Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

A motorban lehet valami kokszosodás vagy a katalizátor kezdi kilehelni magát, mert emelt fordulaton 0,3%-os CO-t produkált az autó a mérésnél (alapjáraton sem volt olyan alacsony az érték, de már nem emlékszem)? Első szonda 2 éves, gyári. Létezik egy BG motortisztító kúra illetve egy Protec katalizátor tisztító, az utóbbihoz meg kell bontani a katalizátort (szondánál) és úgy beleküldeni az adalékot. Jó lenne tudni melyik lehet inkább esélyes.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gedikart írta:

A motorban lehet valami kokszosodás vagy a katalizátor kezdi kilehelni magát, mert emelt fordulaton 0,3%-os CO-t produkált az autó a mérésnél (alapjáraton sem volt olyan alacsony az érték, de már nem emlékszem)? Első szonda 2 éves, gyári. Létezik egy BG motortisztító kúra illetve egy Protec katalizátor tisztító, az utóbbihoz meg kell bontani a katalizátort (szondánál) és úgy beleküldeni az adalékot. Jó lenne tudni melyik lehet inkább esélyes.

Na és a lambda érték milyen volt? 

Link to comment
Megosztás:

20 perce, zotya975 írta:

Na és a lambda érték milyen volt? 

Lambda ideális-közeli volt,  1.0x, illetve HC is alacsonyan. Az volt az érdekes, hogy 3000-es fordulaton tartva nem akart a CO 0,3%-ról elmozdulni (üzemmeleg motor, tartva a fordulatot), majd ugyanezt picivel 4000-es fordulat felett is eljátszva, szépen lassan csökkenni kezdett a CO, lement 0,1-re, majd visszaállva a kötelező 3000-es fordulatra ismét emelkedett 0,24-0,27-re. Viszont a következő próbálkozás során (4000+ fordulat), nem nagyon csökkent, maradt a 0,2-0,3 között.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

1 óra, csicsó írta:

1 pólusu nem jó bele?

Még ezek helyettesítőivel sem mindig jó... Nekem egyszer volt benne NGK BKR5EK, de többet fogyasztott és "lustább" is volt vele... Valamiért a Z18XE a Bosch-t szereti (ezek fentebb mind Bosch gyertyák, a gyári FLR8LDCU is az). Amúgy elvileg még ezek jók bele, de én nem javaslom egyiket se:

http://hu.sparkplug-crossreference.com/convert/BOSCH_PN/FLR8LDCU

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, tgabika76 írta:

Még ezek helyettesítőivel sem mindig jó... Nekem egyszer volt benne NGK BKR5EK, de többet fogyasztott és "lustább" is volt vele... Valamiért a Z18XE a Bosch-t szereti (ezek fentebb mind Bosch gyertyák, a gyári FLR8LDCU is az). Amúgy elvileg még ezek jók bele, de én nem javaslom egyiket se:

http://hu.sparkplug-crossreference.com/convert/BOSCH_PN/FLR8LDCU

Z14XE is!

Link to comment
Megosztás:

Felmerült némi probléma, amivel kapcsolatban kérdeznék. Z12XE, nyár óta (olajcserekor a szerelő észrevette a hiány és pótolta) a hűtőfolyadék szintje annyit csökkent, hogy a "KALT" jelzés helyett kb a kiegyenlítőtartály alsó csőcsatlakozásánál áll hidegen. Utánatöltöttem mikor észrevettem, pár nap elteltével a szint ugyanott volt, azóta (egy-másfél hete) nem csökkent tovább, használatban van az autó. A fűtés gyenge (mindig az volt, mióta megvan, gondolom a hiba már régóta fennállhat, csak nekem (sem) tűnt fel.) Járó motor mellett sem látok sehol szivárgást, nincs fagyálló szag benn, az autó tök jól megy. (Ja igen, ez egy Corsa C, de odaát elég nagy csend van...)

Mi lehet a gond? 

Link to comment
Megosztás:

A víz bekerülhet a motorba is... hengerfejtömítés miegymás. Ez egy kicsit növelheti az olajszintet vagy más szóval amennyi olajat eszik a kocsi, annyi vizet meg kap... és ha nincs masszív és hosszú használat, akkor az olajteknőből ki sem tud párologni. Így voltak és lesznek tulajok, akiknél a viszonylag jónak gondolt olajfogyás mögött, kevésbé jó vízfogyás áll. :)

Ez az én tippem... F-Astra-val jártam így. Én ebbe az irányba nyomoztatnék szakemberrel, hogy nem-e kerül a víz a motorba, azaz egy része az olajba.

Link to comment
Megosztás:

40 perce, bluemirage írta:

A víz bekerülhet a motorba is... hengerfejtömítés miegymás. Ez egy kicsit növelheti az olajszintet vagy más szóval amennyi olajat eszik a kocsi, annyi vizet meg kap... és ha nincs masszív és hosszú használat, akkor az olajteknőből ki sem tud párologni. Így voltak és lesznek tulajok, akiknél a viszonylag jónak gondolt olajfogyás mögött, kevésbé jó vízfogyás áll. :)

Ez az én tippem... F-Astra-val jártam így. Én ebbe az irányba nyomoztatnék szakemberrel, hogy nem-e kerül a víz a motorba, azaz egy része az olajba.

