/szellőzés gombok világítása megszűnt. Biztosítékok átnézése után az égő kiégése egyértelművé vált.  Utána olvastam és videón is láttam, hogy a középső tekerőgomb leszedésével a rizs izzó kicserélhető egyszerűen. A tekerő gombom nem akart lejönni, a feszegetés hatására egy kis oldalsó darab le is tört belőle (működik, csak esztétikai a hiba).  Ezután derült ki számomra, hogy csak a Behr-es rendszernél ez a megoldás,  a Delphi-nél szét kell szedni az egész középkonzolt az izzócseréhez.

Tekerő gombot külön nem valószínű, hogy tudok venni a sérült helyett, viszont egy ismerősömnek van Behr bontott Hűtés / Klíma vezérlő panelje.  Valahogy átszerelhető a gomb a Behr-ből az autómba, vagy  keressek bontott Delphi Panelt ?   Esetleg tekerő gombot szerzett már be valaki külön ?

Köszönöm előre is a segítséget.

Szerintem létezik külön a gomb is, ( bár amit találtam azt pont Behr) de valószinűleg egyszerűbb-könnyebb bontózni egyet.

https://www.google.com/search?q=90437536&sxsrf=ALeKk02wdhH9_F7JtjWV07E_856TOP3vyw:1584189520805&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjVu5Pt_ZnoAhVq_SoKHQfrBLEQ_AUoAnoECAsQBA&cshid=1584189653973100

Hozzászólás linkje
Megosztás:
  • 1 month later...
  • 1 month later...
5 órája, kelly írta:

Sziasztok.

Klímagázt szeretnék tölteni a kocsiba. Meg tudná valaki mondani,  hogy melyik a szívó ág? Ha jól tudom ott kell rátölteni. 1.4 16 v benzin.

Köszönöm.

Hát, így néz ki, ha ezzel segítek: https://opeleseknek.hu/opel-klima-tolto-szelep-1851000-gm-13277003

Ezen az ábrán meg szerintem be lehet azonosítani hogy merre van: https://opel.7zap.com/hu/car/j96/c/7/16-1/

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Tavaly júniusban töltettem a klímát, majd 1 hónap múlva ránézettem UV lámpával, hogy látszik-e valahol szivárgás (mivel 2 évente már töltetni kellett a rendszert). Nem látszódott semmi, pedig használtam az autót, klímát. Most, 1 év múltán ismét klíma nélkül vagyok, csak búgó hang van, ez szokott lenni, ha üres a rendszer. Hol lenne érdemes megnézetni (Bp-Szfehérvár környéke)? Egyáltalán el lehetne csípni, hogy hol szivárog (valószínűleg minimális mennyiség, csak hát 1 év alatt lenullázódik)? Feltöltéskor a próbanyomás természetesen nem mutat semmi hibát. Köszi

Hozzászólás linkje
Megosztás:
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

2004-es 1.6 z16xep astrámmal küzdök a  manuál klímával. Klima hűtő már cserèlve, rendszer feltöltve gázzal, olajjal, nyomás kapcsoló újra cserèlve, de a hiba maradt. Mègpedig, hogy csak meleg motorral hajlandó működni. De előfordul ha sokat megy, akkor is lekapcsol. Ventillátor kapcsol amikor működik mind2 fokozat hallható. 

Valami tanács esetleg, köszönöm!

Hozzászólás linkje
Megosztás:
5 órája, Zsoltey84 írta:

Sziasztok!

2004-es 1.6 z16xep astrámmal küzdök a  manuál klímával. Klima hűtő már cserèlve, rendszer feltöltve gázzal, olajjal, nyomás kapcsoló újra cserèlve, de a hiba maradt. Mègpedig, hogy csak meleg motorral hajlandó működni. De előfordul ha sokat megy, akkor is lekapcsol. Ventillátor kapcsol amikor működik mind2 fokozat hallható. 

Valami tanács esetleg, köszönöm!

Üdv, a klíma egy bizonyos külső hőmérséklet ( 3-5 Fok)alatt nem inditható. Nem tudom hol van ez az érzékelő,  de érdemes lenne megnézni, ha nem olyan drága kicserélni. 

Hozzászólás linkje
Megosztás:
  • 4 weeks later...

Sziasztok.

Az alábbiakban kérném a segítségeteket.

2003-as Opel G Astra 1,6 benzines kombi 101LE; Z16XE autóm van.
Büdös, savanykás levegő jön a kocsi szellőző rendszeréből, de ha bekapcsolom a klímát akkor viszont megszűnik a büdös levegő, ha vissza kapcsolom a klímát akkor pár másodperc után megint szag mentes levegő áramlik be. MIÉRT???

Amit idén megtettem az ügy érdekében, de nem segített:
- a pollenszűrőt kivéve az ott található hűtő/fűtő bordát telenyomtam fertőtlenítő habbal (2020.06.05)
- használtam utastér fertőtlenítő bombát (2020.06.08)
- autó kozmetikában teljes belső tisztítást kértem (2020.06.10)
- volt ózonos fertőtlenítésen (2020.06.11)
- idén már másodszorra cseréltem ki benne az aktív szenes pollenszűrőt (2020.05.20; 2020.09.13.)
- a pollenszűrő helye teljesen tiszta, nincsen ott látható szemét
- a külső levegő beszívónál is teljesen tiszta
- kondenz víz kicsöpög belőle
Szerintem mindenféle fertőtlenítést megpróbáltam, amit csak lehet...

A klíma rendszerből ezek lettek cserélve:
- klíma hűtő, olaj klíma kompresszorhoz, klíma gáz, klíma kondenzátor (2017.07.07)
- klíma kompresszor csere + feltöltés (2017.02.09)
Szerintem mindent kicseréltem benne, amit lehet...

Mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.: ÁdáM

Módosítva : adam2363
Hozzászólás linkje
Megosztás: