Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

1 óra, nzozz írta:

Sziasztok!

Eléggé elméleti és főleg nagyon szubjektív kérdés, de ti kb. mennyit költenétek egy Astra G (2007, Z14XEP, ~300 000km) rendbetételére és kb. hol húznátok meg a határt, amire azt mondjátok, hogy inkább vesztek egy másikat (egy jobb állapotút vagy egy újabb generációt (pl. Astra H, stb))? 1-2 nem sürgősnek ítélt javítás halogatva lett illetve korból, futásteljesítményből adódóan azért alakulnak/alakultak ki újabb problémák és hát elbizonytalanodtam, hogy mivel járnék jobban...

Hali.Hát ez függ attól hogy milyen állapotban van a gép.Meg hogy mennyi baja van.Ha még jó a kasztnija az alját is beleértem és motorikusan is elfogadható akkor még megéri rá költeni.Még egy vez.lánc csere is belefér .Futómű fékek sem egy óriási összeg.Persze ha zabálja az olajat meg minden sebből vérzik a motor ill.váltó problémák akkor inkább én eladnám.Azért ha jó H Astrát akarsz venni ahhoz még mélyen bele kell nyúlni a zsebbe.Nem beszélve arról hogy ugyanolyan zsákbamacska aztán amit nem költesz rá a G-re azt bőven ráköltöd az ismeretlen másik autóra.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, nzozz írta:

Sziasztok!

Eléggé elméleti és főleg nagyon szubjektív kérdés, de ti kb. mennyit költenétek egy Astra G (2007, Z14XEP, ~300 000km) rendbetételére és kb. hol húznátok meg a határt, amire azt mondjátok, hogy inkább vesztek egy másikat (egy jobb állapotút vagy egy újabb generációt (pl. Astra H, stb))? 1-2 nem sürgősnek ítélt javítás halogatva lett illetve korból, futásteljesítményből adódóan azért alakulnak/alakultak ki újabb problémák és hát elbizonytalanodtam, hogy mivel járnék jobban...

Nehéz kérdés, már csak azért is mert amikor vettem a Zafirát és nézegettem a használt autókat, azt láttam hogy horror áron romokat árulnak. Bár elég sok mindent ki lehet deríteni a vásárlás előtt az autóról ( igaz hogy egy csomóan még a rendszámot is eltakarják, nehogy utánanézz) de sok minden rejtve marad, így előfordul, hogy rosszabb állapotút vásárolsz mint a jelenlegi, aminek legalábbis egy darabig tudod az előéletét hiszen nálad volt. 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

Eléggé elméleti és főleg nagyon szubjektív kérdés, de ti kb. mennyit költenétek egy Astra G (2007, Z14XEP, ~300 000km) rendbetételére és kb. hol húznátok meg a határt, amire azt mondjátok, hogy inkább vesztek egy másikat (egy jobb állapotút vagy egy újabb generációt (pl. Astra H, stb))? 1-2 nem sürgősnek ítélt javítás halogatva lett illetve korból, futásteljesítményből adódóan azért alakulnak/alakultak ki újabb problémák és hát elbizonytalanodtam, hogy mivel járnék jobban...

'18 szeptemberében vettem 760-ért 2004-es, 141.000 km-es Z14XE-met, ha jól emlékszem. Azóta (tényleg) mindennel együtt kb. 2 milliónál járok. Hobbim lett kb. a szerelés, lecserélek ezt-azt, újítgatok dolgokat. Épp az otthoni javíthatósága az, ami miatt nem is váltanék, mert olcsó az alkatrész, a youtube/fórumok tele vannak szerelési segédletekkel, szóval a felmerülő problémák 90%-át meg tudtam volna oldani, persze a kezdetekben nem volt még önbizalmam bizonyos dolgokhoz. Olajat nálam nem eszi, a kasztni jó állapotban van és habár eleve nem 2 évre terveztem vele, most már rámondanám, hogy legalább még 4 évig velünk lesz, lehet még a második gyerekig ki is szolgál, szóval megéri a folyamatos újítgatás, mert magamat óvom a problémáktól, hogy egyszer se hagyjon ott, amikor nem kellene. Ha pár évre néztem volna valami kis, városi szaladgálós autót (első generációs Picanto volt még tervben), akkor biztos, hogy nem cserélnék rajta semmit, csak a kötelező szerviz, mert minek motortartó bakot cserélni valamin, ami nem lesz meg 2 év múlva? Rozsda, olajfogyasztás, mennyi időre kell hármas döntsön szerintem. XEP-nél még a szívósor ami elvileg egy húzós tétel lehet, arra is figyelj.

Módosítva : Vardar
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 11. 30. at 9:38, zotya975 írta:

Üdv! A G astra és az A zafira kartámasz megegyezik? Kartámasz nélkül vettem a kocsit, most találtam hozzá, azt viszont nem tudom, hogy csak be kell pattintani a helyére vagy az enyémből kitörött esetleg valami? https://bontoplaza.hu/opel-zafira-a-f75-hasznalt-alkatresz/kartamasz---konyoklo/bontott?ref=7O82

Én úgy tudom hogy nem mindegyik ülésben van meg a rögzítésére használt pont a kárpit alatt, például az oldallégzsákosban nincs. Tudom hogy az oldallégzsák a másik oldalon van, de az ülés váza szimmetrikus, a légzsák helye a vázban ott van a belső oldalon is, azért mert így egyszerűbb jobbkormányos piacra üléseket gyártani. Egy szó mint száz, nem tudom hogy a G Astra és a Zafira kartámasza megegyezik-e, de sztem ha a tied oldallégzsákos, akkor ez nem fog belemenni. :(

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 11. 30. at 9:38, zotya975 írta:

Üdv! A G astra és az A zafira kartámasz megegyezik? Kartámasz nélkül vettem a kocsit, most találtam hozzá, azt viszont nem tudom, hogy csak be kell pattintani a helyére vagy az enyémből kitörött esetleg valami? https://bontoplaza.hu/opel-zafira-a-f75-hasznalt-alkatresz/kartamasz---konyoklo/bontott?ref=7O82

Szia! Hogy érted, hogy kitörött? Az ülés vázak egyformák. Én oldal légzsákos B Veci ülésbe vettem H Astra könyöklőt. G,H Astra és B veci ülés váza is egyforma. Függetlenül a légzsáktol, deréktámasztól stb. Viszont a könyöklő rögzítéséhez komplett cucc kell. Az állító mechanika is amibe beledugod. Van jó pár képem. Megtalállak messengeren? Tudok küldeni.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Stofl írta:

Szia! Hogy érted, hogy kitörött? Az ülés vázak egyformák. Én oldal légzsákos B Veci ülésbe vettem H Astra könyöklőt. G,H Astra és B veci ülés váza is egyforma. Függetlenül a légzsáktol, deréktámasztól stb. Viszont a könyöklő rögzítéséhez komplett cucc kell. Az állító mechanika is amibe beledugod. Van jó pár képem. Megtalállak messengeren? Tudok küldeni.

Nekem most az ülés oldalán ez látszik:

063149119c366b320bab69d5846a5229.jpg

A hirdetésben szereplő kartámaszon elvileg ott van ami ide belepasszol:

cb5896620f9d068d09ed76ccf0dd5fdf.jpg

Csak nem tudom hogy egyszerűen valamiért kivették, vagy törés-sérülés miatt nincs meg és akkor nem tudom beszerelni ha megveszem.  Elvileg fent vagyok mesengeren. 

 

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, GabiETZ írta:

Sziasztok,

Esetleg valakinek nincs egy darab érintkezője a gyári műszerfal csatiba?

Vonóhorog visszajelzőt szeretnék bekötni, ha lehet normálisan.

Szia!

Nekem valahol van, de költözünk, mostanában biztos nem kerül elő az a doboz amiben tárolom. Sőt inkább úgy mondom fogalmam sincs melyik dobozban van elcsomagolva :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Opel Astra g-nél,hogy tudom leszedni a váltógombot?Szorul a hátramenet felhúzó gyűrű,nem ugrik vissza,de alulról hiába fújok be neki nem javul,gondoltam leszedek a váltógombot,és megpróbálom úgy,de nem jön le a váltógomb,hogy tudom leszedni ezt?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, domber írta:

Sziasztok!Opel Astra g-nél,hogy tudom leszedni a váltógombot?Szorul a hátramenet felhúzó gyűrű,nem ugrik vissza,de alulról hiába fújok be neki nem javul,gondoltam leszedek a váltógombot,és megpróbálom úgy,de nem jön le a váltógomb,hogy tudom leszedni ezt?

Alapból felfelé kell húzni némi csavarás közben. de nem mindíg adja meg magát könnyen. 

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel jöttem haza munkából, ős még a lakott területen belül hallottam valami koppanást a kocsi jobb hátuljától majd csilingelő fémhangot az útról. Amint tudtam félreálltam, körbenéztem lámpával az autót amennyire tudtam alá is néztem de semmit nem láttam. Elindultam tovább, de nem hagyott nyugodni, így visszamentem és bejártam az útszakaszt, ami nem volt egyszerű, mert elég forgalmas. Találtam egy törött rugókarikát kábé ott ahol a hangot hallottam, ezt felszedtem, hazavittem. Ránézésre hátsó rugó vége. Délután aláfeküdtem az autónak körbenéztem az összes rugót ( az elsőket fent nem látom) de mindegyiknek megvolt mindegyik vége. Vaklárma volt. :-)

Link to comment
Megosztás:

11 perce, zotya975 írta:

Ma reggel jöttem haza munkából, ős még a lakott területen belül hallottam valami koppanást a kocsi jobb hátuljától majd csilingelő fémhangot az útról. Amint tudtam félreálltam, körbenéztem lámpával az autót amennyire tudtam alá is néztem de semmit nem láttam. Elindultam tovább, de nem hagyott nyugodni, így visszamentem és bejártam az útszakaszt, ami nem volt egyszerű, mert elég forgalmas. Találtam egy törött rugókarikát kábé ott ahol a hangot hallottam, ezt felszedtem, hazavittem. Ránézésre hátsó rugó vége. Délután aláfeküdtem az autónak körbenéztem az összes rugót ( az elsőket fent nem látom) de mindegyiknek megvolt mindegyik vége. Vaklárma volt. :-)

Valaki elhagyta.Jóhogy nem kaptál defektet.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 12. 04. at 11:14, domber írta:

Sziasztok!Opel Astra g-nél,hogy tudom leszedni a váltógombot?Szorul a hátramenet felhúzó gyűrű,nem ugrik vissza,de alulról hiába fújok be neki nem javul,gondoltam leszedek a váltógombot,és megpróbálom úgy,de nem jön le a váltógomb,hogy tudom leszedni ezt?

Szia! Én pont a héten csináltam, simán csak felfelé kell húzni, kicsit csavargatva, én speciel kikaptam az egész váltókart, de nem nagy ügy visszatenni. Ha sikerült, a hátramenet reteszt fölfelé szedd le (egy hosszú műanyag, szögletes az alja, rosszul nem tudod visszatenni ) zsírozd be ott ahol csúszik műanyag a műanyagon aztán mehet vissza...előtte célszerű a váltószoknyát visszarakni, utána mehet a gomb (azt csak rá kell ütögetni) 

Link to comment
Megosztás:

53 perce, Ati88 írta:

Sziasztok! 

Olajcsere előtt állok, 2003 dec., 1.4 16v benzines z14xe, milyen márkájú és tipusu olajat vegyek bele? És mennyit kell bele önteni?

Opel GM olaj 5w-30-as dexos 2-es olaj ami gyárilag ajánlott. 3.6 liter a mennyiség.A többi a te döntésed.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Ati88 írta:

Sziasztok! 

Olajcsere előtt állok, 2003 dec., 1.4 16v benzines z14xe, milyen márkájú és tipusu olajat vegyek bele? És mennyit kell bele önteni?

5w-30, 5w-40, GM-LL-A-025 vagy dexos2 legyen, de van itt külön olajos téma. Én most váltottam Mannol Eliteről Fuchs-ra, kíváncsi leszek, hogy tapasztalok-e valamit. Egyébként olyan 3-3,4 ami nekem bele szokott menni, attól függ, hogy mennyire emeltem meg, hogy kicsorogjon.

Link to comment
Megosztás:

46 perce, cinyo99 írta:

ez/ennyi jó az 14 xep-be is? Hamarosan nekem is aktuális lesz...

Nekem is z14xep a motorom.Én ezzel járok évek óta.Ez a gyári ajánlás.Én ebből indulok ki.Nekem semmi bajom vele.10-12 ezernél cserélem.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha valakinél akadna elfekvőben valami szép 15"-os alufelni, vevő lennék rá, csak "tessenek szólni, vagy kézzel inteni":-)

más: nemrég volt egy hátsó rugótörésem és Mapco került a helyére, viszont ezzel annyira ül a hátulja, hogy kb elég ha egy ember beül hátra és megszűnik a rugóút. Ti cseréltetek már hátsó rugót? A teleszkópok 4 éves sachsok, úgyhogy talán inkább a rugó lesz a ludas. Nem tudom, hogy kidobjam-e belőle és ha lecseréljem, akkor milyenre.

