Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nekem nem a fékpofákkal gyűlt meg a bajom, hanem a középső csonkra van rászorulva, és rugózik rajta, nem akarja elengedni! Nem merem jobban feszegetni, mert félek, hogy eltörik!

Melegítés nem segíthetne?

A kéziféket állítsd vissza azért, hátha mégis a pofák fogják. Kalapácssal közepes erővel ütögesd, és forgasd odébb időnként.
Link to comment
Megosztás:

Üdv olyan problémám lenne hogy eltünt a világitás a km óra teljes felületén biztositékot néztem azok jók

Ki kell szerelni az egységet egyben és ki lehet cserélni benne az izzókat. :)

Itt egy leírás róla. Én is ez alapján csináltam.

https://drive.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdOZjEyYWFmMGEtNTA0Ny00NjM5LWFiYmQtMzE5MzlhOTQ5YWFi/view

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Annyi lenne még a kérdésem hogy létezik olyan hogy az összes izzó a számlapvilágitásnál egyszerre menjen ki?

Szerintem abszolút lehetséges. Nekem is kiégett az összes a vízhőfok és az üzemanyag szint jelzőkön kívül, vagyis már így vettem. Nem nagy munka csak az egység ki és beforgatása szöszölős. Szerencsémre amikor kivettem már az egyik fület a gondos előző tulaj elrepesztette így azt is ragasztanom kellett.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Van egy X14XE motorkódú g astra, aminek szerencsére megoldódott az egyik problémája hogy rángatott ( EGR szelep miatt volt), meg szar volt benne a lambda szonda. Egyenlőre csak donor kocsiból sikerült szereznem hozzá ezt a két alkatrészt meg újan nem valami olcsók sajnos. Kérdésem lenne, hogy érdemes lenne e bontóból venni ilyen alkatrészt vagy mindenképp újat érdemes és ha újat akkor milyent?

Másik nagy problémám még mindig hogy ha megyek az autóval akkor fogy a hűtővíz, pl 2 napja lett szintig öntve a hűtőfolyadék ( most volt amúgy vezérlés, vízpumpa, hűtővíz, gyertya csere stb ), és mentem vele 100-150 km-t és ma nézem, hogy szinte alig van hűtővíz a tartályba. Ez mitől lehetséges?

Termosztát volt cserélve, alatta kicsit folyt a víz, csöpögött állásában, de szilopaszttal körbe lett nyomva, állásában már nem megy belőle a víz.

Esetleg valami tanács hogy még mitől lehet? A vízhőfok nem megy fel magasra, olyan 80-90fok között mozog általában.

Várom válaszotokat és előre is a segítségeteket köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

speter, on 02 Apr 2015 - 3:17 PM, said:speter, on 02 Apr 2015 - 3:17 PM, said:speter, on 02 Apr 2015 - 3:17 PM, said:speter, on 02 Apr 2015 - 3:17 PM, said:

köszi, tudsz ajánlani konkrét típust?

Valami ilyesmit keress: http://www.ndsmondeo.hu/fitting/spring_nd/spring_nd.htm

Itt egy cég pl: http://www.legrugoszerviz.hu/index.php

Illetve egy olcsóbb megoldás: http://www.autosboltgesztely.hu/termekek/kiegeszito-alkatreszek/kulso-felszerelesek/rugoerosito-gumi-keszlet-0608

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XE motorkódú autó kilométerórája behalt.

Ha jól tudom, a bal első csapággyal együtt lévő szenzortól kapja a jelet.

Sanszos, hogy ezt kell cserélnem, vagy lehet más hibaforrás is?

Köszi.

Ha az ABS hibajelző is világít, akkor elég valószínű, hogy az. Érdemes a csatlakozót befújni kontakt spray-vel. Megnézni, hogy nincs-e sérülés a vezetéken. Olcsó OBD-s kütyüvel pedig a kerekenkénti sebességjelet is megtudod nézni, hogy biztosra menj.

