Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok. Adott egy 1999-es G Astra. Amikor megvettem, nem működött a központi távirányítója. Kulcs bedug, gyújtás, zárást megnyom. Így működött a nyitás, zárás nem. Most vettem egy elektronikát, ezt viszont nem tudom ezzel a módszerrel feltanítani. Ha nyomom a bezárás gombot, a kis led a kulcson villog. Nyitásra csak egyet villan. Viszont a központi me sem mukkan. Ha új a távirányító elektronikája, akkor azt diagnosztikával újra kell tanítani? OP-commal esetleg lehetséges vagy Tech2 kell hozzá?

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

A központizár vezérlőhöz hozzávaló kulcs kell. Ha új a kulcs elektronikája, akkor azt rá kell tanítani. Op-Com-al nem tudom hogy működik-e, nekem Tech2-vel csinálták anno.  Az is lehet hogy a Car Pass is kell hozzá, bár én úgy tudom az csak a gyári riasztós autókhoz (illetve az abból származó centrálvezérlőkhöz) kell.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, tgabika76 írta:

A központizár vezérlőhöz hozzávaló kulcs kell. Ha új a kulcs elektronikája, akkor azt rá kell tanítani. Op-Com-al nem tudom hogy működik-e, nekem Tech2-vel csinálták anno.  Az is lehet hogy a Car Pass is kell hozzá, bár én úgy tudom az csak a gyári riasztós autókhoz (illetve az abból származó centrálvezérlőkhöz) kell.

Kell majd a kód és elég az OPCOM.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

Az enyémhez pölö nem kellett, bár nem OpCom-mal csinálták, hanem Tech2-vel és márkaszervizben. 

Remek a kérdés, lehet csak az immo chip kérte... eskü meg nem mondom, nekem egy füst alatt lement az egész itthon, ennyire már nem emlékszem. De úgyis csinálok most harmadik kulcsot, majd feljegyzem.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Alapvetően F Astrás és A Merivás vagyok, de jobb, ha hozzátok fordulok:

Szereztem be G Astra belső világítást,

V0LRQmW.png

ugyanezt csak feketében, hogy passzoljon a világítós/tükrös fekete napellenzőkhöz. Ugye ennek 4 szál van: kapcsolt test, fix test, kapcsolt plusz, fix plusz. Akármit akárhogy kötök, a térképolvasók nem hajlandóak világítani. Próbáltam úgy is, hogy közösítettem a pluszokat és a testeket, teszteltem akksiról, de semmi. Gondoltam megment a nyák-on valami, ezért hoztam egy másikat de ugyanúgy nem világít a térképolvasó. 

Kérdés, valamit én szúrtam el, vagy ezek idővel meghalnak? Spéci bekötés kell-e neki vagy mifene?

Előre is köszi. 

Link to comment
Megosztás:

41 perce, Róóóbi írta:

Kérdés, valamit én szúrtam el, vagy ezek idővel meghalnak? Spéci bekötés kell-e neki vagy mifene?

Nyugi, nem halt meg. Mutathatnál egy képet a csatlakozójáról, mert nekem ugyanilyen van csak az ultrahangérzékelős, abban tudom hogy az 5-ös és a 7-es lábat is testre kell kötni, különben nem világítanak az olvasólámpák. Így működik mindkét autómban. Nálam az említettek egy zöld/barna és egy piros/kék vezeték, mindkettő testre megy.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, tgabika76 írta:

Nyugi, nem halt meg. Mutathatnál egy képet a csatlakozójáról, mert nekem ugyanilyen van csak az ultrahangérzékelős, abban tudom hogy az 5-ös és a 7-es lábat is testre kell kötni, különben nem világítanak az olvasólámpák. Így működik mindkét autómban. Nálam az említettek egy zöld/barna és egy piros/kék vezeték, mindkettő testre megy.

Így néz ki:

eiW2dAZ.png

1. szürke

2. fekete

8. barna

9. piros

Mindkét aljzatban megvan minden láb, de a másiknak is csak 4 eres csatlakozója volt az autóban.

HE78ZUL.png

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 05. 25. at 19:18, Róóóbi írta:

Üdv!

Alapvetően F Astrás és A Merivás vagyok, de jobb, ha hozzátok fordulok:

Szereztem be G Astra belső világítást,

 

ugyanezt csak feketében, hogy passzoljon a világítós/tükrös fekete napellenzőkhöz. Ugye ennek 4 szál van: kapcsolt test, fix test, kapcsolt plusz, fix plusz. Akármit akárhogy kötök, a térképolvasók nem hajlandóak világítani. Próbáltam úgy is, hogy közösítettem a pluszokat és a testeket, teszteltem akksiról, de semmi. Gondoltam megment a nyák-on valami, ezért hoztam egy másikat de ugyanúgy nem világít a térképolvasó. 

Kérdés, valamit én szúrtam el, vagy ezek idővel meghalnak? Spéci bekötés kell-e neki vagy mifene?

Előre is köszi. 

5-ös és 8-as lábat közösítve testre kell kötni a szenzorosnál egészen biztosan. A szenzor nélkülinél is hasonló dolog lesz.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tgabika76 írta:

@Róóóbi itt a pontos lábkiosztás, ez alapján láthatod hogy mit hova:

Omi_belsovilagitas_labkiosztas.jpg

Vááá köszi! Na a héten hozok teli lábas csatlakozót azt megcsinálom normálisan. Most a 4 vezetékkel polaritást fordítva világít mind a négy de nem az igazi, meg húzok be plusz szálat. Hagyok játszani valót hétvégére.

Nagyon kösz már!

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Stofl írta:

Sziasztok! Fényre sötétedő tükröt szeretnék rakni az autóba. Melyik típusok passzolnak a sínre, ha van ilyen? G tükröt esélytelen találni. H Astra, D Corsa, C Vectra passzol?

Gyakorlati szempontból nem lesz hasznos a válaszom, ugyanis fogalmam sincs hogy a fenti típusok közül melyik passzol a G Astrába, de azt javaslom hogy nem feltétlenül kellene leragadnod márkán belül: nekem pl. BMW tükör van bent (olyat tudtam szerezni), ennek az adaptere a Ford Mondeóéval egyezik meg. Én úgy oldottam meg a cserét, hogy elmentem egy szélvédőshöz hogy melegítse le a régi adaptert és ragassza fel az újat, elvégre ők napi szinten csinálnak ilyet. 1-2000Ft-ért megcsinálta (kb. 2 perc), bár mondta hogy garanciát nem tud vállalni ha esetleg repedne a szélvédő, de az esetek 98%-ban nem szokott (erre jó a rutin). Vállaltam a kockázatot. :cool:

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Gyakorlati szempontból nem lesz hasznos a válaszom, ugyanis fogalmam sincs hogy a fenti típusok közül melyik passzol a G Astrába, de azt javaslom hogy nem feltétlenül kellene leragadnod márkán belül: nekem pl. BMW tükör van bent (olyat tudtam szerezni), ennek az adaptere a Ford Mondeóéval egyezik meg. Én úgy oldottam meg a cserét, hogy elmentem egy szélvédőshöz hogy melegítse le a régi adaptert és ragassza fel az újat, elvégre ők napi szinten csinálnak ilyet. 1-2000Ft-ért megcsinálta (kb. 2 perc), bár mondta hogy garanciát nem tud vállalni ha esetleg repedne a szélvédő, de az esetek 98%-ban nem szokott (erre jó a rutin). Vállaltam a kockázatot. :cool:

Köszi a választ. Viszont nekem van ilyen ficamom, hogy ragaszkodnék az opel cuccokhoz. És az átalakitásokat is úgy szoktam, hogy vissza alakítható legyen. Kutatok még tovább. :)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Kukacka írta:

Pedig biztosan található, csak nekem porosodik a fiókban 3, csak unom már rakni fel a hirdetéseket mindig :-)

Amúgy F, G, H Astra és Vectra biztosan egyezik, ezek tutira egyformák.

Én nem tudom pontosan milyet szereltem be, omegáéra gyanakszom, de nem passzolt a felfogatás, így össze kellett hoznom egy F tükörtalpat a tükör szárával. 

http://41210644969_7940553706810.jpg

Szóval némi elszántsággal minden megoldható. Azt nem mertem kockáztatni hogy leveszem a talp ragasztott felfogatását az üvegről , mert vagy lejön vagy elpattan az üveg.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Kukacka írta:

Pedig biztosan található, csak nekem porosodik a fiókban 3, csak unom már rakni fel a hirdetéseket mindig :-)

Amúgy F, G, H Astra és Vectra biztosan egyezik, ezek tutira egyformák.

Hát akkor ne hirdesd meg. Írtam pm-et.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, zotya975 írta:

Én nem tudom pontosan milyet szereltem be, omegáéra gyanakszom, de nem passzolt a felfogatás, így össze kellett hoznom egy F tükörtalpat a tükör szárával. 

