Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

a Hűtőmodul (hűtésvezérlő) egység megmakkant a szerelőm szerint. Kigyulladgat a hűtésvisszajelző a műszerfalon és csak az 1es fokozaton megy a venti,a hibakód is erről szól a gép szerint.

(Amúgy nem melegszik a víz, mondjuk nem is járok sokat/se dugóban, alig megyek az Ezeréves Sólyommal)

Van valami mód rá, hogy ne kelljen 60k-ért újat vennem? Be lehet kötni a ventilátort 'direktbe' egy kapcsolóra mondjuk amit dugóban használhatnék?

Esetleg kapcsolási rajzot nem tudtok valamerre?

2001 Astra G 1.6 16v Caravan (Z16XE) 

köszi minden tippet!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, bocs írta:

Szia! 

H Astrát vezettem én is,hát annál volt úgy,hogy majdnem "kifejeltem" a szélvédőt amikor fékeztem. F Astra után ültem bele.

Mondjuk nem akarom leszólni magamat és az F tulajdonosokat, de gyanítható, hogy az újabb és persze értékesebb H-be jobb minőségű tárcsát-betétet vesznek, és ugye ez sem mindegy. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Mondjuk nem akarom leszólni magamat és az F tulajdonosokat, de gyanítható, hogy az újabb és persze értékesebb H-be jobb minőségű tárcsát-betétet vesznek, és ugye ez sem mindegy. 

Új textar tárcsákkal,betétekkel nagyon jó a fékhatás nálam(H 1.4  4tárcsás)

A G is jóvolt teljesen ugyanilyen kondiciókkal,de ezt jobbnak érzem

Link to comment
Megosztás:

nekem a H-ba 308-as fék van, és nagyon jól harap Textar betétekkel. Előtte a G-n 280-as fék Textar betéttél nem fogott így, vagy nem az, hogy nem fogott, mert fogott, de ott mindig azt éreztem, hogy kicsit nyúlósnak tűnt a fék, és az azelőtt is olyan volt mikor más betét volt benne. Szerintem  fékolaj és a rásegítő állapotú, fajtája is más.

A h-n a próbaúton már elsőre észrevettem, hogy sokkal másabb. 

Link to comment
Megosztás:

És az adagolhatósággal mi a helyzet? Ha épp csak ránézel és már satu van, akkor elég nehéz kicsit fékezni, nem? @snec az enyém egy hibrid akkor, mert ugyan G Astrán, de ugyanúgy 308-as fékem van. Jobb mint a 280-assal volt, ha elfeledkezek magamról akkor itt is tudok meglepően erős fékhatást produkálni, de azért lehet finoman is fékezni, nem kell mindig félteni az orromat a kormánytól, mert van pedálút.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 05. at 16:04, zotya975 írta:

" Ma egy 50 km út után nézegettem a felniket hogy mennyire melegszik a fékem! Hát elég meleg volt! Mindenkinél ennyire meleg az első féktől a felnije?"

Én egyszer - a totálisan oda nem figyelésem okán - nem engedtem ki teljesen a kéziféket és szépen elindultam a 4-es úton. Valahogy nem igazán húzott a kocsi, de csak Üllőnél vettem észre, hogy egy kissé fogott a kézifékem. Mondanom sem kell - a hátsó kerekek persze tűz-forróak voltak ... (a fékekről már ne is beszéljünk ... ki kellett cserélni.)

Az az általános véleményem - míg a dobfékekben többnyire van a fékpofa helyrehúzó rugó, addig a tárcsafékeknél nem igazán. Azok fékezés után vagy visszahúzódnak, vagy nem. Bőven elég az, ha csak "cincogósan", de kicsit hozzáérnek a féktárcsához. Az bőven okot adhat a túlzott melegedésre. Mellette még a kerékcsapágyak is tolhatnak ám ki némi meleget a felnikre ... A fékbetét általában akkor megy vissza nehezen, ha kissé koszos a féknyereg, sáros, rozsdás - vagy miegyéb ....Én néha kipucolom, megreszelem, stb.

Link to comment
Megosztás:

52 perce, L.Fazakas írta:

Én egyszer - a totálisan oda nem figyelésem okán - nem engedtem ki teljesen a kéziféket és szépen elindultam a 4-es úton. Valahogy nem igazán húzott a kocsi, de csak Üllőnél vettem észre, hogy egy kissé fogott a kézifékem. Mondanom sem kell - a hátsó kerekek persze tűz-forróak voltak ... (a fékekről már ne is beszéljünk ... ki kellett cserélni.)

Az az általános véleményem - míg a dobfékekben többnyire van a fékpofa helyrehúzó rugó, addig a tárcsafékeknél nem igazán. Azok fékezés után vagy visszahúzódnak, vagy nem. Bőven elég az, ha csak "cincogósan", de kicsit hozzáérnek a féktárcsához. Az bőven okot adhat a túlzott melegedésre. Mellette még a kerékcsapágyak is tolhatnak ám ki némi meleget a felnikre ... A fékbetét általában akkor megy vissza nehezen, ha kissé koszos a féknyereg, sáros, rozsdás - vagy miegyéb ....Én néha kipucolom, megreszelem, stb.

Én vagy behúzom teljesen a kéziféket vagy semennyire, így gázadáskor emelkedik a hátulja ha be van húzva. Ugye tolatva indulok a bejáróról, ami lejtős így muszáj behúznom amig zárom a kaput. Hozzá kell tenni hogy úgy nőttem fel, hogy a trabiba azt láttam hogy apukám egy út során vagy 20x ellenőrzi a kéziféket miután egyszer majdnem kigyulladtunk mert félig behúzva maradt. Ez annyira megmaradt hogy én is gyakran odanyúlok és "visszaengedem" még ha itt van visszajelző is. Én nem veszem már észre, más igen. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

" hogy a trabiba azt láttam hogy apukám egy út során vagy 20x ellenőrzi a kéziféket miután egyszer majdnem kigyulladtunk mert félig behúzva maradt. "

Én egyszer talán vasúti átjárónál húztam be hanyagul Trabantban, és leolvasztottam a porvédő sapkákat, mire észrevettem - a szagáról. Azóta én is csak izomból vagy sehogy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

A bal oldali első és hátsó ajtómnál is, nagy eső után szokott ilyen kép fogadni. 

A hátsónál már kicsit széthúztam a vizet, de hasonlóan áll meg egy kis tócsában mint az elsőnél de már volt

a műanyag elemen is belőle, kicsi talán becsoroghatott az ülés alá is. 

Szigetelő gumit kéne cserélni?!

Köszi

opel1.jpg

 

opel2.jpg

Link to comment
Megosztás:

34 perce, Maverick087 írta:

Sziasztok, 

A bal oldali első és hátsó ajtómnál is, nagy eső után szokott ilyen kép fogadni. 

A hátsónál már kicsit széthúztam a vizet, de hasonlóan áll meg egy kis tócsában mint az elsőnél de már volt

a műanyag elemen is belőle, kicsi talán becsoroghatott az ülés alá is. 

Szigetelő gumit kéne cserélni?!

Köszi

opel1.jpg

 

opel2.jpg

Nagyon egyszerű, fejtsd fel a kérdéses részt és nézd meg, hogy nincs-e kilyukadva stb. Monjduk elképzelhető, hogy máshonnan folyik oda a víz..... mármint az ajtó tetejéről is akár...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 perce, Handbrake írta:

Nagyon egyszerű, fejtsd fel a kérdéses részt és nézd meg, hogy nincs-e kilyukadva stb. Monjduk elképzelhető, hogy máshonnan folyik oda a víz..... mármint az ajtó tetejéről is akár...

A múltkor valakinek el volt tömődve az ajtó aljában a kivezető és állt bent a víz...amikor aztán elérte a peremet lefolyt-befolyt.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 30. at 1:39, Cs. Zoltán írta:

Ezek a tünetek elég gyakoriak, rengeteg oka lehet.

Én, ilyen esetben első körben a lambda szondát is ellenőriztetném, illetve amit lehet (EGR, légtömegmérő, pillangószelep, stb) tisztítanám.

EGR-t, ha olcsóbb kategóriából választottatok, próbaképpen egy gyári vagy minőségibb gyártótóét tegyétek be. Sokszor a minőséget érdemes inkább megfizetni alkatrész vásárlásnál.

Én ennyit tudok tanácsolni.

Sok sikert!

 

Szia,

Soxori próbálkozás után, végre meglett a megoldás. :)

Egy szoftver frissítés kellet neki és azóta, mintha szárnyakat kapott volna, a Great White!

Mondjuk ehhez kell egy megfelelő szakértelemmel bíró szerelő gárda, akik nem a lehúzáson,hanem a megoldáson törik a fejüket.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy gyors kérdés hátha tudja valaki! Milyen nyomatékkal kell lehúzni egy 2002-es z14xe motorban a vezérműtengely lefogató csavarjait?

Az z14xep megtaláltam az 8Nm. Az x16xel-hez meg 50Nm+60fok+15fok. Ez meg túl soknak tűnik az xep-hez képest.

Jó lenne tudni z14xe-nek mennyinek kell lennie. Hidrotőkéket akarunk a hétvégén cserélni és csak ez az infó hiányzik.

Módosítva : laci1978
Link to comment
Megosztás:

19 perce, laci1978 írta:

Vajon hogy juthatok ehhez az infóhoz? Ha írok az opel.hu valamelyik email címükre  akkor ott meg írják ezt az infót nekem vajon?

Vagy az lesz a válasz hogy vigyem be hozzájuk és ők megcsinálják nekem jó pénzért majd!

Próbáld meg az Így csináldba vagy a Haynes ( asszem így kell írni) manualba. Nincs jobb ötletem. ( ma voltam Opeléknál, és konstatáltam, hogy a rezsióradíjuk 10 720 Ft..... inkább húzd meg magadnak szerintem....)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 11. at 10:58, laci1978 írta:

Sziasztok! Egy gyors kérdés hátha tudja valaki! Milyen nyomatékkal kell lehúzni egy 2002-es z14xe motorban a vezérműtengely lefogató csavarjait?

Az z14xep megtaláltam az 8Nm. Az x16xel-hez meg 50Nm+60fok+15fok. Ez meg túl soknak tűnik az xep-hez képest.

Jó lenne tudni z14xe-nek mennyinek kell lennie. Hidrotőkéket akarunk a hétvégén cserélni és csak ez az infó hiányzik.

8Nm-el általában a ( műanyag)szelepfedél csavarjait kell lehúzni azért olyan kevés.  Ha jár ide tömítés azon nincs feltüntetve a nyomaték? Rá szokták írni. Ezt nézted már? http://www.carrepairdata.com/service/repair/manual/hun/opel/astra_g/1_4-16v/2001-2005/z14xe/1389/66/

Link to comment
Megosztás:

12 perce, zotya975 írta:

8Nm-el általában a ( műanyag)szelepfedél csavarjait kell lehúzni azért olyan kevés.  Ha jár ide tömítés azon nincs feltüntetve a nyomaték? Rá szokták írni. Ezt nézted már? http://www.carrepairdata.com/service/repair/manual/hun/opel/astra_g/1_4-16v/2001-2005/z14xe/1389/66/

Nekem nem a szelepfedél csavarjainak nyomatéka kellene hanem a 20db vezérműtengelyt lefogató csavar meghúzási nyomatéka!

Módosítva : laci1978
Link to comment
Megosztás:

30 perce, Handbrake írta:

Próbáld meg az Így csináldba vagy a Haynes ( asszem így kell írni) manualba. Nincs jobb ötletem. ( ma voltam Opeléknál, és konstatáltam, hogy a rezsióradíjuk 10 720 Ft..... inkább húzd meg magadnak szerintem....)

Sajnos a Haynes -nél nincs ilyen videó még a fizetős résznél sem. Van igy csináld könyvem de abban nincs benne a z14xe csak az x16xel.

70 ezerben van csak eddig az alkatrész(16db tőke,vezérlés szett+a tömítések és új csavarok) Ezeknek a cseréje legalább 5-6 óra ezért is akarom magamnak megcsinálni!

Érdekes hogy ilyen infók sehol nem találhatóak meg!  Láttam videót ahol 10 Nm húzta meg aki csinálta de ez is elég kevésnek tűnik nekem!

Módosítva : laci1978
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 11. at 10:58, laci1978 írta:

Sziasztok! Egy gyors kérdés hátha tudja valaki! Milyen nyomatékkal kell lehúzni egy 2002-es z14xe motorban a vezérműtengely lefogató csavarjait?

Az z14xep megtaláltam az 8Nm. Az x16xel-hez meg 50Nm+60fok+15fok. Ez meg túl soknak tűnik az xep-hez képest.

Jó lenne tudni z14xe-nek mennyinek kell lennie. Hidrotőkéket akarunk a hétvégén cserélni és csak ez az infó hiányzik.

Autodata szerint a Z14XE-nek is 8Nm, konkrétan 2002-es évjáratú Z14XE G Astrát néztem.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, tgabika76 írta:

Autodata szerint a Z14XE-nek is 8Nm, konkrétan 2002-es évjáratú Z14XE G Astrát néztem.

Nagyon szépen köszönöm hogy utánanéztél nekem!!!!!! Érdekes hogy ilyen alacsony nyomatékkal kell lehúzni ezeket a csavarokat.Bár 10db elosztva azért csak le tud fogni egy tengelyt még ilyen alacsony nyomatékkal húzott csavarokkal is!

Link to comment
Megosztás:

Hát valami irtó nagyot szoptunk ma tőkék cseréjével. Szétszed kicserél összerak az új tökékkel és olyan furcsa kerregő hangja lett hogy katasztrófa. Újból szétszed szerelő tanácsára,minden jó(vezérlés+feszítő ). Szedjük ki a tőkéket és nyomkodjuk ki üresre ez volt a tanács! Kiszedtük kinyomkodtuk összeraktuk ugyanaz a kerregés! Este 9 óra gyalog haza majd holnap megnézi másik szerelő! Hát a f..om tele van komolyan mondom! Halál egyszerű mutatvány így meg tudja sz.patni az embert! Szívesen meghallgatnék ötleteket hogy mi lett elbaszsarintva?! 200 ezer km van az autóban 15 éves és újonnan vettem és tuti ennyi km van benne. 8 ezrenként olajat cseréltem benne Fuch Titan 5w30 került bele mindig bele. Gyönyörű szép volt a szelep dekli alatt minden nem is kellett  szinte semmit se takarítani! ÖTLETEKEN SZÍVESEN MEGHALLGATNÉK!

Módosítva : laci1978
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.