Módosítva : Stofl
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Van egy X14XE motorkódú g astra, aminek szerencsére megoldódott az egyik problémája hogy rángatott ( EGR szelep miatt volt), meg szar volt benne a lambda szonda. Egyenlőre csak donor kocsiból sikerült szereznem hozzá ezt a két alkatrészt meg újan nem valami olcsók sajnos. Kérdésem lenne, hogy érdemes lenne e bontóból venni ilyen alkatrészt vagy mindenképp újat érdemes és ha újat akkor milyent?

Másik nagy problémám még mindig hogy ha megyek az autóval akkor fogy a hűtővíz, pl 2 napja lett szintig öntve a hűtőfolyadék ( most volt amúgy vezérlés, vízpumpa, hűtővíz, gyertya csere stb ), és mentem vele 100-150 km-t és ma nézem, hogy szinte alig van hűtővíz a tartályba. Ez mitől lehetséges?

Termosztát volt cserélve, alatta kicsit folyt a víz, csöpögött állásában, de szilopaszttal körbe lett nyomva, állásában már nem megy belőle a víz.

Esetleg valami tanács hogy még mitől lehet? A vízhőfok nem megy fel magasra, olyan 80-90fok között mozog általában.

Várom válaszotokat és előre is a segítségeteket köszönöm.

Szia. Nézd meg nem e vizes belül a padló kárpitod. Mert ha az akkor a fűtőradiátor és a fűtéscsap találkozásánál enged a tömítés. 4 db gumigyűrű van ott. Nekem az volt a probléma. Vagy esetleg a vízhűtőd szivárog. Vizsgáld meg azt is. Nekem az is szivárgott de nem lehetett látni. Mikor levettem az első lököst akkor szembesültem a vízhűtő szivárgással is.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem abszolút lehetséges. Nekem is kiégett az összes a vízhőfok és az üzemanyag szint jelzőkön kívül, vagyis már így vettem. Nem nagy munka csak az egység ki és beforgatása szöszölős. Szerencsémre amikor kivettem már az egyik fület a gondos előző tulaj elrepesztette így azt is ragasztanom kellett.

Kettő ki volt égve de a végén 3 kellet cserélni de igy már mükszik :-)

Link to comment
Megosztás:

Ha az ABS hibajelző is világít, akkor elég valószínű, hogy az. Érdemes a csatlakozót befújni kontakt spray-vel. Megnézni, hogy nincs-e sérülés a vezetéken. Olcsó OBD-s kütyüvel pedig a kerekenkénti sebességjelet is megtudod nézni, hogy biztosra menj.

Köszönöm a válaszod!

ABS nincs az autón. Rákötöttem ma egy autocom-ot, a műszeregységnek nincs baja, vezeték rendben....csapágycsere lesz ebből :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XE motorkódú autó kilométerórája behalt.

Ha jól tudom, a bal első csapággyal együtt lévő szenzortól kapja a jelet.

Sanszos, hogy ezt kell cserélnem, vagy lehet más hibaforrás is?

Köszi.

Szia!

Nekünk is volt hasonló próblémánk, és nekünk sincs ABS az autóban. Igaz hogy neked Z-s a motorod, de lehet hogy ugyanaz a hiba forrása. Megnézték a mi autónkat is autódiagnosztikai eszközzel és nekünk sem mutatott semmi hibát.Ez az alkatrész volt a rossz sebesség jeladó:

https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/41560000-jelado-erzekelo-gomba/41560588-sebesseg-jelado/144582-sebesseg-jelado-opel-astra-g

Próbáljátok ezt is megnézni hátha ez a hibás. A bal oldali kerék mögött található.

Módosítva : Lóránd0607
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XE motorkódú autó kilométerórája behalt.

Ha jól tudom, a bal első csapággyal együtt lévő szenzortól kapja a jelet.

Sanszos, hogy ezt kell cserélnem, vagy lehet más hibaforrás is?

Köszi.

Ha nincs benne abs akkor a vàltoban van a jeladó! Ha van benne akkor kerékcsapàgy! Enyèmben a nincs abs ès sajnos nekem is behalt tavaly ! 7000-8000 ft körül vettem a cromaxnál ès kb 10 perc vólt kicserèlni!!
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.