Link to comment
Megosztás:

Már egy ideje zaklatott az autó a "kühlmittel stand" figyelmeztetéssel annak ellenére hogy a folyadékszint rendben volt. Első gyanú a jeladó volt de egy barátom felhívta a figyelmemet a kiegyenlítő tartály gyakori hibájára, a szintjelző úszó leesik a helyéről. Gyanúja beigazolódott:

57c27c49a8e7a7638aa56d70cd6ddf2d.jpg

Ennek a kupaknak a  feladata az úszót a helyén tartani, ezt ki is lehetett rázni a tartályból:

84090478f20136dce6eda35a813c644a.jpg

Ha vissza lehetne játszani a helyére akár meg is lehetne csinálni, de a tartály belseje fel van osztva és nem igazán férni hozzá ehhez a részhez. Így kellett venni egy újat, kb 7 ezer forintért:

1952a56e276e13472bee0aa4e32cf705.jpg

A csere nem volt vészes miután egy vízpumpa fogót kissé átalakítottam a csőbilincs " kezelésére". A régi tartály kimosás után vésztartalék lesz, hiszen ezen kívül semmi baja.

 

 

 

  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lehet volt már a kérdés, nem tudom. Adott egy Opel G Astra Z14XEP motor. Indításkor kelepelő szerű hangot ad ki magából szegény. Elég hangos szerintem, bár belülről kevésbe lehet hallani. Kintről annál inkább. Friss vezérlést kapott, friss gyertyákat, friss olajat. Hidegen melegen megvan ez a hang, igazából nem tudok különbséget tenni, hogy például melegen halkabb lenne. Mi lehet szerintetek ? Egyébként jól megy, nincs más probléma. Egyenletes az alapjárat, jól gyorsul. Gázadásra alább hagy a hang hallhatóan.

Módosítva : joe89
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Aki cserélt már légzsák burkolatot,tipikus dudagomb beszakadás miatt vettem egy üres légzsák burkolatot,néztem sok sok videót róla hogy hogy kell átrakni a légzsákot,nem tűnik annyira bonyolult dolognak,csak az lenne a kérdésem mennyi az esélye annak,hogy esetleg csere közben,feszegetés közben,elposszan a légzsák?Vagy viszarakásnál esetleg?Ettől félek igazából,nem tudom a működési elve milyen ilyen szempontból ha piszkálva van úgymond.....

Link to comment
Megosztás:

9 órája, joe89 írta:

Sziasztok! Lehet volt már a kérdés, nem tudom. Adott egy Opel G Astra Z14XEP motor. Indításkor kelepelő szerű hangot ad ki magából szegény. Elég hangos szerintem, bár belülről kevésbe lehet hallani. Kintről annál inkább. Friss vezérlést kapott, friss gyertyákat, friss olajat. Hidegen melegen megvan ez a hang, igazából nem tudok különbséget tenni, hogy például melegen halkabb lenne. Mi lehet szerintetek ? Egyébként jól megy, nincs más probléma. Egyenletes az alapjárat, jól gyorsul. Gázadásra alább hagy a hang hallhatóan.

Ennél a motornál gyakori a Twinport szelep rudazat tönkremenetele, ezen a videón jól hallani a hangot. Ha ugyanezt hallod és kézzel lefogva a rudazatot megszűnik, ( vagy mérséklődik ) akkor meg is van a hiba oka.

3 perce, domber írta:

Sziasztok!Aki cserélt már légzsák burkolatot,tipikus dudagomb beszakadás miatt vettem egy üres légzsák burkolatot,néztem sok sok videót róla hogy hogy kell átrakni a légzsákot,nem tűnik annyira bonyolult dolognak,csak az lenne a kérdésem mennyi az esélye annak,hogy esetleg csere közben,feszegetés közben,elposszan a légzsák?Vagy viszarakásnál esetleg?Ettől félek igazából,nem tudom a működési elve milyen ilyen szempontból ha piszkálva van úgymond.....

Ugye első lépés az akkusaru eltávolítása, és mivel a légzsák elektromos indítású így tápellátás nélkül nem nyílik ki. Fontos hogy amikor az akkut visszakötöd a légzsák már vissza legyen rakva a helyére, mert enélkül hibakódot ( és hibalámpát) generál ami csak műszerrel törölhető. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.