 

Szóval némi elszántsággal minden megoldható. Azt nem mertem kockáztatni hogy leveszem a talp ragasztott felfogatását az üvegről , mert vagy lejön vagy elpattan az üveg.

A G astra tükörtalp és az omega b2 teljesen megegyezik. Tuti, mert mindegyikbe tettem etükröt...

  • Like 2
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opeal Astra G (1999.12.hó) 1.4 benzin 16V autómban csak első elektromos ablak van gyárilag és szeretnék bele hátsókat is rakni.
Tudtok írni az átalakítás menetéről? Nem sok mindent találtam róla a neten. Valamint a távirányítóval való autó lezárásra automatikusan felhúzódó ablakok megoldása is érdekelne.

 

Előre is köszönöm!! :) (videóknak örülnél a legjobban)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Új g Astra tulaj vagyok rádió bekötéssel kapcsolatosan volna kérdésem. Nem a gyári rádió van az autóban hanem egy más márkájú /JVC/.A gondom az hogy csak az első hangszórók szólnak a hátsó ajtókban lévők némák.

Az ISO csatlakozó belevan dugva a gyári csatiba de valamit nem kötöttek át szerintem.Kérdésem volna hogy a gyári csatiba menő vezetékek közül melyik a hátsó ajtóké.Tehát melyik vezetékeket kössem össze az ISO csatlakozó megfelelő vezetékeivel hogy hátul is működjenek a hangszórók.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, robotomi1996 írta:

Sziasztok!

Opeal Astra G (1999.12.hó) 1.4 benzin 16V autómban csak első elektromos ablak van gyárilag és szeretnék bele hátsókat is rakni.
Tudtok írni az átalakítás menetéről? Nem sok mindent találtam róla a neten. Valamint a távirányítóval való autó lezárásra automatikusan felhúzódó ablakok megoldása is érdekelne.

 

Előre is köszönöm!! :) (videóknak örülnél a legjobban)

eablak hátulra: veszel 2 hátsó ablak mozgatót hozzá tartozó 4 ablakkapcsolóvan és kábelköteggel. Ez csak az ajtóban hiányzó vezetékeket pótolja. A oszloptól B oszlopig valószínűleg nincs bekábelezve egyik fele sem. Vezetékelés, ajtóátvezető érintkezők kiépítése. Ajtóbal a mechanikus elemlő lebontása, majd  kábelköteg, és a motoros ablakemelő beépítése. 

Több lehetőség van a zárásra. Átkötéses illetve egy időzített zárás pár alkatrésszel (5 db), vagy mindenféle arduinós programozott csilli-villi megoldás.

3 órája, kingblue írta:

Sziasztok.

Új g Astra tulaj vagyok rádió bekötéssel kapcsolatosan volna kérdésem. Nem a gyári rádió van az autóban hanem egy más márkájú /JVC/.A gondom az hogy csak az első hangszórók szólnak a hátsó ajtókban lévők némák.

Az ISO csatlakozó belevan dugva a gyári csatiba de valamit nem kötöttek át szerintem.Kérdésem volna hogy a gyári csatiba menő vezetékek közül melyik a hátsó ajtóké.Tehát melyik vezetékeket kössem össze az ISO csatlakozó megfelelő vezetékeivel hogy hátul is működjenek a hangszórók.

Köszi.

unas_199587.jpg?time=1557740865

Lehet, hogy hátul nincs bent hangszóró?

Link to comment
Megosztás:

17 órája, DarthVödör írta:

eablak hátulra: veszel 2 hátsó ablak mozgatót hozzá tartozó 4 ablakkapcsolóvan és kábelköteggel. Ez csak az ajtóban hiányzó vezetékeket pótolja. A oszloptól B oszlopig valószínűleg nincs bekábelezve egyik fele sem. Vezetékelés, ajtóátvezető érintkezők kiépítése. Ajtóbal a mechanikus elemlő lebontása, majd  kábelköteg, és a motoros ablakemelő beépítése. 

Több lehetőség van a zárásra. Átkötéses illetve egy időzített zárás pár alkatrésszel (5 db), vagy mindenféle arduinós programozott csilli-villi megoldás.

unas_199587.jpg?time=1557740865

Lehet, hogy hátul nincs bent hangszóró?

 

Módosítva : kingblue
Igen ugy néz ki hogy nincs.Kispórolták.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.