Nyomás alá kell helyezni a kiegyenlítő tartályt, aztán ha csökken a nyomás ereszt valahol. Ha forró helyen szivárog egy bilincsnél annak sincs nyoma, egyből elpárolog. A nyár óta az már lassan fél év, ha ennyi idő alatt eltűnik fél liter folyadék nem akkora tragédia szerintem. Valamennyit párolog is. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Nyomás alá kell helyezni a kiegyenlítő tartályt, aztán ha csökken a nyomás ereszt valahol. Ha forró helyen szivárog egy bilincsnél annak sincs nyoma, egyből elpárolog. A nyár óta az már lassan fél év, ha ennyi idő alatt eltűnik fél liter folyadék nem akkora tragédia szerintem. Valamennyit párolog is

A hűtőfolyadék egy zárt -túlnyomásos- rendszerből tud párologni? Hm... Nem is tudom... 

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Janó32 írta:

A hűtőfolyadék egy zárt -túlnyomásos- rendszerből tud párologni? Hm... Nem is tudom... 

A kiegyenlítő sapkában van két szelep, az egyik nyomás alatt tartja a rendszert a másik levegőt tud beengedni. Nyomás alatt van a hűtőrendszer de egy bizonyos nyomás után a szelep kiengedi a nyomást és vele együtt némi hűtőfolyadék gőzt is . F astránál a nyomás 1.0-1.3 bar ( 125 fok a folyadék forráspontja ekkor)ekkor nyit a szelep és 0,06-0,1barnal enged be levegőt hogy ne horpadjanak össze a csövek amikor hűl és térfogatát csökkenti a folyadék. G astránál lehet mások az értékek ( bár miért lennének mások?)de ez részletkérdés. Mivel gőz kerül ki van folyadék veszteség is, nem jelentős, de itt pölö "nyár óta" időtartalomról beszélünk. Általánosságban havonta ajánlják az ellenőrzést, tehát ha fél éve nem néztünk rá, és azt látjuk félig elfogyott, az nem jelent semmit. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 27. at 19:04, Kishenceg írta:

Felmerült némi probléma, amivel kapcsolatban kérdeznék. Z12XE, nyár óta (olajcserekor a szerelő észrevette a hiány és pótolta) a hűtőfolyadék szintje annyit csökkent, hogy a "KALT" jelzés helyett kb a kiegyenlítőtartály alsó csőcsatlakozásánál áll hidegen. Utánatöltöttem mikor észrevettem, pár nap elteltével a szint ugyanott volt, azóta (egy-másfél hete) nem csökkent tovább, használatban van az autó. A fűtés gyenge (mindig az volt, mióta megvan, gondolom a hiba már régóta fennállhat, csak nekem (sem) tűnt fel.) Járó motor mellett sem látok sehol szivárgást, nincs fagyálló szag benn, az autó tök jól megy. (Ja igen, ez egy Corsa C, de odaát elég nagy csend van...)

Mi lehet a gond? 

A vezérmű dekni tömítésénél is át tud jutni a víz az olajtérbe.

Vagy az agr tömítésnél, akkor pedig bekerül az égéstérbe, és távozik a füsttel.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippeket, mindenkinek! 

Az a fura az egészben, hogy az a fél kiegyenlítőtartálynyi mennyiség pár nap alatt el tud tűnni, onnantól viszont nem fogy. Olajbetöltő sapkán cappucino-szerű habos trutyi, olajszint max felett (annyit azért hozzátennék, hogy a jóképességű szerelő olajcserekor beletöltött 4 litert a 3,5 liter helyett...). Ideje keresnem egy normális szerelőt... Hengerfejtömítés? :( 

Valaki kérdezte/írta:  igen, rövideket fut, napi fix 2*15km, hosszabbat meg sem tudom mondani, mikor ment.

Link to comment
Megosztás:

24 perce, Kishenceg írta:

Köszi a tippeket, mindenkinek! 

Az a fura az egészben, hogy az a fél kiegyenlítőtartálynyi mennyiség pár nap alatt el tud tűnni, onnantól viszont nem fogy. Olajbetöltő sapkán cappucino-szerű habos trutyi, olajszint max felett (annyit azért hozzátennék, hogy a jóképességű szerelő olajcserekor beletöltött 4 litert a 3,5 liter helyett...). Ideje keresnem egy normális szerelőt... Hengerfejtömítés? :( 

Valaki kérdezte/írta:  igen, rövideket fut, napi fix 2*15km, hosszabbat meg sem tudom mondani, mikor ment.

A céges Tranzit is ezt csinálja.500 km alatt lemegy a szint max-ról min-re.Aztán nem fogy tovább.Nemsokára megy szervizbe,mert lejár a műszaki is.Van elég baja szegénynek :)

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 27. at 19:04, Kishenceg írta:

Felmerült némi probléma, amivel kapcsolatban kérdeznék. Z12XE, nyár óta (olajcserekor a szerelő észrevette a hiány és pótolta) a hűtőfolyadék szintje annyit csökkent, hogy a "KALT" jelzés helyett kb a kiegyenlítőtartály alsó csőcsatlakozásánál áll hidegen. Utánatöltöttem mikor észrevettem, pár nap elteltével a szint ugyanott volt, azóta (egy-másfél hete) nem csökkent tovább, használatban van az autó. A fűtés gyenge (mindig az volt, mióta megvan, gondolom a hiba már régóta fennállhat, csak nekem (sem) tűnt fel.) Járó motor mellett sem látok sehol szivárgást, nincs fagyálló szag benn, az autó tök jól megy. (Ja igen, ez egy Corsa C, de odaát elég nagy csend van...)

Mi lehet a gond? 

Y17DT-nél nálam is volt ilyen gond. Anyósülés lábterében nincs víz? A víz fűtéstől függetlenül fogy? Vagy csak ha fűtesz? ( ha van benne egyáltalán csap).

A generátor mögött itt is van egy csőcsönk? Nálam ott folyt, csepegett a víz évekig, teljesen ki volt kristályosodva a fagyálló mellette........

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.