Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Nah hossssszas kínlódás, kutatás, fejtörés, többszerelős-megnézetés után oda jutottam a hűtőfolyadék evéssel, hogy a mostani opel szervízes ismerős szerint a képen jelölt részen van vmi tömítés, ami ereszti át vizet motortérbe, és azt kell cserélni.

Ellenben az elhelyezkedése miatt, konkrétan szét kell bontani motort teljesen, értelemszerűen tömítések, csavarok, minden ami kell ilyenkor kötelezően csere, ill ha már ott tartunk, azt ajánlotta, h vezérműláncot is cseréljük.

Nos a lényeg ez a kis beavatkozás 138 ezer pénz lesz holnap.

Reális a dolog?

Illetve, annyit még hozzá, hogy ugye az alap probléma az volt, hogy ette a hűtővizet folyamatosan, ill eszi is perpill még, ilyen heti-10 naponta 1-3 dleket töltök utána.

Már minden más végig lett nézve, csövek, csatik, tartályok, radiátor, minden patika, nem folyik nem ereszt, korábban lett vízpumpa is cserélve, az is fix h jó már, ennek ellenére fogy a hűtővíz.

Szóba került h hengerfejtömítés v hengerfej. De az említett dolgon kívül semmi más tünete nincs, nem rángat, nem hagy ki henger, nem füstöl se kéket se fehéret indításkor, nincs hangja, semmi... csak eszi vizet.

Feltételezem, ha már full szétszedi motort, akkor egy úttal ezt is meg tudja nézni, HÁTHA... de mint írtam, ő erre a nehezen elérhető helyen lévő tömítésre mondta, hogy az okozza gondot.

Járt már vki hasonlóan? (ja, 86e km van benne, sosem gyilkoltam, rendszeres szervíz, minden ami kell)

 

115astra_corsa_mariva_1_4.jpg

Link to comment
Megosztás:

24 perce, starchild83 írta:

Sziasztok!

Nah hossssszas kínlódás, kutatás, fejtörés, többszerelős-megnézetés után oda jutottam a hűtőfolyadék evéssel, hogy a mostani opel szervízes ismerős szerint a képen jelölt részen van vmi tömítés, ami ereszti át vizet motortérbe, és azt kell cserélni.

Ellenben az elhelyezkedése miatt, konkrétan szét kell bontani motort teljesen, értelemszerűen tömítések, csavarok, minden ami kell ilyenkor kötelezően csere, ill ha már ott tartunk, azt ajánlotta, h vezérműláncot is cseréljük.

Nos a lényeg ez a kis beavatkozás 138 ezer pénz lesz holnap.

Reális a dolog?

Illetve, annyit még hozzá, hogy ugye az alap probléma az volt, hogy ette a hűtővizet folyamatosan, ill eszi is perpill még, ilyen heti-10 naponta 1-3 dleket töltök utána.

Már minden más végig lett nézve, csövek, csatik, tartályok, radiátor, minden patika, nem folyik nem ereszt, korábban lett vízpumpa is cserélve, az is fix h jó már, ennek ellenére fogy a hűtővíz.

Szóba került h hengerfejtömítés v hengerfej. De az említett dolgon kívül semmi más tünete nincs, nem rángat, nem hagy ki henger, nem füstöl se kéket se fehéret indításkor, nincs hangja, semmi... csak eszi vizet.

Feltételezem, ha már full szétszedi motort, akkor egy úttal ezt is meg tudja nézni, HÁTHA... de mint írtam, ő erre a nehezen elérhető helyen lévő tömítésre mondta, hogy az okozza gondot.

Járt már vki hasonlóan? (ja, 86e km van benne, sosem gyilkoltam, rendszeres szervíz, minden ami kell)

 

Szia,

én nem vagyok idevalósi, de amit bekereteztél ez nagyon egy olajnyomás-kapcsolónak néz ki. Vagy nem erre az egyvezetékes kapcsolóra gondolsz?

Mert, ha arra akkor menekülj attól a mestertől. Ha elnéztem, akkor bocs.

Link to comment
Megosztás:

28 perce, HaPetya írta:

Szia,

én nem vagyok idevalósi, de amit bekereteztél ez nagyon egy olajnyomás-kapcsolónak néz ki. Vagy nem erre az egyvezetékes kapcsolóra gondolsz?

Mert, ha arra akkor menekülj attól a mestertől. Ha elnéztem, akkor bocs.

Igen, ez tök úgy néz ki mint egy olajnyomás kapcsoló....https://cromax.hu/elektromos_rendszer/jelado_erzekelo_gomba/olajnyomas_gomba/olajnyomas_gomba_opel_suzuki_32845  Ha eszi a vizet a motor és ilyen kis mértékben annak meg nem kell más tünetének lennie. Akkor szokott már csak kihagyni henger, ha állás közben megtelik vízzel, és indításkor az a henger nem jár. Ennyí víz meg simán van a beszívott levegőben is, nem kell neki hófehéren füstölnie. Hidegen nyomás alá kell helyezni a hűtőrendszert, mert ha melegen leömlő, motorblokk stb közelében ereszt, azonnal el is párolog és nyoma sincs neki.

Módosítva : zotya975
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

41 perce, HaPetya írta:

Szia,

én nem vagyok idevalósi, de amit bekereteztél ez nagyon egy olajnyomás-kapcsolónak néz ki. Vagy nem erre az egyvezetékes kapcsolóra gondolsz?

Mert, ha arra akkor menekülj attól a mestertől. Ha elnéztem, akkor bocs.

Nem az olajnyomás kapcsolót mondta, csak kb. ott helyezkedik el bent vmi tömítés, azért jelöltem képen, meg nekem is úgy magyarázta, szóval csak kb akartam jelölni hol helyezkedik el az a tömítés ami elvileg tropa, de nem a kapcsolóra értettem :)

Link to comment
Megosztás:

23 perce, zotya975 írta:

Igen, ez tök úgy néz ki mint egy olajnyomás kapcsoló....https://cromax.hu/elektromos_rendszer/jelado_erzekelo_gomba/olajnyomas_gomba/olajnyomas_gomba_opel_suzuki_32845  Ha eszi a vizet a motor és ilyen kis mértékben annak meg nem kell más tünetének lennie. Akkor szokott már csak kihagyni henger, ha állás közben megtelik vízzel, és indításkor az a henger nem jár. Ennyí víz meg simán van a beszívott levegőben is, nem kell neki hófehéren füstölnie. Hidegen nyomás alá kell helyezni a hűtőrendszert, mert ha melegen leömlő, motorblokk stb közelében ereszt, azonnal el is párolog és nyoma sincs neki.

Megtörtént ez is. Vagyis szervízben kiegyenlítő tartály sapka helyére rátett srác vmi pumpás fedőt amivel nyomás alá tette, és úgy néztük végig az egész vízrendszert, sehol nem csöpögött, nem ersztett, nem ázik a padló szőnyeg, nincs fagyálló szag kocsiban, menet közben ha párátalaítóra teszem fúvokat és meleget tolom, nem párásodik üveg, szal radi se gáz, megnéztünk mindent amit lehetett.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 perce, Cs. Zoltán írta:

Az enyém két havonta fogyaszt 2dl. körül.

Hűtőfolyadékom tiszta, olajbetöltő,  nívópálca nem habos. Nem látom tüneteit,  hogy keverednékek a dolgok.

Nívópálcám nekem se, de olajbetöltő sapka habos trutyis. Erre mondta víz jut be, az csapódik ki, de szerinte biztos nem hengerfej/tömítés, hanem ez a másik tömítés lesz a hunyó.

No holnap kiderül. Reggel nyitásra viszem gépet, délután mehetek is érte. Meglássuk.

Link to comment
Megosztás:

Nos tehát, ez a tömítés nem más, mint az olajpumpa ház tömítése.

Az olajpumpaház fedél és a motorblokk között helyezkedik el a vízpumpa alatt, ezért olyan macerás a cseréje.

"Ember tömítésnek" is hívják, ha ez mond vmit :)

Alapesetben így néz ki (nem biztos h pont g astráé ez a kép, csak gyorsan rákerestem neten, de alapból vmi ilyesmi!):

648Tomites_olajszivattyuh.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 26. at 23:24, Geopake írta:

Én is most rendeltem meg ünnepek előtt.Kedden hozom el.Után gyártottat vettem.Majd megmondom hogy illeszkedik. Cromaxos fiú szerint nincs vele probléma.Nem akartam 11 ezerért GM-et venni.

Szia!

Milyen lett az utángyártott díszléc? Cserélnem kell nekem is és nem tudom melyiket vegyem, a gyárit vagy elég az utángyártott is.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gezoli írta:

Szia!

Milyen lett az utángyártott díszléc? Cserélnem kell nekem is és nem tudom melyiket vegyem, a gyárit vagy elég az utángyártott is.

Köszi!

Hello!

Én is cseréltem rá 1-2hétre, szintén az utángyártottra. Semmi baj vele, nyugodtan megveheted :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Cs. Zoltán írta:

Köszönöm!

Akkor neked lett egy szinte új autód. :)

Reméljük megérte.

Na igen, most egy jó ideig remélhetőleg nem kell hozzányúlni.

Azért ebben az árban volt pár más is:

- a szerelés során cserélt összes szűrők, tömítések, anyák, terelők, sínek: ~75e

- dexos2 5w-30 + szűrő : 25e

- vezérműlánc: 17e

- hosszbordás szíj feszítő: 45e

- olajgomba: 4e

- munkadíj: 40e

Mint írtam, márkaszervíz, és gyári alkatrész minden.

Nyílván, maszekba, utángyártott alkatrészekkel, kihozhattam volna 100 körül, de konkrétan 2 hónapja ment a találgatás, 3 külön helyen is jártam, mi lehet a gond, miért eszi fagyállót, fejvakarás ment.

Itt srác meg rögtön mondta mi lesz gebasz, és így is volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Másfél hétig nem használtam az autóm és ma reggel ezzel a hibakoddal fogadott..

P141 Lambda-szonda nyitott fűtő áramkör. 1.hengersor,2-es érzékelő. Kitoroltem a hibát de a következő inditasnal elojott újra... Gondolom cseres??! Köszönöm Z18Xe

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Nekem is lamda szonda problémám lenne. Az utóbbi két hétben hosszabb úton felvillant a sárga lámpám majd ki is aludt gyorsan. Elvittem autóvillamisági szerelöhöz aki azt mondta kezdödö lamda hibám van. Amíg ott voltam 300 és 650 között mozogtak az ertékek a szerelő szerint néha bele kellenne menni 100-ba és 700-ba remélem nem írok nagy hülyeségeket. Szerintetek meddig érdemes halogatni a cserét ha cserélek milyet vegyek elég tág határok kózött mozognak az árak (kB 12e-és 30e).

Annyit mondott a szereló ha sokat megyek városban próbáljak benzin tisztító adalékot és figyeljem jön e újra a hiba ez mennyire javasolt?  

Módosítva : Jaszo
Motor (x14xe)
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Help please... G Astra 2005 kombi Z16 XEP motor. Tavaly volt javítva az ECU mert melegben leállt a motor. Hibakódok: AC relé feszültsége alacsony , gázpedál jeladó. Kiderült hogy az AC relét elengedi az ECU melegben ezért állt le a motor, a gázpedál jeladó hibátlan.... ECU hibás. Megjavították csepelen, a hiba megszűnt. Ez tavaly nyáron júliusban volt de nem sokat használtam melegben az autót mert augusztusban kimentem külföldre dolgozni, októberben jöttem haza akkor meg már nem volt hőség, így nagyon nem tudtam tesztelni. Idáig semmi gáz nem volt vele, azon kívül hogy szinte minden fordulatszám tartományban rángat az auto ha megpróbálom tartani azt a sebességet. A legjobban ez a 2000 es rpm közelében jelentkezik. Az érdekes az volt hogy a csere ECU val amivel a javítás ideje alatt jártam nem csinálta, de a régivel a javítás előtt és után is.

A lényeg...:

Tegnap már elég meleg volt, kigyulladt a chk control és kb olyan a feeling mintha nem menne egy henger, egyenletlenül / darabosan jár a motor, erőtlen..stb. De ami még furcsább, hogy a chk control lámpa folyamatosan világít viszont gázadáskor / gyorsításkor  kb 1 Hz es ütemben villog!  Ha leveszem a lábam a gázról akkor megint folyamatosan világít. Találkozott már ilyen jellegű hibajelzéssel valaki? Mert én villogó chk control ról még nem is hallottam.

És a rángatás dologra is ha van valami ötletetek szívesen fogadnám mert igaz már "megszoktam", de azért  zavaró. kb. olyan a jelenség mintha  egy "tempomatot szimulálva" egy sebességen próbálom tartani a verdát, ha elér egy bizonyos pontot rángatni kezd. Két módon "gyógyul meg", ha gázt adok ránt egyet és megindul, vagy leveszem a lábam a gázról, visszakapcsolok. Lehet ez EGR szelep probléma pl? Ennek mondjuk ellent mond hogy feltűnt tavaly hogy a csere ECU val nem volt ilyen jelenség. A visszarakott javított ECU val megint előjött. Jeleztem egyébként az ECU t javító cégnél a problémát, akkor azt mondták járjak pár hetet az autóval mig az ECU felparaméterezi magát, "tanul" stb, és ha marad a probléma menjek vissza, de közben ugye kimentem külfödre tehát ez elmaradt. De ha azt mondjátok ez pl EGR szelep hiba akkor nem kínozom vele az ECU javítós céget... Az EGR hibát ki tudom szűrni valahogy ? ( ideiglenesen cheeper és/vagy egy próba erejéig ledugózni..stb) 

Köszi

Módosítva : rfamp
Link to comment
Megosztás:

4 órája, tgabika76 írta:

A vezérlés felől szokták számozni...

Igen, közben kiderítettem hogy a vezérlés felőli első henger ami nem megy. Tehát az az egyes henger valóban, köszönöm. A gyertyát megcseréltem a négyes hengerrel, a hiba maradt az egyes hengernél. Ez most lehet gyújtás, vagy vezérlés, valami jeladó... Szikra nincsen, tehát tuti valami elektromos hiba lesz. Következő lépésként valahonnét szereznem kéne egy trafósort próbára, ha nem az akkor nem sok ötletem van, megint az ECU döglődhet?  Merre tovább véleményetek szerint?

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.